Автор Тема: Синодичен цикъл на планетите  (Прочетена 20240 пъти)

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #15 -: Януари 12, 2014, 05:22:36 pm »
Мразя мразя мразя :41: всякакви кармични  упражнения :d030: ретро венера е пфу и аз съм нервно окончание
бях забравила резултата от  тая синодия
в интерес на истината според мен е доста показателна за  първоначалния цикъл.. чудя се доколко е за  живота:)


abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #16 -: Януари 12, 2014, 07:33:02 pm »
Всички ли сърбаме каквото сме надробили март 2013?

май не :012:

ето първата карта при започване на синодичния цикъл на 28.03.2013г. наложена върху наталната



съвпадът е в съвпад с Уран и на ИС от наталната карта - трите са в 8 и нещо градуса, ИС е в 9 и нещо се предполага

вторият (пиков) - тук най-точният аспект със съвпада е секстил на Сатурн в едни и същи градуси - активната дирекция е Сатурн опозиция Венера



да не забравяме активността на Венера по прогресия и дирекция към момента, заедно с иначе слабия секстил на тр. Уран (нищо че е тежка планета)

за мен по-интересно остава как разбираме в коя сфера ще се прояви - по 5ти или по 10ти - имам друг пример от миналото, където можеше да се предположи по движението на тр. Сатурн, сега Сатурн и Юпитер отново са намесени, но тежестта е равна и по отношение на 5/7 и по отношение на 4/10
« Последна редакция: Януари 12, 2014, 07:43:12 pm от abroad »

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #17 -: Януари 13, 2014, 12:10:25 pm »
Аз си бях зарязала компа в офиса съвсем умишлено и го карах само на телефонни участия, стар. Ще ги проверя циклите и ще пиша.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #18 -: Май 15, 2014, 09:34:04 am »
По повод споделеното от Уран в друга тема, забелязах, че при нея съвпадът слънце/марс 2013 год е бил в 10 дом-започнала е някаква тенденция за трансформация по темите на дома, а сега - април 2014 при опозицията, която е по 10/4, би трябвало да има събития по 4-ти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #19 -: Май 31, 2014, 08:40:59 am »
Стар, синодичен цикъл на Слънце/Юпитер ,в кой знак ще попадне сега -Рак или Лъв ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #20 -: Май 31, 2014, 12:05:12 pm »
Благодаря ,Стар. :)

Кои ще са "късметлиите " тук ,в личен план-с комбинация  Слънце/Юпитер под различна форма ,огнените знаци ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #21 -: Юни 01, 2014, 09:43:39 pm »
Стар,благодаря за споделеното.
Върнах времето назад ,за предния синодичен цикъл Слънце/Юпитер ,има резон в твоите наблюдения и опит по темата-поне при мен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #22 -: Юни 02, 2014, 08:32:48 pm »
По повод споделеното от Уран в друга тема, забелязах, че при нея съвпадът слънце/марс 2013 год е бил в 10 дом-започнала е някаква тенденция за трансформация по темите на дома, а сега - април 2014 при опозицията, която е по 10/4, би трябвало да има събития по 4-ти.

Сега виждам темата. Да, има големи промени при мен. Да, свързани са с 10-4 домове, но не само. Преминавам в ролята на подчинен. Тенденцията за непредвидимост и невъзможност за планиране  на разходи/доходи се запазва. Интересеното е, че същата съдба имаше и любимият когато беше на моята възраст. Дирекционните планети са на 45 гр. от наталното си положение. :017: Сега, вече, е в относителна роля на шеф, пак.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #23 -: Юни 02, 2014, 09:50:42 pm »
Тук в по-малка или по-голяма степен на всички може да им се усмихне късмета, но най-вече на тези с юпитерово Слънцe.  Домът, в който попада зодиакалния знак Лъв е мястото, където човек влага съзидателното си начало, същност и потенциал и прави нещо, което носи неговия почерк съобразно заложбите на неговото натално Слънце. Посредством дома индивидуално, в който стартира синодичния цикъл Слънце - Юпитер в Лъв, може да провокира по-оптимистична нагласа, самоувереност, повече благоприятни възможности, експанзия във всичко, което касае и съдейства за изразяването на индивуалния почерк на човек, неговото самоизразяване.

