Автор Тема: Месечен солар  (Прочетена 23476 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Месечен солар
« -: Август 01, 2014, 11:22:11 am »
 :)
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 02:26:07 am от starinthenightsky »

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #1 -: Август 01, 2014, 11:38:12 am »
Набързо сметнах месечния солар за периода, когато съм забременяла - имам стелиум в 5-ти дом, като там са управителят на асц-та и У5. Почти всички планети са по оста 5-ти / 11-ти, много показателно! В лунара за съответния месец, не намирам някакви индикации или поне не така фрапиращи. Сега ще разгледам и за други интересни събития.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Месечен солар
« Отговор #2 -: Август 01, 2014, 01:22:40 pm »
Интересно. За първи път го чувам този месечен солар  :017:. Ще го изпробвам  :012:.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #3 -: Август 01, 2014, 05:17:34 pm »
И на мен ще ми е много интересно.Но трудно докато съставя такава карта :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Месечен солар
« Отговор #4 -: Август 01, 2014, 10:49:21 pm »
Отдавна си преглеждам по този метод някои по значими месеци и моменти - работи!

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #5 -: Август 02, 2014, 09:05:09 am »
За месеца, когато съм родила, нямам акцент върху 5-ти дом, но за сметка на това - подчертан 12-ти дом / болничен престой /.
Сключване на брак - Венера, управител на асц-та в солара, в съвпад с МЦ.
Смърт на близък - заточен Марс в 8-ми, квадратура нодална ос 6-ти / 12-ти.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #6 -: Август 02, 2014, 09:06:35 am »
Този метод позволява "раздробяването" според транзита на Слънцето на соларната година на 12 отделни части. За целта се прави карта на месечния солар, за която е необходимо Слънцето да се намира на точния си натален градус и минута във всеки един от 12-те знака. Така получената карта дава индикации за тенденциите през месеца. Може да се направят и седмични солари, за този който му се смята допълнително на ръка.
Според мен този метод е по-ефективен от лунарите.
Пробвайте, ако желаете.
Седмичните солари, как се правят  :017:?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #7 -: Август 02, 2014, 12:27:44 pm »
Нещо не схващам  :17:. Да речем, че Слънцето ми е на 20гр. 00 мин., разглеждам солара за април - 30 дни. 30 делено на 4 = 7, 5. За втората седмица - 20 + 7,5 = 27,5. За третата седмица - 27, 5 +7,5 =5 гр. в следващия знак ли? / Ако първоначално тръгваме от 20 гр. Овен за април, то третата седмица 5 гр. телец ли е? /
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #8 -: Август 02, 2014, 01:15:26 pm »
Месечния / седмичния солар, съпоставя ли се с наталната карта? В седмичния солар, когато съм сключила брак, оста асц / дсц е в точен до минути съвпад с наталната опозиция Слънце / Марс.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Месечен солар
« Отговор #9 -: Август 02, 2014, 02:29:20 pm »
Направих си седмичен солар за периода 6-ти / 12-ти август, да видим, дали ще се окаже показателен. Имам Слънце в съвпад с МЦ, част от голям огнен тригон с Луната и Уран в земни домове - дано да има положително развитие по отношение на бизнес / финанси. Марс, У6 е точно върху асц-та, в 1-ви дом е и Сатурн - отдавна се каня да започна да спортувам и да променя малко хранителния режим, може пък сега да ми дойде музата  :57:.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Месечен солар
« Отговор #10 -: Август 02, 2014, 02:36:19 pm »
Месечният солар освен за целия месец е индикация за тенденциите на първата седмица. За да се разбере откъде стартира втората, се  добавя точно определен градус и минута към градуса и минутата на месечния солар, за което първо е необходимо да се направи следното:

Гледа се месеца, който ни интересува колко дни има - 28,29, 30,31 и тази цифра се дели на четири. Полученият резултат е стойността като градус и минута за една седмица за интересуващата ни продължителност на месеца.
След това този резултат се добавя към градусите на месечния солар, за да се получи седмичния солар за втората седмица. За третата седмица е идентично, само че базата върху която се добавя са получените градус и минута за втората седмица и т.н.

Стар, ами последните дни на месеца - тези от 5-тата седмица - всички след 28-ия?

Не е ли по-провилно 30 градуса да се разделят на дните на месеца и да се намерят градусите, полагащи се на един ден, после ги умножаваме по 7 и така намираме за седмицата - то не че кой знае каква разлика ще има, но все пак ...

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #11 -: Август 02, 2014, 05:38:55 pm »
Може ли да помогнете на по- невежите? ::)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Месечен солар
« Отговор #12 -: Август 02, 2014, 05:44:43 pm »
Може ли да помогнете на по- невежите? ::)

Как по-точно ? Картата се месечният солар се построява като намериш точния час, в който Слънцето попада в същия градус, минута, секунда, в който е наталното и така за всеки месец. След това картата се налага в/у наталната /synastry chart/ и се тълкува като типичния солар за цялата година.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Месечен солар
« Отговор #13 -: Август 02, 2014, 05:52:20 pm »
Как по-точно ? Картата се месечният солар се построява като намериш точния час, в който Слънцето попада в същия градус, минута, секунда, в който е наталното и така за всеки месец. След това картата се налага в/у наталната /synastry chart/ и се тълкува като типичния солар за цялата година.
БЛагодаря ти Санти ,ще се опитам :)

Happy58

  • Гост
Re: Месечен солар
« Отговор #14 -: Август 02, 2014, 06:17:17 pm »
Месецът има четири седмици, каква пета ? Месечният солар си важи от дата еди коя, чийто градуси и минути съвпадат с тези на наталното Слънце,  до приблизително същите градуси на другия месец.

За целта със седмичните солари ни трябва софтуер, ама като няма ще смятаме дърварски със сметалото. Слънцето минава приблизително един градус на ден.

4 седмици са 28 дни. Следващите 2-3 дена какво ги правим? В коя подред седмица ще ги сложим? В четвъртата?