Автор Тема: Експеримент  (Прочетена 10216 пъти)

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #15 -: Юни 19, 2015, 01:13:11 am »
Предполагаш,но  не е същото .Водиш теория ,опитай практически и съм готова за дискусия .

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #16 -: Юни 19, 2015, 01:16:09 am »
А, Reptil, аз не бих си пускал "лъчи" току-така през която и част да било, представляваща енергоцентър. Най-малкото безразсъдно ми се вижда, пък и сменяш цялата концепция, като смениш и източника.
Ами, да lia, може и по-голям периметър да се обхване, но ... знаеш, коства малко повечко.
Credo quia absurdum est...

lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Експеримент
« Отговор #17 -: Юни 19, 2015, 01:22:30 am »
е ,не сме толкова богати ,че да си позволяваме евтини неща ...май ...да опитаме до 5 ..става ли :)

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #18 -: Юни 19, 2015, 01:31:36 am »
Става. Та, май не ни остава друго освен да чакаме желаещи.
Credo quia absurdum est...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Експеримент
« Отговор #19 -: Юни 19, 2015, 10:43:37 am »
Полезно е,вибрационна гимнастика .Направих го веднъж и разбрах идеята-депресарската,мътна,отпусната,неясна енергия да се подреди,което е необходимо за контролирането и .Дали ще са цветове,звуци,посоки и тн, тренира се различаването ,познаването и с това адекватния отговор на различни енергии .Направено за удобство опростено за бързина и удобство.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Експеримент
« Отговор #20 -: Юни 19, 2015, 11:39:16 am »
Защо се започва от лъча на луната?
Средния лъч накъде го визуализираме - нагоре от нас, или напред-хоризонтално?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Експеримент
« Отговор #21 -: Юни 19, 2015, 11:58:50 am »
Източник и дискусия: http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=2972

Awen картинки.

Струва ми се, че лъчите или вървят успоредно отгоре надолу (намираш се в призма), или си представяш точка над главата си, от която излизат и трите, като връх на пирамида, в която си ти. По-вероятно ми изглежда второто. Не ми харесва, че пише "три лъча, издигащи се от една централна точка", защото тогава пирамидата се крепи на върха си, който е в краката ти и вече не е затворена/защитна конструкция, а отворена, като фуния, все едно инвокираш нещо. Не съм склонен да пробвам по тоя начин.
« Последна редакция: Юни 19, 2015, 12:11:31 pm от Reptil »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Експеримент
« Отговор #22 -: Юни 19, 2015, 12:36:30 pm »
Според мен ако си енергийно на нула, в началото може и нищо да не се получи, не знам седмица дали стига
Но понеже обичам всичко да ми е ясно и обяснено-нека практикантите да конкретизират

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #23 -: Юни 19, 2015, 01:17:14 pm »
Какви конкретизации, какви призми, пирамиди и фараони, още малко и хиперкубове и общи канонични уравнения в пространството търсим? Сам човекът не е създал света, още повече - не е способен да конкретизира собственото си ежедневие, та защо тогава търсим ние конкретност в едни процеси, които собственото ни съзнание не побира и още повече отказва да приеме, като си е изградил и защитен механизъм срещу тях, като психическия цензор? Oposit използва една хубава думичка - "опростено". В практиката си е добре да се научим да избягваме конкретизации, затова и си служим с реторични фигури, абстракции. Такива конкретизации за мен не са нищо повече от опит за шизофрения. Защо трябва да си представяме тези лъчи някъде, като в началото присъстват никъде? В общи линии не ни интересува къде, интересува ни самата представа, която се фокусира изцяло върху лъчите. Единственото, което трябва да вземем предвид, е, че тези лъчи имат общо начало, т.е. в съзнанието ни трябва да стои образа на три лъча с общо начало и нищо повече. В последствие, който иска да насочва тези лъчи, нека ги насочва, веднъж "манифестирани" работата с тях е лесна. На въпроса нагоре ли да са, надолу ли да са, хоризонтални ли да са, бих отговорил, че може би по-адекватна би била представата да са хоризонтални, все пак ни трябват в плоскостта, в която работим. 
Credo quia absurdum est...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Експеримент
« Отговор #24 -: Юни 19, 2015, 02:03:15 pm »
Методът е предназначен за начинаещи,за общо ползване,затова е опростен ,което не значи,че трябва да се подценява,започва се от а,б,в.. ,но съм забелязал сме приучени да бързаме в ученето,а напротив в началото добре разбраната основа е незаменима ,съответно нестабилната води до провал .Като се има работа с подсъзнание особено трябва да е внимателно и постепенно/като в тъмнина,мъгла или блато е .Затъвал съм в блато,знам,че е добре единият крак да е стъпил на сигурна основа/на нещо познато,осъзнато/,докато другия опипва несигурната почва.Постепенното разбиране,осъзнаване дава сигурната почва по краката и път за отстъпление в случай на нужда .Има хора на различни нива ,движат с различна скорост ,по-сигурно е по-бавничко .Може да се каже е почистващ ритуал,понеже учи на различаване,подреждане,а така неща които не са на правилното място/нехармонични вибрации/ се забелязват по-лесно .

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Експеримент
« Отговор #25 -: Юни 19, 2015, 09:28:39 pm »
"Да избягваме конкретизации" и "в общи линии не ни интересува" ми е достатъчно. Мисля, че имаме различни идеи какво е важно. Не може да визуализираш нещо, ако не знаеш какво именно, къде се намира… Затова има уточнения "ляв", "десен", "среден" лъч, има посоки горе и долу, нещо се издига, не е едно към гьотере — пееш някакви звуци, нещо там се случва. Пак добре, че ритуалът е прост и няма много за бъркане. Това е лично мнение, разбира се, всеки да прави каквото го влече. Опозит, много правилно, вътрешните усещания не правят здравия разум излишен :)

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Експеримент
« Отговор #26 -: Юни 20, 2015, 12:16:39 pm »
Та, в крайна сметка не разбрах желаещи има ли, или няма? Нека бъде ясно, че не поставям ограничения как да се изпълнява ритуала, решавайте си пирамиди ли ще си представяте, призми ли, нагоре ли лъчи, надолу ли, май не ме вълнува изключително, интересува ме наблюдението върху появилите се резултати. Даже, може да опишете как сте изпълнили ритуала и след това резултатите, та евентуално да си изградим представа от практическа гледна точка кое как влияе върху ефекта.
Credo quia absurdum est...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Експеримент
« Отговор #27 -: Юни 20, 2015, 05:18:49 pm »
Пусни по-интересен ритуал,за да експериментираме,този нещо не ме грабна.Нещо като тантричен секс или мантри за издигане във обществото-власт,пари :d030: :012:
Шегувам се-предложи друг ритуал,пък дано да грабне няколко човека
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Експеримент
« Отговор #28 -: Юни 20, 2015, 11:21:34 pm »
Що бе, аз мисля да го пробвам, чакам настроението