Автор Тема: Възврат на Венера  (Прочетена 65768 пъти)

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Възврат на Венера
« Отговор #15 -: Март 06, 2015, 08:28:30 pm »
Много интересен Венерин възврат ми се очертава скоро - с точен съвпад на всички куспиди с наталните.Би трябвало да е много знакова година,но може и да не е с много приятен оттенък с този подчертан 12 дом.Планирам много пътувания в чужбина и евентуално преместване там , ако успея да си намеря работа , разбира се.Очаквам и нова/стара любов :58:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Възврат на Венера
« Отговор #16 -: Март 06, 2015, 08:58:00 pm »
:) ето и синастрията.

Вече разбрах защо толкова изследваш възврата на Венера - тя ти е диспозитор на Слънцето и управител на ъглов дом.
Възвр. Венера е в 9 дом и попада в 11 нат - пътувания с приятели/колеги, по-нестандартни обучения. Астрологията например се вписва в това. Асц ти е в 10 нат дом - работа, приятелства и връзки ще вървят заедно.
Марс ще даде повече екшън, с Уран - неочаквани промени.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Възврат на Венера
« Отговор #17 -: Март 06, 2015, 09:11:08 pm »
The_One, многоооо ти благодаря за помощта!  :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #18 -: Август 24, 2015, 07:46:09 pm »
Напоследък и аз съм на възвратна вълна :) Веенра ми е важна, защото участва в най-точния аспект в картата ми - квадрата Венера - Луна. Управлява 2 дом, разположена е в 8 дом в скорпион - в изгнание по дом и знак. Прави съвпад със СЛВ.

Направих карта на възврата, който ще е 2 дни преди рождения ми ден. Виждам, че Венерите - натална и възвратна лягат на възвратния МС в скорпион. Възвратният асцендент е върху Меркурий, който тогва също е във възврат, завръща се и Сллънцето. Венерите са в сесктил с възвратния асцендент.

От темата за възвратните карти - Венера се асоциира със социално значими връзки и ценности. При мен възвратният асцендент ще е в 11 дом в козирог - да очаквам узряване по отношение на соц. контакти, както и формирането на стабилни и значими такива с интелектуален характер (Меркурий на Асцендента).

Възвратите на Меркурий, Слънцето и Венера по едно и също време, с Меркурий на АС и Венера на МС - вероятно бележат началото на нов личен и соациален цикъл при мен, а също и в обществен-кариерен план?

Тъй като Венера при мен е У2 - дали да не очавкам и материални ресурси от кариерно развитие? Дали може да става въпрос и за някаква любов - при положение, че Меркурий при мен е У7, У4 и ляга на натална  К11 и възвратен АС? По-скоро да очавкам любов у дома, а не навън  ;D

Възвратният АС + Меркурий ще направят квадрат към натален Юпитер и транзитни Уран и Луна в 3 възвратен дом - ще имам напрежение с роднините  ::) Дано не е нещо сериозно :(

Как Ви изглежда ситуацията?

Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Венера
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2015, 02:17:51 pm »
Ето и моя възврат на Венера - настъпва утре :)

Асц Телец, Венера в 5, в стелиум с Марс и Юпитер, в Дева, в земен тригон. Трите планети са У1, 6, 8 ,12 - ако не беше Венера, веднага щях да се притесня за здравето си. С тези домове за любов ... трудничко, освен ако не хвана някой колега в тайна връзка :).  Иначе, може да поработя може би нещо странично, тайно от шефа ... но пък У2 е доста напрегнат - едва ли ще има добри финансови постъпления.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Възврат на Венера
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2015, 02:48:41 pm »
Хепи, може би трябва да направиш картата подобно на соларната в домофикация с наталната и да разгледаш отношения на венерин и натален асц и домовете на Венерата, за да проследиш развитието на Венерините теми.

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Венера
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2015, 03:49:08 pm »
Благодаря :)

не искам да я правя заедно с натала - опитвам да е по книжката на Бернадет Брейди - за упражнение.

Акрукс, давай за щерката - моята венерка е на 18,30 гр - на половин ден от на девойчето ти :)

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Венера
« Отговор #22 -: Октомври 27, 2015, 03:51:25 pm »
Хепи, може би трябва да направиш картата подобно на соларната в домофикация с наталната и да разгледаш отношения на венерин и натален асц и домовете на Венерата, за да проследиш развитието на Венерините теми.

това ми е прекалено сложно :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #23 -: Октомври 27, 2015, 03:56:00 pm »
Не е сложно, аз ще ти направя, ако не ти се занимава ;)

Направи си карта на събитието - натална карта за момента, в който Венера е на същия градус, на който е в натала. Ако не знаеш точния момент - аз довечера ще видя в ЗЕТ-а.

После пускаш сианстрия на твоя натал и картата на събитието. Виждаш къде ляга Венериния асцендент и т.н.
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Венера
« Отговор #24 -: Октомври 27, 2015, 04:12:46 pm »
Не е сложно, аз ще ти направя, ако не ти се занимава ;)

Направи си карта на събитието - натална карта за момента, в който Венера е на същия градус, на който е в натала. Ако не знаеш точния момент - аз довечера ще видя в ЗЕТ-а.

После пускаш сианстрия на твоя натал и картата на събитието. Виждаш къде ляга Венериния асцендент и т.н.

 ;) - не ми е сложно да го направя, а да го разтълкувам :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Възврат на Венера
« Отговор #25 -: Октомври 27, 2015, 04:23:52 pm »
Е, както ще разтълкуваш солар, но тук гледната точка ще е от Венера и нейното място в натала ти :) Аз и лунациите така гледам, макар, че за повечето е излишно задълбаване ;) Трупам си наблюдения и виждам, че има смисъл :)

Моят Венерин възврат е 2 дни преди рождения ми ден. Та на солара Венерите са още почти слети, макар и разходящо. И венера е на Соларния ми АЦ - та голям диригент ще се окаже  ;D
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Възврат на Венера
« Отговор #26 -: Октомври 27, 2015, 04:46:03 pm »
сега забелязах и нещо друго - солара, възврат Марс и възврат Венера - всичко е с Асц Телец, в натален 11 дом. Дано само накрая не се окажа едно голямо теленце и не си пропусна шансовете :). В Телец е и СЛВ :), а в Скорпион ще е прогресивното Новолуние, върху ЮЛВ - ще е интересно явно тази година.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Възврат на Венера
« Отговор #27 -: Октомври 27, 2015, 05:59:21 pm »
Има ли опция в астро.ком да се направи възвратна карта на Венера и Марс, без да се налага да си играя ръчно да нагласям?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Възврат на Венера
« Отговор #28 -: Октомври 27, 2015, 06:11:17 pm »
В астро.кома не съм я виждала. Имаше опция за построяване на възвратни карти в руската програма Zet.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Възврат на Венера
« Отговор #29 -: Октомври 27, 2015, 06:11:56 pm »
Тя обаче не е безплатна, нали?