Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 147625 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #720 -: Септември 26, 2019, 01:57:37 pm »
Поне ще знаеш, че каквото и да се случи(ще) е истинско. :)

О, да, Плутон оставя в живота ни само нужното. За съжаление, понякога взима със себе си и хора, затова се притеснявам за майка ми и за майката в мен.
Странно е, че освен Тери, никой не откликна с практически събития.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #721 -: Септември 26, 2019, 02:36:52 pm »
О, да, Плутон оставя в живота ни само нужното. За съжаление, понякога взима със себе си и хора, затова се притеснявам за майка ми и за майката в мен.
Странно е, че освен Тери, никой не откликна с практически събития.
писала съм за Плутон на моя Иц преди време, предполагам коментара ми е някъде назад , а не ми се връща към този период, болезнен за мен- не са умирали хора, като изключа дядо на 90г и двамата ми вуйчовци на 82 и 73г, но домът ми беше разрушен (буквално) и имах негативни преживявания по квартирите. Годината когато загубих майка, братовчедка и братовчед, Плутон вече беше в 5д, близо до южния възел, квадрат с Венера. Плутон при мен е У3

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #722 -: Септември 26, 2019, 09:33:52 pm »
Благодаря за отговора, Акрукс
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #723 -: Септември 28, 2019, 09:35:00 am »
С търсачката - плутон и четвърти, сигурно са разпилени коментарите, щом ги няма в темата

wanesa24

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 158
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #724 -: Септември 28, 2019, 11:27:55 am »
Изчетох темата и не намерих преживявания при ингрес на Плутон в 4д.
При мен предстои в рамките на 2г да направи квадрат с Луна и да влезе в 4д.
Споделете, ако имате спомени за такъв период. Натално съм с опозиция на Плутон и Луна и знам какво влияние има такъв тежък аспект в отношенията. Затова и квадратът малко ме плаши, още повече, че ще затвори опозицията в тао с връх транзитен Плутон. И то, докато Сатурн е в 4д.

При мен Плутон се прояви с загуби :управител  ми е на 2 и се намира 12.Когато направи съвпад с 4 дом ,почина майка ми,лишиха ме от наследствен имот,раделих се с приятеля ми....
През годините Плутон ми е минал през Нептун,Меркурий,Юпитер,Слънце....сега наред е Венера У1 и 8 дом и се намира в 4...
С една дума...трансформация в емоционален,материален и събитиен план...и нищо не можеш да промениш.....

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #725 -: Септември 28, 2019, 03:39:03 pm »
Ако беше толкова просто да интерпретираме астрологията от сайтове и прочетени книги, всички да си знаем бъдещето.Всеки си прави карта онлайн, чете ,мисли...
Аз също...
Някой да се е предпазил от нещастие или пък да е познал датата на сватбата си..?
Всичко е постфактум.
Малцина са избраните,и тяхното знание не идва от онлайн програми,а от детайлно изучаване на било физични, духовни , астрономични закони- т.е.това е било призвание.
Мисля,че е по-добре добре да живеем в настоящето , Бъдещето е наша воля- каквото сме посели, това ще пожънем- просто е.
До тези изводи стигнах след дълги години взиране в пусти транзити ,аспекти,планети и  темподобни.
Извинявам се за спама, може да е от Новолуние във Везни - мой 3 д.... :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #726 -: Септември 28, 2019, 05:05:07 pm »
Ако беше толкова просто да интерпретираме астрологията от сайтове и прочетени книги, всички да си знаем бъдещето.Всеки си прави карта онлайн, чете ,мисли...
Аз също...
Някой да се е предпазил от нещастие или пък да е познал датата на сватбата си..?
Всичко е постфактум.
Малцина са избраните,и тяхното знание не идва от онлайн програми,а от детайлно изучаване на било физични, духовни , астрономични закони- т.е.това е било призвание.
Мисля,че е по-добре добре да живеем в настоящето , Бъдещето е наша воля- каквото сме посели, това ще пожънем- просто е.
До тези изводи стигнах след дълги години взиране в пусти транзити ,аспекти,планети и  темподобни.
Извинявам се за спама, може да е от Новолуние във Везни - мой 3 д.... :-*
А кой тук е казал, че е просто? И има нещо, наречено съдба- неща, които не може да се предотвратят, дори да ги прогнозира някой какво от това, като са неизбежни?
Датата на сватбата си я избрах сама :)
Сега за Плутон- при мен ми е разказал играта с транзита си в 4д понеже имаше негативни аспекти, когато бяха драматичните промени и беше около IC квадратеше наталния Плутон на АC, преди 10г когато имах пак душевни терзания, смачкано его, предимно от жени от семейството- от 4д квадратеше светилата ми- това го очаквах , бях подготвена за този транзит и по-леко преживях събитията, успокоявах се с "И това ще мине"

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #727 -: Септември 28, 2019, 06:13:27 pm »
Aкрукс, мисля,че ме разбра отлично...Винаги има логика при теб.
А за Плутон , прочетено от книгите или  при анализ на други и моя карта,  е ясно-- има ли транзит, има и много лошо , и много хубаво ,дошло  по най -труден начин в зависимост от натала.
В момента го имам - секстил Венера и Тригон Юпитер,наблюдавам. ..
Сърбала  съм му попарата при тежки транзити- той ми е У4 във 2 д.( стелиум- Дева)
 опозиция на стелиум в 8 д.
Транзит Плутон на к4 се омъжих, дъщеря ми роди при транзит Плутон квадрат Луна , така,че не се програмирайте излишно за откъслечни транзити.
Пълната картина е важна, а и според мен Сатурн също трябва да е замесен някъде в картинката.



Друга ми беше мисълта. :58:

« Последна редакция: Септември 28, 2019, 06:20:22 pm от zora »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #728 -: Септември 30, 2019, 11:15:01 am »
При мен Плутон се прояви с загуби :управител  ми е на 2 и се намира 12.
...и нищо не можеш да промениш.....

Картинката е същата при мен. Но по-лошо е, че натално е в опозиция с Луна на К7 и приемам всичко много лично и драматично :)

Благодаря ви.
Папи, нещо не мога да управлявам търсачката, дава ми, че няма никакви резултати, като комбинирам Плутон и 4д и така изчитам целите теми :)))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #729 -: Септември 30, 2019, 12:36:43 pm »
Загубите са по 12 дом, Плутон руши, обсебва, носи мании, власт, психична сила, импулс  надълбоко, Човек може да претърпи загуби и при Юпитер, и при Марс, и при Сатурн, ако не умее да си управлява добре делата, свързани с тяхната сигнификация.
12-ти дом е 11-ти за 2-ри,  натива може да постигне желаното, да има успех, ако у2 е добре поставен или в стремежа си на всяка цена да увеличава придобивките си нематериални или материални, да не е преценил правилно ресурса си, при не добре поставен у2. Добре е да се разглежда Марс като у2 в този случай. А за Марс е важно кой го командва. Там, където е Плутон човек е обсебен от случващото се в дома до степен на фаталност, крайност и се стреми всячески да контролира тази област чрез власт и манипулация.  При транзитите на Плутон натива може да прояви и най-лошото, и най-доброто от  човешката природа в задействаната сфера, но винаги има някакъв натиск да се действа и усещането, че си оставен на обстоятелствата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #730 -: Октомври 01, 2019, 12:06:38 am »
Моят племенник има Луна в 4-ти дом, 20 гр на Козирог.
Кара пубертет вече, а при точния съвпад на тр . Сатурн с Луната му се върна майка му след 17 години зад граница. Плутон вече беше минал отгоре й по това време.
В момента баща му има друга връзка и виждам с колко ревност хлапето приема нещата.
Аз с натален Плутон в 4-ти мога да кажа, че въпреки привидното семейство за пример  , в което отраснах, винаги е имало подводни камъни и домът ми ми е действал подтискащо.
Въпреки, че живеем отделно, но в една сграда, не мога да се отпусна и отърва от чувството, че все някой те дебне и следи . Моят човек си прави устата да живеем там, категорично отказах, защото предчувствам какво ще се случи.
Факт е, че ми е много трудно да се откъсна от корените си, а вътрешно винаги съм знаела, че това е правилното решение за мен.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #731 -: Октомври 01, 2019, 11:19:21 am »
Стационарен Плутон на 1 градус от квадрат с Луната на приятеля ми ни донесе раздяла :) Интересно какво ли ще му се случи при точния квадрат. Но няма да съм около него да разбера.

Ще ми липсва, но се самонавивам с тезата, че Плутон разчиства всичко ненужно. При мен Плутон все още квадратира себе си и е в тригон със Сатурна ми.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #732 -: Октомври 01, 2019, 02:31:16 pm »
Yaya, Плутон е стационарен в 19-21 * Козирог от 2017 г. за пети път активира Луната му.Тогава е започнал процес свързан с неговата Луна и всичко, което тя държи в картата му. Сега е финалът. Едва ли той е причината пряко. Луната в позиция ли е да бъде сигнификатор на връзките при него. Сатурн какво е правил в тези периоди. Когато транзитна планета спре върху натална точка задълбочава нейното влияние върху натива и ако тази точка е проблематична, обстоятелствата принуждават, те вкарват в криза, за да преживееш наново онова, което си изоставил защото не те кефи, срам те е от това, чувстваш вина в тази сфера. Преди 2 г твоя човек е почувствал недоволство по отношение на лунния принцип и затова може би е привлякъл такъв тип жена като теб, която също има конфликт Луна- Плутон. Проекцията е най-лесният начин да се справиш с неудобството, конфликт вътре в теб.  Сатурн все още не се е върнал в същия градус. Дай си време от около 4-5 седмици и тогава брой за окончателна раздяла. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #733 -: Октомври 01, 2019, 03:00:28 pm »
Рени, това му е картата. Не искам да чакам 4-5 седмици за нещо, което е ясно отсега.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #734 -: Октомври 01, 2019, 08:09:08 pm »
Рени, това му е картата. Не искам да чакам 4-5 седмици за нещо, което е ясно отсега.
не мисля, че Плутон в предстоящ квадрат с Луната му те е откъснал от теб, по-скоро тр Уран в негов 7д в  опозиция с наталния Уран У5 го прави непостоянен  в чувствата и партньорствата, ръчка го да търси нещо ново- този транзит е само фона, на който се разиграват другите неблагоприятни аспекти- неговия Марс У7 е наквадратен от тр. Нептун  и получава опозиция от тр. Юпитер, а доскоро квадрат и от тр. Марс
транзита на Плутон може да окаже влияние на дома, родителите, да засегне майката, но няма вина за отношенията му с теб