Автор Тема: За Слънцето  (Прочетена 6893 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
За Слънцето
« -: Април 08, 2018, 06:58:43 pm »
Господар на пети дом,на трон в лъв,в падение във везни,заточение във водолей,радва се в девети дом.
Слънцето е извор на живот,себеизразяване,Азът,енергията,любовта,личността,децата,творчеството,награди,печалби,съпругът,бащата(в дневна карта),авторитетни фигури,президентът,царя,личната власт,злато,бижута......
В какъв знак е нашето Слънце,дом,аспекти,градуси.
Всяка планета,която се намира в 15* има избор.
Критични градуси:0-1,29-30 на всеки знак.
Критични градуси за кардинални знаци:13* и 26*
Критични градуси за фиксирани знаци:8*,9*,21*,22*
Критични градуси за подвижни знаци:4*и 17*
Акцидентални и Есенциални достойнства,или способността да се действа и мотивите,които ни водят.
Слънце във водолей,в критичен градус, падащ дом и Слънце в лъв ,в критичен градус, падащ дом -къде ще действа по-негативно,като липса на баща,деца,любов,съпруг?Възможно ли е само по знак,дом,градуси(без аспекти)да определим това?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: За Слънцето
« Отговор #1 -: Април 09, 2018, 08:40:15 am »
Слънце във водолей,в критичен градус, падащ дом и Слънце в лъв ,в критичен градус, падащ дом -къде ще действа по-негативно,като липса на баща,деца,любов,съпруг?Възможно ли е само по знак,дом,градуси(без аспекти)да определим това?
http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=2445

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За Слънцето
« Отговор #2 -: Април 09, 2018, 08:45:27 am »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За Слънцето
« Отговор #3 -: Април 09, 2018, 08:46:23 am »
При мен Слънце във водолей,изгнание(заточение) се проявява буквално.Управлява 4дом-родителският дом,корените,домът,последните години от живота,(свекър,братовчеди по бащина линия,финансово състояние на братя/сестри,кариерата на партньор,работа/здраве на приятели, и др.).
През Балканската война моят прадядо(по бащина линия)е лежал в гръцки затвор.След завръщането си е съден от жена си и известно време лежи в затвор в България.Помилван е от цар Борис.
Дядо ми по майчина линия съден от първата си жена,прекарва няколко месеца в затвор.
Баща ми работеше в софийският затвор и в детските ми години цялата паплач премина през къщи.
Бащата на моя първа братовчедка е бил 8години в затвор.
Слънце в знак на Сатурн,декада на Венера,триплицитет Сатурн,терма на Юпитер,фас на Меркурий.Терма на Марс според Валенс.
Планета в заточение може да се прояви буквално,(затвор,санаториум,друга институция,емиграция).
Слънцето ми е в 26*17".Според сабианските символи:"Техник готов да изпробва акумулаторът на автомобила.Способност да се приложи значението на природните закони в ежедневните дела,свързани с живота в едно технологично общество."
Според П.Глоба значението на този градус:Мистериозност,загадъчност,странност на характера,неформален лидер.В тези градуси често се раждат шпиони.Добри творчески възможности,но тенденция към тайни и специални услуги.Аналитичен ум.Голям,гъвкав,малка глава,голяма уста,наклонено чело,отнесен поглед.(вероятно ако асц. е в този градус,или у1).
Слънцето ми е в 10дом,има сила да действа,но мотивите не са много ясни и чисти.
Като сигнификатор на баща ми ,съпругът и сина ми определено характеризира тяхното нестандартно отношение,поведение,стигащо до странност,непредвидимост в действията,несъобразяване с околните,необичайно държание,и други характерни водолейски черти.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Слънцето
« Отговор #4 -: Април 09, 2018, 09:49:25 am »
Не можах да разбера кой е астрогичния сигнификатор, който свързва положението на слънцето ти със затворите. Те са по 12-ти дом?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За Слънцето
« Отговор #5 -: Април 09, 2018, 10:37:30 am »
Не можах да разбера кой е астрогичния сигнификатор, който свързва положението на слънцето ти със затворите. Те са по 12-ти дом?

И това се зачудих

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За Слънцето
« Отговор #6 -: Април 09, 2018, 11:45:22 am »
Не можах да разбера кой е астрогичния сигнификатор, който свързва положението на слънцето ти със затворите. Те са по 12-ти дом?

Това че Слънцето е в дом и знак на Заточение,заточение = затвор.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: За Слънцето
« Отговор #7 -: Април 09, 2018, 12:32:58 pm »
Това че Слънцето е в дом и знак на Заточение,заточение = затвор.

 :D :D :D

Знак на заточение няма връзка със затворите, а 10-ти дом не знам да се свързва със затвор също.

Управлява 4ти, а се намира в 10ти по -скоро може да се свърже с някаква размяна на ролите на родителите в отношенията с детето, както и идентифициране и по-силна свързаност с домът и родното семейство.

Моето като управлява хороскопа и е перегрин да не би да значи, че цял живот ще се скитам из непознати земи? :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: За Слънцето
« Отговор #8 -: Април 09, 2018, 12:49:20 pm »
:D :D :D

Знак на заточение няма връзка със затворите, а 10-ти дом не знам да се свързва със затвор също.

Управлява 4ти, а се намира в 10ти по -скоро може да се свърже с някаква размяна на ролите на родителите в отношенията с детето, както и идентифициране и по-силна свързаност с домът и родното семейство.

Моето като управлява хороскопа и е перегрин да не би да значи, че цял живот ще се скитам из непознати земи? :012:

Добре.. кво се кискаш,вместо това помисли,добре няма връзка със затворите,но тук всеки сaм си е астролог и си води някакви свои логики и мислене и ето виж,че нещата се навързват и пасват с реалността. Четвърти дом е на бащата според Сафо,също и рода и след това се управлява от Слънцето и като се управлява от Слънцето,а Слъцнето е в Заточение следва че и темите на 4-ти дом ще са в заточение един вид... и това отговаря на реалността от живота на Сафо.
Аз така го разбрах и има логика,мисля че съм разбрал правилно.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За Слънцето
« Отговор #9 -: Април 09, 2018, 01:31:06 pm »
Не можах да разбера кой е астрогичния сигнификатор, който свързва положението на слънцето ти със затворите. Те са по 12-ти дом?
Слънцето,като сигнификатор на мъжете в моя живот.Слънцето е в заточение във водолей.Управлява моят 4дом,корените.Моят прадядо го гледам по 10 дом,като 4д.от 7дом.и т.н. Слънцето в моя случай упр.края на живота ми,което предполага ,че краят ще бъде в институция,не непременно затвор,може старчески дом,психиатрия.Затворите са по 12дом,да,аз имам Сатурн в 12,диспозитор на Слънце.
Заточение може да се приеме и като емиграция,не непременно затвор,а може и като чувство,че си в клетка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За Слънцето
« Отговор #10 -: Април 09, 2018, 01:59:32 pm »
:D :D :D

Знак на заточение няма връзка със затворите, а 10-ти дом не знам да се свързва със затвор също.

Управлява 4ти, а се намира в 10ти по -скоро може да се свърже с някаква размяна на ролите на родителите в отношенията с детето, както и идентифициране и по-силна свързаност с домът и родното семейство.

Моето като управлява хороскопа и е перегрин да не би да значи, че цял живот ще се скитам из непознати земи? :012:
[/size] Нямаш ли чувството,че си по течението някак,квото дойде?А мъжете в живота ти,може би при тях е изразено.Все пак зависи в кой дом е.А,градусът е важен.Не е в критичен,нали?
« Последна редакция: Април 09, 2018, 02:08:48 pm от Сафо »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: За Слънцето
« Отговор #11 -: Април 09, 2018, 02:23:28 pm »
Заточено Слънце У4 в 10-ти
Засяга социалното положение, липса на престиж, влияние, загуба на доброто име, нещо в тази насока за мъжете покрай теб

Моето е в 12-ти дом, Риби, квадрат Уран- баща наркоман, не присъства в живота ми от ранна детска възраст. Като цяло мъжете в живота ми са само за малко /и в семейството и в личните отношения/.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Слънцето
« Отговор #12 -: Април 09, 2018, 02:53:52 pm »
При мен и двете светила са силни есенциално, като домова позиция – не особено. По сидерал минават в кадентни домове и така по-добре описват житейските обстоятелства и съдбата като цяло. Иначе, гледано по тропическия Зодиак, наистина са ми силни и двата архетипа на ниво психика и характер. И по двете линии, на майката и бащата, има два силни рода, с респект в обществото, уважавани и образовани хора. Тяхната подкрепа към мен обаче е нулева, единствено на генетично ниво и от гл.т. на наследените способности се чувствам свързана с тях. Но моят житейски път преминава далеч от тях и тяхното влияние. Отгледана и възпитана съм от хора с есенциално силни Слънца – Овен и Лъв. За тях много беше важно какво ще кажат хората и как са представени в техните очи, особено за баба ми Лъвица. Дядото беше скандалджия, бабата – лицемер и дипломат. Травмираната психика и емоционалност на майка ми се дължаха на нейното "възпитание".
« Последна редакция: Април 09, 2018, 02:56:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За Слънцето
« Отговор #13 -: Април 09, 2018, 03:10:52 pm »
Заточено Слънце У4 в 10-ти
Засяга социалното положение, липса на престиж, влияние, загуба на доброто име, нещо в тази насока за мъжете покрай теб

Моето е в 12-ти дом, Риби, квадрат Уран- баща наркоман, не присъства в живота ми от ранна детска възраст. Като цяло мъжете в живота ми са само за малко /и в семейството и в личните отношения/.
Satin,идеята ми беше дали ще можем да се ориентираме за мъжете в живота ни само по достойнства и градуси на Слънцето.
Твоето в риби предполага повече от един брак най-общо казано.Декади,терми,диспозитори...По 12 дом са лели/чичовци по бащина линия,притежанията и ценностната система на приятелите,статуса на твоите братя и сестри и др.като производни домове.
Какво е общото между хора,чието Слънце е в риби?Винаги ли има някаква зависимост при бащата например?Моето Слънце е в квадрат с Нептун ,4*орбис-баща алкохолик.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: За Слънцето
« Отговор #14 -: Април 09, 2018, 03:16:05 pm »
При мен и двете светила са силни есенциално, като домова позиция – не особено. По сидерал минават в кадентни домове и така по-добре описват житейските обстоятелства и съдбата като цяло. Иначе, гледано по тропическия Зодиак, наистина са ми силни и двата архетипа на ниво психика и характер. И по двете линии, на майката и бащата, има два силни рода, с респект в обществото, уважавани и образовани хора. Тяхната подкрепа към мен обаче е нулева, единствено на генетично ниво и от гл.т. на наследените способности се чувствам свързана с тях. Но моят житейски път преминава далеч от тях и тяхното влияние. Отгледана и възпитана съм от хора с есенциално силни Слънца – Овен и Лъв. За тях много беше важно какво ще кажат хората и как са представени в техните очи, особено за баба ми Лъвица. Дядото беше скандалджия, бабата – лицемер и дипломат. Травмираната психика и емоционалност на майка ми се дължаха на нейното "възпитание".
Лили,в твоя случай при силни есенциални светила,може ли да се каже,че липсата на родителска грижа не ти е тежала?Силните светила дават повече жизнена сила и енергия.