Автор Тема: Ретрограден Меркурий  (Прочетена 261593 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1815 -: Април 15, 2018, 12:47:33 pm »
А на мен изведнъж ми се струпаха много поръчки и всички са важни документи, с много данни. Ще се гледа под лупа. Моите неща ги проверявам по три пъти преди да предам.

Май само ти си така. Онзи ден гледах един превод от английски, ама толкова безхаберно да превеждаш официален документ не може (някаква бургаска агенция). Добре, че аз знам английски та погледнах оригинала за да разбера за какво става дума, ако две полета превеждат така безхаберно, не знам за нещо по-сложно как се оправят и на какво прилича преводът.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1816 -: Май 02, 2018, 01:38:51 pm »
Утре Меркурий стига градуса, в който спря ретрограден-сега вече е време да се експериментира с идеите, които са ни осенили при ретро фазата, игнорирайки фалшивите, както и да разберем къде, в кой, как се лъжем. Сега може да се излекуваме от субективно възприемане на действителността в активираните индивидуални сфери, точки. Добре е, че това се случва при тригон с Луната, подкрепяйки нашата ловкост и интуитивна интелигентност, но понеже Луната е намаляваща може да отдадем мислите си на низки страсти и клюки/обиди.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1817 -: Май 02, 2018, 11:16:43 pm »
Утре Меркурий стига градуса, в който спря ретрограден-сега вече е време да се експериментира с идеите, които са ни осенили при ретро фазата, игнорирайки фалшивите, както и да разберем къде, в кой, как се лъжем. Сега може да се излекуваме от субективно възприемане на действителността в активираните индивидуални сфери, точки. Добре е, че това се случва при тригон с Луната, подкрепяйки нашата ловкост и интуитивна интелигентност, но понеже Луната е намаляваща може да отдадем мислите си на низки страсти и клюки/обиди.
Съвпад с Марса ми и низките ми страсти се пробуждат,ще гледам да не се мяркам тъдява ден,два,че ще обидя някой неосъзнато. :012:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1818 -: Май 04, 2018, 12:35:14 am »
Утре Меркурий стига градуса, в който спря ретрограден-сега вече е време да се експериментира с идеите, които са ни осенили при ретро фазата, игнорирайки фалшивите, както и да разберем къде, в кой, как се лъжем. Сега може да се излекуваме от субективно възприемане на действителността в активираните индивидуални сфери, точки. Добре е, че това се случва при тригон с Луната, подкрепяйки нашата ловкост и интуитивна интелигентност, но понеже Луната е намаляваща може да отдадем мислите си на низки страсти и клюки/обиди.

Радвам се, че излиза от сянката.Това беше най-неприятното ретроградие, което съм осмисляла. Утре Меркурий от 1 дом ще направи тригон към наталната ми Луна в 6 дом. Ще бъда сама в офиса и ще ми бъде добре. В изминалите седмици имах много равносметки и осмисляне имах за настоящото си работно място, тъй като получих предложения, които много съм желала. Но, като претеглих без емоции ... все още съм "пас". Хубавото е, че има ясни алтернативи и това ме радва.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1819 -: Май 04, 2018, 10:56:22 am »
Хрумна ми снощи нещо немислено преди,имам една Стихосбирщина,дали ако я издам/публикувам ще ми донесе известност по света и у нас.. :012:може да е печална известност,нещо от типа"нй-тъпите Омани с най-много граматически и др.грешки.Все пак меркурий ми е У1,у2,у 5 домове и е в 9 дом в натала. :57:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1820 -: Май 04, 2018, 11:42:15 am »
Сафо, за публикуване изчакай поне Юпитер да тръгне директен, Меркурий да е в лек аспект с него, със Сатурн, с Венера и към 2-ри и 10-ти дом да има мажорни аспекти. Ти по натал имаш ли връзка Луна-10-ти, Юпитер 10-ти, към АСЦ леки аспекти от Венера, Луна, Юпитер, у 10-ти да е силно поставен ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1821 -: Май 04, 2018, 12:11:05 pm »
Хрумна ми снощи нещо немислено преди,имам една Стихосбирщина,дали ако я издам/публикувам ще ми донесе известност по света и у нас.. :012:може да е печална известност,нещо от типа"нй-тъпите Омани с най-много граматически и др.грешки.Все пак меркурий ми е У1,у2,у 5 домове и е в 9 дом в натала. :57:
от самиздат нищо няма да стане, то иначе не става, щото никой не се занимава с адекватно разпространение и маркетинг на "случайни" хора.

• пробвай с конкурси като искаш известност;
• или, ако ти се занимава и имаш финансовата възможност, отгледай онлайн аудитория и после издай в голямо издателство (Жанет), това е практика от последните години.
(• 3-тият вариант е да се завъртиш в слугинаж и/ли интимна връзка с някое от имената, които реално имат трибуната да лансират. примери – бол. но никога извън скоби)

//приложи линк, бих прочела какво пишеш))

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1822 -: Май 04, 2018, 12:13:04 pm »
Сафо, за публикуване изчакай поне Юпитер да тръгне директен, Меркурий да е в лек аспект с него, със Сатурн, с Венера и към 2-ри и 10-ти дом да има мажорни аспекти. Ти по натал имаш ли връзка Луна-10-ти, Юпитер 10-ти, към АСЦ леки аспекти от Венера, Луна, Юпитер, у 10-ти да е силно поставен ?
Меркурий в 9 д.тригон асц.Слънце в 10 паралел юпитер.Луната ми е гола вода,а Венера от 10 квадрат асц.Дано разбра нещо Рени,че аз нищо :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1823 -: Май 04, 2018, 12:16:11 pm »
от самиздат нищо няма да стане, то иначе не става, щото никой не се занимава с адекватно разпространение и маркетинг на "случайни" хора.

• пробвай с конкурси като искаш известност;
• или, ако ти се занимава и имаш финансовата възможност, отгледай онлайн аудитория и после издай в голямо издателство (Жанет), това е практика от последните години.
(• 3-тият вариант е да се завъртиш в слугинаж и/ли интимна връзка с някое от имената, които реално имат трибуната да лансират. примери – бол. но никога извън скоби)

//приложи линк, бих прочела какво пишеш))ми,срам ме е

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1824 -: Май 04, 2018, 12:39:25 pm »
Меркурий в 9 д.тригон асц.Слънце в 10 паралел юпитер.Луната ми е гола вода,а Венера от 10 квадрат асц.Дано разбра нещо Рени,че аз нищо :)

Луната е най-важна, а ти я определи като "гола вода".:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1825 -: Май 04, 2018, 02:20:52 pm »
Луната е най-важна, а ти я определи като "гола вода".:)
В 1д.близнаци тригон Слънце, квадрат Плутон в 5 д.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1826 -: Май 04, 2018, 04:09:44 pm »
В 1д.близнаци тригон Слънце, квадрат Плутон в 5 д.

Луната ти е растяща, което е добре за дневна карта, под хоризонта, също добре, в тригон със Слънце , диспозитора й е във Водолей или Риби, в първия вариант е добре, спокойно можеш да изразяваш стихията Въздух по този начин, но няма как да  си известна. Това не е повод да не твориш, да не експериментираш, да не си видима с нещо екстравагантно като изказ на същността ти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1827 -: Май 04, 2018, 04:45:42 pm »
Че за какво ти е да си известна ,като умреш може да станеш известна  :012: те повечето художници, поети са тъй- пост фактуммортос  блийзи ин глори сантос   ;D Кой пише да бъде известен -ти храниш душата си ,пък за отклика навън да става каквото ще. Издай си я за лично удоволствие, да я подаряваш като най-съкровен подарък на близки хора. Това е душата ти, не е кулинарни рецепти .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1828 -: Май 04, 2018, 05:47:46 pm »
Луната ти е растяща, което е добре за дневна карта, под хоризонта, също добре, в тригон със Слънце , диспозитора й е във Водолей или Риби, в първия вариант е добре, спокойно можеш да изразяваш стихията Въздух по този начин, но няма как да  си известна. Това не е повод да не твориш, да не експериментираш, да не си видима с нещо екстравагантно като изказ на същността ти. :)
Благодаря Рени!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий
« Отговор #1829 -: Май 04, 2018, 05:49:00 pm »
Че за какво ти е да си известна ,като умреш може да станеш известна  :012: те повечето художници, поети са тъй- пост фактуммортос  блийзи ин глори сантос   ;D Кой пише да бъде известен -ти храниш душата си ,пък за отклика навън да става каквото ще. Издай си я за лично удоволствие, да я подаряваш като най-съкровен подарък на близки хора. Това е душата ти, не е кулинарни рецепти .
Да,това е то. :)