Автор Тема: Натурална козметика  (Прочетена 93704 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Натурална козметика
« -: Юли 13, 2014, 10:09:29 am »
Попаднах на един сайт/емагазин с доста добри обяснения на много неща.

Ето линка: http://blog.ekomama.net/

Искам да копирам тук нещо много важно за женските/мъжките муцуни  :012:.

Грижа за кожата в три фази: http://blog.ekomama.net/2012/11/03/3-biofasi/ :58:



А ще е добре да се споделят разни рецепти тук за натурални козметични красоти  :).

Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #1 -: Юли 13, 2014, 10:11:02 am »
Не могат да се копират статиите и затова давам само линка  :012:.

Ето и рецепта за маслено-пухкав дегримьор: http://blog.ekomama.net/2012/12/10/degrimior-maslo/
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #2 -: Юли 21, 2014, 07:18:06 pm »
Интересен начин за миене на сухи и изтощени коси: http://blog.ekomama.net/2013/01/02/cowash/

Смятам да го изпробвам, че косата ми освен суха и дълга и е редовно оплетена като кошник  :57:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2014, 09:04:37 pm »
Току що направих крема за разширени вени и има моментален и уникален ефект! Преди 6-7 години си бях правила пак и само за няколко месеца се отървах от досадните болки и едва тази година ме налазиха отново. Ето ви и рецептата:

Вазелин за разширени вени:

100 мл масло от жожоба
20 гр сушени кори от хамамелис
60 капки етерично масло от кипарис (за локално приложение)
пчелен восък - количество колкото 3 бобчета

*
Изсипете маслото от жожоба в сухо бурканче и добавете към него сухите кори от хамамелис. Оставате да се киснат поне 2 месеца. Прецедете. Загрейте на водна баня леко маслото с добавения в него пчелен восък докато той се разтопи. Отстранете от котлона. Като поизстине добавете етеричното масло от кипарис и разбъркайте. Сипете в стъклено бурканче и съхранявайте в хладилник. Използва се 1-2 пъти дневно.

 ;)

П.С. Ако някой има алергия към пчелни продукти може да използва восък от канделила вместо пчелния.
« Последна редакция: Ноември 17, 2014, 09:07:01 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #4 -: Март 06, 2015, 04:33:35 pm »
Намерих интересна статия за домашен почистващ препарат, и макар че не е козметика, реших да го сложа тук, защото е био
На това място има и други готини неща, аз лично портокаловия препарат мисля още утре да го направя

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #5 -: Март 06, 2015, 04:44:08 pm »
Намерих интересна статия за домашен почистващ препарат, и макар че не е козметика, реших да го сложа тук, защото е био
На това място има и други готини неща, аз лично портокаловия препарат мисля още утре да го направя

Оооо даааа, в този сайт има страхотни рецепти за такива неща. От електронния им магазин си пазаря редовно някои неща и са много добри - къната ми "Сахара Тазарин"; био шампоана ми на Санте; няколко пъти съм взимала био балсами за коса, но откак се научих да си правя моя си крем за косата и балсами вече не ползвам; кокосовото масло за кремовете, което половината изяждам докато ги правя, но ми е все тая - ухае невероятно  :012: и още една камара дивотии. Собственичката му пък във фейса има група за козметика - стандартната козметика де, тя не признава много-много ароматерапията и си държи на химията, защото това е и учила...  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Натурална козметика
« Отговор #6 -: Март 06, 2015, 04:48:14 pm »
Аз вече 2-ра год използвам само арганово масло, никакви балсами
Доволна съм, не цъфти

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #7 -: Март 06, 2015, 04:49:57 pm »
Моята коса не цъфти. От поне 10 години не е цъфтяла.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #8 -: Март 06, 2015, 04:54:28 pm »
Моята коса не цъфти. От поне 10 години не е цъфтяла.
С каква дължина е? Боядисвана ли е?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #9 -: Март 06, 2015, 04:58:15 pm »
С каква дължина е? Боядисвана ли е?

Ми в момента вече ми влиза в цепката на гъзо  :57:... Да, боядисвана е години наред, но от миналата есен минах на къна. Дълга до кръста и къдрава - като разплетен кошник си е хич да не е...  :043: :043: :043: :043: :043: :043:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #10 -: Март 06, 2015, 05:05:14 pm »
Пу, пу, да не ти я урочасам. Питам понеже боядисаната коса трудно се поддържа много дълга. Колкото по-дълга става, толкова по-трудно се реше. В моята доскоро едва вкарвах гребен, макар че използвам само професионални продукти за коса. Ама, ей така изведнъж от месец живна, без никакво обяснение  :017:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #11 -: Март 06, 2015, 05:10:41 pm »
Бе, ти за какво вчесване ми говориш бе жена! Ако я вчеша като е суха и щръква на всички страни и посмъртно не мога си намеря къде ми е лицето...  :85: :85: :85:

Вчесвам я само като я измия, докато е мокра и то обилно намазана с крема ми за коса, който е от няколко натурални био масла. Толкова е суха горката, че ако вечерта я измия и я наплескам с маслата и до сутринта ги е попила всички и пак сухавее, но седи мекичка. Колкото по се измърсява, толкова по-твърда и суха става... Иначе за къната не питай! Като взема да я плескам и цялата баня става мармалад. Добре, че къната е с наслагване на цвета и вече мога само корените да и къносвам.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #12 -: Март 06, 2015, 05:40:40 pm »
И аз тъй си я вчесвам-мокра напоена с маска за коса. И мойта е много суха иначе. Преди години я боядисвах на 2 седмица и маниакално я изправях ежедневно и не дай си Боже да завали-получавах нервна криза, като знам как ще се изпонакъдри. Ама от 2 години спрях да я изправям, даже и пяна не ползвам-стои начупена, обемна у много хубава. Чат пат я правя на кок-точно за 15минути става като по журнал. Открих и че колкото по-рядко я боядисвам повече държи боята, което е съвсем логично. Изтощената коса става порьозна, кератиновите люспи не се затварят добре, в резултат на което косъмът поема повече вода и химикали, от което пък пада бързо цвета. Рецептата за здрава коса е рядко боядисване, използване на качествени продукти, не твърде често миене и неизползване на сешоар.
« Последна редакция: Март 06, 2015, 05:42:13 pm от Just_a_Dream »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Натурална козметика
« Отговор #13 -: Март 06, 2015, 05:49:59 pm »
Ми то аз я къносвам веднъж в месеца, но пък и къната е естествено подхранваща. Ползвам ето тази:
http://www.ekomama.net/producti-za-mama/kyna-i-bilki-glini/kyna-sahara-tazarine.html

Шампоана ми е този: http://www.ekomama.net/producti-za-mama/grija-za-kosata/sante-podhranvasht-shampoan-bio-portokal-i-kokos-950-ml.html
Тази бутилка от литър я купих август месец миналата година и имам за още поне 6-8 измивания. Доста време изкарва, а мие много хубаво.

А крема ми за коса е това:


Мия я два пъти в седмица и това са ми "грижите" за косата. Нищо особено не е. Сешоар използвам само зимно време. През останалото време си съхне сама.
« Последна редакция: Март 06, 2015, 05:52:01 pm от Вещичка »
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Натурална козметика
« Отговор #14 -: Март 06, 2015, 05:57:45 pm »
Браво, Веще! Кеф ми правиш с твоите ръчно правени чудесийки!  :clap:
Иначе и моята грива я мия 2 пъти седмично. До преди година я търках 4 пъти в седмицата-да ми се не начуди човек защо, като е толкова суха...  :)