Автор Тема: Ретрограден Юпитер  (Прочетена 58700 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #285 -: Март 09, 2018, 02:45:09 pm »
Хепи,Юпитер/Хирон -пепеляшков аспект.Имам по натал Нептун тригон Хирон,цял живот се чувствам като пепеляшка(буквално),мое задължение е да чистя парното и да изхвърлям пепелта. :)
Поглеждам в момента ,тр.Венера съвпад Хирон!
« Последна редакция: Март 09, 2018, 02:48:49 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #286 -: Март 09, 2018, 05:18:30 pm »
Въх, също съм с тригон Нептун-Хирон и Марс-Хирон
тр. Марс в 4д квадрат Меркурий У1, У10 - снощи наминах през къщата на майка да запиша показанията на електромерите и какво да чуя- чешмата от кухнята шурти- може би е била замръзнала миналата седмица по студобете и се е скъсала някоя гумичка. Спрях водата централно, а на водомера гледам 21кубика навъртени, а откакто почина преди година нямаше и един кубик до края на февруари, когато бях ходила последно и полях саксиите.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #287 -: Март 09, 2018, 06:10:36 pm »
Въх, също съм с тригон Нептун-Хирон и Марс-Хирон
тр. Марс в 4д квадрат Меркурий У1, У10 - снощи наминах през къщата на майка да запиша показанията на електромерите и какво да чуя- чешмата от кухнята шурти- може би е била замръзнала миналата седмица по студобете и се е скъсала някоя гумичка. Спрях водата централно, а на водомера гледам 21кубика навъртени, а откакто почина преди година нямаше и един кубик до края на февруари, когато бях ходила последно и полях саксиите.
Ех Акрукс,твоят воден Хирон носи болка с водомери,моят огнен с печки.......... :08:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #288 -: Март 09, 2018, 09:16:10 pm »
Ех Акрукс,твоят воден Хирон носи болка с водомери,моят огнен с печки..........
Ух, не питай последните две години колко гумички и кранчета смених, преди година се наводни къщата на майка,  съсед в блока ме наводни на два пъти- Хирон в Риби и Нептун шета над него

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #289 -: Март 09, 2018, 09:25:11 pm »
Мен котаците ме наводняват, започнаха да уринират навсякъде.  ;D Язък за ремонта!  :91:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #290 -: Март 10, 2018, 09:34:48 am »
Юпитер спря в 23 * Скорпион в рецепция с Марс в Стрелец , ще бъде ли по-обещаваща стационарната фаза до 08/03 и там, където попада в картата ще бъдем ли по-уверени в следващите 4 месеца да "ревизираме" изборите си, своята настоятелност, битки, стремежи и това как овладяваме и доколко всяка трудност, предизвикателство ?!?

ВЗ Юпитер/Марс, на фона на тригон Марс/Уран си е обещание за късмет там където активира точки в тези градуси
особенно тези с ретро юпитер да следят и докладват

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #291 -: Април 27, 2018, 12:43:51 pm »
На 09.05. е кулминацията от цикъла Слънце-Юпитер в 18*21' Телец- Скорпион, готови да се изправим срещу всички очаквания и надежди за справедливост, които сме били подтиснали в изминалите  2 месеца и половина. Сега може да усетим някакво освобождаване в активираните ретро Юпитер точки и сфери, но ще е някак с драматичен оттенък, преувеличено, бързайки да изгладим недоразуменията. Вече може да започнат да се коригират  планове, намерения, всичко, което да ни носи перспектива, ако проучим и разберем кой е истинския източник на това, което вече не ни удовлетворява като мироглед, бъдеще. Периодът до директното движение на Юпитер е добре ако ще правим промени, да  разчитаме на онова, в което най-силно вярваме, без да прекаляваме в оптимистичната си нагласа и да раздуваме ситуации. Така или иначе, докато Юпитер е ретро свива его принципа, което пък е повод да се огледаме за моралния си кодекс и ценности, доколко са в синхрон с действителността, да размишляваме върху аспектите, които прави Юпитер в картата ни, върху куспидата със знака Стрелец и планети в този знак и да внесем нужните корекции.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #292 -: Април 27, 2018, 01:01:20 pm »
Ох, стрелчешкото ми любопитство е голямо към този ден и констелацията, в която ще съм. Може би ще е много шум в очакванията "за нищо", но съм в трепетно очакване  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #293 -: Април 27, 2018, 01:02:50 pm »
Първото му преминаване през изгряващия градус, директно, беше по-интересно. Имах забележително духовно изживяване.
Сегашното не го усещам чак толкова, единствено като вид енергийна защита. Усещам как никаква външна кал и мръсотия не може да полепне по мен, само се насочва към мен и рикошира.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #294 -: Април 27, 2018, 01:53:19 pm »
Рени, благодаря!  :58:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #295 -: Април 27, 2018, 01:57:31 pm »
Направих си труда да погледна кога точно Юпитер е минал през Венерата ми предния път. В точния ден дори се срещнах за първи път с мъж, с когото беше втората ми значима връзка през живота ми. Ей, не съм вярвала, че може да е толкова съдбоносно. В ефемеридите погледнах. Сега ще погледна и в zet как стоят нещата цялостно :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #296 -: Април 27, 2018, 02:05:17 pm »
Сега с Юпитер върху Асцендента имам голямо желание за раздаване. Е, то трябва да ти е заложено в натала това. Не вярвам всяка с транзитен Юпитер в изгряващия знак да тръгне да се раздава, особено ако Сатурн притиска.  :)

