Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 66082 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Меркурий
« Отговор #180 -: Ноември 17, 2018, 08:57:24 am »
Интересно, при мен Меркурий тръгна ретрограден точно в градуса, в който ми е наталния. Какво да очаквам и да очаквам ли проявление въобще?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Меркурий
« Отговор #181 -: Ноември 17, 2018, 10:12:10 am »
При мен тръгна ретро от куспидата на пети дом - научих нещо, което ме накара да си преосмисля някои любовни намерения. :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #182 -: Ноември 17, 2018, 06:07:46 pm »
Интересно, при мен Меркурий тръгна ретрограден точно в градуса, в който ми е наталния. Какво да очаквам и да очаквам ли проявление въобще?
Всичко по меркуриански теми и по домът в който се случва ретоградието.Имаш възврат на меркурий и както венусар се прави карта.Не е за пренебрегване и аспекта с Нептун,който ще стане стационарен в градуса на стац.на Меркурий.
« Последна редакция: Ноември 17, 2018, 06:11:28 pm от Сафо »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #183 -: Ноември 17, 2018, 06:33:10 pm »
Интересно, при мен Меркурий тръгна ретрограден точно в градуса, в който ми е наталния. Какво да очаквам и да очаквам ли проявление въобще?

Точно? Колко точно - трябва да видиш - дали ретроградието се случва преди или след възврата на Меркурий. Ако е в рамките на стария цикъл - то ретроспекцята е по старите теми. Ако така започва новият цикъл - виж как е поставен.
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Меркурий
« Отговор #184 -: Ноември 17, 2018, 07:28:48 pm »
Всичко по меркуриански теми и по домът в който се случва ретоградието.Имаш възврат на меркурий и както венусар се прави карта.Не е за пренебрегване и аспекта с Нептун,който ще стане стационарен в градуса на стац.на Меркурий.
Случва се в 10 дом, а Меркурий е У4, в момента съм в отпуска и взех, че прихванах някакъв вирус и се налага да си стоя у дом вече 3 дом и имам чувството, че изтъпявам повече.  :lol_hitting: :lol_hitting: :lol_hitting:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Меркурий
« Отговор #185 -: Ноември 17, 2018, 09:10:14 pm »
При мен се случи върху нат Нептун У10 в 6-ти дом.
Мерк ми е У4.
Предстои ми обучение, свързано с работата, обмислям и смяна на местожителството.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Меркурий
« Отговор #186 -: Ноември 17, 2018, 10:33:23 pm »
При мен се случи върху нат Нептун У10 в 6-ти дом.
Мерк ми е У4.
Предстои ми обучение, свързано с работата, обмислям и смяна на местожителството.

Мда, и при мен е там, ама идея нямам какво ми предстои

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Меркурий
« Отговор #187 -: Ноември 17, 2018, 11:02:06 pm »
При мен върху нат. Нептун - У1 и връх на хвърчило. Активирано е, защото тр. Нептун е на Асцендента ми. Меркурий е У4, У7 и У3. Ще видим как ще се прояви :)
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Меркурий
« Отговор #188 -: Ноември 17, 2018, 11:28:28 pm »
И при мен е в-ху Нептун, но в 5ти, упр. 9ти.
Без да съобразя идващата му ретро-фаза, вчера си направих работен профил в международен сайт за фриленсъри. Чакам да ме одобрят до 24ч. Към момента вече ми изглежда, че цялата работа ще е само една илюзия, а не реална възможност за работа. :017:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #189 -: Ноември 18, 2018, 09:13:55 am »
Меркурий винаги има отношение към комуникации,близки и роднински връзки,пътуване,обучение,писане,говорене(всичко по близнаци),здравни теми,ежедневие,дом.любимци,лекарства,аптеки,работа(всичко по дева) .Съвпад с Нептун в знак в който меркурий не е добре поставен може да има проблеми по всички меркуриански теми,здравословни проблеми,нарушени комуникации,пратки,разсеяност,техниката се бъгва,алергии,неостановени заболявания,проблеми по пътища и с автомобила,телефонни измамници,загуба на ключове и всякакви канцеларски обърквания,недоразумения,документални измами,сънища,коматозни състояния.Настройте се поетично.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Меркурий
« Отговор #190 -: Ноември 18, 2018, 11:29:07 am »
Ама бързо действа ретрото му на Меркурий. Платформата ме е отхвърлила заради разлика в изписването на имената ми в профила и ID, което направих за удобство и нямаше никъде предупреждение, че трябва да е едно към едно изписването.

Ще трябва да приема поражението като знак, че наистина съм приключила със старата си професия и не трябва да се връщам назад.
А какво да е за напред май ретро Меркурий няма да ми помогне да реша   :(

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #191 -: Ноември 18, 2018, 11:54:50 am »
Стационарната фаза е много силна и много често, когато стационарни планети активират важна точка в картата, последната става водеща с темите в следващите няколко месеца или година. Много енергия е фокусирана в такава позиция, планетата е фазова аналогично като етап/начало, важен момент, важно положение, така че онова, което предприемем в посочения период е значимо като старт или приключване. Такъв беше момента за Меркурий  на  16.11. и за Венера ще е от 16.11. на обяд до 3 през нощта на 19.11.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Меркурий
« Отговор #192 -: Ноември 18, 2018, 12:03:35 pm »
телефонни измамници
Телефонните измамници и без помощта на Меркурий пак си действат успешно. Онзи ден чух, пак някаква баба измамили, с хиляди левове (да се чуди човек, уж нашите пенсионери са бедни, а откъде имат толкова пари). Поне да ги беше дала за благотворителност...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Меркурий
« Отговор #193 -: Ноември 18, 2018, 12:30:43 pm »
Телефонните измамници и без помощта на Меркурий пак си действат успешно. Онзи ден чух, пак някаква баба измамили, с хиляди левове (да се чуди човек, уж нашите пенсионери са бедни, а откъде имат толкова пари). Поне да ги беше дала за благотворителност...
Да Веско,имах предвид при тези,които са активирани точки в натала,трябва да са по-бдителни.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Меркурий
« Отговор #194 -: Ноември 18, 2018, 01:00:39 pm »
Стационарната фаза е много силна и много често, когато стационарни планети активират важна точка в картата, последната става водеща с темите в следващите няколко месеца или година. Много енергия е фокусирана в такава позиция, планетата е фазова аналогично като етап/начало, важен момент, важно положение, така че онова, което предприемем в посочения период е значимо като старт или приключване. Такъв беше момента за Меркурий  на  16.11. и за Венера ще е от 16.11. на обяд до 3 през нощта на 19.11.

При мен венера е стационарно директна в съвпад със СЛВ и опозиция с венера, а меркурий ще е стационарно директен в опозиция с юпитер. Интересно щото следващата година нямам транзити към тях.
Само тр. нодална ос ще квадратира наталната.
Frankly, my dear, I don't give a damn.