Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 98730 пъти)

galiusha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #30 -: Май 05, 2014, 03:09:20 pm »
Според мен във ведическата ти карта има указания за повече от един брак - ако часът е точен, са възможни 2-3 брака.

Имате ли деца от първия ти брак?

Да часът е точен.
Нямам деца

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #31 -: Май 05, 2014, 03:19:11 pm »
Не мисля, че ще ти липсват възможности за партньорство, дори може да са в повече от обичайното. Но е важно какъв партньор се избира, да не се действа импулсивно. Силният магнетизъм водещ мотив ли е при теб? Впоследствие появяват ли се разногласия с партньора?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #32 -: Май 05, 2014, 03:32:20 pm »
Галюша, има много, ама наистина много, pasión в картата ти. ;)

galiusha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #33 -: Май 05, 2014, 03:43:13 pm »
Не мисля, че ще ти липсват възможности за партньорство, дори може да са в повече от обичайното. Но е важно какъв партньор се избира, да не се действа импулсивно. Силният магнетизъм водещ мотив ли е при теб? Впоследствие появяват ли се разногласия с партньора?

Галюша, има много, ама наистина много, pasión в картата ти. ;)


Олеее, вие направо ме шашнахте  :-\
По принцип много трудно се впускам във връзки (нищо, че ухажори никога не са ми липсвали), но това пък не ми пречи все на неподходящи да попадам... Да магнетизъм може би е точната дума, една приятелка скоро ми каза, че съм обичала като момиче не като жена.. в смисъл, че не пресмятам, не се задълбавам толкова в качествата на човека, не си правя сметка дали е подходящ за мен и за баща на моите деца, а просто давам любов и всичко от себе си без да искам нищо от среща..

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #34 -: Май 05, 2014, 04:04:00 pm »
Според мен в картата ти има предпоставки точно за таквиа връзки, каквито говориш, Галюша. Още като погледнах Сатурн в пети ми стана ясно, че надали си от типа хора, които се впускат лесно във връзки. Двойно ограничена си, защото 5-ти дом е дома на зараждащата се любов и флирта, седми дом на по-сериозните партньорства, Сатурн има пръст и в двата. На неподходящи попадаш заради Нептун, според мен - технически погледнато, той е в 6 дом, но е толкова близо до к7, че и той се намесва, а последното, което Нептун ще направи, е да ти даде реалистична информация за човека, който избираш. Наистина, може би за да намериш някой стойностен, трябва да се научиш да гледаш с повече реализъм, а не толкова романтично.  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #35 -: Май 05, 2014, 07:23:23 pm »
Имаше въпрос и от Весо, но май го е махнал вече. Дано не се е обидил, че не сме успели да му отговорим.

Весо, човек никога не може да бъде категоричен, но в твоя случай конкретно отговорът много зависи от точността на рождения час. А ти нали имаше съмнения в тази насока?

В зависимост от часа на раждане в индийската ти навамша са заложени два различни модела в партньорските отношения - интерпретацията се измества в съвсем друга посока, ако малко мръднем часа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #36 -: Май 05, 2014, 07:35:38 pm »
И аз това видях - че малко мръдване на часа (назад) променя домофикацията в навамша.

Веско, тенденцията да се тревожиш за всичко и природата ти да изпитваш трудности с  приемането на промени ти пречат да реализираш силното си желание за общуване, създаване на контакти, включване в колективи, получаване на признание. Мисля, че ако следваш троновия си Юпитер и прояваваш повече юпитеризъм, т.е. оптимизъм, в начина на мислене и действие, ще ти бъде по-леко да се впишеш там, където желаеш.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #37 -: Май 05, 2014, 07:56:07 pm »
И 40 ли е часът (нагаждах)? Дори при 2 мин. назад навамша се променя.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #38 -: Май 05, 2014, 08:21:00 pm »
Карай. Понеже не сме сигурни в навамша, няма да я гледаме. И разбира се тълкуването няма да е пълно и прецизно. Ако часът не е драстично неточен, управител на 7-ми дом в индийската карта е Луната. Луната не е силно поставена - намира се в 6-тия дом и не е аспектирана от нито една планета. Освен това във 2-рия и 12-тия знак от нея няма други планети (тук не броим възлите, такова е правилото). Общо взето Луната е оставена без поддръжка от останалите участници в картата. Луната е тясно свързана с Раху - намира се в негова накшатра, а Раху е в накшатра на Луната. Раху може да действа в посока на променливост, нестабилност, нервност и това не се отнася само до партньорите, но и за начина на мислене, защото Луната управлява ума. Луната в тясна връзка с Раху в 5-ти дом плюс Венера и Марс в един знак (дом) може да бъде предпоставка за влюбчивост, лесно прехласване по нови, вълнуващи партньори. Положението на у7 в 6-ти може да се свърже с конфликтност във взаимоотношенията, вероятно дължаща се на собствената неувереност, подозрителност (отново действието на Раху върху Луната и липсата на планетарна поддръжка за Луната).

