Автор Тема: Лунации през 2018г.  (Прочетена 5180 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Лунации през 2018г.
« -: Август 07, 2017, 11:16:10 pm »
Всяка година в даден момент си вкарвам в ZET лунациите за предстоящата календарна година и си правя мини обзор. През 2018г предстоят 5 затъмнения - 2 пълни лунни затъмнения и 3 частични слънчеви затъмнения.

Ето ги - в ЗЕТ съм си играла да ги уточня до секунда - това ми е най-неприятната и пипкава работа  :012:



Ето ги и прегледно описани в сайта на "Звезден навигатор" http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=2426



Всяка година леко се постряскам от точните аспекти на някои лунации, после уж не е толкова страшно :) През 2018г съм си отбелязала, като по-значими и с малък орбис:

-пълнолуние върху нат.Плутон (орб. <1 гр)
-новолуние на IC (орб. 5-6 мин.)
-ПЛЗ в квадрат с нат. Уран (орб. 5-6 мин.)
-ЧСЗ върху нат.Луна (орб. <1 гр)
-новолуние на DC (орб. <1 гр)
-новолуние в опозиция на нат.Юпитер (орб. <1 гр)
-пълнолуние на солара

По дирекции през това време нат.Уран прави точен квадрат към родителската ос по дирекции.
И прогресвната луна преминава през асцендента.

Първосигналните ми тревоги бяха около бременност и здравето на майка ми. Тя е добре, ще има новолунен солар в края на 2018г., а аз завършвам 2018г. с пълнолунен. До преди да гледам лунациите - този квадрат по дирекции на нат.Уран към СД IC/MC повече го мислех в служебен план. Сега вече не съм толкова фиксирана в една посока, гледам в няколко. Соларът ми от края на 2017г. започва с нов цикъл Слънце/Сатурн в 7 соларен дом. Сол. Венера е на сол. DC и заедно съвпадат с нат.МС. Оптимистичният ми Юпитер иска да си намести прогноза за утвърждаване на ценностие в дома и семеството. Още повече с лунациите на ъглите - IC, DC ... :29: :engel016:

Съзнавам, че е обременяващо, но ако някой желае да коментира - ще съм благодарна или пък, ако реши да си направи подобен мини обзор, към който да си поглежда - мисля, че е удобно :)
Над силата е само умението да я владеем!