Автор Тема: Прогресии vs. Дирекции  (Прочетена 13315 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #30 -: Март 19, 2018, 11:04:09 pm »
Сега ще погледна за една разтърсваща лИбов само по прогресии.

И тъй като при мен часът е прецизно ректифициран, работят като по часовник и аспектите с прогресивните ъгли.
Тогава е имало прогр. АС/ДС в тригон и съотв. секстил с прогр. Венера, по градус. Прогресивен меридиан в квадрат към нат. Луна, пак по градус.

Срещам го в началото на юни 2002, наистина много съдбовна среща. Същия ден е трябвало да се преместя в Кранево за 3 месеца сезонна работа. И някаква сила ме кара да си променя решението, почти се бях съгласила. Оставам и го срещам на гости при една приятелка, дошла от чужбина. Нещата се развиват поетапно, като в началото си мислех, че е невъзможно, и беше голяма драма. Срещам го за пръв път при прогр. Луна в 7 дом в секстил с нат. Сатурн, отношенията добиват интимна окраска, когато Луната се придвижва с 2 градуса и прави секстил с нат. Плутон. Аспектите на осите са същите, важат за цялата година. Беше сравнително кратка, бурна, обсебваща и проблемна връзка.

Гледам по дирекции на слънчевата дъга. Никакви аспекти на дирекционните оси. Ами то реално тия отношения не резултираха в нищо, бяха голямо разочарование и обеца на ухото. Имаше не толкова значими дирекции. Под значими разбирам нещо, което води до видими събития в социума, забележима промяна в начина ти на живот. Дирекционни Лунни възли в съвпад с оста АС/ДС имаше тогава, по градус. Дир. Уран в квадрат с Марс – връзката беше неустойчива и година по-късно се разделихме, когато дир. Сатурн направи опозиция с Марс. Раздялата не беше провокирана или инициирана от мен, беше поради външни обстоятелства и поради очевидна разлика в приоритетите с кандидат жениха. По примарни дирекции не знам какво е имало, но по слънчева дъга наистина е слабо отразена тази среща. Други връзки след него, оставили по-трайна следа, идват при по-силни дирекции.

При раздяла има точен квадрат между прогр. Луна и прогр. Марс – по градус. При това прогресивната Луна не прави аспекти с натални планети. Има и активна дирекция – точна опозиция на Сатурн към Марс.

В момента имам подобна прогресивна динамика – принц нЕма.  ;D
Прогресивен меридиан в съвпад с нат. Венера, след това прогр. АС ще е в тригон с нат. Венера.

В момента обаче имам и силни дирекции, така че не мога да разглеждам прогресията изолирано.


« Последна редакция: Март 19, 2018, 11:29:08 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #31 -: Март 19, 2018, 11:31:56 pm »
В рамките на една година, до година и половина или дъга до +/- 1, 5* е посочено събитието, а за тази една година Пр. Луна ще измине 11-13 * и ще направи аспект с точка от наталната или прогресивната карта, а транзит/лунация ще активира прогресията. Няма такова положение, когато да  има събитие само по прогресия, само по дирекция, само по транзит, защото всички изброени посочват тайминга на заложеното в натала. Когато правилно се разчете натала се разбира защо за едни първия сексуален акт е значимо събитие, за други пиенето на чаша чай  за половин час с Х е събитие, а за трети раждането на дете не е значимо събитие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #32 -: Март 19, 2018, 11:42:42 pm »
В момента имам подобна прогресивна динамика – принц нЕма.  ;D
Прогресивен меридиан в съвпад с нат. Венера, след това прогр. АС ще е в тригон с нат. Венера.

В момента обаче имам и силни дирекции, така че не мога да разглеждам прогресията изолирано.

Някъде са се затрили заедно с моя ;D

Имам прогресивен МС съвпад Юпитер, Пр Слънце съвпад Венера, пр Марс секстил Слънце, пр Юпитер секстил Асц/Дсц,
пр Луна квадрат Венера- от всички прогресии само тва усещам

Активни дирекции към момента май нямам /една вече разпадаща се Марс-Сатурн/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #33 -: Март 19, 2018, 11:50:19 pm »
Имам прогресивен МС съвпад Юпитер, Пр Слънце съвпад Венера, пр Марс секстил Слънце, пр Юпитер секстил Асц/Дсц,