Сатурн (у1) е екзалтиран и в ъглов дом (10-ти). Това положение на Сатурн се нарича Саса йога. Някои проявления могат да бъдат: преследване на личните цели на всяка цена, усещане (или желание) за превъзходство, усещане за собствена правота. Аспектът на Сатурн върху 7-ми дом може да има влияние на отлагане (забавяне), а заради слабия у7 може да се наложи да приложиш усилия за реализация на делата по 7-ми дом.

Дебилитацията на Венера вероятно също не помага. Може да действа подобно на слабия у7 - малко реални възможности. Може да те прави твърде взискателен към партньорите на втори поглед, след като отмине първоначалния импулс от Луна/Раху.

Като тегля чертата, не много възможности за обвързване с подходящи според теб партньори, но ако приложиш усилия (силният у1 Сатурн), имаш възможност да постигнеш целта.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #39 -: Май 05, 2014, 08:52:33 pm »
Предполагам при Веско, по аштакаварга 1-ви дом е доста по-силен от 7-ми, което подкрепя тезата че ще гони повече своите лични цели и амбиции.
У7 в 6 дом - вероятност за скандали и неудовлетвореност в брака, понякога и загуба на партньора, не без навамша не може да се каже със сигурност.
У7 в констелация на Раху - потвърждава горното, но освен това е възможно партньора да е от съвсем различна среда, възможно е да е по-експресивен и т.н .

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #40 -: Май 05, 2014, 10:17:00 pm »
Благодаря и на теб, Santi!
Явно при мен нещата въобще не са розови.  :-X Ако гледаме по западната астрология, в 7 дом имам включен знак, а У7 Слънцето е в 9 дом - това не говори ли, че може да има евентуален брак с чужденка?

Може, в потвърждение на казаното за Раху е една от възможностите.
Обстоятелствата при "него" често са необичайни.

Колкото до трудните позиции - предизвикателни са и изискват определени компромиси, но не предвещават непременно разрив.
Например в западната карта, У7 получава секстил от Марс и няма предизвикателни аспекти, добре поставен е.
Но ако се разгледа управителя на интерсептирания знак, той е детрониран, но ъглов и не е увреден от злосторници(не съм задълбавал по-подробно да изледвам достойствата му и липсата на такива)
Основния проблем според мен е от карето Луна/Марс/Венера - възможно е често да си недоволен от другия, имаш своите съмнения в избора си.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #41 -: Май 05, 2014, 10:40:12 pm »
А Кету не се ли счита за злосторник (в съвпад е с Меркурий, съУ7)?

Между другото, имам близък със съвпад Меркурий/Кету в 7 дом, в Стрелец, Меркурий е Лагнеш (упр. на АС) - говоря за ведическа карта. Три брака дотук. У7 е много силно поставен - в собствен знак и в 10 дом от Лагна. Във ведическата карта има съвпад Венера/Сатурн във Водолей (в 9 дом), но това не го спира да се жени.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #42 -: Май 05, 2014, 11:56:24 pm »
Извинявам се за моето включване с Таро, обаче за Веско ми излезна че брак няма да има, и ако Таро немогат да видят за цял живот, то поне за близките години. Ако тази информация може да ви помогне по някакъв начин.... Но това не му пречи да има дълготрайна връзка, което също ще проверя.

mail

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 93
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #43 -: Май 06, 2014, 12:22:44 am »
Какво ще кажете за мойта карта имам фоста предпоставки за повече от един брак юлв, хирон и юпитер в 7 , но пък сатурн управител на 1 ви е в тригон с луна управител на 7

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #44 -: Май 06, 2014, 12:50:41 am »
Какво ще кажете за мойта карта

Има вероятност и за втори брак, но същевременно и тенденция към запазване на брака, дори ако същият е проблемен. Не е изключено да се появяват разногласия с партньора, ако страстите ескалират и започнат да доминират разума. Чувствена и емоционална натура.

---
Интересни са ми карти с обратна връзка, т.е. там, където нещата вече са се случили и може да се потвърди.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui