Автор Тема: Аспекти за първи и втори брак.  (Прочетена 99638 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #495 -: Август 23, 2016, 08:25:36 am »
А, не така :) Аз съм родила дъщеря си при съвпад на уран със слънцето, и други хубави работи ми се случиха тогава.

Да, при съвпада на уран с марс в 7ми дом се омъжих.


и аз при тр.Уран върху Слънце на к4 каре Марс/Асц се омъжих и смених дом-три пъти в рамките на 2 години,не местожителство

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #496 -: Август 23, 2016, 09:39:29 am »

Слънцето минава на куспида или сменя знак, който е чувствителен в натала. Аз съм имала също такива случки- или пъевите дни на септември или когато тр. слънце влезе в знака на наталното

Точно - Слънце на МС  :) Ама аз хубавини очаквам от това, предполагам заради съвпадите на тр.Марс и тр.Сатурн с нат. Слънце и нат.Венера (У1) в 12 дом. Явно тр.Слънце на МС е усилвало ефекта то съвапда.  Не го бях мислила така, като действие на лупа :) Благодаря!
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #497 -: Август 23, 2016, 09:53:14 am »
Едва ли Слънце на МЦ е имало пряка връзка с пътните инциденти. По-скоро бих го свързала с повишена самоувереност и желание за показване на шофьорски, в случая, умения, нещо такова. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #498 -: Август 23, 2016, 09:59:10 am »
В двата случая имаше съвпад на тр.МАрс и тр.Сатурн с нат.Слънце и нат.Венера (ретроградна и изгорена) - управител на АС. На АС е Меркурий У3. Според мен това е довело до инцидентите, а тр.Слънце на МЦ може да е довело до усилване на ефекта. Но може и самоуверен да е бил, едва ли ще си признае :)

А може и Слънцето на МС да е спомогнало да не стане голяма беля. Трябва да разгледам пак и Юпитер къде е бил и тр.Меркурий :)
Над силата е само умението да я владеем!

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #499 -: Август 29, 2016, 10:35:26 am »
при мен К7 е в овен, а марс е в лъв, 10ти дом. Все много мъжки знаци. Не мога да ги свържа с бившия съпруг, освен това, че при него марс е в 1ви дом, но пък реално не съм усетила да проявява някакви марсови качества. Това е една от основните причини да е бивш. Сегашният ми партньор много по-добре пасва на 7мият ми дом - има 4 планети + МЦ в скорпион, вкл. слънце и марс. Вярно не е овен, но все пак марс е и съуправител на скорпион и марсовите качества са доста изявени, макар не по овенски, а по скорпионски. Марс в 10тия ми дом - той е с ац и луна в козирог. С 11ти дом не го свързвам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #500 -: Август 29, 2016, 10:26:56 pm »
имаш Венера в скорпион, нормално е неговите Марс и Слънце скорпион да ти пасват, неговата козя Луна е привлечена от земното ти Слънце

Entice

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 119
  • Аз живея, а не злобея !
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #501 -: Септември 19, 2016, 12:21:42 am »
Entice, това е твоята западна карта, нали - http://astra.la/forum/index.php?topic=359.msg8883#msg8883 ? В такъв случай ведическата, която ти е построила страницата, не е вярна. Страницата вероятно отчита часовата разлика като GMT+1, докато правилната за България за твоята дата на раждане е +2. Изобщо за България няма как да е 1 час (лятното време е 3 часа) - колосална грешка в страницата.

Първият брак между 2002 и 2008 ли е бил сключен? Тогава е текъл планетарният период на Слънцето - управител на 7-ми дом. Моето предположение е 2007-2008 - период на Слънце/Венера.

Мисля, че е възможен втори брак при теб. Най-краткото (и разбира се, непълно) описание на критериите за повече от 1 брак:
- у7 в двоен знак (за повече движение, промяна в тази сфера)
- у7 и/или 7-ми дом силен (за да има брак изобщо)
- у7 и/или 7-ми дом под малефично влияние (за да се разруши предният брак).

Горните критерии са изпълнение при теб - у7 е Слънце в Стрелец - двоен знак, в 11-тия дом в знак на приятел Юпитер, т.е. е силно поставено. Седмият дом е "обграден" от малефици - Раху в 6-ти и Сатурн в 8-ми. Екзалтиран Марс от 12-ти аспектира 7-мия ти дом. Марс е заедно с Кету в дома на удоволствията в леглото (12-ти), така че недостигът на еротични стимули може да се окаже причина за конфликти в твоя случай (е, май е универсално по-скоро) и импулсивно разрушително поведение (Марс управлява 3-тия дом) спрямо връзките. Освен това у7 Слънце е в един знак заедно с у6 Луна и у8 Меркурий. Луната е функционален малефик за твоя АС (Водолей), защото управлява 6-тия дом на споровете и конфликтите. Меркурий, наред с 8-мия дом, който се свързва с поддържането на брака и съответно има отношение към края му, управлява и 5-тия дом при теб, така че влиянието му не чисто малефично или бенефично, а по-скоро смесица от двете.

Горе пуснах линк от един форум по индийска астрология за йога (планетарна връзка) за многобрачие. Става дума за връзка между управителите на трите дома на желанията (т.нар. кама трикона - 3, 7 и 11 домове), която освен това е свързана с Луна и/или АС. При теб е налична такава - у3 Марс получава аспект от у11 Юпитер, у7 Слънце се намира в 11-тия дом, където е заедно с Луната - диспозитор по накшатри на Марс и Юпитер.

Вторият брак мисля, че би могъл да се случи между юни 2014 и ноември 2015, когато ще си в планетарен период на Луна/Меркурий. И двете планети са в един знак с у7 Слънцето в дома на реализацията (11-ти). Меркурий се намира в 7-ми дом в навамша и получава аспект от у7 Марс (който отново е в 12-тия дом - темата за извънбрачните връзки може да е актуална в отношенията ти). И по-скоро между юли и ноември 2015, когато по транзити Юпитер и Сатурн ще имат едновременно влияние върху 7-мия дом и управителя му. Юпитер ще бъде в 7-ми, откъдето ще аспектира у7, а Сатурн ще бъде в 10-ти, откъдето ще аспектира 7-ми дом. Само едно ме съмнява. Според К. Н. Рао, виден индийски астролог, бракът в женска карта се случва в планетарни периоди на планети, управляващи ъгловите домове (1, 7, 4, 10) или намиращи в тях - в рождената карта, или такива, които са свързани с Венера или Марс в навамша. Луната и Меркурий не управляват ълови домове в рождената карта. В навамша имат връзка с Марс - и двете получават аспект от Марс, а Меркурий е и в знак на Марс. Но този критерий не съм го изпитала на практика, а само връзката с ъгловите домове в рождената карта съм забелязала, че работи.

Тъй като преди да се стигне до брак би трябвало да има влюбване, намирам активността на Меркурий по планетарни периоди за съществена, тъй като Меркурий управлява 5-тия дом в индийската ти карта.

Та, имай предвид, че не съм астролог и не разбирам от тия работи. Извинявай, сигурно греша в прогнозите си. Но ти пожелавам да се омъжиш за добър мъж, в който ще си много влюбена, и който ще е много влюбен в теб, и да бъдете щастливи заедно!


Здравейте, давам обратна връзка - данните ми са 5,1,1981 София, 11:15 АМ, данните на човека с който започнах връзка са 25,05,1979 Благоевград, 13:00 /се предполага че е часа на раждането му/

На 14 февруари 2016 започнах любовна връзка, и 3 седмици след това заживяхме заедно. С този човек сме се запознали като деца, но не се помним, докато нашите родители са се познавали и сме ходили заедно на почивки, но ние самите не се помним.
Въпроса за брак се повдига, но и двамата сме все още неуверени, а пък той има и финансови проблеми много големи, а и характерът му не е издялкан достатъчно за да е във сериозна връзка както трябва.
Дадох обратна връзка, защото и аз като гадател знам че това е важно. Надявам се да е било от полза.

Благодаря и за положения труд !

