Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 94704 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Аспекти за първи и втори брак.
« -: Май 04, 2014, 02:07:09 pm »
Кое в натала указва дали човек ще се ожени или не? Как може да определим кои хора ще имат повече от един брак?
« Последна редакция: Октомври 20, 2014, 06:06:15 pm от Veselin »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #1 -: Май 04, 2014, 02:16:50 pm »
Много ми е забавно като видя някой астролог категорично да заявява "ще имаш втори брак", щом види АС/ДС в мутабелни знаци. В повечето случаи, освен ако АС не се пада в последна декада, във ведическата карта тази ос отива във фиксирани знаци. Тогава какво правим? Пак ли ще прогнозираме многобрачие?  :)

Иначе във ведическата система има доста техники за анализ на брачния живот на натива. Има си и тънкости, защото малефично влияние върху 7 дом може да даде както трудно и късно сключване на брак, така и повече бракове, по-честа смяна на партньори. Това са две страни на една и съща проблематика - и да не можеш да откриеш подходящ партньор за брак, и да си сменяш брачните партньори като носни кърпички.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #2 -: Май 04, 2014, 02:26:39 pm »
И аз това казвам - че няма аспект или комбинация от няколко аспекта, които винаги да гарантират брак или със сигурност да водят до безбрачие. Колкото до многобрачие - едно интересно четиво (индийска астрология) http://www.vedicforum.com/articles-and-research/a-combination-for-many-spouses

Снощи попаднах на интересен казус, който не съм разгледала все още. Става дума да две близначки с разлика от 2 мин. в часа на раждане - едната е с ранен брак (на 23 г.), другата е все още неомъжена (на 43 г.) - http://www.astrologyweekly.com/forum/showthread.php?t=74696

Родени са на 14.11.1970 в Saugus, MA, USA. Неомъжената е родена в 15:04, а омъжената близначка - в 15:06. Не съм разглеждала ведическите производни карти. То за 2 мин. разлика е възможно само по-високите варги да са различни (навамша би могла да е същата и при двете).

А сега погледнах, че заради градуса на АС на неомъжената близначка (по-рано родената) Лагна в индийската карта може да се премести в предходния знак, ако часът на раждане мръдне мъничко назад. А това е огромна промяна. Така че примерът ми не е много удачен, подходящ за разглеждане.
« Последна редакция: Май 04, 2014, 02:30:10 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #3 -: Май 04, 2014, 02:33:33 pm »
Ако часовете са много точни, и двете са с Лагна в Ашвини.

А има ли вероятност първата да е родена малко по-рано? Лагна в основната карта се пада точно на границата. Тогава може да намерим обяснение, без да гледаме навамша (тя се използва за доуточняване на казуса "брак"). При първата близначка Лагна в раши ще се измести в Риби ще има Марс в 7 дом. При втората ще има Венера в 7 дом, в собствен знак, макар и ретроградна, в съвпад с Юпитер. Разбира се, за целта би следвало да се разгледат много повече фактори, това е само на прима виста.

Всъщност Мира го е написала по-горе, за евентуалното отклонение в часа.  :)
« Последна редакция: Май 04, 2014, 02:35:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #4 -: Май 04, 2014, 02:45:40 pm »
Да, после го добавих защото не бях проучила добре картата (Меркурий на АС - много бърза да сподели без да премисли първо). Снощи намерих казуса и го разгледах само набързо защото ми се спеше вече. Една минута по-рано и Лагна отива в Ревати (Риби). Тъй или иначе Лагна при по-рано родената е на границата между Ревати и Ашвини, което е една от трите ганданта точки, а това отслабва Лагна и оттам цялата карта, поне на теория.

Ще разгледам още. От производните варги на прима виста забелязвам, че навамша не се променя с тези часове на раждане. Промяна има например в Д27, която се използва за оценка на силните и слаби страни на натива, отнасящи се до душата, ума и тялото му. Ще погледна в книгата на Радж Кумар как се тълкува. И при двете в раши има индикации за проблеми в сферата на взаимоотношенията, които както Лили подчерта, могат да се развият в различни посоки - от сменя на партньорите до липсата им. При омъжената Д27 изглежда по-благоприятна откъм положение на у1, дебилитираната Луна, 3-ти и 5-ти дом в сравнение с неомъжената близначка, която заради у1 в 12-ти, неособено силни 3-ти и 5-ти домове и дебилитирана Луна в 8-ми в Д27 би могла да бъде по-силно предразположена към депресивни състояния, неувереност и интровертност в сравнение с другата. Това е просто гадаене от моя страна.
« Последна редакция: Май 04, 2014, 03:06:35 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #5 -: Май 04, 2014, 02:52:34 pm »

Родени са на 14.11.1970 в Saugus, MA, USA. Неомъжената е родена в 15:04, а омъжената близначка - в 15:06. Не съм разглеждала ведическите производни карти. То за 2 мин. разлика е възможно само по-високите варги да са различни (навамша би могла да е същата и при двете).


В навамша Лагна не мърда и при час 15.04, и при 15.06. Смяна на знак има 5 мин. по-късно, т.е. към 15.11.
И в двата варианта има Венера в знака на Лагна в Д9.

Но ако мръднем часа на първата близначка малко по-напред - към 15.03 (само около минута разлика!), Лагна в Д9 се измества в предходния знак, Лагна в Д1 също - Риби. И така интерпретацията на двете карти се променя. В такъв случай при първата (неомъжената) близначка ще има силен мутабелен акцент. У7 става Меркурий и в навамша той е силно поставен - в 7 дом и в собствен знак - това между другото би могло да бъде предпоставка и за повече връзки/бракове. Не е изключено тя самата да е променлива и да изпитва трудности с избора на партньор, особено при по-голям наплив от потенциални кандидати. В раши при по-ранен час ще има Марс в 7 дом - във взаимна рецепция с Меркурий в 9ти (у7).

Според мен в тази една минутка евентуално отклонение може да е разковничето.






Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #6 -: Май 04, 2014, 03:06:27 pm »
А когато имаме включен знак в 1 - 7 домове, това предполага ли по-трудно сключване на брак?

При западни астролози съм чела, че наличието на интерсептиран знак или, да речем, три знака в 7 дом може да бъде предпоставка за повече бракове.

А що се отнася до брачните перспективи, влиянието на Сатурн върху 7 дом може да бъде стагниращо, възпиращо, но само по себе си не отрича брака. Мисля, че Kaya беше казала, че в такъв случай просто чакаш да се появи "правилният"/"точният" човек. Понякога такова чакане отнема повече време.

Интересното е, че при неомъжената близначка не виждам възпиращо влияние върху 7 дом. И може би нейният случай е по-специфичен - да не става въпрос за липса на желаещи кандидати, а за колебания от нейна страна, за неспособност да направи избор, да разграничи кандидатите, да се спре само на една възможност и един вариант. А и ми се струва, че със съвпад Слънце/Луна в Близнаци/4 дом в навамша (при по-ранен час) в голяма степен може да си е самодостатъчна.

ПП. Уф, трябва да си забраня достъпа до форума, докато не приключа с поръчките.  :banghead:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #7 -: Май 04, 2014, 03:08:34 pm »
Това с минутката ми звучи много правдоподобно. По-горе се занимавах с Д27 при положение, че часовете на раждане и на двете са точни. В линка към форума има интересно тълкувана откъм традиционна астрология с използване на управителите на градусите на знаците http://www.emakurent.com/en-us/articles/monomoiria.aspx

