Автор Тема: Дирекционни планети и аспекти  (Прочетена 194182 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #15 -: Февруари 22, 2014, 05:29:32 pm »
Значи въпреки че Меркурий ми е У4 в натала, дир. Меркурий квадрат нат. Венера няма нищо общо със събития като смяна на дома, на града и т.н.?

Доколкото помня от прочетеното, при символичните дирекции всички планети запазват своите мунданни значения и характеристики, като това се отнася за действие на планетата, за нейната стандартна проява, и за сигнификацията ѝ.  Още, беше споменато че при символичните дирекции върху действието на планетите не влияе знака на зодиака, в който се намира дирекционната планета, т.е. работи самата планета (нейните функции и роли).

Ти конкретно питаш дали СД планета би се проявила според дома, в който е в момента, както и според дома който управлява в натала. Не съм много сигурна, но при СД евентуалните проявления се разглеждаха разделени на няколко слоя,  като дирекционната планета се взема като промисор (също както при примарните дирекции). Значи, при теб промисор се  явява Мекрурий, а приемащата планета (акцептор) е Венера.Когато промисор прави аспект с натална планета, този аспект естествено влияе върху характеристиката на този дом, където се намира наталната планета (акцептора). При теб Венера в кой дом е в натала?

Тъкмо сега изнамерих този материал за СД от книгата на Левин: " Ако има натален аспект между промисора и акцептора при всеки дирекционен аспект между тях се поражда ситуация в живота, едновременно засягаща двата натални дома, в които те се намират. Ако между тях няма натален аспект, то по-силно се проявява този дом, който се управлява от промисора. Тогава възниква ситуация, свързваща дома, където се намира наталната планета, с дома, който тя управлява, и с дома, който управлява промисора. Както е известно, наталната планета със своето действие свързва дома, в който се намира, с дома, който тя управлява. Както вече беше казано в раздела “Как действат планетите”, в действието на планетите може да се отделят три слоя:
1-и слой – функцията на планетата;
2-и слой – качеството на действието на планетата;
3-и слой – форма на проява на планетата."


Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #16 -: Февруари 22, 2014, 09:19:15 pm »
Дир.5дом квадратура Юпитер-У5,разположен в 9дом.Първото,което ми хрумна е,че може би се свързва с езиково обучение за дете.Но той още е малък за такъв вид обучение.После реших,че по-скоро значи стремеж към повече забавления.Много ще се радвам и на вашите коментари.Благодаря.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #18 -: Юни 10, 2014, 06:28:58 pm »
Случвало ли ви се е да сте имали по едно и също време, един и същ аспект между две планети, както при транзит, така и при дирекция? Разбира се, визирам по-бавнодвижещите се планети за транзити.

Например, след около месец и половина, ще имам транзитен Юпитер в съвпад с натален Марс, като точно по същото време, само с ден разлика, дирекционен Юпитер също ще съвпадне с натален Марс. Това е много силно подчертана изява на двете планети, като гледам надали ще имам някога подобни едновременни съвпади, като се има предвид бавното движение на директираните планети.
За още по-голяма сила, прогресивната Луна (вторични прогресии), също ще бъде на няколко градуса от натален Марс и в точен съвпад с МЦ. Соларен АЦ за текущата година е в съвпад с натално МЦ и Марс, получава се силен акцент върху 10-ти дом и натален Марс, не знам само дали в положителна насока ще бъде изявата.

Юпитер е в 9-ти дом и съуправител на 3-ти, а Марс е в 10-ти на МЦ, У на 6-ти и 7-ми домове. 

Ето динамиката на кратата към споменатия момент, с транзити, вторични прогресии и дирекции:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #19 -: Юни 10, 2014, 06:37:15 pm »
А слънцето в натала къде е? Иначе може благоприятен обрат да се очаква-по принцип

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #20 -: Юни 10, 2014, 06:42:47 pm »
Папи, Слънцето е в 7-ми дом в Телец.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #21 -: Юни 10, 2014, 06:55:58 pm »
Папи, Слънцето е в 7-ми дом в Телец.

