Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 234047 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #930 -: Април 15, 2018, 11:16:38 pm »
Ама този път да е женско, че с толкова мъжки вкъщи е цяло геройство да ги отгледаш и обгрижиш.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #931 -: Април 15, 2018, 11:51:28 pm »
Ха хах, това даже не ми минава през ум  :012: Някъде към 15 септември беше точният аспект. По това време мисля Сатурн тръгва директен - при мен в 10 дом, Юпитер директен ще направи трети съвпад с нат.Венера и СЛВ в 8 дом, и тр.Слънце и Меркурий ще започнат нов цикъл върху нат.Вертекс. Ще погледна пак.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #932 -: Април 16, 2018, 12:03:28 am »
Като споменахте бебета, именно в този период имах 3-месечна липса на МЦ, което не ми се беше случвало от периода на тежките диети и поднормено тегло. Така и не си купих тест, но до ден днешен се съмнявам дали не беше спонтанен аборт, предвид съсиреците и количеството кръв при обичайно почти никакъв МЦ заради малокръвие .
А може и някакъв хормонален дисбаланс да е било.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #933 -: Април 16, 2018, 07:20:15 am »
Странно ми е, че нямам никакви очааквания, с които да товаря предстоящия аспект. Обичайно, като има значим аспект - започвам да му нагласям събития - как би огъл да се изяви, а сега нищо :) Надявам се да има и приятни "изненади" :)
Луната в кой натален дом и кой управлява.Сигнификатор на какво е.АС риби,какво "носи" Луна в риби по две.Желания за промяна външен вид,сензитивност до краен предел,ранимост,сълзи(риби),скрита,потайна романтика,плувай....

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #934 -: Април 16, 2018, 07:57:30 am »
януари 1996,разбрах,че съм бременна в 1месец. :) В натала Луната ми е в 1дом.
Мой 1дом е 10 дом на мама,в този период тя получи по-добра длъжност,занимаваше се с търговия(луна в близнаци),продажба на дамски превръзки  :012:. Мой 1дом е 4 дом на баща ми.Той се пренесе да живее на село за постоянно. ;)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #935 -: Април 16, 2018, 09:32:04 am »
Луната в кой натален дом и кой управлява.Сигнификатор на какво е.АС риби,какво "носи" Луна в риби по две.Желания за промяна външен вид,сензитивност до краен предел,ранимост,сълзи(риби),скрита,потайна романтика,плувай....

При мен имаше голям цикъл на трасформации във външния вид - в следствие на хирургически интервенции - не по желание. Сега съм в период, в който приключва възстановяването - да си стана "както преди" - до колкото е възможо. Може през септември да си кажа - "ето, пак съм си както преди, най-страшното мина, лошото е зад гърба ми". Всичко това съм го свързвала с дирекцията на Венера върху натално Слънце, което е У6 в 10 дом. Възможно е сега пр.Луна на АС да ми донесе нужното удовлетворение, макар, че аз вече го усещам. Почти 6 месеца преди аспекта :)

Междувременно и тр.Нептун е на Асцендента :)

Луната е У5 в 6 дом, ето карти:

Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #936 -: Април 16, 2018, 09:59:11 am »
+ още 1 бебе и от мен, но няколко месеца след навлизане на прогресивната Луна в 1ви дом - Рак.
момиченце ли?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #937 -: Април 16, 2018, 10:21:40 am »
При мен имаше голям цикъл на трасформации във външния вид - в следствие на хирургически интервенции - не по желание. Сега съм в период, в който приключва възстановяването - да си стана "както преди" - до колкото е възможо. Може през септември да си кажа - "ето, пак съм си както преди, най-страшното мина, лошото е зад гърба ми". Всичко това съм го свързвала с дирекцията на Венера върху натално Слънце, което е У6 в 10 дом. Възможно е сега пр.Луна на АС да ми донесе нужното удовлетворение, макар, че аз вече го усещам. Почти 6 месеца преди аспекта :)

Междувременно и тр.Нептун е на Асцендента :)