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #8 -: Май 04, 2014, 03:15:25 pm »
Никога не можем да бъдем сигурни, че часът е записан с изключителна точност, нито в ректификацята му от някой астролог. Дори ако приемем, че часът е записан стриктно, винаги съществува вероятност часовникът, който са гледали, да не е бил точен. Освен това първо трябва да дефинираме какво е моментът на раждане - точният? Много често в такива случаи (при близнаци) има "божествена намеса" - раждат се с гранични положения, например в производните карти. И има голяма вероятност единият близнак да се е родил с Лагна в предходния знак в навамша.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #9 -: Май 04, 2014, 03:50:03 pm »
Пак забелязах противоречие-бяхме определили 0 градус от 29,01 до 30,а в таблицата за мономойрите след като казват управителя на 1 градус/мойра/ е същият като упрявителя на съответния знак в който се намира за първа мойра /градус/ е посочен 0 градус/ПРОТИВОРЕЧИЕ .                                                                          Доколкото знам Птоломей не е имал 0,тя е дошла в Европа от Индия чрез арабите чак през средновековието-приравнявали са 0 към 1 всеки както си иска по желание,по критично към древните моля, не абсолютизирайте,допускали са грешки !                                                                                                         Аз лично подкрепям Птоломей 0- та е излишна в цикъл ,където краят е и начало .                                                  Да не забравя да кажа даже геоцентризма на Птоломей е по близо до истината,да не забравяме ОБЕКТ на астрологията е ЧОВЕКА,всичко в астрологията трябва да се ,,върти,, около него.От тая гледна точка положението на Земята в хороскопа се определя лесно-тя е под краката на човека-обект,тоест ИЦ.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #10 -: Май 04, 2014, 03:57:33 pm »
Означението на градусите в таблицата не знам дали е оригиналното от древните. Предполагам, че е означение на Шмид/Ханд. Важното да са сложили на всеки градус отговарящия му управител според древните. Ето ти без нула http://www.auxmaillesgodefroy.com/monomoira

Като стана дума, ето и другата система за разпределяне на управление по градуси

The second system (the »trigonal type«) is based on triplicity rulers and varies according to day and night.

« Последна редакция: Май 04, 2014, 04:02:03 pm от Mirabella »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #11 -: Май 04, 2014, 04:13:01 pm »
Е това вече е друго-разбираемо и в унифициран стандарт,всъщност това противоречие аз го бях разбрал,но някой ако не го има предвид може да се обърка с тази 0 . :)

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #12 -: Май 04, 2014, 06:16:20 pm »
Здравейте, незнам дали и при другите е така , но на мен сякаш индийската астрология ми се вижда по-лесна и по-точна, затова се насочих към нея. Разбрах че Раси чарт е най-удобната, и защото аз се интересувам от това дали ще се омъжа втори път се опитвам да разбера дали имам тази възможност. Ето тук намерих доста добри обяснения как да се ориентираме в това дали ще има брак, дали ще има втори брак ... само незнам Лорд какво означава. Ето двата линка:

http://www.starteller.com/articles-more-than-one-marriage.html

http://www.decisioncare.org/marriage/remarriage-prediction/


А за другата астрология намерих тези линкове, но нея незнам защо хич немога да я разбера .... :

http://astrosite.org/forum/index.php?topic=2509.0
http://astroartis.com/forum/index.php?topic=559.0
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=astrologiq&Number=1953088759
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=4193
http://www.astroseer.net/forum/index.php?topic=1156.0



Лорд, във ведическата астрология да не би да означава Управител на дома ????
« Последна редакция: Май 04, 2014, 06:20:18 pm от Entice »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #13 -: Май 04, 2014, 06:23:24 pm »
Лорд, във ведическата астрология да не би да означава Управител на дома ????

Да, точно така.

Често използват и съкращения, например L7 - управител на 7 дом (като нашето У7).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #14 -: Май 04, 2014, 07:21:37 pm »
А как се разбира дали са в тригон, секстил ... там пише само дали са приятелски, вражески , неутрални .... ? Там има една колонка с директен и две планети имам ретроградни, но защо тогава са тези обяснения  - приятелски, вражески, неутрални ... ? Извинявам се, сложна ми е астрологията ...
Иначе в тези двата линка много подробно са описани, обаче аз нищо не разбирам ... ИНаче си теглих карти и ще имам втори брак но все пак бях любопитна какво има в натала ми и дали поне втория ще бъде успешен...

Имам една приятелка, тя е малко по-голяма от мен а има вече 3 брака ... трябва да й намеря телефонния номер, може да ви е полезна като информация с нейните данни.