П.П. Обратна връзка ще давам още, стига да има какво да пиша :)

valena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #502 -: Септември 20, 2016, 02:28:40 pm »
Зачетох се в темата и понеже аз съм реален случай, мога да ви дам данни, а ако искате и карти на събитията.
Моите данни са - родена на 08.10.1972. - 1,08 ч. / ректифициран час/ - София
1 брак - Мъж - 16.05.1969 г. - не се знае час - София. Дата на сключен брак - 14.05.1994. Дата на развода - 27.04.1998.
2 брак - Мъж - 29.07.1970 г. - 17,25 / ректифициран час/ - София. Дата на сключен брак - 05.07.2002.
Ако на някой му е интересно, заповядайте! :)

Happy58

  • Гост
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #503 -: Септември 20, 2016, 03:34:08 pm »
Зачетох се в темата и понеже аз съм реален случай, мога да ви дам данни, а ако искате и карти на събитията.
Моите данни са - родена на 08.10.1972. - 1,08 ч. / ректифициран час/ - София
1 брак - Мъж - 16.05.1969 г. - не се знае час - София. Дата на сключен брак - 14.05.1994. Дата на развода - 27.04.1998.
2 брак - Мъж - 29.07.1970 г. - 17,25 / ректифициран час/ - София. Дата на сключен брак - 05.07.2002.
Ако на някой му е интересно, заповядайте! :)

Вторият съпруг имал ли е брак преди този с теб? И ако да, кога се е развел - след 1998г ли?

valena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #504 -: Септември 20, 2016, 07:17:03 pm »
Разведе се през 1998 г. :)

valena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #505 -: Септември 20, 2016, 07:29:39 pm »
Събрахме се да живеем заедно също през 1998 г. :)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #506 -: Март 27, 2018, 07:16:18 pm »
http://www.grreporter.info/Brakt_v_horoskopa/11214

Тази статия разглежда една позната теория, но с уточнението че се разглеждат сходящи аспекти при Луна в мъжка карта и източни планети спрямо Слънцето за женска.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #507 -: Април 21, 2019, 05:23:41 pm »
Млада е още, закъде се е разбързала? А и ти бързаш- да има как да научиш всичко за нула време, ама не става така- върви се стъпка по стъпка в пътя на Познанието. Първо се изследва потенциала на рождения хороскоп, дали нещото, което те интересува може въобще да се случи, едва след това се гледа кога може да се случи. Брак може да очаква след 7г. (+/-1г.) , нека първо се изучи девойката, а да се сгоди и направи дете може по всяко време.

Слагам темата тук, за да не спамя в другата.
akruks, е нали съм си Овне с асц.Билзнаци- винаги бързам за всичко :D
Ако бях търпелива до сега да съм постигнала повече за тази година, отколкото това.
Сега тук за картата искам да коментирам до какъв извод стигнах.
При десцендент Дева- има много големи очаквания към партньора- да я носи на ръце, да се грижи за домът, къщата и всички приходи и все няма да е доволна. Аз и казах, че прекалено е взискателна към мъжете.. Плюс това Меркурий е в Телец в първи дом: пак търси финансовата част на нещата. Да не говорим че е и ретрограден.
Другото което ми направи впечатление е Сатурн съвпад с Луната - мъжете с които има взаимоотношения, все си мисля че ще я нараняват + това Луна е У5. И разчита много на майка си-слуша я много какво и казва и как да направи нещата.
Много е несигурна в себе си, изобщо не си вярва, и се потиска, не допуска хората до себе си, като една Риба все се прави на жертвата и че всички покрай нея я нараняват. Прекалена емоционалност, подтиснато настроение, неувереност и т.н.
Иначе тук в аспектите за брак Слънцето има съвпад с Венера в Телец, но това не дава аспект за брак по-скоро за любовна връзка на сериозна основа. Ето вече Слънце тригон с Марс в Дева- сегашния е със Слънце в Дева. Другият аспект, който ми прави впечатление е Слънце квадратура Юпитер У10 в 12-ти дом във водолей. Според мен това е много по-силен аспект, отколкото тригона с Марс. И е много вероятно да е някой с изявен Юпитер. И все си мисля, че има вероятност да го срещне на работното си място-колега.  И преди Слънцето да излезе от знака, то прави сходящ тригон с Нептун, първата и любов е бил момче със Слънце в Риби.
Относно времето и аз бях стигнала до този извод, че около 29-30та година ще има възможност за брак.
И дано не ставам нахална, бих искала да попитам при мъж какво се гледа за сключване на брак? Ще кача солара на мъж, който мисля, че е възможно да сключи брак през 2023.
Гледах катрите на мен и на мъжът ми сол DC съвпад с нат. МЦ при него, а при мен сол DC в 10-ти нат дом.
Прогресиите не ги помпя в момента, но там имаше Проресивен Марс У7 тригон с нат. Венера, но орбиса е 7*, а при мен прогресивния Юпитер У7 съвпад с нат.Слънце с орбис 7*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #508 -: Април 21, 2019, 06:44:04 pm »
При десцендент Дева- има много големи очаквания към партньора- да я носи на ръце, да се грижи за домът, къщата и всички приходи и все няма да е доволна. Аз и казах, че прекалено е взискателна към мъжете.. Плюс това Меркурий е в Телец в първи дом: пак търси финансовата част на нещата. Да не говорим че е и ретрограден.
 Ето вече Слънце тригон с Марс в Дева- сегашния е със Слънце в Дева.
И дано не ставам нахална, бих искала да попитам при мъж какво се гледа за сключване на брак? Ще кача солара на мъж, който мисля, че е възможно да сключи брак през 2023.
Тя няма такива очаквания, а привлича такъв тип мъже и това, че сегашният е Дева е точно по ДС, а не по Марс, който в случая може да е пречка, защото ще има борба за надмощие с неговото Слънце, ще наранява неговото Его, т.е. личността му.
За мъжката карта- не го виждам в брачни окови младежа, тъй че намери начин по подходящ начин да го кажеш на тази, която се интересува за него.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Аспекти за първи и втори брак.
« Отговор #509 -: Април 21, 2019, 07:44:40 pm »
Тя няма такива очаквания, а привлича такъв тип мъже и това, че сегашният е Дева е точно по ДС, а не по Марс, който в случая може да е пречка, защото ще има борба за надмощие с неговото Слънце, ще наранява неговото Его, т.е. личността му.
За мъжката карта- не го виждам в брачни окови младежа, тъй че намери начин по подходящ начин да го кажеш на тази, която се интересува за него.