Предната среща на Слънцето и Юпитер в зодиакалния знак Лъв е била на 22 август 2003 г. на 29-ия градус.
Период, в който се наслаждавах на всяка минута. Приемах го като някакъв подарък и знаех, че няма да се повтори. Бях в майчинство и гледах сина си. Нямаше нищо особено като случки, но имаше някакво усещане за умиротворение в някаква част от мен. Осъзнато щастие. Не е датирано от синодията- пролетта и лятото на 2003- така съм го запомнила.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #24 -: Юни 02, 2014, 09:56:15 pm »
Този цикъл при мен ще е на 4 градуса от АС в 12ти дом.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #25 -: Юни 03, 2014, 07:58:53 am »
Тук в по-малка или по-голяма степен на всички може да им се усмихне късмета, но най-вече на тези с юпитерово Слънцe.  Домът, в който попада зодиакалния знак Лъв е мястото, където човек влага съзидателното си начало, същност и потенциал и прави нещо, което носи неговия почерк съобразно заложбите на неговото натално Слънце. Посредством дома индивидуално, в който стартира синодичния цикъл Слънце - Юпитер в Лъв, може да провокира по-оптимистична нагласа, самоувереност, повече благоприятни възможности, експанзия във всичко, което касае и съдейства за изразяването на индивуалния почерк на човек, неговото самоизразяване.

Предната среща на Слънцето и Юпитер в зодиакалния знак Лъв е била на 22 август 2003 г. на 29-ия градус.

да споделя и аз  с юпитерово слънце
предишната синодия слънце /юпитер ми е била в 12 дом в опозе на нат.сатурн водолей,времето съвпада много точно със съзидателно начало на нещо,което не ми се беше случвало в живота до тогава и продължи цели девет години с  експанзия и възможност за това да имам опора и сигурност, юпитер ми е У4,слънцето е на К4= недвижимост  ;)

браво Стар, право в десятката  :08:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #26 -: Юли 15, 2014, 01:21:47 pm »
Тук в по-малка или по-голяма степен на всички може да им се усмихне късмета, но най-вече на тези с юпитерово Слънцe.  Домът, в който попада зодиакалния знак Лъв е мястото, където човек влага съзидателното си начало, същност и потенциал и прави нещо, което носи неговия почерк съобразно заложбите на неговото натално Слънце. Посредством дома индивидуално, в който стартира синодичния цикъл Слънце - Юпитер в Лъв, може да провокира по-оптимистична нагласа, самоувереност, повече благоприятни възможности, експанзия във всичко, което касае и съдейства за изразяването на индивуалния почерк на човек, неговото самоизразяване.

Предната среща на Слънцето и Юпитер в зодиакалния знак Лъв е била на 22 август 2003 г. на 29-ия градус.

Стар,мога ли да чуя твоето мнение/коментар за синодичния цикъл Слънце /Юпитер в Лъв като тенденция в натала ми-заинтригува ме  ?!? 
Стартира в 8-ми дом ,Слънце упр.9-ти ,а Юпитер ми е втори упр. Слънце ,случващ се във 2* прави аспекти със,ако това има значение:
-тригон АСЦ /Нептун
-тригон Слънце,нодална ос
-секстил Юпитер/Уран ,
Благодаря ,предварително.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #27 -: Юли 15, 2014, 08:10:21 pm »
Рени, добре че повдигна темата, и аз чакам да прочета :)

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #28 -: Юли 16, 2014, 08:42:52 am »
Стар, може ли и аз да попитам - при мен Юпитер е на 29:30 гр в Рак - в този случай смята ли се като съвпад? И има ли някакво значение той?

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #29 -: Юли 16, 2014, 09:40:49 am »
Тук в по-малка или по-голяма степен на всички може да им се усмихне късмета, но най-вече на тези с юпитерово Слънцe.  Домът, в който попада зодиакалния знак Лъв е мястото, където човек влага съзидателното си начало, същност и потенциал и прави нещо, което носи неговия почерк съобразно заложбите на неговото натално Слънце. Посредством дома индивидуално, в който стартира синодичния цикъл Слънце - Юпитер в Лъв, може да провокира по-оптимистична нагласа, самоувереност, повече благоприятни възможности, експанзия във всичко, което касае и съдейства за изразяването на индивуалния почерк на човек, неговото самоизразяване.

Предната среща на Слънцето и Юпитер в зодиакалния знак Лъв е била на 22 август 2003 г. на 29-ия градус.

Много полезна информация, благодаря!

От няколко седмици навсякъде само за датата 24 юли чета, астролозите го определят като най-щастливият и късметлийски ден за 2014!
Силно се надявам да е така, защото при мен съвпадът Слънце -Юпитер се случва точно в градуса на натално МЦ, инфото което Стар е споделила, би трябвало да се изяви с пълна сила.