Автор Тема: Истината за Федералния Резерв на САЩ  (Прочетена 9170 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:12:04 pm от Veselin »

Happy58

  • Гост
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #1 -: Април 24, 2014, 11:36:00 am »
То хубаво човека е писал, ама аз така и не можах да разбера, какво точно иска да ни каже?

Happy58

  • Гост
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #2 -: Април 24, 2014, 11:50:35 am »
Иска да отвори очите на хората кои и как управляват света.

аха, ясно - за да има още една причина хората да са гневни, ядосани, сърдити .... да гледат в чуждата, вместо в своята си паничка :) - пък после, защо съм болен, нещастен ....

Happy58

  • Гост
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #3 -: Април 24, 2014, 12:30:35 pm »
Едно време, когато бяхме ученици, си попълвахме едни лексикони. та в тези лексикони имаше една такава мисъл на човек, който бил възрастен, или умрял или нещо такова ..... "Когато бях млад, исках да променя света. После реших, че е по-добре да променя хората около мен. В края на живота си осъзнах, че най-доброто е било, да започна от себе си." (перифразирам, но смисъла е такъв). който както иска, така да го тълкува. Аз лично спрях вече да опитвам да променям другите и се опитвам да променям себе си.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #4 -: Април 24, 2014, 02:24:16 pm »
Това е за секция "Хумор". Не че няма верни неща, но хуморът преобладава :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #5 -: Април 24, 2014, 08:57:18 pm »
Весо, пак те влекат конспирациите  :29:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #6 -: Април 24, 2014, 09:32:00 pm »
Цитат
Почти във всяка страна, Централната банка е главното ръководещо, извънконституционно, тайно общество, което ръководи съответната страна, от името и по нареждане на международния синдикат на интернационалните банки.

Цитат
А целият фокус в тази мъдра система е, че правителството на САЩ, вместо реално фалшивите, връща на Банката на Федералния Резерв, не мними, а напълно легални, изпрани 2 трилиона долара (и не само в този хипотетичен случай, а редовно). Ето това наистина е "Глобална пералня за пари"

Ще се хвана само за тия двете, щото иначе ще стане много дълго. Първо, начинът по който американците са си устроили централната банка е по-скоро изключение. Все още има държави (като цяло считани за бананови републики), където ЦБ е подчинена на правителството. Дори там, където е независима, ЦБ по принцип не е сдружение от частни банки.

Второ, американското правителство не взима "фалшиви" долари, връщайки "истински" — взима и връща едни и същи пари. Дали те имат някаква стойност е друга бира. Ако взимаше долари, а връщаше друго (злато, шарени мидички) — тогава вече щеше да има за какво да си чешем езиците.

(Трето, по-скоро историческа справка — на евреите дълго време е било забранено да притежават земя, поне в Европа. Това ги е насочило към определени занимания: доктори, адвокати, лихвари, в последствие и банкери — винаги е имало закъсали монарси с продънени кесии, които на драго сърце са се възползвали от услугите им. Откриването на Америка е стабилно финансирано от католическа Испания и става същата година, когато евреите са прогонени оттам. Тъй че за последвалата небивала инфлация (огромни количества сребро и злато идват от Южна Америка) сигурно е бил виновен някой друг :d030:)

Не че от Уолстрийт са пичове, но не правят такива прости номера.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #7 -: Април 27, 2014, 12:40:49 pm »
Равинът и без друго много мрази, когато ходя в събота с такава:



Може да пратя снимка с новата на чичо Авакум в Амстердам :19:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #8 -: Април 27, 2014, 02:05:59 pm »
Прощавай, Веско. Не знам какъв си, нито пък правя предположения по въпроса.

В статията има някакво количество исторически факти + доста повече свободни съчинения + още повече глупости на търкалета. Кофтито на конспирацията е, че винаги има заден изход "ама те тия факти нарочно се крият, а това, което ви казват, е лъжа". Който иска, свободен е да вярва в това. Заяждам се не толкова с темата, колкото със слабостите на писанието, което на всичко отгоре се взема на сериозно. Нямам проблем с абсурда, стига да изглежда добре.



Мързи ме да оборвам точка по точка всичко, но понеже съм учил малко нещо история, ей тези два параграфа сериозно ме подразниха (т.е. дори повече от останалите и онова за централните банки, без да държа сметка за идеологическото съдържание):

Цитат
Цялата история на човечеството се разделя на три периода:

Първи период. – До пришествието на Иисуса Христа.

Втори период. – След пришествието на Иисуса Христа, и постепенното установяване на християнските взаимоотношения между хората и народите.

Трети период. – Връщане на Залтния Телец на земята, с протестантската "реформация" и лихварството, и монополизирането от евреите, печатането на книжните пари. А това "тайно банкерско общество" през цялата обозрима история се е занимавало с лихварски и мошенически операции.
1) Дели се на колкото периоди ти е угодно, въпрос на конвенция. 2) "Християнски взаимоотношения" са се установявали най-вече с клане и така и не са успяли да се доустановят — не че е казано какви точно са тия отношения. Периодите на мир и любов са забележително малко, да вметна (вероятно заради подлите евреи :29:). 3) За еврейска връзка в Реформацията аз поне не съм чувал (което не значи, че няма). Аргументи и факти за такава пак няма изложени.

Цитат
Основните исторически "жалони" на новото време са: Унищожението на християните и завземането на Холандия, от изгонените от Испания, евреи; Откриването и завладяването на Америка, от протестантстващите юдеи и юдействащите християни; Убийството на английския крал и завладяването на Англия, от холандските евреи, по време на холандската интервенция в Англия, която се представя в учебниците по история, като "Великата Революция" от 1688 г.; Убийството на френския крал, унищожението на християните и овладяването на Франция от юдеите, по време на "Великата" за юдеите, френска революция; убийството на руския император, унищожаване на християните и овладяването на Русия, от юдеите, по време на "Великата" за юдеите, октомврийска революция; Едновременно с руската революция е отстраняването на император Вилхелм, и овладяването на Германия от юдеите; Юдейската революция на "младотурците" (скрити евреи) в Турция; клане на християни, по време на опитите да се вземе и задържи цялата власт в Мексико и Испания, през 20-тте и 30-тте години; Опитът да се вземе властта в САЩ, около 1930-та година, който опит не е напълно успешен. Но властта в САЩ е била напълно завзета от юдеите, след края на втората световна война.
Цял параграф глупости на търкалета. Вярното е, че главните участници в Октомврийската революция са евреи и че християни са умирали в Мексико и по време на Гражданската война в Испания (там почти няма други, между другото). Опит да се вземе властта в САЩ около 1930-та година — това сигурно е поредният нарочно прикриван факт.

И т.н., и т.н.

Иначе да, основателите на Америка е възможно да са говорели иврит — все пак са били масони :d030:
« Последна редакция: Април 27, 2014, 02:07:42 pm от Reptil »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #9 -: Април 27, 2014, 02:10:51 pm »
Reptil,палава шапчица-хареса ми. ;)

В Тел Авив турист се спира пред впечатляващата зала "Ман". Възхитен от архитектурата, той пита екскурзовода дали сградата е кръстена на името на известния писател Томас Ман.
– Не – отвръща екскурзоводът. – Кръстена е на името на Фредерик Ман от Филаделфия.
– Никога не съм чувал за него. Какво е написал?
– Чек.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“


Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #12 -: Март 07, 2015, 12:38:42 pm »
Сега пък "Протоколите"… Много успешна компилация, по-скоро пропагандно начинание, отпечатана малко преди да започнат погромите в Русия — дори само това следва да те наведе на размисли.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #13 -: Март 07, 2015, 12:50:22 pm »
Сега пък "Протоколите"… Много успешна компилация, по-скоро пропагандно начинание, отпечатана малко преди да започнат погромите в Русия — дори само това следва да те наведе на размисли.
Да, пропаганда, но чия?
Автентичността им  е спорна, естествено. Интересното, обаче, е ако ги изследваш налагайки ги в/у факти/реални събития.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Истината за Федералния Резерв на САЩ
« Отговор #14 -: Март 07, 2015, 12:53:41 pm »
Е, все пак са преписвали от умни хора :)