Автор Тема: Втори баща  (Прочетена 6560 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Втори баща
« Отговор #15 -: Април 21, 2018, 03:15:16 pm »
Задавах въпроси по-горе по теорията, защото аз имам втори баща. Искал е да ме осинови, но баба не е позволила. Та сравнявах отговорите с предположенията с моята карта. Който я има - може да разгледа.

За пояснение - развели са се, когато съм била малка - 2-4 годинки. Имам само 2 спомена от баща ми - веднъж в училище, 1 клас (беше дошъл да ме види с втората му жена, но срещата мина неприятно) и след това вече на погребението му - на 10 годинки бях - много тежък спомен - плачещи и виещи баби, един мъж с вързана глава, който се предполога, че е баща ми, опяването на гроба - даже ме накараха аз първа да хвърля пръст в него .... не най-приятното нещо за едно дете.

Когато съм на 6г, майка ми среща втория ми баща - казват, че веднага съм го "припознала" и съм го нарекла "татко". Не съм живяла с него, но това е заради майка ми и баба ми, а не заради него (но мисля, че са били прави). Той е искал да ме осинови и да живея с тях (ражда се брат ми междувременно), но баба не е позволила и ме е задържала при себе си.
Интересното е, че този мъж е изиграл два пъти роля в живота ми, без да предполага - заради него се явих на изпити в езикова гимназия (за да го впечатля) и ме приха естествено, и после косвено заради него не избрах икономическия институт (докато растях на него му се наложи да учи висше и аз бях ужасена от дебелите учебници в икономическия - прекалено много думи, а аз съм почитател на числата :), влезнах инженерен вуз.
И другото - от малка той се е отнасял с някакъв вид уважение към мен, независимо какво се случва между тях с майка ми. И сега, когато мама вече я няма, връзката продължава, все едно никога не е прекъсвана.
Реално, това е мъжа, на когото аз казвам "татко", "баща ми" - друг нямам. Другия ме пази от небесата :) - демек, имам си двама :)

И двамата са привърженици на алкохола - по различни причини (по мое мнение) - К10 е в Риби :), и Сатурн е там.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Втори баща
« Отговор #16 -: Април 21, 2018, 09:06:14 pm »
а налага ли ти се да се грижиш за тях?
Не,засега.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Втори баща
« Отговор #17 -: Април 22, 2018, 10:26:35 am »
Задавах въпроси по-горе по теорията, защото аз имам втори баща. Искал е да ме осинови, но баба не е позволила. Та сравнявах отговорите с предположенията с моята карта. Който я има - може да разгледа.

За пояснение - развели са се, когато съм била малка - 2-4 годинки. Имам само 2 спомена от баща ми - веднъж в училище, 1 клас (беше дошъл да ме види с втората му жена, но срещата мина неприятно) и след това вече на погребението му - на 10 годинки бях - много тежък спомен - плачещи и виещи баби, един мъж с вързана глава, който се предполога, че е баща ми, опяването на гроба - даже ме накараха аз първа да хвърля пръст в него .... не най-приятното нещо за едно дете.

Когато съм на 6г, майка ми среща втория ми баща - казват, че веднага съм го "припознала" и съм го нарекла "татко". Не съм живяла с него, но това е заради майка ми и баба ми, а не заради него (но мисля, че са били прави). Той е искал да ме осинови и да живея с тях (ражда се брат ми междувременно), но баба не е позволила и ме е задържала при себе си.
Интересното е, че този мъж е изиграл два пъти роля в живота ми, без да предполага - заради него се явих на изпити в езикова гимназия (за да го впечатля) и ме приха естествено, и после косвено заради него не избрах икономическия институт (докато растях на него му се наложи да учи висше и аз бях ужасена от дебелите учебници в икономическия - прекалено много думи, а аз съм почитател на числата :), влезнах инженерен вуз.
И другото - от малка той се е отнасял с някакъв вид уважение към мен, независимо какво се случва между тях с майка ми. И сега, когато мама вече я няма, връзката продължава, все едно никога не е прекъсвана.
Реално, това е мъжа, на когото аз казвам "татко", "баща ми" - друг нямам. Другия ме пази от небесата :) - демек, имам си двама :)

И двамата са привърженици на алкохола - по различни причини (по мое мнение) - К10 е в Риби :), и Сатурн е там.

Хепи,
за втори баща

имаш интерсептирани знаци по род.ос-4-10- везни-овен,вторият баща има ли нещо марсово-лъвско в натала
при интерсепт.знаци-липсва баланс и там прекомпенсираш,ключа за тях се държи от упр.марс-венера,в полусекстил,периодична защита за теб ,идваща от средата около теб
сатурн ,ретро на мс-липсващ първи,в опозе на анаретно слънце на К4,когато са се разделили асп.е станал точен -сд сатурн-слънце
сатурн е първи упр.за възд.триплицитет,за нощно  е меркурий
слънцето по дирекции  съвпада с у4 меркурий + у8 уран съвпад слънце на к4 -съвпадат с твоята възраст ,когато е починал
у10 юпитер -анаретен в опозе у1 луна,по оста 1-10,не сте били близки,но по какво приличаш на него

хора,който не са физическите ни родители да приемем за духовни,защото сме били такива в миналото и пак се срещаме в настоящето
упр.на интерс.знак -марс е във 2 дом-помогнал ти  е в растежа ,да изградиш ценостнота си система,както и
меркурий У4,12,осиновител е в 4 -на дом ,в интерсептиран знак,това му е попречило да те осинови,семейство,взаимна рецепция с Венера,но се е грижил се за теб ,не само физически,но и духовно,венера е съвпад плутон,изборите,който си правила са ти донесли съдбовни промени

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Втори баща
« Отговор #18 -: Април 22, 2018, 02:02:09 pm »
Дъщеря ми има интерсептирани знаци в 4-10 дом, като слънцето е в 10ти дом, в интерсептирания знак. Иначе венера и марс управляват както интерсептираните знаци, така и ИЦ и МЦ. Това означава ли, че ще има втори баща?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Втори баща
« Отговор #19 -: Април 22, 2018, 02:10:24 pm »
Хепи,
за втори баща

имаш интерсептирани знаци по род.ос-4-10- везни-овен,вторият баща има ли нещо марсово-лъвско в натала
не, има пълен 9 дом, Марс на моя асцендент и Нептун/Асц на моя ИЦ
при интерсепт.знаци-липсва баланс и там прекомпенсираш,ключа за тях се държи от упр.марс-венера,в полусекстил,периодична защита за теб ,идваща от средата около теб

сатурн ,ретро на мс-липсващ първи,в опозе на анаретно слънце на К4,когато са се разделили асп.е станал точен -сд сатурн-слънце
сатурн е първи упр.за възд.триплицитет,за нощно  е меркурий

слънцето по дирекции  съвпада с у4 меркурий + у8 уран съвпад слънце на к4 -съвпадат с твоята възраст ,когато е починал - и в добавка, дир Плутон върху ИЦ

у10 юпитер -анаретен в опозе у1 луна,по оста 1-10,не сте били близки,но по какво приличаш на него - външно съм негово копие

хора,който не са физическите ни родители да приемем за духовни,защото сме били такива в миналото и пак се срещаме в настоящето
упр.на интерс.знак -марс е във 2 дом-помогнал ти  е в растежа ,да изградиш ценостнота си система,както и
меркурий У4,12,осиновител е в 4 -на дом ,в интерсептиран знак,това му е попречило да те осинови,семейство,взаимна рецепция с Венера,но се е грижил се за теб ,не само физически,но и духовно,венера е съвпад плутон,изборите,който си правила са ти донесли съдбовни промени - по този начин погледнато ми е ново, благодаря

Стреличка, много добър анализ  :08: - в синьо съм отбелязала мои допълнения или пояснения.

По принцип разказах историята заради другите - който иска упражнение или знание - аз съм си намерила отговорите, които в голяма степен съвпадат с твоите. ... как не те мързи да пишеш толкова подробно :) :) :) - като акрукс си, но тя напоследък малко повечко се жали и цени времето си :).

Сега разгледах и предполагаемото време, когато съм "се сдобила" с новия баща - доста бедно откъм аспекти - дир Нептун, У10 тригон Сатурн, тр Нептун съвпад вертекс, прогр венера опозиция Сатурн, прогресивна луна току-що е навлязла в Овен и е минала опозицията със Слънцето, транзитен Плутон съвпад Слънце в 4 дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Втори баща
« Отговор #20 -: Април 22, 2018, 02:51:25 pm »
Дъщеря ми има интерсептирани знаци в 4-10 дом, като слънцето е в 10ти дом, в интерсептирания знак. Иначе венера и марс управляват както интерсептираните знаци, така и ИЦ и МЦ. Това означава ли, че ще има втори баща?

само по интерсептиран знак не,комплекс от фактори съм споменала
важно е и диспозитора на знака , а при Хепи е марс лъв,в т-каре с Нодалната и Нептун,диспозитор на марс е  слънце,сигнф.на бащата,в падение,анаретен градус,на к4 ,в опозе на малефик/индикация за липсващ или ранна загуба на баща,или хладни взаимоотношения с него/който е триплицитет упр.,по знаци в каре с луна  у1 и юпитер у10,
при дъщеря ти има ли изброените комплекс от фактори 

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Втори баща
« Отговор #21 -: Април 26, 2018, 09:33:14 pm »
тенкю :) .... значи, всички нощни карти с твърд аспект Слънце/Сатурн предполагат втори баща/осиновяване????
Папи що не отговаря ...

Втори баща е крайно, но да-всички подобни конфигурации биха могли да са индикация за проблем. Са...колко е силно слънцето, колко е лош сатурн, колко е точен аспектът, дали е апликиращ, някога ще стане ли точен при директиране/прогресиране и т.н....тези неща ги знаеш

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Втори баща
« Отговор #22 -: Април 26, 2018, 10:22:46 pm »
Е , как?
Дори и на първо четене се вижда Сатурн в 12ти - липса на баща. Има го и в картата, с която започнах темата.

Оттам нататък вероятно си права, че трябва да се гледа картата на майката за колко бъдещи татковци ще иде реч.
« Последна редакция: Април 26, 2018, 10:25:22 pm от lina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Втори баща
« Отговор #23 -: Април 26, 2018, 10:26:25 pm »
Да, ама как да видим дали ще има пастрок, т.е. друг мъж, който да се грижи за нея като за свое дете? Това вече са тънкости и тук е много по-трудно, отколкото просто да отсечеш, че има проблем с биологичния баща и раздяла между родителите.

За съжаление часът на раждане на майката въобще не се знае. Да се види какви са указанията при нея за три брака.

В картата на майка ми имаше указания за множественост, така че от липса на "закрилници" не се оплаквам. Друг е въпросът с какво качество са били. При нея имаше указания, че всеки пореден брак/сериозна връзка ще е проблемен. Когато наталът е кофти, проблемите се възпроизвеждат с повечето партньори. Независимо какви партньори идват. Особено ако нативът не работи върху себе си, а повечето кофти натали предполагат това.
« Последна редакция: Април 26, 2018, 10:31:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Втори баща
« Отговор #24 -: Април 26, 2018, 10:33:21 pm »
Да, ама как да видим дали ще има пастрок, т.е. друг мъж, който да се грижи за нея като за свое дете? Това вече са тънкости и тук е много по-трудно, отколкото просто да отсечеш, че има проблем с биологичния баща и раздяла между родителите.

За съжаление часът на раждане на майката въобще не се знае. Да се види какви са указанията при нея за три брака.

В картата на майка ми имаше указания за множественост, така че от липса на "закрилници" не се оплаквам. Друг е въпросът с какво качество са били. При нея имаше указания, че всеки пореден брак/сериозна връзка ще е проблемен.
Ами майката ако се гледа по 10дом,нейният 1ви мъж е 4 дом в картата,2ят мъж на майката е 6 дом в картата,3 ят мъж 8 дом и т.н.
След това гледам Венера у10 ,майката какви аспекти сключва с всяка планета ,която управлява 1ят,2 ят и следващи бракове.
« Последна редакция: Април 26, 2018, 10:36:05 pm от Сафо »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Втори баща
« Отговор #25 -: Април 26, 2018, 10:40:18 pm »
А аз съм чела, че майката е по 4ти. В традиционната астрология казват, че 10 дом показва противоположния по пол родител.

При мен на 4ти отговаря и като темперамент, и като слънчев знак. Но моят случай е специфичен, майката няма нищо общо с естеството и качествата на лунния ми знак. Именно това ѝ липсваше, говорим за тотална липса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Втори баща
« Отговор #26 -: Април 26, 2018, 10:45:48 pm »
А аз съм чела, че майката е по 4ти. В традиционната астрология казват, че 10 дом показва противоположния по пол родител.

При мен на 4ти отговаря и като темперамент, и като слънчев знак. Но моят случай е специфичен, майката няма нищо общо с естеството и качествата на лунния ми знак. Именно това ѝ липсваше, говорим за тотална липса.
Аз съм чела ,че по-авторитетната фигура е по 10 дом и затова е много важно да се разговаря с притежателя на картата.За мен майка ми е била по-важна от баща ми.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Втори баща
« Отговор #27 -: Април 26, 2018, 11:17:32 pm »
А аз съм чела, че майката е по 4ти. В традиционната астрология казват, че 10 дом показва противоположния по пол родител.

При мен на 4ти отговаря и като темперамент, и като слънчев знак. Но моят случай е специфичен, майката няма нищо общо с естеството и качествата на лунния ми знак. Именно това ѝ липсваше, говорим за тотална липса.
Добре,в тази карта ако майката е по 4 дом,то бащата е по 10,а вторият съпруг на майката е по 12 дом,упр.Луна в тригон със Слънцето у1 (твоята приятелка).Рак на к12,вероятно ще даде много грижовен 2ри баща.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7362
Re: Втори баща
« Отговор #28 -: Април 26, 2018, 11:33:15 pm »
Вече не помня коя зодия беше пастрокът ѝ. Мисля, че е със Слънце в Лъв. В знака на нейния Асцендент. Тя него го нарича "татко", макар че знае, че не ѝ е баща. Приела го е като такъв.

Нямам спомени за мега грижовен, но не е получавала лошо отношение от него, като свое дете я е приемал. Тя остава последно дете в семейството, майката с третия съпруг не ражда дете. За биологичния баща разбрах, че бил побойник и алкохолик. Пастрокът също обичаше да си пийва, но там беше повсеместно – те бяха обикновени хора от народа, това му беше от малкото "културни" забавления навремето. От тях имам спомен за 3-литров буркан с домашно вино и първото ми напиване на 14-годишна възраст.  :57:
Ако биологичният баща е представен от Венера,би трябвало да е хубавец/женкар.Ако го гледаме по 4 дом,Марс в рак в 8 дом(негов),ретрограден ,по му отива побойник,алкохолик.Баща ми има Марс в рак точен квадрат нептун,беше побойник,а все още е алкохолик. :012: