Автор Тема: Транзити на Плутон  (Прочетена 144004 пъти)

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Транзити на Плутон
« -: Февруари 23, 2014, 08:59:21 pm »
Дълъг период от време престоява по транзити в наталните домове.Като след него нищо не е същото.Какво "трансформира" и "изчисти" при вас тр.Плутон?

Истината е,че реших да създам темата с намерение да попитам как би се проявил тр.Плутон-У4(по транзит в 5дом) образуващ тригон към МЦ? :29:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #1 -: Февруари 24, 2014, 12:08:06 am »
И аз искам да попитам преживелите транзита през 5 какво се случва там. При мен е на К5 почти, от 2-3 години усещам влияние и върху 5, не само върху 4.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #2 -: Февруари 24, 2014, 01:08:56 am »
Аз преминах през транзита на Плутон към наталния ми Хирон - квадратура... През този период много трансформации трябваше да предприема на вътрешно ниво по - скоро, но беше много болезнено и то с голяма интензивност...  :lol_hitting: По същото време имах и тригон от Плутона към Слънцето ми. Станах доста по - корав и Слънцето ми спря да е смотано както си ми е в 12 дом.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #3 -: Февруари 24, 2014, 02:56:43 pm »
При мен Плутон отговаря за дълбоките трансформации които протичат в мен и често започват с разбиване на установените ментални порядки в мен. Да кажа че както влезе в последните градуси на стрелец в 4 дом (който приключва на 2 градуса в козирог) започна една много голяма трансформация, която продължава и до днес и ще продължи още дълго време. Мога да опиша доста тежки събития, както и някои странни моменти, но в крайна сметка резултата е че вече виждам света по един много различен и дълбок начин.

Има ли акцент на Плутон при теб в натала-стелиум ,натоварен 8-ми дом ,Слънце/Луна /АСЦ с Плутон ,ъглов ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #4 -: Февруари 24, 2014, 03:15:40 pm »
Благодаря ,BlackBetty  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2014, 11:49:55 am »
Остават 30 градуса до точния квадрат на тр. Плутон (У11) с Венера (У10 и У5). Освен че ми се случи още една рлутонова любов друго няма. За разлика от миналата година не аз, а другият е обичащият и без да преувеличавам - обсебен от мен. А за мен това са отношения с близък и предизвестен край.
Все още се надявам на възможности за промяна в кариерата и за...големият удар ;D Уран върви към съвпад с Венерата. Сега, ако не направя милионите...кУга?!  :lol_hitting:
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2014, 05:41:36 pm »
Бети, транзитен Плутон през Слънце, освен с личностните трансформации при две мои познати донесе създаване на семейство и раждане на дете.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2014, 06:18:27 pm »
Към момента имам доста акцентирани плутонови транзити:
тр.Плутон квадрат Луна
тр.Плутон тригон Слъце
тр.Плутон секстил Уран
тр. Плутон квадрат натален Плутон

Аспектите към светилата станаха точни на 17 февруари, разбира се, Плутон ще тръгне ретро по някое време и ще има повторение.
Последните два аспекта стават точни към края на март и началото на април.

Не съм усетила тригона към Слънце все още, но по принцип четох, че по-скоро се усеща като процес на личностна трансформация и не се проявява, като силно изразено реално събитие.

Плутон, по някаква причина, която не съм разгадала все още  :), има позитивен оттенък при прехода си през натални домове, дори и при напрегнати аспекти към лични планети.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2014, 08:49:48 pm »
Плутон асфалтира /бетонира или застила с райграс,в смисъл так където е било поляна,става магистрала,а там където е било шосе-градинка,затова се гледа от кой участък на града (картата ) тръгва същия;счупва два катинара ; една истина изживява.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2014, 09:24:37 pm »
Рени, колко си поетична! :) На мен направо ми видя сметката през 4, но е толкова дълъг, че половината живот, то какво да обобщавам за половин живот, като първата половина съм била дете?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #10 -: Февруари 27, 2014, 09:40:03 pm »
Smarta,Плутон при теб в кой дом е поставен ?

Разсмя ме -аз и поетично  :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #11 -: Февруари 27, 2014, 10:01:32 pm »
При мен във 2, в края му. Детството и пубертета е през 3. Там имам Скорпион и Юпитер, добре беше. Докато не стигна квадрат Слънце от 3 и преместих града. Пак беше добре. Още два градуса по-късно стигна Уран в 3, пак преместих града, тоя път много гадно. Уран ми е У6. Изпаднах в депресия и се разболях от рак. На градус преди ИЦ стигна Антарес, тогава ми беше операцията, а на ИЦ изпаднах окончателно в депресия и след като едва оживях, реших да се самоубия. После няколко години семейни гадости, брат ми постоянно болен с опасност за живота, наште се раведоха, бях по чужбина, беше отвратително и т.н. и т.н. Абе не, сега като отива в 5, а там имам Венера, Луна и Меркурий У/AC, и както не ми върви ни на любов, ни на деца... майка му и Плутон!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #12 -: Февруари 27, 2014, 10:31:50 pm »
Smarta ,не е в Плутон причината,наблюдавай Луна,ИЦ /МЦ.Ти си Риби ,виж също какво се случва с Меркурий.Само не се заигравай много ,много с "читанките" ,усещай и се "сещай"  :-*
Изживяла съм сходна на твоята ситуация.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #13 -: Февруари 27, 2014, 10:36:32 pm »
плутон прави така, че това, което ти е изглеждало най-сигурно в живота, да го подкопае и да те постави пред нови врати, иначе навсякъде чета за трансформации, но що е то? което е било важно - вече не е, друго става, искаш или не
това, разбира се, най- е в сила при съвпад с лична планета

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Плутон
« Отговор #14 -: Февруари 27, 2014, 11:01:44 pm »
плутон прави така, че това, което ти е изглеждало най-сигурно в живота, да го подкопае и да те постави пред нови врати, иначе навсякъде чета за трансформации, но що е то? което е било важно - вече не е, друго става, искаш или не
това, разбира се, най- е в сила при съвпад с лична планета

Цитат
навсякъде чета за трансформации, но що е то?
- Котаракът в чизми
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“