Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1030165 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #300 -: Февруари 17, 2014, 12:03:24 pm »
Все пак, Муунлайт, окончателно ли е това отрязване или още не е "официализирано".

За сега е окончателно,но ако има промяна ще пиша,в което не ми се вярва... :(
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #301 -: Февруари 17, 2014, 12:12:39 pm »
Не,akruks,безработна съм.Миналата седмица напуснах и сега си търся нова работа.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Общи хорари
« Отговор #302 -: Февруари 17, 2014, 12:16:38 pm »
A,да, Муни,ти си объркала всички. Наистин атрябва уточнение дали работиш. Обаче, колеги, винаги гледам Луната кво прай и дали ще потвърди или отхвърли въпроса
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Общи хорари
« Отговор #303 -: Февруари 17, 2014, 12:20:35 pm »
Извинявам се много на всички!  :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #304 -: Февруари 19, 2014, 12:10:32 am »
Задавам един върпос, който вълнува сестра ми сега доста. ( и то по времето на ретро мерк). Днес и се обадиха, че е одобрена за една позиция , а беше пред подписване на договр на старото си място ( удължено), но така или иначе иска повече  на новото. Та, въпроса го задава тя и пита : Да приема ли работата в ( тук се посочва мястото). Прилагам картата .  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Общи хорари
« Отговор #305 -: Февруари 19, 2014, 04:55:50 am »
Отговорът ми е не. Да не приема
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #306 -: Февруари 19, 2014, 08:11:38 am »
По картата излиза, че ще приеме новата работа

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #307 -: Февруари 19, 2014, 02:29:26 pm »
Ох, една приятелка ме помоли да стана управител (формално) на новата и фирма, опитах се да се измъкна, но е доста настоятелна. Целта е двете фирми да не бъдат с един и същи управител. Разбрахме се, ако се съглася да и пусна пълномощно, без да се ангажирам с друго. Въпросът ми е, ще си създам ли излишни главоболия, ако кажа да? Също така иска да и помогна в някакви проекти, проблемът е, че в работна среда въобще не се разбираме и стигаме до конфликти, в друг момент щях да се съглася, за да и помогна, но точно сега не мога да се натоварвам психически по никакъв начин.

Съгласих се, дано да не е много бодлив таралежа, дето си го наврях в гащите  ;D Оказа се, че направо ми прехвърля дружеството, ама аз нали все съм не разбрала и това го установих при нотариуса. Надявам се да не нарушава уговорката, да не ме закача повече за нищо.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Общи хорари
« Отговор #308 -: Февруари 19, 2014, 08:49:28 pm »
Благодаря Кабала, Сатин и Акрукс за тълкуванията на хорара.  :58:

Отговорът ми е не. Да не приема


По картата излиза, че ще приеме новата работа

Тя днес вечерта е подписала договора за новата работа. И на мен картата ми се струваше в тази насока ( че може би ще е по-добре да не приеме, ) но след нейното обмисляне ( чисто рационално като на дева )  :012: , реши друго. Дано да не се скапват много нещата след това. И аз гледах квадратите на луната, но последния аспект на луната е тригон със слънцето, затова си помсилих, че ще приеме. Иначе ако юпитер и луната я описват- щастлива беше, че и предложиха, но не беше 100 процента сигурна(колебаеше се) . Работата е там, че трябваше така или иначе да подпише нов договр и на старата си работа. От една страна стояха по-голямата сигурност, но по-малко пари ( както спомена Акрукс) и др. неща, срещу новото. Нептун на мц описва иделано работата - медии. ( по-специално телевизия е новата работа, а издателство , списания е първата). Парите не бяха движещ мотив, по-скоро предизвикателството и интереса, дано наистина да не се разочарова и да н съжалява за решението.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Общи хорари
« Отговор #309 -: Февруари 20, 2014, 09:08:48 pm »
Имам въпрос: Да започна ли да пия хапчето по четвъртинка само? 20.02.2014 в 21:03 часа, Варна.

Значи проблема е следният: в следствие на стреса покрай операцията на кучо вдигнах кръвно за сефте през живота си и ми изписаха бетаблокери да ми спадне кръвното. На 14 февруари ходих на вторичен преглед и вече всичко е ок и поради тази причина лекарката ми каза да пия по половинка хапче март и април и да ги спирам. Обаче от два-три дни сутрин горната ми граница кръвното е 93 (преди хапчето), което е по принцип моето си нормално кръвно и се притеснявам, че половинката ще ми дойде много. Така или иначе не мога да ги спра изведнъж, защото бетаблокерите се спират постепенно. Звъннах и на лекарката и и обясних нещата, ама тя нейната си знае - половинка, та половинка. Аз пък не съм съгласна. Та затова питам.

Благодаря ви предварително  :58:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Общи хорари
« Отговор #310 -: Февруари 20, 2014, 09:14:35 pm »
Eто картата:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Общи хорари
« Отговор #311 -: Февруари 20, 2014, 10:39:43 pm »
Значи-не
Ти си мислиш, че знаеш по-добре от лекарката, но наистина-последен аспект на луна с меркурий-да не стане проблемация ако на своя глава действаш
Ако искаш-посъветвай се с още един лекар
« Последна редакция: Февруари 20, 2014, 10:41:29 pm от Papy »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #312 -: Февруари 20, 2014, 10:45:15 pm »
Така или иначе ще го направиш. Само да се намираш на приказка питаш. Няма да ти се отрази чак драматично, но по добре  намалявай постепенно - март половинка през ден и четвъртинка през ден, а от април по четв.

Това дето си писала, че преди хапчето го мериш  и е добре, е голяма заблуда - тези лекарства са с депо действие и след няколкодневен прием се натрупват и се включват, а действат няколко дни след спирането им, докато концентрацията им е достатъчно висока.
De omnibus dubitandum est

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Общи хорари
« Отговор #313 -: Февруари 21, 2014, 07:24:23 am »
Благодаря ви много  :58:.

Дианка, знам, че действат по този начин, ама честно казано аз забравям и да ги пия повечето пъти бе  :57:. Не съм свикнала да пия хапчета и ги забравям. Понякога по два-три дни не ги пия задето съм ги забравила... Опаковка дето трябва да ми стигне за 1 месец, я пия вече месец и половина и имам още 4 хапчета  :D :D :D. Говорих и с личната си лекарка и тя ми каза да следя 1 седмица кръвното и ако продължава да си е моето нормално да минавам на четвъртинка спокойно. Освен, че са с натрупване, те все пак и лекуват - от 126 за месец и половина се смъкна на 93 и се задържа там, нали това им е идеята. Пък и моето кръвно се водело есенциално някакво си - демек без разни болести за причина, ами ей така: вдигнато за спорта  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Общи хорари
« Отговор #314 -: Февруари 21, 2014, 10:41:26 am »
Да ходя ли на рожден ден или да не ходя?
Ако отида какво би могло да стане  :)