akruks ,
Много ти благодаря, наистина. Много неща започвам да разбирам с карти на хора, които лично познавам. Е едно е да имаш такива очаквания, другото е да привличаш такъв тип мъже (И аз имах очаквания от първия си годеник, но пък той беше егати гадината, скоро разбрах ориентировъчния му час +/- 30 мин, но си е асц Стрелец, което отговори на много мои въпроси).
А познах ли за съпругът и, че е вероятно да е с изявен Юпитер?
Чета книгата на Каръл Ръшман Изкуството на предсказателната астрология и от там гледам картите на мои познати и правя съпоставка, доколкото мога.
Хванах се с мъжката карта на девер ми, тъй като ми е изключително интересен този индивид :D и вътрешното ми предчувствие е като това което ти каза за него.
Луна в картата на мъжа описва жените в живота на мъжа в Овен- пламенни, страстни, деспотични, силни, смели, агресивни, като малките деца, с много голямо его и мнение за себе си и т.н. При него има единствен аспект в радикса на Луна тригон с Уран в първи дом точно на асцендента, но Ръшман казва да гледаме аспектите на Луната докато не смени знака, нали?
Това което показа моята програма за радикса на девер ми е, че неговата Луна (У7) прави още сходящ тригон със Сатурн (У1) в Козирог и сходяща опозиция с Венера(У5 ) в Скорпион.
Само че тези аспекти не знам как влияят на брака в мъжката карта, още не съм намерила-изучила тези аспекти.
И нещото което също му пречи да иска да сключи брак е Юпитер в 7ми дом, което показва множественост във връзките и партньорките. Но тази позиция на Юпитер означавала и бързо сключване на брак, понякога.
Добре де, той може да не подпише, но това не му пречи да живее с жена на семейни начала и да има деца-то това си се води пак съжителство. Има ли индикация за деца поне? В женска карта е по-лесно да се види в един солар вероятност за деца, но в мъжка изобщо не знам как се изразява. При мъжът ми гледах, че солара в годината в която е вероятно да имаме деца, пак са много активни 5/11 дом.
Девер ми все повдига въпроса при нас с мъжът ми "айде че искам да стана чичо" , ние го контираме с това, че той е по-големият брат от двамата :D И на него му става лошо.
Няма ли някаква допълнителна литература, която да ми препоръчаш освен на Ръшман? Все пак искам да видя и някакви реални събития, случили се при хората.
« Последна редакция: Април 21, 2019, 07:47:12 pm от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.