Преди 12 години с Юпитер на АС ми беше дарен апартаментът, който сега обитавам и благодарение на което мога да си позволя този живот и тази самостоятелност. Тук сама съм си господар, с никого не се съобразявам.

Напоследък се засилиха и поръчките, тази седмица всеки ден имах. Не знам дали да го отдам на юпитеровото влияние, добрата карма или на годишния сезон.  ;D
« Последна редакция: Април 27, 2018, 02:09:30 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #297 -: Април 27, 2018, 02:18:29 pm »
...
Напоследък се засилиха и поръчките, тази седмица всеки ден имах. Не знам дали да го отдам на юпитеровото влияние, добрата карма или на годишния сезон.  ;D

Еми на всичко :) Може сега с опозицията по оста АС/ДС да ти се предложи хубав договор/сътрудничество :) Нещо, което си си заработила до сега и вече да береш плодове по него :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #298 -: Април 27, 2018, 02:44:36 pm »
Договор надали, работя само дистанционно, за различни клиенти и скоро не предстои да се връщам на работа като наемен служител. В друга тема казах защо. През последните месеци и години много се бяха разредили поръчките, напоследък се засили. Но като цяло е на приливи и отливи, не е нещо очаквано и което може да се планира. И да се върна като наемник, разликата в докарвания доход ще е незначителна, пък и съм наясно какво ще е обкръжението. А сега мога да си позволя да бъда избирателна и сама да си планирам ангажиментите. Да подбирам стриктно и хората, с които контактувам по работа. На трудов договор не е така, трябва да ги търпиш в името на заплата, кариера, статус и други социални придобивки.

Но освен юпитеров транзит през важна радикална точка, продължават и юпитерови дирекции, три поредни години. Юпитер квадрат Слънце през 2016 – това беше година на бавен възход, стабилизация и излизане от кризата. Юпитер секстил МС през изминалата година – своеобразен старт, тръгна като по вода. По два различни проекта и видове дейност, но и двете са свързани с популярност и имидж. Сега тенденцията продължава – дирекционен Меркурий в съвпад с Юпитер, съчетан с дирекция на меридиана към Меркурий. И ми намирисва пак на професионални изяви, сътрудничество, проект, но на този етап няма откъде да дойде, нали нямам "социален живот".  :57:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

didididi111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
Re: Ретрограден Юпитер
« Отговор #299 -: Април 27, 2018, 02:58:21 pm »
Не вярвам всяка с транзитен Юпитер в изгряващия знак да тръгне да се раздава, особено ако Сатурн притиска.  :)
с право не ти се вярва :) не съм настроена за раздаване, даже още повече се "затварям навътре" от към контакти. Юпитер ми се разхожда на Асцендента от средата на Януари, но ми  прави и съвпад с натален Нептун. Не мога нещо да отразя да е различно от обичайното, освен че още по- ми се уплътнява времето с работа. като гледам катова ще е положението с разходките му до края на септември.