Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 98533 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #15 -: Май 04, 2014, 07:26:35 pm »
В индийската астрология аспектите се отчитат по друг начин, няма тригони и секстили.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #16 -: Май 04, 2014, 08:14:15 pm »
Мономойрите се комбинират хубаво с халдейските терми и декани, следват същата логика.

(С риск да издребнея и да си покажа излишно Сатурна, едното е бройно, другото — редно числително:
- 15° 5' 23" — бройно;
- 15-ти градус (или както ви кефи повече: XV15., 15ти,…) — редно.)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #17 -: Май 04, 2014, 08:14:35 pm »
Entice, това е твоята западна карта, нали - http://astra.la/forum/index.php?topic=359.msg8883#msg8883 ? В такъв случай ведическата, която ти е построила страницата, не е вярна. Страницата вероятно отчита часовата разлика като GMT+1, докато правилната за България за твоята дата на раждане е +2. Изобщо за България няма как да е 1 час (лятното време е 3 часа) - колосална грешка в страницата.

Първият брак между 2002 и 2008 ли е бил сключен? Тогава е текъл планетарният период на Слънцето - управител на 7-ми дом. Моето предположение е 2007-2008 - период на Слънце/Венера.

Мисля, че е възможен втори брак при теб. Най-краткото (и разбира се, непълно) описание на критериите за повече от 1 брак:
- у7 в двоен знак (за повече движение, промяна в тази сфера)
- у7 и/или 7-ми дом силен (за да има брак изобщо)
- у7 и/или 7-ми дом под малефично влияние (за да се разруши предният брак).

Горните критерии са изпълнение при теб - у7 е Слънце в Стрелец - двоен знак, в 11-тия дом в знак на приятел Юпитер, т.е. е силно поставено. Седмият дом е "обграден" от малефици - Раху в 6-ти и Сатурн в 8-ми. Екзалтиран Марс от 12-ти аспектира 7-мия ти дом. Марс е заедно с Кету в дома на удоволствията в леглото (12-ти), така че недостигът на еротични стимули може да се окаже причина за конфликти в твоя случай (е, май е универсално по-скоро) и импулсивно разрушително поведение (Марс управлява 3-тия дом) спрямо връзките. Освен това у7 Слънце е в един знак заедно с у6 Луна и у8 Меркурий. Луната е функционален малефик за твоя АС (Водолей), защото управлява 6-тия дом на споровете и конфликтите. Меркурий, наред с 8-мия дом, който се свързва с поддържането на брака и съответно има отношение към края му, управлява и 5-тия дом при теб, така че влиянието му не чисто малефично или бенефично, а по-скоро смесица от двете.

Горе пуснах линк от един форум по индийска астрология за йога (планетарна връзка) за многобрачие. Става дума за връзка между управителите на трите дома на желанията (т.нар. кама трикона - 3, 7 и 11 домове), която освен това е свързана с Луна и/или АС. При теб е налична такава - у3 Марс получава аспект от у11 Юпитер, у7 Слънце се намира в 11-тия дом, където е заедно с Луната - диспозитор по накшатри на Марс и Юпитер.

Вторият брак мисля, че би могъл да се случи между юни 2014 и ноември 2015, когато ще си в планетарен период на Луна/Меркурий. И двете планети са в един знак с у7 Слънцето в дома на реализацията (11-ти). Меркурий се намира в 7-ми дом в навамша и получава аспект от у7 Марс (който отново е в 12-тия дом - темата за извънбрачните връзки може да е актуална в отношенията ти). И по-скоро между юли и ноември 2015, когато по транзити Юпитер и Сатурн ще имат едновременно влияние върху 7-мия дом и управителя му. Юпитер ще бъде в 7-ми, откъдето ще аспектира у7, а Сатурн ще бъде в 10-ти, откъдето ще аспектира 7-ми дом. Само едно ме съмнява. Според К. Н. Рао, виден индийски астролог, бракът в женска карта се случва в планетарни периоди на планети, управляващи ъгловите домове (1, 7, 4, 10) или намиращи в тях - в рождената карта, или такива, които са свързани с Венера или Марс в навамша. Луната и Меркурий не управляват ълови домове в рождената карта. В навамша имат връзка с Марс - и двете получават аспект от Марс, а Меркурий е и в знак на Марс. Но този критерий не съм го изпитала на практика, а само връзката с ъгловите домове в рождената карта съм забелязала, че работи.

