Автор Тема: Пълнолуние 26.08.2018г.  (Прочетена 8778 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Пълнолуние 26.08.2018г.
« -: Август 14, 2018, 11:55:31 pm »
Приключихме със затъмненията за тази календарна година :) Предстои пълнолунието на 4 гр. в Риби :) Прави хвърчило с тригона между Сатурн и Уран. И доста активни квадратури междувременно - на Уран към нодалната ос, на диспозитора му -  тр.Венера към Плутон, на Меркурий към Юпитер. Вероятно на ниско ниво ще има напрежение, което ще се овладява благодарение на здравия разум :)

При мен лунацията прави тригон към Фортуна, Меркурий и Юпитер са се разположили над наталните Луна/Венера и дублират квадрата им.
« Последна редакция: Август 15, 2018, 12:04:03 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #1 -: Август 14, 2018, 11:58:59 pm »


При мен лунацията прави тригон към Фортуна, Меркурий и Юпитер са се разположили над наталните Луна/Венера и дублират квадрата им.
[/quote]В 10 дом при мен,секстил нат.Сатурн,квадратира АЦ/ДЦ,съвпад 2-3 * орбис с нат.Венера,тригон Юпитер,квадрат Нептун.
« Последна редакция: Август 15, 2018, 08:58:39 am от Сафо »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #2 -: Август 15, 2018, 12:03:20 am »
Да :) Благодаря ти :) (едва гледам :)  ) Ще редактирам  :58:
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #3 -: Август 15, 2018, 11:31:24 am »
Приключихме със затъмненията за тази календарна година :) Предстои пълнолунието на 4 гр. в Риби :)
Не е на 4гр, а в началото на 4-тия градус, точно върху Сатурн на мъжа ми, който е до ДС и е диспозитор на неговото Слънце; Пълнолунието е върху СЛВ и ДС на зетя  :)
При мен в 6д, опозе на Уран с 4.5* орбис , при голямата дъщеря в 10д, тригон с Юпитер в 1д и с Луната в 5д. , а при малката е в 3д тригон със Слънцето в 11д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #4 -: Август 15, 2018, 02:17:25 pm »
Управителите на лунацията са в конфигурация биквинтил като предпоставка да се вземе решение и да се решат конфликтите по новолунието със затъмнение в Лъв и с изразено чувство за успех в посочените сфери в натала, защото лунацията активира и тригона Слънце- Сатурн преди последния да тръгне в права посока. Желание да се създаде ред и нещата да се осъществяват  според наши идеали . Хвърчилото в което Луната и Слънце държат опозицията и решението на фигурата позволява изява на уменията/талантите на лично ниво, ако активира натални точки. В следствие вътрешно неудовлетворение сега момента позволява човек да се отлепи от сигурното, познатото с помощта на външен тласък, появила се възможност и да "полети", там където търси обществена изява, но и се налага служба в полза на другите. Много често астролозите определят тази конфигурация като съдбовна, заради  защото води до някакво "преместване" в живота. Тази лунация приключва и ретро цикъла на Марс, който е стационарно-директен по това време и това може да доведе до събития, които да отключват неразрешен конфликт в професионално обществената сфера, при някои статус,  обществени позиции, обръщане или връщане на власт, както и "даване " на жертви.
Понеже Луната ще направи съвпад с Нептун ще сме склонни да виждаме онова, което искаме да видим, а не действително съществуващото. Да решим да се свържем с човек или идея, проект, които по-късно да открием, че сме измамили себе си в образа, който сме прегърнали и припознали за истински. Може сега да разберем , все пак е пълнолуние, че сме достатъчно стойности, за да бъдат удовлетворени нуждите ни или  дали трябва да продължаваме да упорстваме, оставяйки в отношения, които не са задоволителни за нас ? При някои, ако този съвпад активира чувствителна точка да се почувства принуден да промени местоживеене, да  напусне дома си, за жените да се наложи да посетят гинеколог, като предпазлива мярка. Да сме под-податливи на влияния и внушения или рязко да се противопоставим на подвеждащи или екстремни каузи и намерения.
Някои може да са в ролята на "канал/посредник" за неуловимото и недоловима информация. Важното е по време на това пълнолуние да сме максимално честни, че Нептун и Юпитер, все пак са във водни знаци и в тригон помежду си, а това е малко хлъзгав период, който се усеща иначе като разширяваш кръгозора ни, повод за пътешествия и наслади, но с едно на ум, според мен, колкото и обещаващо да звучи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #5 -: Август 15, 2018, 07:02:29 pm »
Управителите на лунацията са в конфигурация биквинтил
Кои са в аспект 144* ?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #6 -: Август 15, 2018, 09:56:27 pm »
Кои са в аспект 144* ?
ю

