Автор Тема: Да изберем място  (Прочетена 11984 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #15 -: Януари 24, 2017, 03:38:34 pm »
Да

Супер са, точно за моя неопределен случай
А сега някой да конкретизира как да ги разчитам тия картографии, кое е яко

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #16 -: Януари 24, 2017, 03:45:35 pm »
Яко е да дойде натален бенефик по тия линийки, т.е. на хоризонта или меридиана, но според мен трябва да се вземе предвид и силата/посоката на влияние в натала. При един не особено благоприятно поставен бенефик на дневен ред може да излезе спецификата му. Значи оценяваме първо силата и качествата на една планета в натала, за да предположим как евентуално би се проявила, ако бъде активирана посредством релокация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #17 -: Януари 24, 2017, 03:51:36 pm »
Само за минути ще я сложа тая карта, с прецесия нещата доста се променят

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #18 -: Януари 24, 2017, 03:55:08 pm »
Това натал ли е? Доста противоречива карта. С такъв натал където и да иде, все може да изпитва вътрешно недоволство, няма да ѝ/му е тамън.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #19 -: Януари 24, 2017, 03:59:29 pm »
Това натал ли е? Доста противоречива карта. С такъв натал където и да иде, все може да изпитва вътрешно недоволство, няма да ѝ/му е тамън.

А де
Ако заложим на очевидния ъглов юпитер-да го сложим на мц, тогава луна и сатурн стават във 2-ри, а южен възел в 1-ви, може да не се ожени :)
Меркурий ми се струва по-добре, по сидерал минава в рецепция с венера и е чужбински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #20 -: Януари 24, 2017, 04:08:46 pm »
Предполагам, че Юпитер ще иде на ИЦ в някоя съседна държава. А на МЦ ще е вероятно някъде на друг континент. С тия невидими Венера и Марс, ако отидат на МЦ, не се знае каква ще е изявата. Нямат подкрепящи аспекти, получават квадратура от Луната и Сатурн. И вероятно с тия характеристики ще бъде видим/а, ако везнишкият съвпад застане върху меридиана. Но на мен съвпадът Луна/Сатурн в 8 дом ми се вижда по-неприятен, особено в женска карта. Нищо, че Сатурн е в хайз, дневно раждане. В натала те се намират в неблагоприятен дом, а тройният съвпад е в 11 дом от Асцендента. Тук имаме намаляваща Луна в дневна карта и е доста близо до Полукс. Смятам, че тоя съвпад не бива да е някъде по ъглите в релокираната карта. България е сатурнова държава, неудовлетворен/а ли се чувства тук?
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 04:22:35 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да изберем място
« Отговор #21 -: Януари 24, 2017, 04:09:43 pm »
Може би са затрити предните дискусии. Аз бях питала по темата.

С моя маааалък 9 дом, сбутан в Стрелец и с Юпитер - тъъъъкмо потеглящ след ретрогррадие - съм излизала много рядко в далечна чужбина (въпреки желанието си, просто съм "спъната" по темата и не става). В случаите, когато е ставало,  е било малко "независещо от мен". Била съм поканена, да кажем. Та и двете места са много видими в приложената карта, там се пресичат много линии. Иначе линиите показват коя планета застава на опр. ъгъл на това място. Ако коментирате тези карти.
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #22 -: Януари 24, 2017, 04:19:32 pm »
Не са затрити, астрокартографията си е тука, аз тогава много не я отразих, сега ми изглежда подходящ метод.

Алена, а ти като си била на тези места-за колко време и как си се чувствала
Защото идеята е да му е добре на човека

Други номерца знаете ли :)
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 04:21:19 pm от Papy »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #23 -: Януари 24, 2017, 04:20:44 pm »
Други номерца знаете ли :)

За картография и релокация не се сещам за други опции, пък и нямам опит в тоя дял, не съм получавала такива запитвания.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Да изберем място
« Отговор #24 -: Януари 24, 2017, 04:35:32 pm »
Ако ти пречи форумът, да го махнем, а?
Да не би да ни плащаш сметките, че се държиш като свекърва?