Тъй като преди да се стигне до брак би трябвало да има влюбване, намирам активността на Меркурий по планетарни периоди за съществена, тъй като Меркурий управлява 5-тия дом в индийската ти карта.

Та, имай предвид, че не съм астролог и не разбирам от тия работи. Извинявай, сигурно греша в прогнозите си. Но ти пожелавам да се омъжиш за добър мъж, в който ще си много влюбена, и който ще е много влюбен в теб, и да бъдете щастливи заедно!
« Последна редакция: Май 04, 2014, 10:25:21 pm от Mirabella »

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #18 -: Май 04, 2014, 08:43:17 pm »
Ще си поиграем ли с мономойрите? В линка, който пуснах, има доста примери, но все пак друго е човек сам да пробва. Може би в друга тема би било по-подходящо, знам ли. Може и с дуодекатемойрите също да си поиграем. В книгата на Матертус за пръв път ги срещнах съвсем наскоро. Аз съм много меркуриева натура - лесно се въодушевявам от нови неща в информационния поток. :012: Доскоро не се интересувах от елинистична/средновековна астрология и затова тези неща са нови за мен (за вас са "топлата вода" от онзи лаф). :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #19 -: Май 04, 2014, 08:51:22 pm »
Ако не ви затруднява, пуснете отделна тема за това, нека не смесваме нещата.

Може да е със заглавие "Градуси и тяхното отчитане" или нещо подобно, за каквото се сетите, такава още нямаме.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #20 -: Май 04, 2014, 11:33:12 pm »
Мирабела, неможе да бъде по точно това което си написала ..

Първият брак между 2002 и 2008 ли е бил сключен? Тогава е текъл планетарният период на Слънцето - управител на 7-ми дом. Моето предположение е 2007-2008 - период на Слънце/Венера.

23.09.2007 е сватбата

Марс е заедно с Кету в дома на удоволствията в леглото (12-ти), така че недостигът на еротични стимули може да се окаже причина за конфликти в твоя случай (е, май е универсално по-скоро) и импулсивно разрушително поведение (Марс управлява 3-тия дом) спрямо връзките. Освен това у7 Слънце е в един знак заедно с у6 Луна и у8 Меркурий. Луната е функционален малефик за твоя АС (Водолей), защото управлява 6-тия дом на споровете и конфликтите.

Секса беше мираж в брака и аз взех да изневерявам! За 5 години я имаме 6 часа секс, я не ....
Той беше много агресивен и това беше вече крайната причина да си тръгна от там.

Горе пуснах линк от един форум по индийска астрология за йога (планетарна връзка) за многобрачие. Става дума за връзка между управителите на трите дома на желанията (т.нар. кама трикона - 3, 7 и 11 домове), която освен това е свързана с Луна и/или АС. При теб е налична такава - у3 Марс получава аспект от у11 Юпитер, у7 Слънце се намира в 11-тия дом, където е заедно с Луната - диспозитор по накшатри на Марс и Юпитер.

Извинявай, но след като Слънце е в 11 дом дали не показва че ще имам и трети брак ???

Меркурий се намира в 7-ми дом в навамша и получава аспект от у7 Марс (който отново е в 12-тия дом - темата за извънбрачните връзки може да е актуална в отношенията ти).

Възможно ли е отново да не съм доволна от секса и ще търся секс другаде, или пък той ще изневерява, или ще е обвързан човек ?

