Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429877 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1215 -: Февруари 11, 2019, 09:03:18 pm »
Плутон е в 3-ти дом в картата ти, не е ъглов. Планети в падащи домове не притежават силата да  провокират действие, изключение прави 9-ти дом защото е в тригон с АСЦ. Няма такова понятие като планета казими спрямо куспида, защото наименованието идва от специфично положение Слънце- планета. Всяка ъглова планета била тя вътрешна или външна има сила в картата, човек е видим с нея под някаква форма.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1216 -: Февруари 11, 2019, 09:11:27 pm »
 Да, питането ми е разграничено в 2 части - едното е как виждате силата на Плутон. Второто - казус, който го няма в моя натал, но пък е интересен- Казими. Видях, че има две мнения за него. Затова ако някой има опит, мнение за него да сподели.
 :D
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1217 -: Февруари 11, 2019, 10:36:28 pm »
 Относно Плутон и Меркурий и тяхната ' ъгловатост' - Меркурий е на 4° 6' и 7 '' от Дсц- ъгъла.
Плутон - 4° 16' 15'' от Имум Коели, тоест почти еднакво ъглови са. Меркурий е малко по- близо до целта - с десетина минути, но пък е ретрограден и изгорен!   :043:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1218 -: Февруари 11, 2019, 11:10:46 pm »
Що за изказване! Нима планета в 3-ти дом няма да провокира много пътуване из страната и натрупване на много знания?

Планета в трети е своеобразен канал, стил на комуникация, общуване, обмен на информация в зависимост от естеството й. Планетата тук може да провокира действие, само ако диспозиторът й е ъглов. Затова и човек с акцентиран трети или девети, съвсем не е задължително да пътува из страната и чужбина.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1219 -: Февруари 11, 2019, 11:36:16 pm »
Може да си телефонист бе Сашко-лаладжия  :012: Като малък набираше ли сметки от междуградски разговори от старите стационарни телефони, звънеше ли на приказки, точно време и другите телефонни услуги от епохата на телефоните с шайба  :012: досаден ли си, подробен, може да си малко клюкар-добре информиран за житието на съседите ? :D

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1220 -: Февруари 12, 2019, 04:00:39 am »
Имаш силен Сатурн по есенциални, но е слаб окцидентални. Това е, като голяма потенциална енергия без никаква кинетика, движение. Просто средата, обстоятелствата, застопоряват планетата да се прояви. Склад пълен, препълнен, но няма нищо в мсгазина.

Ако Сатурнът ти е връзкар т.е. има хармонични аспекти, дори и да няма акцидентални достойнства , пак може да се уредиш с подкрепата на някого, нечие менторство, което ще ти е от полза. Аспектите са тези, които представляват типа взаимодействие със средата.
Смята се, че триплицитетният управител има по-водеща роля от диспозитора.

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1221 -: Февруари 12, 2019, 09:38:33 am »
Много дискриминиращо - ' момичета'. Тук има и момчета, мъже, сигурно и деца, джендъри, транс ... :P
Тъкмо това питах и аз съфорумниците. Съвета ми е: отиди в horoscope- yourself.com, там може да си видиш доминантната планета. Но не значи, че тя ще ти е управител автоматично. Посети и AstroFox 0.8 там ще ти даде детайли, които са обяснени.
Трето - потърси е търсачката статии за есенциални и окцидентални качества на планетите. Водещата трябва да има и от двете. Хубаво е да свършиш работата ръчно. Пример. Имаш силен Сатурн по есенциални, но е слаб окцидентални. Това е, като голяма потенциална енергия без никаква кинетика, движение. Просто средата, обстоятелствата, застопоряват планетата да се прояви. Склад пълен, препълнен, но няма нищо в мсгазина.
Алмутм Фигурис е най- силната есенциални планета. Има тема за нея, както и за качествата на планетите - тук във форума, така и в широкия нет.
 :D

Благодаря ти за отговора момче! :)
За съжаление никак не го разбирам английския, а за есенциални и окцидентални качества на планетите никога нищо не съм чела! :(

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1222 -: Февруари 12, 2019, 09:50:11 am »
Ако Сатурнът ти е връзкар т.е. има хармонични аспекти, дори и да няма акцидентални достойнства , пак може да се уредиш с подкрепата на някого, нечие менторство, което ще ти е от полза. Аспектите са тези, които представляват типа взаимодействие със средата.
Смята се, че триплицитетният управител има по-водеща роля от диспозитора.

