Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1021793 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #525 -: Април 04, 2014, 11:11:18 am »
Въпрос: Кога ще ми плати Х. издръжката?

Виждам, че не му се иска и не му харесва да я плаща, но не го питам  :72: Виждам също, че има и финансови затруднения, но съм до там.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Общи хорари
« Отговор #526 -: Април 04, 2014, 11:57:35 am »
какво значи "ненадежна"? накланя везните към отрицателен отговор или не се знае какво може да се случи?

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #527 -: Април 04, 2014, 12:01:27 pm »
Преди всичко питай дали въобще ще я плати. С този късен асцендент и Луна без курс, струва ми се, че по-скоро няма да го направи.

оооо, ще я плати, от това не може да избяга, нито аз ще му позволя. В противен случай тройно и четворно ще я плати. Въпросът е кога. Да чакам ли скоро парите или да не разчитам на тях.
« Последна редакция: Април 04, 2014, 12:27:39 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #528 -: Април 04, 2014, 12:21:12 pm »
Книгата така и не се намери никъде и се наложи да я заплатя.
Напоследък хорарите ми за изгубени вещи се оказват грешни. Нито този за книгата, нито онзи за дистанционното на хладилната витрина...
Веско, защо си заплатил нещо, което не си взел- нали ти писах да докладваш на шефа си за изчезналата книга- ако той ти е казал да я платиш е друго!
Че те утре може да оберат целия павилион, пак ли ти ще го плащаш???

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #529 -: Април 04, 2014, 12:24:41 pm »
По повод хорара ми - въобще ли не се вижда никакво напускане на настоящата ми работа? Мислех тази сутрин да ида да подам едномесечно предизвестие, но още се колебая.
Ти кога започна, че искаш и да напускаш вече, но с този Уран в 6д в хорара е така- тласка те към бързи промени, без да му мислиш много... Успокой се, нещата ще се оправят на работното ти място.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #530 -: Април 04, 2014, 12:38:24 pm »
Ако му бях казал, щеше да има дори повод за преждевременно прекратяване на трудовия договор (нещо, с което започна да ни заплашва повечето и без да знае за изчезналата книга).
Но тогава ще е негово решение, все пак той е шефът и той трябва да взема решенията.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #531 -: Април 04, 2014, 12:39:26 pm »
Въпрос: Кога ще ми плати Х. издръжката?

Луната У2 в 3д е в сходящ хармоничен аспект със СЛВ в 5д- ще получиш до месец и половина пари за детето си. При него Юпитер У1 е в хармоничен сходящ аспект със Сатурн У2 - ще се стабилизира финансово, макар бавно и трудно, че нали Сатурн е ретро...

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Общи хорари
« Отговор #532 -: Април 04, 2014, 12:52:14 pm »
Луната У2 в 3д е в сходящ хармоничен аспект със СЛВ в 5д- ще получиш до месец и половина пари за детето си. При него Юпитер У1 е в хармоничен сходящ аспект със Сатурн У2 - ще се стабилизира финансово, макар бавно и трудно, че нали Сатурн е ретро...

Мерси, Акрукс. В момента Сатурн му е върху У1 и У10, а У2 Венера му транзитира в 6д и върви от опозиция с Луната му към опозиция със Сатурна. Уран като У6 (и У2 на детето) му влиза в 8д и съвпада с ЮЛВ. Докато Сатурна не мине обратно върху У10 и Венерата не се отскубне от наталния Сатурн, мисля, че ще разчита на чужди пари по 8д за издръжката. Затова си мисля, че има финансови затруднения. 
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #533 -: Април 04, 2014, 12:52:48 pm »
Още Уилям Лили е казал, че на Луната в Близнаци в хорарите не може да се разчита и нейните аспекти са без значение. Моите наблюдения също са такива.
Аз пък не вярвам, преди да съм се убедил, че работи, ще видим.  :P
« Последна редакция: Април 04, 2014, 12:54:32 pm от AzaZaeL »