И по-скоро между юли и ноември 2015, когато по транзити Юпитер и Сатурн ще имат едновременно влияние върху 7-мия дом и управителя му.

Ако е след Юли 2015 ще съм в пепеляшков период и шанса с човека да останем за по-дълго време и да е по-спокойна връзка е по-голям.

Само едно ме съмнява. Според К. Н. Рао, виден индийски астролог, бракът в женска карта се случва в планетарни периоди на планети, управляващи ъгловите домове (1, 7, 4, 10) или намиращи в тях - в рождената карта, или такива, които са свързани с Венера или Марс в навамша. Луната и Меркурий не управляват ълови домове в рождената карта. В навамша имат връзка с Марс - и двете получават аспект от Марс, а Меркурий е и в знак на Марс. Но този критерий не съм го изпитала на практика, а само връзката с ъгловите домове в рождената карта съм забелязала, че работи.


Тук изобщо не разбирам какво си написала .... незнам какво искаш да кажеш ?

Та, имай предвид, че не съм астролог и не разбирам от тия работи. Извинявай, сигурно греша в прогнозите си.

Мирабела, ти толкова детайлно видя и проблемите и годината на сватбата и немога да разбера защо казваш че не си астролог, като за мен специално си супер добра в това. Аз съм тази дето не е астролог и ако искам да разбера нещо, ще трябва да влезна малко повече в детайлите. Но ти направо уби рибата с тези детайли !!!!

Незнам от къде да започна с тази астрология, но нйа-вероятно ще й намеря пътя. А относно моята приятелка с 3-те брака , трябва по някакъв начин да се свържа с нея и да ви дам данните й ако имате интерес. За мен специално, ако разбирах малко повече би било интересно.

Благодаря че се отзова, поолекна ми малко. Аз и Таро попитах и отговора беше много чист че определено ще имам и втори брак, но дали ще е с подписване на документи - надявам се да не е.

Благодаря   :58:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #21 -: Май 05, 2014, 09:48:22 am »
Защото ако някой познае нещо, не означава, че е астролог, още повече, че добър астролог. При толкова много предположения всеки ще познае нещо все някога. И на мен ми се случва... понякога. :)

Имаш комбинация за повече от 1 брак и планетите, които участват в нея, са сравнително силни - най-вече Слънцето. От това, което съм чела, колкото са по-силни планетите в тази комбинация, толкова повече (възможности за) бракове предоставят. Така че е възможно да не спреш на бройката 2. Не знам как се преценя колко точно е бройката - 2, 3 или повече. Ето, виждаш, че не съм астролог, а аматьор.

Надявам се пепеляшковите аспекти да проработят. И не трябва да има аспект на разбитото сърце, сатурнови сблъсъци и т.н., но не си спомням кои аспекти бяха това според школата на Маги. Мисля, че беше препоръчително да отсъства напрегнат аспект между Хирон и Сатурн. За интимните отношения също ми е трудно да коментирам какви ще бъдат, нямам този опит. Марс и Кету в 12-тия ти дом ми изглеждат като трудности в тази сфера в картата ти по принцип. В каква степен се изявяват с различните ти партньори ми е трудно да преценя.

Цитат
Само едно ме съмнява. Според К. Н. Рао, виден индийски астролог, бракът в женска карта се случва в планетарни периоди на планети, управляващи ъгловите домове (1, 7, 4, 10) или намиращи в тях - в рождената карта, или такива, които са свързани с Венера или Марс в навамша. Луната и Меркурий не управляват ълови домове в рождената карта. В навамша имат връзка с Марс - и двете получават аспект от Марс, а Меркурий е и в знак на Марс. Но този критерий не съм го изпитала на практика, а само връзката с ъгловите домове в рождената карта съм забелязала, че работи.

С това исках да кажа, че изпитвам доза съмнение в прогнозата си за тайминга на брака, защото планетите, които управляват въпросния период, а именно Луна и Меркурий, не се връзват достатъчно с написаното от Рао. И отново - липса на практика у мен, което поражда съмненията.