Това е към мен, нали!? Е, как да разбера дали Сатурн ми е връзкар??  :17: :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1223 -: Февруари 12, 2019, 10:30:10 am »
И моя е връзкар със седемте кръга на Ада  ;D

Хриспа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1224 -: Февруари 12, 2019, 10:39:23 am »
Хахаха, Ребека, това ми хареса) :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1225 -: Февруари 12, 2019, 02:08:52 pm »
Що за изказване! Нима планета в 3-ти дом няма да провокира много пътуване из страната и натрупване на много знания?

Домовете не са еднакви по сила. Планета в падащ дом не е в състояние да демонстрира така силно действеността си, както в ъглов дом. Например, Юпитер в 3 -ти дом няма така силно да отдаде от своята щедра природа, както ако е поставен в 1, 10-ти домове, но това няма да попречи на  Юпитер, ако е добре поставен есенциално да подкрепи успеха в писането, образованието, пътуванията на натива, но същите няма да са така значими . Това не е означава, че планетите в падащите домове не оказват влияние върху делата на дома, разликата е с каква сила. Изключение прави 9-ти дом, споменах защо, поради тригона си към АСЦ и това че, оттам, планетите кулминират към 10-ти дом.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1226 -: Февруари 12, 2019, 04:37:20 pm »
Странно,или не..........забелязах,че градусите на планетите указват важни събития/случки по естеството на планетата,домът в който се намира също ,а аспектът показва събитието като добро /или не за натива.Градусите като години имам предвид.Например:Имам Марс на 15*,когато съм на 15години имам случка/събитие по марс.Сатурн в 3*-събитие на 3годишна възраст сатурново.............Слънце в 26*-събитие на тази възраст-раждане,брак(Слънцето е в 10).
Ако градусите на планетите указват някакви години,възможно ли е да има някаква закономерност във времето.Тоест,ако на 15години имам събитие по Марс(в 15*),следващо такова дали ще е умножено по 2 години ,нещо като възврат..на градуси.........За Слънце се получава 26 умножено по 1=26,значи на 56 години би следвало събитие.по слънце.Това за Марс работи 15 по 2=30,следва 30 по 2=60 и т.н.Някой схвана ли за какво говоря,че сигурно не обяснявам добре!? Има ли при вас такава закономерност?

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1227 -: Февруари 12, 2019, 04:58:55 pm »
Интересно, на градусите и аз имам събития. Моя Марс също е на 15 °.  :P Не мога да ти дам съвет възврата, дали се проявяват отнови на определен цикъл и прочие. Слънцето ми е на 6° - тогава развод родителите ми но дома е 6- ти, Козирог, не 4- дом, семейство. 23° Луна - на толкова бях малко влюбен, Меркурий 17° изкарах шофьорски курсове, 26 Плутон и Нептун - почнах да се самоусъвършенстване в е днс област и първи домашен компютър, Венера 27 ° в 6- дом смяна работа. Сафо, какъв тип събитие дава Марс? Да се сетя дали е имал пръст на 15° - гофини?   :d030:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1228 -: Февруари 12, 2019, 05:12:34 pm »
Всички имаме Сатурн преди 30 гр, ама сме живи още  :D Много Плутонови ,много Марсови-ние сме на всеки см. в хороскопа-а  :012: Умрелите девствени/ бедни нямат Венера в уроскопа а ?айде бее Сафо  :012: На всички цигани ли Меркурий им е в 4-5 градус времето на откраднатата първа слива не книга  :D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1229 -: Февруари 12, 2019, 05:53:25 pm »
Всички имаме Сатурн преди 30 гр, ама сме живи още  :D Много Плутонови ,много Марсови-ние сме на всеки см. в хороскопа-а  :012: Умрелите девствени/ бедни нямат Венера в уроскопа а ?айде бее Сафо  :012: На всички цигани ли Меркурий им е в 4-5 градус времето на откраднатата първа слива не книга  :D
Айде па ти сега!!!!Нещо да ми хрумне,и ти да ми попариш ентосиазма ;D   :58: