Автор Тема: За мишките и хората ...  (Прочетена 10503 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #15 -: Февруари 11, 2014, 11:37:06 pm »
Ами...мойто никакво шесто чувство ми подсказа, че темата е античовешка...
Пък макар и да съм съгласна, че принципно сме гадове, все пак съм човеколюбка...
Та това е-изказах се :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #16 -: Февруари 11, 2014, 11:44:48 pm »
Защо да е античовешка-творческа е ,общ(естествена)а и приказна .

Има Слънце,Лъвове,мишки,САтурн,"имало едно време",заслуги.... ;)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2014, 08:33:41 am »
Като гледаш чуждото поколение имаш чувство за надмощие и контрол над животните, заради това. Не казвам, че всички гледат заради това в къщи животни, но повечето определено да. Изпитват някакво силно подсъзнателно задоволство да знаят дали животното ще умре гладно или жадно зависи от това дали ще му напълнят купичката с храна/вода или не. Или мислят животните за евтини играчки за техните деца или предмети - типичен пример са кучетата пазачи, вързани с вериги. Или пък ги считат за нещо с някакви там по-нисши емоции знам ли, което временно може да запълни дупката, където би трябвало да стои душата им, но когато се намери някой друг стимул, животното изяжда един ритник в задника. Та причини да гледаш чуждо поколение в къщи - много - коя от коя по-грозни и коя от коя доста далеч от хуманистичността.

Иначе докато си сипвах чая се сетих какво прегрешение трябва да си направил, че да си сирак в следващ живот - трябва абсолютно, ама тотално да си изритал Луната като принцип, нуждите й, търсенията й, да е била винаги подценявана и като вътрешна част, винена и малтретирана за всичко. Така в другият живот, след като си отдръпнал в този духовно лунният архетип, се раждаш белязан от това да останеш без корени, сигурност - т.е хубавите страни на Луната.



Цитат
    какво прегрешение трябва да си направил, че да си сирак в следващ живот       

Наказание ли е да си сирак ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2014, 08:59:12 am »
Мда-ами ако си дете на бил гейтс и те осинови доналд тръмп?

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2014, 09:29:35 am »
( полов поздрав ;D) Аз съм за осиновяване, кандидат :D
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #20 -: Февруари 12, 2014, 09:34:29 am »
Става,то,става.Като има желание :29:
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #21 -: Февруари 12, 2014, 11:22:16 am »
Аз за себе си съм абсолютно, не 100, а 1000 процента сигурна. Имала съм съмнения относно тези теории, имала съм съмнения относно това до колко човек може да "достъпи" спомените си от минали животи, ако изобщо ги има и до колко не си въобразявам, но абсолютно всичко, за което съм имала съмнение че може да е проблем в сегашния и вероятно е индикиран, реазучавайки астрологията все повече, разбирам че наистина е индикирано. Самата ми натална карда потвърждава миналата опитност. А и да отречем кармата като факт и явление означава да не знаем защо ги смятаме тия лунни възли и защо, аджеба давт както психологически уклони, така и фактически събития в живота на човек.

А че свободната воля се движи в рамките на психологическата матрица, абсолютно неоспоримо е - но всеки избор на човека може да се разгледа и като избор между навика и новото. А навика може да бъде и лош, и добър.

Thunder,в този ред на мисли ,кой се е преродил като сирак -мишките или хората ?!?
« Последна редакция: Февруари 12, 2014, 11:24:45 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #22 -: Февруари 12, 2014, 11:33:27 am »
Нищо не доказва прераждането, не само астрологията
А защо свързваме карма и прераждане?
Бре, наблюдавам синхроничности пак

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #23 -: Февруари 12, 2014, 01:46:00 pm »
Всеки е мишка и човек едновременно - просто в различни аспекти. Но дали ще нарека в този живот някой "мишка" не зависи толкова от това какво е направил в предните животи - а зависи дали в този продължава да се отдава на вредните си навици и продължава да трупа същия тип негативна карма. Е, те това вече е мишка отвсякъде.  :012: :012: :012:

Астрологично би ли го "документирала"  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За мишките и хората ...
« Отговор #24 -: Февруари 12, 2014, 02:17:39 pm »
Кое как да документирам? Че човек е мишка и човек едновременно ли - Ами има силни и слаби страни на картата си. Аспектите и планетите се проявяват или благоприятно, или неблагоприятно за нас спрямо изборите ни.

А за това по какво съдя за хората, от кои мои астрологични конфигурации зависи, не знам, но съм се упражнила и съм се отрекла безкомпромисно да съдя хората по миналото им, което правех преди.  :29: Дева - самокритичност, луна в коза - трудно прощава, може би това.  ::)

Благодаря  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“