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #534 -: Април 04, 2014, 01:01:07 pm »
Имам една ОВ от вчерашен хорар, по която Луната в близнаци работи. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #535 -: Април 04, 2014, 01:07:07 pm »
Мерси, Акрукс. В момента Сатурн му е върху У1 и У10, а У2 Венера му транзитира в 6д и върви от опозиция с Луната му към опозиция със Сатурна. Уран като У6 (и У2 на детето) му влиза в 8д и съвпада с ЮЛВ. Докато Сатурна не мине обратно върху У10 и Венерата не се отскубне от наталния Сатурн, мисля, че ще разчита на чужди пари по 8д за издръжката. Затова си мисля, че има финансови затруднения.
Уран У6 в 8д и парите на мъжа ми са проблемни, откакто Уран навлезе в моя 8д и не ни изпраща толкова, колкото през изминалите години.
Моят коментар е базиран на картата от хорара- по нея се вижда, че ще си набави пари по нелегален начин, като това не бива да се бърка с престъпен- да работи някъде на строеж, без да си плаща осигуровките е пак един вид нелегално изкарване на пари.
Щом транзитна Венера У2 в 6д ще извърши опозиция с неговия Сатурн У6, вероятно той се намира в 12д в натала му и е приучен да бачка нелегално, освен ако не е на секретна работа или не работи психоаналитик  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #536 -: Април 04, 2014, 01:09:22 pm »
Имам една ОВ от вчерашен хорар, по която Луната в близнаци работи. :)
рабира се, че си работи Луната- прост в близнаци е по-хлъзгава и се случва да се изтълкува неправилно отговора на въпроса

Happy58

  • Гост
Re: Общи хорари
« Отговор #537 -: Април 04, 2014, 01:13:21 pm »
предпочитам когато става дума за напускане на работа, аз да напусна и то с предизвестие, отколкото те да измислят поводи да ме уволняват, понеже това ще повлияе отрицателно при намиране на следваща работа.

да ти дам един съвет, като човек, който е работил от другата страна :) - от името на работодателя - никога не напускай сам, ако документите ти не са подходящи за обезщетение от борсата, или ако в банковата си сметка нямаш достатъчно средстава за 4-5 месеца напред поне.

не е толкова лесно да се уволни, ако не си в изпитателен срок. Ако си на постоянен договор, ще ми е много интересно как ще го направи ... тук аз влизам вече с тежката артилерия :) - шЪ уволни, ама .... знаеш ли колко бързо ще си плати за гяволъка

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Общи хорари
« Отговор #538 -: Април 04, 2014, 01:28:07 pm »
Веско,по правилно би било да кажеш истината за изчезналата книга и да предложиш да я платиш,!5 лв. не е проблем .Доколкото разбрах си сравнително отскоро на тази работа-нормално е да стават грешки,може шефът да те проучва .Имам такъв опит,сменил съм доста шефове,особено в чужбина ,където си спомням с косвено мое участие подобно на твоя случай,само последната година имаше щети за 15000 евро/едно съупено бронирано стъкло/1о ооо,една порцеланова статуйка 600/е нея с пряко участие/ и т. н. . ,това като ъистех сняг и пренос на мебели .В една пекарница о рано-цялата продукция-някакви пасти желирах,заради развалени машини се бракуваше-по 5оо евро на нощ много често.Искам да кажа не прави от мухата слон,тоя проблем не е проблем,като се избира нова работа,добре трябва да се проучи фирмата и шефа,който е работил в ъужбина знае -често обещават нереално голяма заплата хора с нестабилни характери/шефове за 1 ден/с такива въобще не се занимаваме.Защо да даваш 1м предизвестие,като решиш да сменяш работа търси на спокойствие,добра работа и шефове се намират трудно,трябва време .

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #539 -: Април 04, 2014, 01:48:37 pm »
Дали за нова работа освен 6-и от 6 дом не е редно да се гледа и 10-и от 10-и дом според вас?
Акрукс, какво мислиш по този въпрос?  ::)