Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297986 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1110 -: Октомври 01, 2016, 05:13:43 pm »
Дано случайно някоя се излъже да иска любов от мен :) :85:

Поне очаквания, в тази посока, няма да ти липсват. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1111 -: Октомври 03, 2016, 07:34:04 pm »
Исках да питам , сетих се :) Понеже много искам да спортувам , спорта по 5-ти дом ли е? Ако е така , Юпитер в 5-ти дава ли повече занимания в спорта?

Цитат
много искам да спортувам

Виж Венера/Марс, оста 2/8-ми, имат ли активация, както и транзити, прогресия в/към падащите домове. Пр. Луна на същото мнение ли е ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1112 -: Октомври 03, 2016, 09:05:27 pm »
Аброуд, благодаря за картата и споделеното.
Спецификата тук е, че Юпитер е единична планета и то единична ретроградна, но  без точен аспект към Слънце. Натива де факто не може да се възползва на макс от есенцията лично за себе си, но това не означава, че същия няма да му носи, макар и индиректно. Виж по прогресия кога се е  обърнал Юпитер, към кого и след 2 -3  години, ако споделиш събитие по картата, за мен ще бъде полезно.

За аплодисментите... Имам нужда и  ми харесва да получавам и да давам от същите- Луна/Венера в Овен в 5-ти. Това не се случва от само себе си, защото там е и Сатурн, изработила съм си  и сцена,  и публика, и  аплодисменти, но не и без поддръжката на Юпитер.  Подчертан огнен акцент и кардинални домове, с у АСЦ в 10-ти,  е нормално да търси внимание, но не на всяка цена -Слънце Риби в 4-ти дом.
За разбирането...Да ни разбират, означава да ни подкрепят точно така, както бихме искали-това е едно и от предназначенията на аплодисментите. И ако човек се е научил да се самоподхранва, това с неразбирането в  годините за мен се превърна в повод за наблюдение: Кои са тези 100 от 101, които не ме разбират, кога не ме разбират същите и защо не ме разбират. Всички имаме този повод да схванем разбиранията на и за другите на всеки 11, 8 месеца, докато Юпитер транзитира в съответния знак и през индивидуалните ни домове и точки. Тук вече е актуален израза " Който разбрал, разбрал", според собствения си натал. Аз съм с  изявен ретро(граден) темперамент и е нормално да съм малко или много 100 стъпки вляво или вдясно по отношение на разбиранията си, което рефлектира и върху изказа ми. Това налага да полагам повече усилия и време в тази посока, затова и избора ми на професия е със засилена социализация- уча се в движение. Всяка стационарност на Юпитер е важна за мен, както и  опозицията Слънце-Юпитер от цикъла, защото аз съм родена с такава- казаното от мен, поставено в нечий други уста, звучи разбираемо или след година давност. Към този момент дотолкова съм се научила на начин, по който да бъда разбираема. Не го приемам за проблем, че не ме разбира обособена група от хора, приемам го като липса на опит и възможност да  науча още нещо за себе си. Ако в един момент спре  разбирателството между мен и децата, между  мен и животните, тогава вече ще е проблем за мен. Тълкуването, разбирането по-скоро, според мен, се определят предимно от транзитно-прогресивния период, в който се намира натива и като наблюдаван, и като наблюдаващ, а не толкова от темперамента му по принцип, разбира се, това не е повод, в случая, да не поработя повече върху посоченото ми "слабо място ". Ето повод да използвам конструктивно тр. Сатурн към Меркурий и да потърся повече факти( таблиците). Нормално е да има противоречия, когато се сблъскат различни начини на мислене и изразяване, както и това, че всеки реагира по своему на различното ( новото).

 И не всеки часовник буди  сутрин за работа. :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1113 -: Октомври 04, 2016, 12:30:29 pm »
Виж Венера/Марс, оста 2/8-ми, имат ли активация, както и транзити, прогресия в/към падащите домове. Пр. Луна на същото мнение ли е ? :)

Рени , защо свързваш Спорта с оста 2-8 ми дом. Лили ми каза , че е по трети дом , други астролози 5-ти дом?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1114 -: Октомври 04, 2016, 12:38:11 pm »
Казала съм какви са разликите между двете системи. В западната е прието да се гледа по 5ти, във ведическата по 3ти. За талантите и образованието, интелекта също ролите на двата дома са разменени. По 8 дом - не като основен дом, отговарящ за състезанията и спорта, а като допълнителен фактор - може да са някои по-екстремни и рискови спортове. По 2ри - гребане с лъжици.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1115 -: Октомври 04, 2016, 12:47:45 pm »
изместване, сублимация, такива неща;

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1116 -: Октомври 04, 2016, 01:03:11 pm »
Казала съм какви са разликите между двете системи. В западната е прието да се гледа по 5ти, във ведическата по 3ти. За талантите и образованието, интелекта също ролите на двата дома са разменени. По 8 дом - не като основен дом, отговарящ за състезанията и спорта, а като допълнителен фактор - може да са някои по-екстремни и рискови спортове. По 2ри - гребане с лъжици.

Гребане с лъжица   :85: това ми звучи като ,че играта Шах е спорт  :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1117 -: Октомври 04, 2016, 01:12:07 pm »
Ами... не се сетих за друг вид спорт по 2 дом. Ако търсим някаква състезателност, в някои държави се провеждат конкурси по надяждане и надпиване.  :012: /звучи в унисон с юпитеровата тема - все пак да не спамим излишно!/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1118 -: Октомври 04, 2016, 01:51:18 pm »
Ами... не се сетих за друг вид спорт по 2 дом. Ако търсим някаква състезателност, в някои държави се провеждат конкурси по надяждане и надпиване.  :012: /звучи в унисон с юпитеровата тема - все пак да не спамим излишно!/
:clap:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1119 -: Октомври 04, 2016, 02:17:56 pm »
От френски desport = to take pleasure, затова е по пети дом
От там вече зависи и какъв е спорта, за едни отговаря Марс, за друг Венера, за трети Меркурий и т.н., ама цялостната картинка без Сатурн не може да се мине

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1120 -: Октомври 04, 2016, 02:57:13 pm »
Рени , защо свързваш Спорта с оста 2-8 ми дом. Лили ми каза , че е по трети дом , други астролози 5-ти дом?

Не свързвам спорта с оста 2/8-ми, а с ресурсите, уменията, способностите на човек и неговите желания. Аз може да искам да спортувам  художествена гимнастика, ама имам ли физически данни за това ? Втори дом дава указания за физическото тяло на човек като потенциал, различен от указанията за физическа външност по АСЦ и 1-ви дом, както и доколко са силни желанията ни да искаме да ги впрегнем целенасочено, в спорт ли, в спор ли, в ядене ли. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1121 -: Октомври 04, 2016, 06:37:03 pm »
Не свързвам спорта с оста 2/8-ми, а с ресурсите, уменията, способностите на човек и неговите желания. Аз може да искам да спортувам  художествена гимнастика, ама имам ли физически данни за това ? Втори дом дава указания за физическото тяло на човек като потенциал, различен от указанията за физическа външност по АСЦ и 1-ви дом, както и доколко са силни желанията ни да искаме да ги впрегнем целенасочено, в спорт ли, в спор ли, в ядене ли. :)

Точно това се чудех, благодаря ти за прекрасния отговор. Юпитер освен , че транзитира в 5-ти идва от 8-ми, ще го видим :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1122 -: Октомври 04, 2016, 09:41:55 pm »
Аз вчера покрай марсовите разговори, реших да си огледам Юпитеровия възврат :) Юпитер ми управлява Слънцето, 9 и 10 дом и е съуправител на асцендента. Участва в голям огнен тригон с другия У1 - екзалтирал Нептун по дом и знак, както и с Луната. В натала Юпитер е директен, но в сянка. По прогресии е направил точен тригон с нат.Луната при първото ми зачеване, сега се движи към секстил с нат.Марс. В наталната карта е в 1 дом, в интерсептиран Овен и в опозиция на заточен по дом и знак Плутон.

Възвратът е през пролетта на 2011г. Юпитер е в 8 възвратен дом - дни преди нов цикъл Юпитер/Слънце и в опозиция на тр.Сатурн. Това, че е в 8 дом и в опозиция на Сатурн, съвпад Плутон - сега веднага ми очертава операциите. Започнаха 1 година по-късно - през 2012 и надявам се догодина да приключат. Тогава - Марс и Уран също са анаретни, пред нов цикъл и пак в 8 възвратен дом. Ами то всичко започна mного внезапно и изведнъж .... през 2012г., с всичките кофти последици, които оправям сега. Спестявам разни детайли :)
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1123 -: Октомври 04, 2016, 09:43:58 pm »
Грег, и аз ще съм благодарна, ако споделиш какво  си  предприел, докато Юпитер транзитира в 5-ти дом. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1124 -: Октомври 05, 2016, 12:25:19 am »
е той сега влиза, тази седмица май и ще излезе след година и половина мисля или две даже ... Ще споделя , нека видим , забелязал съм , че първите месеци в дома не се усеща и след това изведнъж теми много се активират и напират ... Дано да е хубаво , мерси за анализчето