Демек-квадрат? Да, бих очаквала събитие, обрат някакъв, ако си захванала много дини, да не изпуснеш някоя, ако пък нямаш нито една диня, да не награбиш две? Да кажеш после, че ми стана интересно :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #22 -: Юни 10, 2014, 07:03:13 pm »
Демек-квадрат? Да, бих очаквала събитие, обрат някакъв, ако си захванала много дини, да не изпуснеш някоя, ако пък нямаш нито една диня, да не награбиш две? Да кажеш после, че ми стана интересно :)

Да, с квадрат към Марс е Слънцето (4 градуса), и широк квадрат към Сатурн (10 градуса), но нали за светила се дава по-широк толеранс при натални аспекти.

Понеже Юпитера ще мине върху Марс с двойно подчертан съвпад по два различни метода, аз съм се настроила по-скоро към грабването на двете дини, а не към тяхната загуба :) Юпитер засега се изявява като бенефик при мен, но никога не се знае. Ще дам обратна връзка непременно, то не остана и много време до аспектите!

Happy58

  • Гост
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #23 -: Юни 10, 2014, 07:07:26 pm »
Да, с квадрат към Марс е Слънцето (4 градуса), и широк квадрат към Сатурн (10 градуса), но нали за светила се дава по-широк толеранс при натални аспекти.

Понеже Юпитера ще мине върху Марс с двойно подчертан съвпад по два различни метода, аз съм се настроила по-скоро към грабването на двете дини, а не към тяхната загуба :) Юпитер засега се изявява като бенефик при мен, но никога не се знае. Ще дам обратна връзка непременно, то не остана и много време до аспектите!

умната с Егото - да не ти изиграе шега :) и ... късмет  :08:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #24 -: Юни 10, 2014, 07:10:06 pm »
Теоретично кв на тр юпитер към слънце-може прекалено да си повярваш. Аз конфигурацията я виждам като силен импулс за действие, вероятно подпомогнато от мъжки фигури

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #25 -: Юни 10, 2014, 08:09:03 pm »
Хапи, благодаря, ще внимавам, обещавам! :58:

Папи, по-вероятно е наистина да получа помощ от индивиди от мъжки пол. Такава е досегашната тенденция при мен, все се случва  висшестоящ (мъж), да ми окаже помощ и подкрепа в професионална насока (по Слънце, Марс и 10-ти дом). Иначе наскоро премина квадрат на тр. Юпитер към натална Луна и тригон към натално Слънце, а през периода който обсъждаме, аспектите ще са разменени, като квадрата минава към Слънце. Диспозитор на Луната е Марс, така че той пак се включва в картината.

Сега забелязах и още нещо, пак в този тъй важен времеви диапазон, сменям периода по фирдарии и минавам в подпериод Луна-Слънце.

Търсих за дирекциите инфо, но освен източниците споменати тук, намерих само на Ноел Тил една чудна книжка с интерпретации по темата, коята за жалост обаче, не може да се чете онлайн.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #26 -: Юни 10, 2014, 08:35:52 pm »
Дирекциите работят по особен начин, върни назад и виж дир юпитер точен съвпад мц какво е станало, тъкмо ще си провериш точността на картата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #27 -: Юни 10, 2014, 08:47:24 pm »
Имах дирекционен Юпитер върху нат Меркурий-нищи не отчетох. ;)
Тази година имам дирекционен Марс върху Меркурий,до тук нищо.  :)

Тези дирекции и не се очаква нещо да направят

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #28 -: Юни 10, 2014, 10:34:12 pm »
Точно така. А и в/у настроението не съм забелязала да влияят :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Дирекционни планети и аспекти
« Отговор #29 -: Юни 11, 2014, 11:01:28 am »
Дирекциите работят по особен начин, върни назад и виж дир юпитер точен съвпад мц какво е станало, тъкмо ще си провериш точността на картата

Папи, изследвах снощи със задна дата 2-те години в които съвпадът СД Юпитер- натално МЦ е бил действащ. Не е за вярване, това бяха най-успешните ми професионални години досега, имах опциии да избирам между няколко престижни позиции, много пътувах, тогава и за пръв път съм стъпила на друг континент.

Едно голямо НО, тогава съм имала и възврат на Сатурн в 10-ти дом, възможно е СД Юпитер само да е подсилил, това което Сатурн беше подготвил тогава. Затова и не мога категорично да определя, дали благините по 10-ти дом са били резлултат само и единствено от дирекцията на Юпитер. Натален Сатурн е добре аспектиран и при възврата си е активирал няколко благоприятни аспекта към лични планети и натален АЦ.