Автор Тема: За Слънцето  (Прочетена 5976 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Слънцето
« Отговор #15 -: Април 09, 2018, 03:22:22 pm »
Не мога  да кажа, че емоционално не ми се е отразило и че не е рефлектирало върху целия живот. Но на мен реално никога не са ми липсвали авторитетни мъжки и женски фигури, още в детството това бяха баба и дядо. Не съм израснала в непълно семейство, но родителската грижа бе поета от други хора. Слабото участие на бащата наистина никога не ме е разстройвало. Отношението към него е неутрално, няма грам негативни чувства. Липсата на подкрепа от страна на майката и вечните ѝ емоционални и други житейски проблеми винаги са ми тежали. Но те са ме изградили като личност. Тя не беше реализирана жена – нито в семейството, нито в социален и професионален план. Влачеше и много емоционални проблеми от детството, отиде си по детски инфантилна.

В непълни и проблемни семейства растяха всичките ми братовчеди. Там няма афликция на Слънцето. Ако се гледа слънчевият знак, едно Слънце в знак за заточение и две перигрин. Луните по същия начин – никакви есенциални достойнства. Не бих казала, че са останали неподкрепени, напротив – все тях ги дундуркаха.
« Последна редакция: Април 09, 2018, 03:27:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #16 -: Април 09, 2018, 03:30:25 pm »
Моята приятелка със Слънце в риби в 12дом,в 27 градус.Триплицитетен у.Марс,терма на Марс,декада на Марс-баща военен,сега пенсионер,не пуши,не пие,не плава,не е поет.Животновъд,отглеждаше крави дълги години. :).Тя е разведена.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #17 -: Април 09, 2018, 03:31:38 pm »
Не мога  да кажа, че емоционално не ми се е отразило и че не е рефлектирало върху целия живот. Но на мен реално никога не са ми липсвали авторитетни мъжки и женски фигури, още в детството това бяха баба и дядо. Не съм израснала в непълно семейство, но родителската грижа бе поета от други хора. Слабото участие на бащата наистина никога не ме е разстройвало. Отношението към него е неутрално, няма грам негативни чувства. Липсата на подкрепа от страна на майката и вечните ѝ емоционални и други житейски проблеми винаги са ми тежали. Но те са ме изградили като личност. Тя не беше реализирана жена – нито в семейството, нито в социален и професионален план. Влачеше и много емоционални проблеми от детството, отиде си по детски инфантилна.

В непълни и проблемни семейства растяха всичките ми братовчеди. Там няма афликция на Слънцето. Ако се гледа слънчевият знак, едно Слънце в знак за заточение и две перигрин. Луните по същия начин – никакви есенциални достойнства. Не бих казала, че са останали неподкрепени, напротив – все тях ги дундуркаха.

Точно,проблемни и непълни семейства.И аз така,но винаги са ми казвали,че ме обичат(и баща ми и майка ми)и така съм се чувствала,цял живот ме обгрижват.
« Последна редакция: Април 09, 2018, 03:35:34 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Слънцето
« Отговор #18 -: Април 09, 2018, 03:39:21 pm »
В моята психика, както казах, двата архетипа са много силно представени. Почти са равностойни. Понякога превес взема Луната, понякога Слънцето – в зависимост от текущите обстоятелства. Това донякъде ме прави самодостатъчна. Аз съм си и мъж, и жена.  Затова много трудно намирам мъж, върху който да проектирам мъжкия, слънчев архетип. Често ми се е случвало да привличам мъже с неизявена слънчева енергия, в повечето по-сериозни и трайни връзки са били такива. С Луната изпитвам известни затруднения, ако трябва да проявявам типично женско лиготене и да въртя хитри номерца. В това отношение въобще не ме бива, повече съм Слънцето. Типично лунна грижовност проявявам и ми се отдава с лекота, но липсва експресивност и натрапчивост. Това създава тенденция към дистанцираност и в приятелствата, и в интимните връзки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #19 -: Април 09, 2018, 03:46:59 pm »
В моята психика, както казах, двата архетипа са много силно представени. Почти са равностойни. Понякога превес взема Луната, понякога Слънцето – в зависимост от текущите обстоятелства. Това донякъде ме прави самодостатъчна. Аз съм си и мъж, и жена.  Затова много трудно намирам мъж, върху който да проектирам мъжкия, слънчев архетип. Често ми се е случвало да привличам мъже с неизявена слънчева енергия, в повечето по-сериозни и трайни връзки са били такива. С Луната изпитвам известни затруднения, ако трябва да проявявам типично женско лиготене и да въртя хитри номерца. В това отношение въобще не ме бива, повече съм Слънцето. Типично лунна грижовност проявявам и ми се отдава с лекота, но липсва експресивност и натрапчивост. Това създава тенденция към дистанцираност и в приятелствата, и в интимните връзки.
Какво означава "неизявена слънчева енергия"?Везни и водолей?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Слънцето
« Отговор #20 -: Април 09, 2018, 03:57:06 pm »
Като реализация в живота, характер, мъжка дума и чест. Слънца перигрин.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: За Слънцето
« Отговор #21 -: Април 09, 2018, 06:38:18 pm »
И аз не намирам логика в тази ориентация.
И моето е в заточение, но в дом на радост, секстил Юпитер и тригон Марс., У 3.
Единствената връзка или може би просто съвпадение е, че дядо ми е слънчева Риба, баща ми Скорпион и е завършил и работеше в сферата на комуникациите/това за У3/.
Работохолици мъже, цял живот при това, с добро име сред съседи и познати, дядо ми беше по- мек характер и изцяло по командите на баба ми, която беше и водеща фигура в семейството, баща ми - обратното- упорит , на моменти твърдоглав, но изцяло отдаден на семейство, работа, хоби.Майка ми цял живот му е “опашка”, малко патриархален тип фемили, което мен лично ме дразни.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За Слънцето
« Отговор #22 -: Април 09, 2018, 06:52:42 pm »
И аз съм расла в патриархално семейство, с дядова тирания. Баба беше много социален човек, ползваше се с уважение в професията си, но вкъщи беше безгласна буква и много нерешителен човек, за сметка на това всеотдайна, съвестна и изпълнителна, много работлива. Лъвица с много земя – Луна в Козирог, Венера и Марс в Дева. Силно Слънце, слаба Луна. Слънчевия архетип посредством съпруга си е изразявала вероятно, все беше в лъчите му. В нас той вземаше всички важни и отговорни решения, тя негласно приемаше. Беше много несамостоятелна, плаха жена. И така се запознават – била му е асистентка в университета, където е минавал за голям капацитет.
« Последна редакция: Април 09, 2018, 06:56:47 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: За Слънцето
« Отговор #23 -: Април 09, 2018, 09:15:27 pm »
При мен Слънце във водолей,изгнание(заточение) се проявява буквално.Управлява 4дом-родителският дом,корените,домът,последните години от живота,(свекър,братовчеди по бащина линия,финансово състояние на братя/сестри,кариерата на партньор,работа/здраве на приятели, и др.).
През Балканската война моят прадядо(по бащина линия)е лежал в гръцки затвор.След завръщането си е съден от жена си и известно време лежи в затвор в България.Помилван е от цар Борис.
Дядо ми по майчина линия съден от първата си жена,прекарва няколко месеца в затвор.
Баща ми работеше в софийският затвор и в детските ми години цялата паплач премина през къщи.
Бащата на моя първа братовчедка е бил 8години в затвор.
Слънце в знак на Сатурн,декада на Венера,триплицитет Сатурн,терма на Юпитер,фас на Меркурий.Терма на Марс според Валенс.
Планета в заточение може да се прояви буквално,(затвор,санаториум,друга институция,емиграция).
Слънцето ми е в 26*17".Според сабианските символи:"Техник готов да изпробва акумулаторът на автомобила.Способност да се приложи значението на природните закони в ежедневните дела,свързани с живота в едно технологично общество."
Според П.Глоба значението на този градус:Мистериозност,загадъчност,странност на характера,неформален лидер.В тези градуси често се раждат шпиони.Добри творчески възможности,но тенденция към тайни и специални услуги.Аналитичен ум.Голям,гъвкав,малка глава,голяма уста,наклонено чело,отнесен поглед.(вероятно ако асц. е в този градус,или у1).
Слънцето ми е в 10дом,има сила да действа,но мотивите не са много ясни и чисти.
Като сигнификатор на баща ми ,съпругът и сина ми определено характеризира тяхното нестандартно отношение,поведение,стигащо до странност,непредвидимост в действията,несъобразяване с околните,необичайно държание,и други характерни водолейски черти.

Единият диспозитор на Слънцето е в 12 дом, и то в интерсептиран знак телец, и Венера е съвпад със Слънцето, но от Риби ..... навържи ги.
За всички тези дядовци мисля, че просто гледаш предците, У4. Или производни домове, като майка-4, а баща-10 дом.

Но не можеш да отделяш само Слънцето, без аспекти. Има толкова хора с такова Слънце, У4 - не на всички предците са били по затвори. 


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #24 -: Април 10, 2018, 06:18:41 am »
И аз не намирам логика в тази ориентация.
И моето е в заточение, но в дом на радост, секстил Юпитер и тригон Марс., У 3.
Единствената връзка или може би просто съвпадение е, че дядо ми е слънчева Риба, баща ми Скорпион и е завършил и работеше в сферата на комуникациите/това за У3/.
Работохолици мъже, цял живот при това, с добро име сред съседи и познати, дядо ми беше по- мек характер и изцяло по командите на баба ми, която беше и водеща фигура в семейството, баща ми - обратното- упорит , на моменти твърдоглав, но изцяло отдаден на семейство, работа, хоби.Майка ми цял живот му е “опашка”, малко патриархален тип фемили, което мен лично ме дразни.
Значи Слънце в 9 дом,партньорите на братя/сестри,втора племенница/племенник,брат на дядото.По тази линия нещо проблемно?
А с мъжете по принцип какви са ти отношенията?Всичко ли е ОК.
« Последна редакция: Април 10, 2018, 07:02:17 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #25 -: Април 10, 2018, 06:27:37 am »
Единият диспозитор на Слънцето е в 12 дом, и то в интерсептиран знак телец, и Венера е съвпад със Слънцето, но от Риби ..... навържи ги.
За всички тези дядовци мисля, че просто гледаш предците, У4. Или производни домове, като майка-4, а баща-10 дом.

Но не можеш да отделяш само Слънцето, без аспекти. Има толкова хора с такова Слънце, У4 - не на всички предците са били по затвори.
Да,Хепи,но все пак трябва да има нещо общо при всички Слънца във водолей,и във всеки друг знак,разбира се.
Себеизразяването винаги носи някаква специфика,уж ориентирано към групите,ама не точно.Студенина,в знак на Сатурн.Всеки със Слънце в сатурнов знак изглежда малко или много безчувствен,студен,дори надменен.Липсва топлина.Та в този смисъл,дали и мъжете в живота носят тези характеристики.При мен,да.
« Последна редакция: Април 10, 2018, 06:52:23 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #26 -: Април 10, 2018, 08:59:21 am »
По равнодомната система Слънце във водолей е у7.Слънце в риби у6, и т.н.В такъв случай при Слънце в риби,в критичен градус(това е важно)вероятно проблеми в работата,здравословни.Свекърва ми ,слънчев водолей(не зная час на раждане)проблемни отношения с баща,разведена.Слънцето в Меркуриева терма,фас на Венера,декада на Меркурий.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: За Слънцето
« Отговор #27 -: Април 11, 2018, 02:13:49 pm »
Като четях първия пост си мислех, че ми е ясно за какво е темата, но в хода на дискусията виждам, че съм се заблудила  :012: .

При мен Слънцето е У6, в 10 дом. И по двата зодиака в Стрелец - по тропическия на 29:54:53. За баща си мога да кажа, че през детските ми години е бил "пасивен", не е имал видима и явна намеса в живота ми. Майка ми движеше и решаваше всичко. От нея съм имала страх, респект ... него съм уважавала и обичала, но беше в сянката й.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За Слънцето
« Отговор #28 -: Април 11, 2018, 02:42:43 pm »

Слънце във водолей,в критичен градус, падащ дом и Слънце в лъв ,в критичен градус, падащ дом -къде ще действа по-негативно,като липса на баща,деца,любов,съпруг?Възможно ли е само по знак,дом,градуси(без аспекти)да определим това?

По-негативно в първия случай. Не е възможно без аспекти да се определи, защото те дават спецификата, заедно с дома.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: За Слънцето
« Отговор #29 -: Април 11, 2018, 04:07:03 pm »
По-негативно в първия случай. Не е възможно без аспекти да се определи, защото те дават спецификата, заедно с дома.
Ако Слънцето не е аспектирано?