Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1021889 пъти)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #420 -: Март 20, 2014, 04:20:07 pm »

Ще мине ли добре събеседването с професор Х (назован по име), следващата седмица?

Обратна връзка по въпроса-снощи беше дискусията между 17.00-19.00 ч. бг време. Мина чудесно! Отговрих на всички въпроси, които ми бяха зададени, защитих си хипотезата достойно. Оказа се, че професора събира екип за работа от есента точно по проблемите на региона, който аз разглеждам, много си допаднахме един на друг. Това което спечелих е официално предложение за докторат в съответния университет, с неформално лобиране за цялостен грант пред комисията отпускаща стипендиите, за моята работа. Крайният резултат ще излезе към 15-ти април.

Искрено благодаря на всички още веднъж, за коментарите по картата!

супер, браво!    :clap: :clap: :clap:

Мерси, Happy!

За жалост, още не е сигурно че ще мога да започна. Имам оферта и от друг университет,която всъщност прехвърлих от миналата година. За мен финансите са от голямо занчение, чакам сега от няколко места да видя, дали ще спонсорират изследването ми. Половината пари се осигуряват от тамошното правителство, аз като гражданин на ЕС, уж се квалифицирам за парички, обаче вече не знам на какви принципи действа комисията, отпускаща стипендиите. Гледат се уж предишни завършени степени, препоръки, качество на научното предложение и т.н.,ще видим, точно когато големият кардинален кръст е в действие през април, ще получа резултатите ???

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #421 -: Март 20, 2014, 04:29:19 pm »
ами комисията тук вече според мен не "пее" - май тук вече е Съдбата, писалката ....

хайде, ще видя и цифрите довечера пак :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Общи хорари
« Отговор #422 -: Март 20, 2014, 04:40:37 pm »
Много благодаря :58:

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Общи хорари
« Отговор #423 -: Март 22, 2014, 04:12:31 pm »
По добре ли ще направя ако си сменя курса по астрология
Ходя на курс от близо 2 годони и преподавателката не я усещам като да има добри чувства към мен...аз още първия път я усетих че е злобна и нр я почувствах както трябва ама после си казах асц скорпи е виновен...но днес чашата преля вдигна ми скандал защо чета от други източници освен нейните лекции и ми каза че ако още веднъж разбере че съм използвала лекции и материяли не искала повече да и ходя на курса (преди време ми пратига лекции на руската школа и пак ми се разкрещя а дори не ги беше погледнала)  не се чувствам добре като ходя а незнам дали мога да се самообучавам.. Много пъти ми е минавала мисълта да прекъсна ама си казвам да ходя да взема каквото трябва ама пък от друга страна трябва да има удоволствие не напрягане
« Последна редакция: Март 22, 2014, 04:30:09 pm от mail »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #424 -: Март 22, 2014, 05:43:48 pm »
По добре ли ще направя ако си сменя курса по астрология
Ходя на курс от близо 2 годони и преподавателката не я усещам като да има добри чувства към мен...аз още първия път я усетих че е злобна и нр я почувствах както трябва ама после си казах асц скорпи е виновен...но днес чашата преля вдигна ми скандал защо чета от други източници освен нейните лекции и ми каза че ако още веднъж разбере че съм използвала лекции и материяли не искала повече да и ходя на курса (преди време ми пратига лекции на руската школа и пак ми се разкрещя а дори не ги беше погледнала)  не се чувствам добре като ходя а незнам дали мога да се самообучавам.. Много пъти ми е минавала мисълта да прекъсна ама си казвам да ходя да взема каквото трябва ама пък от друга страна трябва да има удоволствие не напрягане
Луната У5 за преподавателката  е извършила квадрат с Меркурий У1 за теб- не те харесва и обича, правилно си я усетила, но тя и себе си не обича и харесва на 100%- Луната може да е във взаимна рецепция с Юпитер съУ1 за нея, но е извършила квадрат с другия У1 Нептун  :)
Мисля, че ще постигнете някаква хармония скоро- Меркурий У1 ще се съедини с Нептун У1 за нея в неин 1-ви дом, доколкото може да се говори за хармония при Меркурий, заточен  в риби, докато нейният управител е на трон в риби и ще продължиш да ѝ пълниш джоба, а да си все така неудовлетворена.
За това, кое е по-добре за теб- този или друг курс, съвет не мога да ти дам, лично аз не изпитвам вътрешна необходимост от подобни курсове и си имам предварителната нагласа, че всички курсове, семинари и подобни се правят с едничката цел- пари, а предпочитам да си купя стойностна книга и обогатя познанията, пред това да трупам дипломи и сертификати, с които да се хваля после и на база това, да се надявам на бъдещи дивиденти.  :)
Сама за себе си отговори на въпроса- вземаш ли или от теб вземат.
« Последна редакция: Март 22, 2014, 05:45:41 pm от akruks »