 Не си обърнала внимание, че коментирам  конфигурация биквинтил, не аспект- два секстила и един тригон. :)
 Тук Юпитер е тригон Нептун, със секстил към Плутон. Споменах фигурата, защото в нея участват двата управителя на лунацията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #7 -: Август 16, 2018, 10:02:45 am »
Не си обърнала внимание, че коментирам  конфигурация биквинтил, не аспект- два секстила и един тригон. :)
 Тук Юпитер е тригон Нептун, със секстил към Плутон. Споменах фигурата, защото в нея участват двата управителя на лунацията.
Биквинтил е един от творческите аспекти, а те са  – 72 градуса квинтил, 36 градуса полуквинтил, 144 градуса – биквинтил, 108 градуса тридецил.

Конфигурацията, която визираш е Бисекстил - състои се от три планети, две от които се намират в тригон и образуват към третата секстил.



Бисекстил, за разлика от големия Тригон, се проявява дискретно, но се възприема по-силно. Той служи като амортизатор на житейските затруднения. Тази конфигурация включва в действие 3 планети и е носител на лекота, радост, оптимизация на житейските процеси. Човек с няколко Бисекстила превръща дори неуспешните ситуации в успешни, бързо излиза от всякакви затруднения, умее да се радва на най-малките благоприятни ситуации и не се отчайва при големи неуспехи.
В най-добрият случай Бисекстилът е защита, хармония, запазване на силите, но дискретно. Неговата проява е свързана с успеха, със стабилизацията на кризисните ситуации. Неговото действие не е натрапчиво и дотегливо. В най-лошия случай Бисекстил определя мързела, покварата, разглезеността, търсенето на лекомислени наслади.

http://astra.la/forum/index.php?topic=58.0 - взето от  “Конфигурации на аспектите”, глава от книгата на П. Глоба “Аспектариум”.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #8 -: Август 16, 2018, 10:19:58 am »
Грешка на езика. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #9 -: Август 16, 2018, 10:49:24 am »
Грешка на езика. :)
Няма проблем, нали не си с би-език  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #10 -: Август 16, 2018, 10:56:34 am »
Ами, имам заложби за "би", нали съм Рибка.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #11 -: Август 16, 2018, 11:25:21 am »
Ами, имам заложби за "би", нали съм Рибка.  ;)
Рибките ги обичам и съм много радостна, че внукът ми избърза да се роди в този знак, че беше определен за 22 март и дъщерята се надяваше да е Овен, не искаше риба, че имала състудент, който бил много чувствителен и ревлив  :D Сега се радва, че си има рибка- от бебе е състрадателен и любвеобилен. И е много музикален.
Под би-език имах предвид раздвоен, като на змия  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #12 -: Август 16, 2018, 11:31:55 am »
Ха, ха, а това не го умея като на змия, малко съм задръстена.  :012:

Акрукс,  Юпитер на внука ти е  в тригон  със Слънцето му, това е много хубаво, но  в кой дом е поставен, ако разбира се, прецениш да споделиш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #13 -: Август 16, 2018, 11:49:45 am »
Акрукс,  Юпитер на внука ти е  в тригон  със Слънцето му, това е много хубаво, но  в кой дом е поставен, ако разбира се, прецениш да споделиш.
В точен куинконкс са, неговият Юпитер е везни, също като на баща му и съвпад с моята Венера- на баба големият подарък от бабешкия щъркел   :D
Транзитен Юпитер ще направи тригон със Слънцето му на 1 окт.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12464
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 26.08.2018г.
« Отговор #14 -: Август 16, 2018, 12:00:24 pm »
Аз съм в грешка, останах с впечатление, че е роден тази година. Извинявай.  :)
А в кой дом е поставен наталния му Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“