Автор Тема: Гледане с цитати  (Прочетена 21715 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Гледане с цитати
« Отговор #15 -: Март 05, 2014, 11:41:58 am »
Може ли и аз да пробвам  :)

Леле какво уцелих  ;D Въпросът беше какъв ще е краят  :) То май няма нужда от тълкуване  :)

 "Изгря зората на пазача с песента

и сепна дамата, която тайно

нощес лежа в прегръдките на мъж любим.

 

И в ясните очи посърна радостта.

 

Горчиви сълзи рукнаха безкрайно

и жално рече тя: „О, ден неотвратим!

 

Ти радваш всяка твар — защо ли не и мен?

Жадува всеки да те зърне, а от теб боя се аз:

не може милият ми да остане в този час,

 

че твоите лъчи прогонват го сломен.“
II.

Денят напираше в прозорците без жал.

Тя трескаво заключи си вратите.

Но знаеше, че няма полза от това.

 

Любимата обзе любимия с печал.

 

Очите й намокриха страните

на двамата. Устата й смълви едва:

 

„Ах, две сърца сме ние, но в едничка плът,

неразлъчима е предаността, която ни събра.

Омаяна съм от любов, пламтя като заря.

 

Когато в мен проникваш, в теб съм всеки път.“
III.

Мъжът помръкнал се сбогува с нова жар.

Телата им блестяха в полумрака

и сляха се, когато изсветля денят.

 

Разплакани очи — целувка с женски чар!

 

Така дариха си частица всяка:

ръцете и нозете голи, устни, гръд.

 

Та кой художник нарисувал би страстта,

с която обладаха се докрай — не би му стигнал дъх.

Гнетеше ги на грижата убийствения лъх,

 

но злобата отвред сразиха с любовта. "

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #16 -: Март 05, 2014, 06:31:10 pm »
Предстои ли да ми се случи нещо съществено в близко бъдеще? Може би трябва да поработя на вътрешно ниво преди да бъда говот за важните неща, поне аз така си го усещам и тълкувам. :)

Цитат
Първото десетилетие на века е тъкмо време на мечтанията. Войните все още не са сложили тежкия си отпечатък върху националното  самочувствие, колективните изживявания на света не са разтърсени от разигралата се кървава драма.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #17 -: Март 05, 2014, 06:47:03 pm »
Благодаря, определено нацели нещата и се надявам да дойдат скоро новите обстоятелства, които да ме променят. :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Гледане с цитати
« Отговор #18 -: Март 05, 2014, 09:24:28 pm »
След много изпитания, накрая идва щастливия край и се преборваш със трудостите. Гледай по-оптимистично на нещата, бъди по отворена към ситуацията (хората), за да може хубавият развой да е по-бърз, не се крий от пеоблемите и всичко ще се нареди.  :)

 :-*

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #19 -: Март 07, 2014, 10:19:29 pm »
Тъндър, едно въпросче за теб, че отдавна не съм те питала, да не загубваш тренинг  :012:  ;D Въпроса ми е : Как ще се развият онотшенията ни с Х?  . ( не са интимни, нито романтични  отношения и не питам в тази насока ). Цитатът пак леко соц, ама какво да се прави  :D ( някаква скрита подсказка тука, ама нз каква )  :85:

Цитат
В предишните две предавания, посветени на съвременното западно левичарство, аз се спрях на някои от характерните му черти, както и на две групи левичари, модистите и професионалистите, чието користно отношение към идеята или идеологията ги поставя почти на еднакво разстояние от искрените вярващи — идеалистите. Нека веднага отбележа, че тъкмо ИДЕАЛИСТИТЕ ЛЕВИЧАРИ са най-характерното в левия Запад, защото те почти напълно липсват в левия Изток. Имам предвид Съветския съюз и източноевропейските страни. Анализирайки в същия аспект комунистическите страни, човек с изненада открива, че тяхното левичарство изцяло се състои от модистите (т.е. приспособленците) и професионалистите (т.е. апаратчиците). И последните остатъци от идеалистите болшевики, от комунистите идеалисти почти напълно изчезнаха като фактор в живота на източните страни.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #20 -: Март 08, 2014, 12:26:18 am »
Хаха, Тъндър, разкри ме ( в Москва съм, в Москва съм )  :012: :D  :67: Под прикритие съм малко във форума,  :012:, кадър на Гоце и Съсела  :D Ми, в  интерес на истината не знам защо ме преследват тези цитати. Харесвам теорията на Маркс,но за съжаление човешката природа не е достигнала такова ниво, че да я приложи както трябва на практика, по тази логика си оставам юиато и просто смотан идеалист  :012:  . Иначе ти благодаря за отговора, отново точна. Да, така май ги усещам нещата, а лошото е , че не искам да са така. Мисля си дали пък аз не преекспонирам малко нещата, дали имам др. очаквания, или просто човека под влияние на тежки транзити се промени доста  в последните 2 години ( пс. човека ми е по 3ти дом)  :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #21 -: Март 12, 2014, 11:08:56 am »
"Каква мъдрост се крие в това действие ?" Хекимът отговорил:" Той никога не е вкусвал солта на морето.И не е знаел колко е голяма опасността във водата .Затова и не е могъл да знае колко е ценна здравината на корабните дъски под  него .Цената на мира и спокойствието знае само този ,който се е сблъсквал с опасността.

Thunder,не мога да формулирам конкретен въпрос ,но знам ,че искам ти да "разчетеш" този цитат.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #22 -: Март 12, 2014, 05:07:27 pm »
Според мен не е мъдрост, глупост е, човекът още не е научил да прави нещо, житейски погледнато, да си преценява битките, един вид и да оценява сигурността в живота си и може би е поел някакъв по-голям риск, причинил е повече болка, отколкото е трябвало, бил е твърде рязък, когато не е трябвало.  :)

Благодаря ти  :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #23 -: Март 13, 2014, 02:30:17 pm »
Ще имам ли проблем в училище, заради многото отсъствия, които направих в последно време. ;D Трябва да се стягам ... ;D

Цитат
Ако трябва да контролираме тези неща (а ние често се чувстваме призвани да го направим), ще трябва да извършим вътрешна работа, необходима да ни помогне периодично да се изправяме срещу силните предизвикателства на живота. Това може да е ситуация, която борбата за преодоляване на препятствията е по - очевидна.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #24 -: Март 13, 2014, 11:27:12 pm »
 :012: Благодаря. Това с чара и актьорството винаги ми се получава (Нептун на МЦ ... ) ... такива невинни и болнави физионии правя, че даже учителката по математика веднъж щеше да ме придружи до болницата, за да не припадна на по път от ниско кръвно..  :85: :85: :85: А аз припадам щом видя смотаните задачи.  :57: Винаги здравето ми е било отлично и до 10 клас си ходех редовно .... ама сега нещо ми е скимнало да се правя на интересен ... ама доста прекалих с отсъствията и се чувствам виновен ...  :012: Смятам да се стягам .. дано ми се получи. :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Гледане с цитати
« Отговор #25 -: Март 18, 2014, 11:59:47 pm »
Цитат
ама сега нещо ми е скимнало да се правя на интересен ... ама доста прекалих с отсъствията и се чувствам виновен ...  :012: Смятам да се стягам .. дано ми се получи. :)

Интегрирай повче сатурн, че да не те интегрира той  :012:
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Гледане с цитати
« Отговор #26 -: Март 19, 2014, 01:07:55 am »
Скоро ще бъде насилствено интегриран усещам ...  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #27 -: Март 30, 2014, 09:37:27 pm »
Thunder, "Защо се случва това ?"  ;)

Ето и цитата :

"Той съзнаваше лудостта на постъпката си и ужаса, който можеше да и причини. Не искаше тя да го разубеждава и моли. Дори в тоя тежък момент, когато жертвуваше честта си, той не искаше да я измъчва и поставя в жестоката невъзможност да избира между брат си и него."
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #28 -: Март 31, 2014, 09:10:27 am »
Според мен някой не съзнава щетите, които нанася с моралните си разбирания. Заради морални разбирания е, един вид Вселената му ги изпитва - и не знам дали ще си ги промени или не, но ситуацията явно не е приятна за него.  :)

Хм,знаеш ли ,че си права ?!?  :clap:

"Морални щети...промени"-даже много добре отразяват тао-то Юпитер/Плутон/Уран ,Рак/Козирог-Овен ...
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Гледане с цитати
« Отговор #29 -: Март 31, 2014, 03:32:32 pm »
Особено ако питаш за човек с кардинален елемент в картата, няма как, подложени сме на големи промени.  :) И понякога тръгваме леекинко в грешния път.  :)

А ,лекинкоооооо ?!? ...аз почти винаги ,го хващам  ,въпреки многото "табели" . :d030:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“