Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277869 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Синастрии
« Отговор #1455 -: Септември 02, 2018, 02:03:51 pm »
Има някакви указания за привличане и разбирателство, но и трудни аспекти. Имат ли връзка и колко продължава?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Синастрии
« Отговор #1456 -: Септември 02, 2018, 02:23:47 pm »
Да и аз се зачудих дали въобще може да има връзка...сатурн в аспект с венера, меркурий, възлите, както и лични планети в квадратура към възела. И двата меркурия не са добре аспектирани.

Съвпадът на луните и венера в съвпад с асцендента явно не успяват да доведат до развитие на връзка заради горните аспекти.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Синастрии
« Отговор #1457 -: Октомври 09, 2018, 10:41:15 am »
Здравейте. Бих искала да ме посъветвате дали надделяват положителните и отрицателните аспекти на тази синастрия? Имах почти 3 години връзка с този мъж, но поради грешки от моя страна в момента не сме заедно. За в бъдеще мислите ли , че има смисъл нещата да се оправят (усилията от моя страна ще бъдат положени)! :)

BHC

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Синастрии
« Отговор #1458 -: Октомври 09, 2018, 10:51:26 am »
Извинете, пропуснах да кажа, че аз съм ракът, а той - козирогът.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Синастрии
« Отговор #1459 -: Ноември 09, 2018, 08:33:40 am »
Качвам моята синастрия.
Честно казано , с тези неаспектирани мое Слънце и негова Луна ми е малко неясна.
Мисля, че съвпадът Лилит /Слънце е основният за интензивно взаимно привличане.
И квадратите на Венера и особено Мерк са доста тегави за понасяне.
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 08:37:11 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Синастрии
« Отговор #1460 -: Ноември 09, 2018, 09:14:05 am »
Защо да е неаспектирано слънцето ти - има опозиция с луната му, което е много силен сигнификатор за привличане.

"Проблемно" може да е неговото стълпотворение на лични планети върху ЮЛВ и затова квадратурата с твоите Меркурий и венера да се отразява по тежко. Макар че според мен лично, квадратура на мерковете винаги е пречка за плавното развитие на една връзка.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Синастрии
« Отговор #1461 -: Ноември 09, 2018, 09:35:14 am »
Защо да е неаспектирано слънцето ти - има опозиция с луната му, което е много силен сигнификатор за привличане.

"Проблемно" може да е неговото стълпотворение на лични планети върху ЮЛВ и затова квадратурата с твоите Меркурий и венера да се отразява по тежко. Макар че според мен лично, квадратура на мерковете винаги е пречка за плавното развитие на една връзка.
Terry,квадрат Слънце/Луна,Луна/Луна добре ли е в синастрия?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Синастрии
« Отговор #1462 -: Ноември 09, 2018, 09:42:50 am »
Добре ли е...то не се гледа изолирано. Винаги има и други аспекти, които влияят. Нейната луна прави тао квадрат с неговата опозиция слънце плутон, а тао квадратурите в синастриите могат да държат много силно, дори и да не им е хубаво.

Квадрат на луните при съжителство дава разминавания.

За мен синастрията има достатъчно аспекти за наличието на енергия, връзка между тях. Каква ще бъде тя и как ще се чувства всеки един, при такова множество аспекти, може да каже само участникът в синастрията.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Синастрии
« Отговор #1463 -: Ноември 09, 2018, 09:56:56 am »
Добре ли е...то не се гледа изолирано. Винаги има и други аспекти, които влияят. Нейната луна прави тао квадрат с неговата опозиция слънце плутон, а тао квадратурите в синастриите могат да държат много силно, дори и да не им е хубаво.

Квадрат на луните при съжителство дава разминавания.

За мен синастрията има достатъчно аспекти за наличието на енергия, връзка между тях. Каква ще бъде тя и как ще се чувства всеки един, при такова множество аспекти, може да каже само участникът в синастрията.
Нямах предвид Корея,питах за моя синастрия.Благодаря.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1464 -: Ноември 09, 2018, 03:13:46 pm »
Той е с:
- Луна Лъв, 7-ми
 тригон Меркурий, квадрат Юпитер
- Венера  Овен, 3-ти
тригон Сатурн, тригон Нептун, опозиция Плутон
Ти трябва да имаш:
-Юпитер, Сатурн, Меркурий, Нептун, Плутон по оста 1-7 ми или оста да бъде в техни знаци
-Венера да  е в Козирог, Риби, Скорпион,10, 12-ти, 8-ми домове
-Слънце/Юпитер
Тази година  тр.Уран е в аспект с  неговата Луна, а ти си със Слънце Водолей, от няколко месеца тр. Венера е опозиция негов Меркурий у5-ти, а ти си с Венера/Меркурий. Ей, такива  сходни неща търси между вас, като не забравяш да разгледаш и как си взаимодействат прогресивни/прогресивни и прогресивни/натални карти.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Синастрии
« Отговор #1465 -: Ноември 11, 2018, 11:33:34 am »
 Рени, благодаря!
Да, гледам ги тези подробности и съвпадъци- той е с Марс Риби, моят е 12-тодомен и опозе Нептун, Луната ми е първодомна, което й придава малко огън и Овен съответно, обърнатите АЦ/ДЦ...
Сигурно има и още , но гледам да не прекалявам с измишльотини.
Имам му доверие и съм изключително спокойна с него- това е нещо, което ми се случва много рядко, вероятно се дължи на тригона моя Луна/ негов Марс.

« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 11:37:05 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Синастрии
« Отговор #1466 -: Ноември 11, 2018, 12:23:13 pm »
Здравейте,
Какво означава липсата на аспекти между Слънце/Слънце, Слънце/Луна, Луна/Луна и Меркурий/Меркурий в една синастрия?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1467 -: Ноември 11, 2018, 12:40:17 pm »
Здравейте,
Какво означава липсата на аспекти между Слънце/Слънце, Слънце/Луна, Луна/Луна и Меркурий/Меркурий в една синастрия?
не са задължителни, с моя мъж нямаме Слънце-Слънце и Слънце -Луна, но моят МП Слънце-Луна съвпада с негова Венера, което е гаранция за любов и успешен брак, като се има предвид, че имаме тригон на Луна-Луна, Меркурий-Меркурий и  секстил Марс-Марс, Марс с негова Венера

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Синастрии
« Отговор #1468 -: Ноември 11, 2018, 12:59:47 pm »
Аз не вярвам, че може да има отношения ако липсват такива аспекти. Гледат се и знаковите аспекти, не само тези под 5 гр. орбис.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Синастрии
« Отговор #1469 -: Ноември 11, 2018, 01:28:23 pm »
Аз не вярвам, че може да има отношения ако липсват такива аспекти. Гледат се и знаковите аспекти, не само тези под 5 гр. орбис.
В една синастрия, която разглеждам мъжът и жената имат тригон Марс и Венера, но това доколкото знам е само сексуално привличане. Иначе гледах едни клипчета на Мира Кунева и там доста добре обяснява за синастрията. А тези двамата, имат само този аспект между Марс и Венера, което според нея е само предпоставка за сексуална връзка. Но е много странно, че тя продължава вече година и половина :D  И се чудя, тея хора как се разбират като нямат едни от основните аспекти за синастрията.

не са задължителни, с моя мъж нямаме Слънце-Слънце и Слънце -Луна, но моят МП Слънце-Луна съвпада с негова Венера, което е гаранция за любов и успешен брак, като се има предвид, че имаме тригон на Луна-Луна, Меркурий-Меркурий и  секстил Марс-Марс, Марс с негова Венера
akruks, в този случай не може да се говори за брак, според мен. Тази връзка е по-скоро кармична и може би тригона между Марс и Венера е главен, опозицията между Плутон на мъжът и Венера на жената и Слънце на мъжът съвпад със СЛВ на жената, са предпоставка за взаимоотношенията им. Но ми е интересно и че мъжът има Хирон в 7ми дом,  а при жената е в 4-ти което и от двете страни е проблемно. Разбира се не е само това, ясно ми е. Гледат се много аспекти. Тук има много кармични преживявания и уроци.
« Последна редакция: Ноември 11, 2018, 01:30:07 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.