Това звучи много яко. Поне по-динамична и активна година нямаш ли?
Има и вариант часът ти да не е съвсем точен, щом такива прогресии, при това с активирани ъгли, имат нулев резултат.
Но може и в сепарация да проработят, зависи къде е профекцията в момента.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #34 -: Март 20, 2018, 09:36:17 am »
Някъде са се затрили заедно с моя ;D

Имам прогресивен МС съвпад Юпитер, Пр Слънце съвпад Венера, пр Марс секстил Слънце, пр Юпитер секстил Асц/Дсц,
пр Луна квадрат Венера- от всички прогресии само тва усещам

Активни дирекции към момента май нямам /една вече разпадаща се Марс-Сатурн/

Някоя овенска лунация сега няма ли да направи аспект към прогресията?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #35 -: Март 20, 2018, 01:14:34 pm »
и да се върнем към темата - някой със съществени събития с прогресии, без значими дирекции или направо никакви?

ами няма как да стане това. Все пак, ако астрологията е наука, тя си има теория и правила.

Може да има дирекция без събитие, но събитие без дирекция няма как, защото самата техника служи точно за това

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #36 -: Март 20, 2018, 06:47:33 pm »
Хепи, слагам една карта-мъж; можеш ли да споделиш как ти се струват прогресиите и дирекциите, в смисъл-в каква посока е събитието?

Happy58

  • Гост
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #37 -: Март 20, 2018, 08:41:00 pm »
Хепи, слагам една карта-мъж; можеш ли да споделиш как ти се струват прогресиите и дирекциите, в смисъл-в каква посока е събитието?

интересува те лично или за активност във форума/темата?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #38 -: Март 20, 2018, 09:06:03 pm »
СДУран секстил /тригон МЦ/ИЦ
СД ИЦ съпад Слънце, куинконкс Марс у МЦ, 9-ти
СД Марс куинконкс Сатурн у АСЦ
СД Меркурий у СД ИЦ опозиция Нептун, тригон Плутон
СД АСЦ секстил Луна у ДСЦ
Ще има събитие свързано с неговата личност, промени в учение/образование, ситуации, които ще се отразят върху психическото състояние, да се влюби или обикне някой, намесени са оста АСЦ- ДСЦ, 3-9-ти. Участие на Уран дава тенденция към травма, авария, тук свързани с близък човек(намесен е ДСЦ); участие на Слънце-усилва активността в изявата
Луната упр 7-ми дом, а по прогресия същата е в 11-ти, следващ дом, в Стрелец, с най-близък аспект опозиция Меркурий у СДМЦ, дава някаква зависимост  в интелектуален план,в материален може и нестабилност, стига толкова колкото е необходимо.
Пр.Марс У МЦ/9-ти съвпад Меркурий в знак на Луната в 6-ти дом- активност по Подвижния кръст- преместване, конфликт с опасна ситуация с край или риск, самостоятелност; в посока здраве-може травма с хирургическа намеса, но и бързо възстановяване, заради Меркурий; пътуване с цел образование , работа.
Понеже са намесени домове на взаимоотношенията, може да има емоционални ситуации от/със други хора.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #39 -: Март 20, 2018, 09:18:05 pm »
Катастрофа жена,дете,нещо със съпругата.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #40 -: Март 20, 2018, 10:16:17 pm »
интересува те лично или за активност във форума/темата?

Лично..не ми е приятел. Но ме интересува от астрологична гледна точка как ги виждаш, известна личност е, не казвам подробности, за да си обективна по техниката, не е важно дали ще познаеш, затова няма и дати

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #41 -: Март 20, 2018, 10:19:34 pm »
Рени, обхванала си всички сфери на живота, избери къде е доминантата...по някакъв критерий
Идеята е да видим техниката, не е важно дали някой ще познае събитието, а кое го сбъдва и в коя посока

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #42 -: Март 21, 2018, 08:07:24 am »
Активирани са 5,11 домове,групировки.Отвличане.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #43 -: Март 21, 2018, 11:48:07 am »
Рени, обхванала си всички сфери на живота, избери къде е доминантата...по някакъв критерий
Идеята е да видим техниката, не е важно дали някой ще познае събитието, а кое го сбъдва и в коя посока

Засегнати са главните оси- има важно за натива събитие. Марс-Меркурий е доминантата, според мен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Прогресии vs. Дирекции
« Отговор #44 -: Март 21, 2018, 12:33:10 pm »
Ще изчакам Хепи, ако има желание, ако не-да пише, за да не ви бавя