Ако намериш данните на приятелката, можеш да поставиш картата й, с нейно съгласие, разбира се.

В тази тема споделяме книги по ведическа астрология http://astra.la/forum/index.php?topic=24.0 . Някои линкове сигурно вече не работят. Ето тук съм качила малко книжки http://yadi.sk/d/AO_Nh4VL5PmRy , а тук http://yadi.sk/d/d8dQGCmz5jDhY има от Дияна.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #22 -: Май 05, 2014, 10:55:58 am »
Мирабела, много хубаво си написала :)
Замислих се - този Рао и неговите вероятни за брак периоди-аз като имам 2 планети в 4-ти, по една в останалите 3 дома, слънце управлява 11 и е в аспект с нептун в 3-ти и марс у7, мога да се женя практически когато си искам, така ли да разбирам? Някакви изключения от правилата?

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #23 -: Май 05, 2014, 11:28:48 am »
Мирабела, по принцип аз подпис неискам да слагам повече. Може пък просто да показва любовни отношения без подпис, щото до колкото четох от линковете, които постнах, че някоя от планетите е свързана с книжата, друга с институциите и по това може да се види че ще има съответно брак или развод. Като цяло бях на две гадателки и двете ми предрекоха дълготрайна връзка с дете до към 9 месеца, пък ще видим какво ще е.
Амбицирах се наистина да намеря данните на моята приятелка. Трябва да посетя квартала й.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #24 -: Май 05, 2014, 01:14:55 pm »
Папи, ако има предпоставки в картата ти за повече от 1 брак (изобщо брак), според Рао някои от въпросните планети ще реализират тези предпоставки. Загубих цялата си база данни с индийски карти, а не помня твоята, освен че имаш два бенефика в 4-ти дом и у7 е Юпитер (?). Но не помня състоянието на Юпитер и това на 7-мия дом - силен/слаб, знак, в който Юпитер се намира, дали има малефично влияние върху тях.

Ентис, ако е много сложно, остави. Има много карти в нета на личности с множество бракове.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #25 -: Май 05, 2014, 01:31:46 pm »
В моята база имам два примера с повече от един брак - при единия у7 е дебилитиран и затиснат от малефици, а при другия е изключително силно поставен - в собствен знак и 10 дом от Лагна. Разликата е в това, че при дебилитирания у7 бракове се сключват трудно и при "особени" обстоятелства, има и много любовни авантюри по време на брака и извън него. При силно поставения у7 няма затруднения с намирането на брачни партньори, бракове се сключват бързо и без да се мисли много, спазва се един привиден морал за пред хората, илюзия на щастлив и успешен брак. Дебиритираният у7 не се свени да демонстрира пред обществото колко зле върви бракът му, а силно поставеният у7 прави всичко възможно, за да не си проличи, че има сериозни проблеми в брака.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #26 -: Май 05, 2014, 02:11:59 pm »
Това ми дава надежда, защото имам нещо дебилитиранко в картата си. :012: Благодаря ти за споделеното, Лили!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #27 -: Май 05, 2014, 02:15:15 pm »
Мира, това са само два единични случая, но наблюденията се отблизо - знам им кътните зъби, дето се казва, и няма как да се заблуждавам в случая. А принципно би трябвало да се разгледат повече карти с такива позиции и да се проследи какви са тенденциите, знаеш.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

galiusha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #28 -: Май 05, 2014, 02:48:39 pm »
Здравейте,
аз вече имам един провален брак зад гърба си, кое в картата ми го показва според вас? И  има ли аспекти за повече от един брак?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #29 -: Май 05, 2014, 02:58:02 pm »
Според мен във ведическата ти карта има указания за повече от един брак - ако часът е точен, са възможни 2-3 брака.

Имате ли деца от първия ти брак?
« Последна редакция: Май 05, 2014, 03:00:06 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui