Автор Тема: Да послушаме...  (Прочетена 82283 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Да послушаме...
« -: Юли 06, 2014, 10:47:27 pm »
След известни наблюдения стигнах до извода, че много хора имат нужда не просто от астрологичен форум, а от място, на което да споделят, защото знаят, че вероятно ще бъдат разбрани, посъветвани, или порицани (но с добра цел :) ). И понеже никой не иска да сложи началото, слагам го аз


П.П. антиспам стратегията има за цел да сложи нещата по местата им, а не да спрем да си говорим, ето - това е подходящата тема за всички дневни неволи или радости

П.П.П моля коментиращите съответния пост да бъдат наистина добронамерени

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #1 -: Юли 06, 2014, 10:52:40 pm »
На мен тия дни за пръв път ми се случи да помисля малко дете за наистина лошо - отвътре. Всъщност то не е толкова малко, навършило е 10, използва изключително манипулативни техники спрямо други деца (особено по-малки), напада ги (главно когато си мисли, че са сами)
В наталната карта - марс и сатурн (май бяха на 12*) в рак в първи (момче)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #2 -: Юли 06, 2014, 10:53:29 pm »
На мен пък взе, че ми мина меракът да споделям  ;D

Но може да се възползвам по-нататък от предложението, ако вземе да ми стяга чепикът и искам някой да ме чуе.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #3 -: Юли 06, 2014, 11:04:14 pm »
На мен пък взе, че ми мина меракът да споделям  ;D

няма да е задълго, нали те знам, ама поне тук никой не може да те обвини, че спамиш :)

виждала ли си лоши деца?

« Последна редакция: Юли 06, 2014, 11:18:19 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #4 -: Юли 06, 2014, 11:07:10 pm »
виждала ли си лоши деца?

Директни наблюдения нямам върху чужди деца, но съм виждала детска жестокост.
Да, в разрез със сладникавите мнения, че всички дечица са ангелски душички, съм на мнение, че има "лоши" деца - в смисъл на жестоки, зли, невъзпитани. Но за това имат принос техните родители, средата. Ако децата бяха чисти души, нямаше да се прераждат - от гледна точка на кармичната теория всеки идва с някакъв "товар" на този свят, просто при малките деца още не се усеща, не е видимо проявен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #5 -: Юли 06, 2014, 11:14:02 pm »
ами това не е по детския начин лошо, в смисъл на жестоко, да ревнува от братчета и т.н.
това е лошо като голям човек, не знам дали ме разбираш

някак знае да унизи и да провокира, така да направи, че другото да избухне по някакъв начин и да излезе то агресор

например каква игра измисли - то е кралят, друго дете е неговият офицер, трето е вражеският офицер - и те двете трябва да се бият, защото той така заповявда, докато кротко си стои отстрани и наблюдава

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #6 -: Юли 06, 2014, 11:24:00 pm »
В детството ми (в училище) имаше жестоки деца - знам на какво са способни, почти по нищо не се различават от възрастните, само че "игрите" им са други. Има наистина зли и злонамерени, не знам какво ги кара да бъдат такива - семейна среда, възпитание или просто характер.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #7 -: Юли 06, 2014, 11:33:18 pm »
Доскоро бях на мнение, че децата са си добри, големите чрез пример и (не)възпитание ги правят лоши, затова така се втрещих от това дете (родителите са възпитани и търпеливи, даже прекалено)

Ако помислим за оная психологическа теория, че всичките ни проблеми идват още от детството, то не се предполага, че родителите може да са били перфектни, но детето да е кофти скроено
И какво ли правиш, ако установиш, че това е случаят...
Дали майките на серийните убийци са можели да обърнат нещата...?
И изобщо-кое ни прави здрави (емоционално и психически) и добри

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да послушаме...
« Отговор #8 -: Юли 06, 2014, 11:39:11 pm »
Понякога, а напоследък все по-често и аз се замислям дали възпитанието в семейството и заобикалящата среда са ключов фактор. Факт е, че има деца, получили добро възпитание и родени в свестни семейства, които впоследстве тръгват по съвсем друг път. Или, да речем, в едно семейство с две и повече деца едното да се окаже "черна овца". Всички са расли в една среда, получили са едно възпитание - защо едно от тях може да се превърне в неморален индивид, в престъпник? В тази връзка руснаците имат една поговорка - "в семье не без урода". Звучи грубовато, но има някаква доза истина.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #9 -: Юли 06, 2014, 11:40:32 pm »
например каква игра измисли - то е кралят, друго дете е неговият офицер, трето е вражеският офицер - и те двете трябва да се бият, защото той така заповявда, докато кротко си стои отстрани и наблюдава

Малко му е боя на Хитлерчо :)
Шегувам се, против съм децата да бъдат бити, но е нужно възпитание, строгост, индивидуален подход към всяко и много любов, но под любов нямам предвид лигавене и глезене.
В повечето случай децата са отражение на родителите си и на заобикалящата среда.
Децата могат да бъдат много жестоки, ако не им се покаже, че това не е редно.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да послушаме...
« Отговор #10 -: Юли 06, 2014, 11:44:21 pm »
И аз изобщо не ги мисля за милички душички само, способни са на агресия и гадост толкова, колкото възрастните хора. Племенницата ми, която е само на 8 i принципно (сама) е сравнително кротко дете, но ако не иска да изпълни нещо и я накараш, ядосаш по някакъв начин, казва доста кофти неща. Има вроден инстинкт просто къде най-много боли, за да удари там. Има Меркурий в Риби квадрат с Марс в Близнаци и в съвпад с Уран. Че и опозиция Марс-Плутон.
  Признавам си, че страдам от крайна нетолерантност към всякаквите им глупости, които правят, а към агресията им още повече. Като цяло, меко казано не понасям децата. Дразнещи са.  :012:
А и друго трябва да се отчита за децата и възпитанието им, за което говорим - ако на мекушави родители им се роди силно и властно дете, според мен хорицата нямат много шанс. Виждала съм го да се случва и на практика. Родителите просто не намират вътрешните сили за достатъчно наказания и дори и да наказват, детето намира начин "да оцелее", да демонстрира, че това не е кой знае какво наказание всъщност.
« Последна редакция: Юли 06, 2014, 11:47:40 pm от ThuNdeRGoDDeSS »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да послушаме...
« Отговор #11 -: Юли 06, 2014, 11:46:32 pm »
Мисля, че някои деца трябва да бъдат бити, по-често-момчета
Никога унизявани, но бити-да, не заради болката, а заради йерархията

Не ми се струва нормално дете на 10 да рита майка си по д-то в пристъп на ярост

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Да послушаме...
« Отговор #12 -: Юли 06, 2014, 11:50:35 pm »
И аз подкрепям шамарената фабрика - откакто са модерни тия свободи и защити на децата и не знам си какво си, много се развали и деградира поколението. Родителите са поставени в много неблагоприятна позиция, защото общественото мнение изхожда от факта какви ПРАВА имат децата, но никой не си дава сметка, че тези родители трябва да си научат децата някак на това какви са техните задължения. Е, с говорене и словоизлияния понякога не става, с говорене става с някой, който има вече някааква основа - научил се е, дето вика Папи, на малко йерархия - т.е понабит е.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #13 -: Юли 06, 2014, 11:51:30 pm »
Този пристъп на ярост все е следствие на нещо, има някакъв проблем...
Има и още нещо, че децата имат много по-голям респект към мъжете, едно е мама да се скара, друго тати

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да послушаме...
« Отговор #14 -: Юли 07, 2014, 12:02:15 am »
например каква игра измисли - то е кралят, друго дете е неговият офицер, трето е вражеският офицер - и те двете трябва да се бият, защото той така заповявда, докато кротко си стои отстрани и наблюдава

Добре де, детето има качество да води, да ръководи, командва, да получава това което иска... Тук е ролята на родителя (учителите и всички, които са отговорни за възпитанието му) да го научат да използва тези качества за нещо положително, силата може да е както положителна, така и отрицателна, детето не знае какво е хубаво и какво не, докато не му се покаже.