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Общи хорари
« Отговор #425 -: Март 22, 2014, 05:54:39 pm »
Благодаря ти... Ще го преглътна сега.. Но следващ път ако има приклювам :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Общи хорари
« Отговор #426 -: Март 22, 2014, 06:47:11 pm »
Ся,изобщо не съм гледала хорара,обаче, ако някой ми даде наклон кво да чета, ще бъде разкъсан :lol_hitting: Как търпиш егоцентризма на няк'ва си ....( тука админът ще ме банне и за туй е с многоточие) :012:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Общи хорари
« Отговор #427 -: Март 22, 2014, 07:04:09 pm »
Ся,изобщо не съм гледала хорара,обаче, ако някой ми даде наклон кво да чета, ще бъде разкъсан :lol_hitting: Как търпиш егоцентризма на няк'ва си ....( тука админът ще ме банне и за туй е с многоточие) :012:
Не съм сигурна че мога сама :) ...ще ходя имам още една година бързо ще мине... пък с нея с Вас и форумите ще станат нещата :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #428 -: Март 22, 2014, 07:51:40 pm »
Mail, позволи ми да изразя не-хорарно мнение.
Направо съм изумена от това, което споделяш. И става въпрос за преподавателка по астрология? Това от нейна страна е изключително непрофесионално! И въобще какво си позволява? Извинявай, но ако преди да се преквалифицира в "астролог" е била лелка в някоя детска градна, сега с курсистите не може да си позволява същото поведение. В крайна сметка курсът е частен и ти си плащаш. Плащаш не да ти крещи и да ти нарежда какво и откъде да четеш, а да научиш нещо! Толкова по въпроса за некадърните бг астроложки, от кол и въже събрани. Следващия път, когато ти се разкрещи, й кажи с парите, които плащате за курса й, да отиде на семинар по култура на общуване. Очевидно има такава нужда.

За две години какво научи от нея? Много време е това, а има ли реална полза? Да не е направено само за смучене на пари?
« Последна редакция: Март 22, 2014, 07:54:50 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Общи хорари
« Отговор #429 -: Март 22, 2014, 07:58:24 pm »
Бях писала, но се затрило..и добре че е така, защото не бях допрочела поста на мейл докрай
Сори, мейл, не си случила на преподавател, губиш си времето и парите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #430 -: Март 22, 2014, 08:07:05 pm »
Не съм много веща в хорарите, но ще се пробвам.
В този хорар Мейл е представена в слаба позиция - Меркурий в Риби. Преди задаване на въпроса Луната, която винаги се приема за косигнификатор на питането, е направила квадрат с у1 - ситуацията не се развива в полза на кверента.

Ако гледаме преподавателката по 9 дом, тя е представена от Марс - слаб есенциално и ретрограден. По 3 дом е курсът, там се намира и сигнификаторът на преподавателката. Няма никакъв аспект между у1 и у9 - те са в знаци, които не се виждат (квинконкс). Тук може да се каже, че липсва какъвто и да било синхрон между преподавателя и ученика, няма адекватно общуване и обмен на идеи. Така поставен у9 говори за слаб или некомпетентен преподавател, а може би такъв е за кверента, не му носи никаква полза.

Преди да напусне знака, Луната ще направи само един аспект - секстил с Марс (у9). Луната се намира в 4 дом, който винаги символизира края, завършека на дадено нещо. Според мен това може да говори за приключване, можеш да спреш курса.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Общи хорари
« Отговор #431 -: Март 23, 2014, 09:34:34 am »
Каква е тази истерична жена? Тя не става за преподавател. :021: За индийците астро гурото е толкова важна фигура. Мейл, потърси си друг гуру. Дано случиш този път на такъв, с който ще имате синхрон.
« Последна редакция: Март 23, 2014, 09:37:01 am от Mirabella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #432 -: Март 23, 2014, 01:14:10 pm »
Каква е тази истерична жена? Тя не става за преподавател. :021: За индийците астро гурото е толкова важна фигура. Мейл, потърси си друг гуру. Дано случиш този път на такъв, с който ще имате синхрон.
По принцип учителят си идва сам, когато ученикът е готов за него! Монетата винаги има две страни и въпросната преподавателка може да е преценила, че Майл не е готова да бъде нейна ученичка, щом не я слуша в захлас, а оспорва нейните знания и материали за четене.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #433 -: Март 23, 2014, 01:26:14 pm »
Днес сутринта не се стърпях и правих лицеви опори, сега рамото не ме боли и дори се чувствам малко по-добре.  :) Добре ли ще е за мен да продължа да ги правя (да кажем, през ден или два) и след около 2 седмици да започна да тренирам пак (естествено, не с толкова големи тежести, колкото преди, по-скоро постепенно да стигна до тях) или е все още рано?
Луната е пренесла светлина между Слънцето У4, У5 и Венера У1, У6 в 10д- вижда се, че за теб е важно да изглеждаш добре и да си в добра кондиция, затова и си започнал занимания със спорт у дома. На въпроса- да, може след 2 седмици да подновиш ежедневните занимания, но както си планирал няма да се натоварваш толкова в началото- Луната ще извърши след  2гр секстил с Марс У7 в 6д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #434 -: Март 23, 2014, 03:28:30 pm »

А този сходящ квадрат между Венера и Сатурн има ли някакво отношение по въпроса или в случая да не го гледаме?
ами внимавай, когато и да се озовеш отново в залата разгрявай добре преди тренировка, за да не възбудиш старата травма в рамото.