Луната е У5 в 6 дом, ето карти:
Тр.Нептун на ац. засилва интуицията,когато се включи и Луната,сънища,прозрения,популярност,мечти,идеализъм,,инстинкти,печалби,все пак Луната е в голям огнен тригон у5,любов,на ос на взаимоотношенията,пътуване по море,може пътешествие извън страната на по-топла дестинация като почивка,удоволствие.Събитие при племенник/ца,това е 7ми дом на партньор,внимание!,9дом на дете,ще има обучение вероятно,кръжок,нещо по-специално.Хранене,внимание ,диети.Дирек.Сатурн сходящ съвпад дц.е важен.Алена,Луната е минавала и преди през ац,какво ти донесе?Месечен цикъл,станала си жена.? И следи прогресивна Луна съвпад тр.Нептун.
« Последна редакция: Април 16, 2018, 10:43:14 am от Сафо »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #938 -: Април 16, 2018, 10:39:17 am »
Да продължа за пр.Луна съвпад Уран, че и при мен предстои. Но съвпада ще е в 5 дом - да не донесе неочаквана бременност?
Иначе сега действа опозицията с Марс, която усещам като впрягане на вътрешните ресурси, за да се променя вътрешно. Започнах директно да си изказвам мнението за другите и по този повод колега от университета днес ме прокълна.  :012:

Донесе  нови запознанства и интереси.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #939 -: Април 16, 2018, 01:53:18 pm »
Тр.Нептун на ац. засилва интуицията,когато се включи и Луната,сънища,прозрения,популярност,мечти,идеализъм,,инстинкти,печалби,все пак Луната е в голям огнен тригон у5,любов,на ос на взаимоотношенията,пътуване по море,може пътешествие извън страната на по-топла дестинация като почивка,удоволствие.Събитие при племенник/ца,това е 7ми дом на партньор,внимание!,9дом на дете,ще има обучение вероятно,кръжок,нещо по-специално.Хранене,внимание ,диети.Дирек.Сатурн сходящ съвпад дц.е важен.Алена,Луната е минавала и преди през ац,какво ти донесе?Месечен цикъл,станала си жена.? И следи прогресивна Луна съвпад тр.Нептун.

Благодаря, Сафо :) Интересни и различни насоки на разсъждение ми даваш, такива извън кръгозора на моето познание :)  Действително едната племеница от страна на мъжа ми ... влезе в сериозна връзка и може да има ест. продължение.  Иначе с извънкласните занимания на децата - основно аз се ангажирам - да усетя какво им е интересно, да намеря къде, как, логистиката ... плащането, всичко...

Сатурн към ДС е следващото голямо нещо, което очаквам с притаен дъх ... То съвпада по време с обръщането на Меркурий по прогресии. В натала ми е директен, но по прогресии стана ретрограден, а управлява децсендента.  И догодина мисля се обръща (2019-2020г). Трябва да си припмня точно кога беше. Очаквам да има хармонизиране по партньорската тема, изглаждане на противоречията, недразуменията, изчистване на недоизказаното, и структуриране в посока приемлива и за двамата. Ще видим, крачка по крачка - сме на този път, но става бавно и с много осмисляне, много любов и взаимна потребност. Все си мисля, че най-тежкото мина, но всеки нов ден предлага нова порция изпитания. Ако човек си учи уроците - стъпва по-уверено. Ако шикалкави - пропада. Та не искам нищо да се замита под килима :)

При предходната пр.Луна на Асцендента - нямам съществени спомени. Била съм вече в езиковата гимназия, добре ми беше, ходех на много извънкласни занимания (5-6), цялото ми време беше ангажирано да поглъщам света с всички сетива. А тогава нямаше интернет и т.н. :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #940 -: Април 16, 2018, 02:27:06 pm »
Донесе  нови запознанства и интереси.

доста буквално :), но пък и ти явно си отворена, за да го забележиш .... за много хора можеше да мине "незабелязано"

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #941 -: Април 16, 2018, 09:57:07 pm »
момиченце ли?

Сафо, мъж е  :)

Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)
« Последна редакция: Април 16, 2018, 10:00:41 pm от lina »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #942 -: Април 16, 2018, 10:07:39 pm »
С прогресивна Луна на ДС беше първият ми професионален възход. Тогава за пръв път намерих работа по специалността, преди това работех какво да е /и нямах стаж/, за едното препитание. Ефектът се усети два месеца преди точния съвпад. По време на точния съвпад служебният ангажимент приключи /сезонен/. Беше може би най-хубавото и запомнящо се лято в живота ми. От малкото моменти, когато съм се чувствала щастлива. Но тогава имаше и мундо съвпад на Юпитер и Сатурн на Десцендента ми. Донесе ми интересна и динамична работа, много пътувания, контакти с чужденци. По цял ден обикалях, не се спирах.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #943 -: Април 16, 2018, 10:17:10 pm »
Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)

На мой приятел му се ражда първо дете, няколко месеца след точния съвпад.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #944 -: Април 17, 2018, 03:53:27 am »
Сафо, мъж е  :)

Някой с преживяна прогресивна Луна на DC? (в Козирог е)
Благодаря,lina!В периода на зачеване в близнаци ли е била(мъжки знак)?