напротив, много ми е на сърце и го искам, но напоследък се преповтарят нещата и е безинтересен

За какви сметки става въпрос?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #25 -: Януари 24, 2017, 04:52:29 pm »
...но напоследък се преповтарят нещата и е безинтересен

може да направиш интересна тема

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Да изберем място
« Отговор #26 -: Януари 24, 2017, 06:16:30 pm »
Аз за пръв път като излязах за дълго в чужбина пр.Слънце като влезе в 9д,стрелец ми се появи желанието, а се осъществи когато пр.Юпитер,у1,9,10д направи съвпад с у12д Уран,. Имам натален секстил Венера, у2, 7със Уран у12. Венера у2, 7натално на к9дстрелец, активирана, затова сестра ми отскоро там ме извика, а и държава управлявана от Венера, везни. У12дУран ми е във везни. За мен 12д,и у12 важни когато ще се живее в чужбина. По астрокартография държавата за мен нищо особено, но отразяваха се прогресиите в периода. Това Юпитер у9д участва си обяснявам че на 3до6месеца се пътуваше задължително обратно. Сега пак съм
 със съвпад пр.Юпитеру9д/Упр.Урану12д,ще видя, не планирам принципно. По астрокартография Венера ми е на МЦ през Париж и Майорка че се чудя, ще видя другите къде попадат при това положение.
« Последна редакция: Януари 24, 2017, 06:19:55 pm от Bin »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да изберем място
« Отговор #27 -: Януари 24, 2017, 08:01:04 pm »
...Алена, а ти като си била на тези места-за колко време и как си се чувствала
Защото идеята е да му е добре на човека
...

И на двете места се чувствах уникално добре и на мястото си, на своя територия, като у дома :) Така не съм се чувствала на Балканите - нито в Сърбия, нито в Румъния, нито в Гърция. В Турция ми беше дори хипер отвратително и доброволно не бих отишла там. Очевидно не е до район или ширини ...

В Русия беше експедиция по покана от Санкт Петербург за наблюдение на сл.затъмнение зад полярния кръг - на техни разноски, само ние да си организираме пътя. Тук, съответно имаше конкурс и заминахме една група. Бях в 8 клас - изобщо не си давах сметка къде отивам, не бях подготвена, абе лапешка работа. 5 дни в Санкт Петербург и 5 дни на север. Тръгнах с много висока температура - там всичко ми мина. Преживяването беше страхотно. Буквално живеехме в гората, в изоставени къщи, защото нямахме палатки ... Пиехме вода от реката ... Обаче адски ми хареса и там и в Санкт Петербург (бяхме в семейства на деца от местната астро школа).

Другото беше една ненадейна хрумка на приятелка - да й гостувам в Норвегия (2012г). Мъжът ми беше изненадващо благосклонен. Ей така, тръгнах на магия.  И отново без багаж, като предния път. Тук нямаше приключенски елемент, но усещането пак беше, че съм си на мястото и у дома. Уникално спокойно, уверено. Имам неясна за мен любов към севера, без да обичам студа. Не ме тегли така нито към Африка, нито към Азия, нито към Америките ... Единствено Япония силно ме намагнетизира  :29:

Но аз никога не съм обмисляла емиграция. Тук се чувствам "на мястото си" и свързана с корените, а на желаните места (на север и в Япония) - все едно имам нещо да си припомня или като "дежа вю".
Над силата е само умението да я владеем!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #28 -: Януари 24, 2017, 10:07:58 pm »
Много е забавна тая картография, моя познат сега го навивам за мадагаскар :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да изберем място
« Отговор #29 -: Януари 24, 2017, 10:22:30 pm »
Ха ха :) Ами ... хайде, ще разказваш после :)
Над силата е само умението да я владеем!