Автор Тема: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница  (Прочетена 168555 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #720 -: Май 02, 2019, 06:32:50 pm »
Щом те натоварва и не си поставена в ситуация да нямаш избор, дали да търпиш или не, прекратявай контакт и толкоз.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #721 -: Май 02, 2019, 06:49:25 pm »
Щом те натоварва и не си поставена в ситуация да нямаш избор, дали да търпиш или не, прекратявай контакт и толкоз.

Нямам избор, кръвно сме свързани и имам дълг, който ако не изпълня ще съжалявам след това цял живот. Как да уважавам човек, който ме тормози и е толкова труден? Искам, но ми писна. Душата ми погрознява в контакт с този човек. А как да го оставя сам, когато е отблъснал всички около себе си. Искам да съм по-силна и да мога да устоя на всичко отрицателно и гадно, което ми се сипва от този човек, но не съм. Ще избухна и ще стане много лошо. Няма да мога да си го простя. С нормални разговори не става, само празни извинения и после пак същото.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #722 -: Май 03, 2019, 06:20:11 am »
Разгледай синастрията Ви. Нещата винаги опират до обмен на ниво енергийна взаимовръзка. 
Агресивно настроеният човек отвътре е неспокоен. Дали защото е по-холеричен темперамент, но може и да е защото самият той не се чувства комфортно поради една или друга причина. И това се изразява навън чрез агресивно поведение. Агресивният човек има по-голяма нужда от любов и разбиране, приемане, именно заради това.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #723 -: Май 03, 2019, 11:52:40 am »
Това си е негов проблем, първо да оправи себе си и тогава неговото мнение ще е важно за мен.  :)

Сигурна съм, че доста мнения са важни за теб и на хора, които не са "оправили себе си".
Това изречение съдържа много информация по това, което те вълнува като казус. Разгледай го по-задълбочено и сигурно ще откриеш отговори. Ти го каза.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #724 -: Май 03, 2019, 07:35:36 pm »
Абе тука пълна каша...
1. Защо трябва да му се помага на тоя човек-в какво и с какво
2. Какво му се дължи и защо
3. Защо трябва да му се мълчи, за да не става скандал

Доста хора си живеят в едно тяхно си измерение, и разбират само от неговите мерни единици

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #725 -: Май 04, 2019, 11:02:51 am »
Сигурна съм, че доста мнения са важни за теб и на хора, които не са "оправили себе си".
Това изречение съдържа много информация по това, което те вълнува като казус. Разгледай го по-задълбочено и сигурно ще откриеш отговори. Ти го каза.  :)

Така извадено от контекста звучи недодялано и се губи съдържанието. Не винаги е добра идея да разбираш всички, понякога дори е твърде натоварващо и объркващо. Животът е твърде кратък и труден на моменти, за да се заблуждаваме и да усложняваме допълнително. В моя случай, когато не одобряваш мнението на даден човек не означава задължително, че не го харесваш, обичаш или уважаваш. А гледната точка на този който държи да наложи мнението си е, че иска най-доброто, но дали е такова. Или иска да се чувства полезен. Воден от страх, затова подходът е груб и ефектът е обратен. Страхът говори за вътрешен проблем и безсилие.
Мнението на уверения човек е с по-голяма тежест и пак зависи, дали погледнато през собствената призма внася повече плюсове или минуси. По пътя на логиката, уверения човек знае какво иска и как да го постигне. И обратното, постоянната несигурност говори за обърканост, травма или липса на опит и знания.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #726 -: Май 04, 2019, 12:19:37 pm »
Разгледай синастрията Ви. Нещата винаги опират до обмен на ниво енергийна взаимовръзка. 
Агресивно настроеният човек отвътре е неспокоен. Дали защото е по-холеричен темперамент, но може и да е защото самият той не се чувства комфортно поради една или друга причина. И това се изразява навън чрез агресивно поведение. Агресивният човек има по-голяма нужда от любов и разбиране, приемане, именно заради това.

Стар, такава е ситуацията и отдавна го знам, но подходът ми е бил неподходящ - от краен, избухващ до спокоен, търпелив до едно време и с мълчание, за да не изригна. Добре че писах тук, за да науча и осъзная че има и друг начин. Точно синастрия е най-добре в случая, защото не е коректно да търся причината само в другия човек, когато агресията е насочена към мен и ми се отразява толкова травмиращо.

wiserneuron, ми прати много точен анализ с подчертани качества, които са водещи за пълноценното общуване с въпросния близък. Характерът е такъв, но ще извадя най-важното и ще споделя по-късно от компютъра, за да е по-ясно. Колкото и да съм се опитвала да разбера другата гледна точка, досега не съм стигала до такава дълбочина. Но не защото не съм се стараела, а защото се водих от обидата и гнева, които трудно се преглъщат.
Моя израз на загриженост и любов са били орязвани с надменност и студенина, сякаш съм по-ниско качество човек. Въпросната личност не цели това и не е с лоши намерения, в неговите очи аз съм твърде далеч от представите му за нормално поведение. И всеки, който е по-чувствителен и изразява това свободно е в групата на пострадалите от грубостта на този човек, за него това е форма на слабост. Малцина са тези, с които умее да общува пълноценно и са на подходящо ниво. С трудните характери общуването е по-делово, чуват само фактическата част, която да е поднесена сухо, подробностите не са важни за тях, независимо, че може да променят даден казус. Което често води до много по-дълъг разговор, заобиколен път с излишни обяснения и хиляди уточняващи въпроси. Доста е изморително и е като полицейски разпит.  :012:
Усилията са едностранни и явно трябва да се огранича с такъв тип общуване с този характер, за да няма пострадали и травмирани.  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #727 -: Май 04, 2019, 12:42:04 pm »
Абе тука пълна каша...
1. Защо трябва да му се помага на тоя човек-в какво и с какво
2. Какво му се дължи и защо
3. Защо трябва да му се мълчи, за да не става скандал

Доста хора си живеят в едно тяхно си измерение, и разбират само от неговите мерни единици

Защото ми е много близък, защото има нужда от помощ, която е поискана. За мълчението осъзнах, че съм сгрешила и вече не мисля, че този подход е решение.

Старая се да разширявам мирогледа си, да съм достатъчно обективна, за да цари разбирателство. За един ден няма как да постигна вътрешен баланс и промяна в общуването с конкретния човек, но ще наблягам повече на действието и ще намаля колкото мога раздразнението. Всичко осъзнато до този момент да има смисъл.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #729 -: Май 08, 2019, 11:50:14 pm »
Защо не обсъждате папата, защо не сте направили хороскоп с транзитите за времето на посещението му? Защо не обсъждате на кои сили служи папата?

И защо не обсъждате символизма на неговия кръст?
Ами хайде обсъди го ти.Ти се интересуваш от него,защо не направи карта с транзитите?На кои сили служи?Защо задаваш само въпроси?Дай отговори.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #730 -: Май 13, 2019, 05:48:21 pm »
Аз умея. Правила съм несъзнателно, сега го правя съзнателно. Слънце във воден знак, във воден дом с тригон Нептун на АСЦ в аспет с Юпитер; стелиум в огнен знак с диспозитор в 1-ви дом, Юпитер ми държи и АСЦ. Не е до липсата на комплекси и от тях имам, по-скоро е от потребност и мироглед; имат значение и среда, и гени. Но за някои  може  да е и начин да заявят себе си, да бъдат забелязани с такава постъпка. На жертвена постъпка е по-склонен водния темперамент( особено такива със Слънце във воден знак, това е нещо като тяхна мисия), планети във водни знаци защото на същите им е по-лесно да се отъждествят с другите, с идеите, каузите, желанията, интересите на другите, да се изгуби в тях, така добивайки някаква форма за собствената си (уж) реална идентификация. Огненият темперамент и планети в огнени знаци се впускат през глава в новото, защото така завземат главната роля, стават център и за да са първи, не го правят заради другия-ите или общото благо, но често куража и смелостта им се приема за жертвоготовност.

Наистина,така е,права си,но... Въпреки това,когато тези хора се ''жертват'' и изложат... Това в мен предизвиква едно... как да кажа... съчувствие,емпатия,умиление... Сякаш някое дете,бебе е направило нещо грешно и стои с почуда..
Само при мен ли е така? Има ли други с подобни наблюдения?
Благодаря!
« Последна редакция: Май 13, 2019, 05:50:36 pm от Ali_Lun »

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #731 -: Май 15, 2019, 05:45:18 pm »
Освен това... Тоест в добавка на това... Тези хора,от огнения тригон... Човек не може да им се ядоса,тоест аз... Наистина са като бебета,като деца... Такива невинни и ентусиазирани... И когато изпаднат в безпомощно състояние.. гледката е... Аз пропадам.. психологически..,става ми жално... буквално... Може би това не се отнася само за хората със слънце в огнен знак,може би го има и при други,може би това се среща при хора,които не знаят много неща,а са наперени,вярващи си... и накрая... Пропадат... и това според мен е жалко,но не само мисля,че е жалко... Де да беше само мислене.. чувствам сериозна жал за тези хора...
Има ли и други от тук,които мислят и чувстват нещата по този начин?
Благодаря ви!
« Последна редакция: Май 15, 2019, 05:47:23 pm от Ali_Lun »

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #732 -: Май 15, 2019, 07:35:05 pm »
Огненият темперамент и планети в огнени знаци се впускат през глава в новото, защото така завземат главната роля, стават център и за да са първи, не го правят заради другия-ите или общото благо, но често куража и смелостта им се приема за жертвоготовност.

Стрелец наистина прави неща за общото благо. Не мислиш ли?



starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #733 -: Май 16, 2019, 01:43:36 pm »
Не. Благото за другите не е самоцел, търсен ефект. То може да произтече като следствие, защото огънят дръзва, предполага импулс и творчество, предприема да направи нещо. Лични планети в огнени знаци, са най-силно мотивирани от себе си.
В Стрелец - да покажат мащаб според спецификата на наталния Юпитер. В Лъв - да демонстрират и излъчват можене, компетентност, способност, според спецификата на наталното Слънце. В Овен - да натъртят къде са първи, според спецификата на наталният Марс.
« Последна редакция: Май 16, 2019, 02:06:37 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Размисли и страсти - a.k.a Лаладжийница
« Отговор #734 -: Май 16, 2019, 03:57:53 pm »
Стрелец наистина прави неща за общото благо. Не мислиш ли?
:-\Трима мъже-плужеци познавам ,слънчеви стрелци,познавам ги лично и отлично.За общото благо!?Няма такова нещо.........предимно и само за собствено такова действат. ;D :012: