Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 80086 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Retro Venera
« Отговор #30 -: Януари 18, 2014, 10:00:55 am »
Рени, влезе и отсече с голямата секира :012:
Тц. Съмнявам се.
Вярно, не знаем дали желанията на Кейт Мидълтън включват любов, мода, естетика и т.н., но се съмнявам парите да не са сред тях :012:
А, при Кейт Мос модата със сигурност е включена.

Abroad,лесно е -еротика,способността да я изразяваме е малко трудно в нейното физично проявление и затова развиваме другите 'таланти" на Венера ,ти ги изброи.В зависимост от това ,с кой се свързва Венера ,ще покаже кой/какво ще й помогне по-лесно да бъде удовлетворена.Тук фантазията взема превес над удоволствието от физическия контакт и затова много често ,особено при  жени с ретро Венера ,както казах -"желанията не се сбъдват" .Сега ме разбра ,нали ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Retro Venera
« Отговор #31 -: Януари 18, 2014, 10:40:08 am »


Относително е това "върви им" на тези с ретроградната натална планета при наличие на транзитна такава.

относително е щото "им върви" е по  темите,който венера упр.в натала ,аспектите й накъде и как тече енергията

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Retro Venera
« Отговор #32 -: Януари 18, 2014, 04:33:57 pm »
Да ви кажа, смятам за астрологичен мит твърдението, че на родените с ретро лична планета повече им върви по време на транзитните й ретро фази, дотук не съм видяла потвърждение като че ли.

Относително е това "върви им" на тези с ретроградната натална планета при наличие на транзитна такава. Във всеки случай една натална ретроградна Венера не може "да види" по-далеч от себе си, а периодите, в които има ретроградие на Венера наталната е по-склонна "да гледа" в тази посока.

Да ,винаги една ретроградна Венера е фокусирана /гледа силно в ...нещо ,но това нещо не винаги е "себе си ",зависи от фазите й (ти си публикувала статия по темата в блога си ) ,както и знак.
Венера в Риби ретроградна в натала ,колко наблизо "вижда" ?!?  ;)


„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #33 -: Януари 18, 2014, 04:56:19 pm »
Тук (ретро ) Венера не изразява спонтанно ,своите качества и не се вмества в общо приетите стандарти или поне не са очевидни нейните особености- любов ,чувство за хармония ,финес ,ценности и т.н.
При жените даже можем да говорим и за фетишизъм ( ха,вярно бе ,а аз се чудех къде е причината преди време   :banghead: ) към определен цвят,дреха,аксесоар,козметика ,песен и... ;)
Мъжете много често не знаят какво "да правят /очакват " от такива жени.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #34 -: Януари 18, 2014, 07:41:31 pm »
Давам един пример : ретроградна венера в лъв, съвпад с марс в лъв. Венера У на ац ( асц везни) и  У8. Венера е натално в 11ти. Как би трябвало да се изрази в натала? в момента имам наблюдения върху картата- по 8ми дом не се печелят пари при ретроградната транзитна фаза, а напротив. Има неочаквани сметки и разходи.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #35 -: Януари 18, 2014, 08:04:12 pm »
Рени, друго имах предвид, че в зависимост от нейната натална "компания" и това, което й е познато, ретроградната Венера в транзит ще се изяви в зависимост от "гледната си точка".  При ретроградните си периоди в транзит ретроградната натална Венера среща себе си по един или друг начин. Разбира се това става не без участието и намесата на актуалния й синодичен цикъл и двете се анализират в комбинация. И ако има "химия" между двете неща пламва "искрата", нещо възниква и се заражда.

Извинявай,не съм разбрала правилно.)))

Цитат
И ако има "химия" между двете неща пламва "искрата", нещо възниква и се заражда.
. Да ,така е.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Retro Venera
« Отговор #36 -: Януари 20, 2014, 09:29:13 pm »
Рени, влезе и отсече с голямата секира :012:
Тц. Съмнявам се.
Вярно, не знаем дали желанията на Кейт Мидълтън включват любов, мода, естетика и т.н., но се съмнявам парите да не са сред тях :012:
А, при Кейт Мос модата със сигурност е включена.

Abroad,лесно е -еротика,способността да я изразяваме е малко трудно в нейното физично проявление и затова развиваме другите 'таланти" на Венера ,ти ги изброи.В зависимост от това ,с кой се свързва Венера ,ще покаже кой/какво ще й помогне по-лесно да бъде удовлетворена.Тук фантазията взема превес над удоволствието от физическия контакт и затова много често ,особено при  жени с ретро Венера ,както казах -"желанията не се сбъдват" .Сега ме разбра ,нали ?!? ;)

Не, не те разбрах.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Retro Venera
« Отговор #37 -: Януари 20, 2014, 09:38:31 pm »
Рени, влезе и отсече с голямата секира :012:
Тц. Съмнявам се.
Вярно, не знаем дали желанията на Кейт Мидълтън включват любов, мода, естетика и т.н., но се съмнявам парите да не са сред тях :012:
А, при Кейт Мос модата със сигурност е включена.

Abroad,лесно е -еротика,способността да я изразяваме е малко трудно в нейното физично проявление и затова развиваме другите 'таланти" на Венера ,ти ги изброи.В зависимост от това ,с кой се свързва Венера ,ще покаже кой/какво ще й помогне по-лесно да бъде удовлетворена.Тук фантазията взема превес над удоволствието от физическия контакт и затова много често ,особено при  жени с ретро Венера ,както казах -"желанията не се сбъдват" .Сега ме разбра ,нали ?!? ;)

Не, не те разбрах.

Има срив в базата данни ,относно желанията ни-можем ли да им се насладим или се срамуваме от същите .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Retro Venera
« Отговор #38 -: Януари 20, 2014, 09:57:40 pm »

Има срив в базата данни ,относно желанията ни-можем ли да им се насладим или се срамуваме от същите .

тук съм съгласна, само не разбрах какво общо има с горното, особено с желанията
относно цитата - възпитава се :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Retro Venera
« Отговор #39 -: Януари 20, 2014, 10:33:08 pm »

Има срив в базата данни ,относно желанията ни-можем ли да им се насладим или се срамуваме от същите .

тук съм съгласна, само не разбрах какво общо има с горното, особено с желанията
относно цитата - възпитава се :)

Общото е природата на Венера и не може всичко да се възпита по пътя на логиката ,Сатурн  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #40 -: Януари 20, 2014, 10:41:33 pm »
вярно е, по пътя на логиката съвсем не може всичко
тогава - по пътя на инстинкта, там където и Луна е силна, макар аз съвсем да не аплодирам теорията за липса на връзка между Везни и Венера ;)
виж, за между Марс и Венера съм съгласна

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #41 -: Януари 20, 2014, 10:52:15 pm »
вярно е, по пътя на логиката съвсем не може всичко
тогава - по пътя на инстинкта, там където и Луна е силна, макар аз съвсем да не аплодирам теорията за липса на връзка между Везни и Венера ;)
виж, за между Марс и Венера съм съгласна

Това е по другата тема  ;)

И аз винаги съм се чудела какво ги "събира " Везни и Венера  ::)  )))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #42 -: Януари 21, 2014, 02:03:50 pm »
И аз винаги съм се чудела какво ги "събира " Везни и Венера  ::)  )))



аз пък се чудя какво общо има между венера и телец

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #43 -: Януари 21, 2014, 06:10:27 pm »
Да ,Thunder ,съгласна съм ,че 7-ми /Везни са социални и искат връзка и точно тогава се губи част от природата на Венера ,нейната автономност  .
Но щом казват Древните-така да бъде  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #44 -: Януари 22, 2014, 01:28:30 am »
Ако започнеш със светилата от Рак и Лъв, останалите планети по управство са подредени симетрично спрямо тях според природата си и аспекта, който сключват със знаците Рак/Лъв: Меркурий — никакъв (мажорен), но винаги е близо до слънцето и поема Дева/Близнаци; Венера, малък бенефик — секстил; Марс, малък малефик — квадрат; Юпитер, голям бенефик — тригон; Сатурн, голям малефик — опозиция.