Автор Тема: Месечен солар  (Прочетена 23472 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Месечен солар
« Отговор #30 -: Май 31, 2015, 07:28:51 pm »
На мен  прави впечатление Мерк/Слънце/Марс в четвърти опозирани от Сатурн в 10 ти , струва ми се грижи около дома , майка ти, заради опозицията на Сатурн определено напрежение. Венера в 6 ти , може би приятни неща свързани с книгата ти и нейното издаване.

Happy58

  • Гост
Re: Месечен солар
« Отговор #31 -: Май 31, 2015, 07:36:04 pm »
................... Но активни ще са темите с писане, квалификации, пътуване.

а тези дуйности от кое произлизат?  ??? ???

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Месечен солар
« Отговор #32 -: Май 31, 2015, 07:42:59 pm »
Луната в 9-ти и У3 в Близнаци в стелиум с Мерк.
9-ти дом е квалификации, висше образование, дълги пътувания, научна литература.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Месечен солар
« Отговор #33 -: Май 31, 2015, 10:27:01 pm »
То и темата се казва "Месечен солар", но кой да чете...Аз си мисля за лунар и това е. :)
При този ретро Мерк непрестанно правя подобни грешки.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Месечен солар
« Отговор #34 -: Юни 10, 2015, 03:07:28 pm »
Здравейте... Искам да ви питам дали този месец ще има продажба на имот?

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Месечен солар
« Отговор #35 -: Юни 10, 2015, 03:47:06 pm »
Акрукс , какви за ти впечатленията от Месечния солар спрямо Лунара, кое ти дава по-достоверна информация, на мен като , че ли Лунарите са ми малко по-категорични.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Месечен солар
« Отговор #36 -: Юни 10, 2015, 03:58:09 pm »
akruks, мерси, че ме поправи, че досега съм се заблуждавала, че лунар и месечен солар е едно и също. Извинявам се.  :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен солар
« Отговор #37 -: Юни 10, 2015, 05:41:11 pm »
Акрукс , какви за ти впечатленията от Месечния солар спрямо Лунара, кое ти дава по-достоверна информация, на мен като , че ли Лунарите са ми малко по-категорични.
Месечния солар нали е разчленен годишен солар по месеци, в общи линии има застъпване с лунара

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #38 -: Декември 16, 2015, 01:21:17 pm »
Хм, интересно, при мен обаче, при положение, че Слънцето е на 29 гр, 54 мин и 53 сек в Стрелец, то сезонните солари ще доближават доста сезонните карти за равноденствия и слънцестоения.

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #39 -: Декември 16, 2015, 07:37:22 pm »
Ето го моя пролетен солар :) Поразгледах го :)

Нали тези четвърт солари, когато транзитното слънце прави квадрат или опозиция към наталното - очертават личната тенденция за идните 3 месеца, в рамките на годишния солар?

Застъпват ми се 1 дом от натала и солара, като и двата включват в застъпения участък - Хирон и Меркурий.  В цялата година здравето ще ми е тема номер 1, но точно тогава ще е последната операция, та мисля равдиво изглежда :)

Соларното слънце е във 2 соларен дом - определно материлната тема ще ми е на дневен ред, защото всички интервенции ще ги изплащам. там е обаче и Уран - да очаквам ли изненади? В натала срещи 2 соларен дом в Юпитер, надявам се да не ме предаде - точно в това тримесечие са годишните ни бонуси - с мартенската заплата през април. Та сумата - няма да е огромна, но директно отива по "заемите" :)

И прави ми впечатление покриването на 10 соларен дом с 9 натален. Там са соларни Сатурн и Марс - вероятно ще го започна това обучение, което мисля. Може би трябва да се справочна и в солара, като база, в която се развиват сезонните солари?

Интересен ми е съвпада на Венера с Нептун в 1 соларен дом, в тригон с нат.Уран  - някакъв мерак за съвършенство ли ще е това? Натална Венера прави тригон с АС риби в натала и темата за съвършенството ми е доста лична, макар да ми е ясно, че не е възможно. Затова може би асоциирам съвпада така :)

И ми прави впечатление - ретро Юпитер на ДС. Ще върне ли на дневен ред темите, които имах, когато директен мина през ДС. Не ми харесва да е ретро там, но ... предстои да видим каква изява ще има :)
Над силата е само умението да я владеем!

airiin

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 13
Re: Месечен солар
« Отговор #40 -: Декември 16, 2015, 11:17:53 pm »
Здравейте, наистина не ме бива в тълкуването, ще ми е интересно някой да сподели мнение.  :-*

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Месечен солар
« Отговор #41 -: Януари 17, 2016, 11:49:31 am »
Има ли как да се направи това с астрокома, или го правите както се смята слънчева революция на ръка-изчисляваме 24-часовата стъпка на слънцето, намираме часа и т.н.?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #42 -: Януари 17, 2016, 01:30:15 pm »
Аз прецъквам на ръка да видя кога Слънцето е на точния градус и правя карта на събитието  :) Подсещаш ме да си погледна моя, че предстои :)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Месечен солар
« Отговор #43 -: Януари 17, 2016, 01:58:11 pm »
Направих го моя, соларният АС е в Рак, в 4 нат. дом - основната тема - грижа за дома и семейството - общо взето нищо ново, но сигурно ще е акцентирано някак.

Втори и трети соларни домове са малки и в тях няма транзитни планети. Чудя се дали изобщо да ги гледам  ::) Все пак нат. Сатурн във 2 сол. дом - материални блага, изкарани с труд и нат.Луна на соларна К3 - грижите ще са за близките около мен :)

Четвърти соларен дом е в 7 натален и приютява ретро Юпитер и СЛВ - в семейството ще преразглеждаме ценностите. Тази тема започна в новия цикъл на Юпитер - сега ще я нищим по-обстойно :)

Озадачава ме сол. Марс от 5 сол. дом в съвпад с нат.Уран в осми. Ами изглежда, като мимолетна авантюра, но аз изобщо нямам такава настройка, може би ще е по-скоро натиск или ухажване.

Сол. Сатурн от 6 сол. дом в съвпад с Нептун - започвам анализите за годишните отчети и трябва да пиша доклад накрая. Отделила съм месец, ще ми е доста натоварено - предвид и текущата работа. Ще кипи сизифов труд. Препратка към нат. Сатурн във 2 сол дом - това  е значимо за годишните бонуси. Сол.Венера и нат.Слънце изглеждат неаспектирани и ги прескачам :)

Притеснително - съвпадът сол. Плутон - р.Меркурий от 7 сол. дом и нат.К11 квадратира нат.Юпитер и сол.Уран. Голямо напрежение се очертава. То вече започна ...

сол. Слънце от 8 сол. дом в опозиция на нат.Сатурн - ще се наложи затягане на колана май :) и свиване на разходите :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Месечен солар
« Отговор #44 -: Януари 17, 2016, 02:28:56 pm »
Направих си и аз месечен солар, че последно гледам през септември съм правила, този е стартирал на Нова Година.
Уран в 4д-  тази сутрин черешата пред входа ни се изкорени и падна към входа, като клоните ѝ са в моя балкон, счупили са част от него, сега с моторна резачка режат дървото, че не може да се минава от него, препречило е входа на блока, с такава сила е паднало, че е съборило лоста за тупане на килими, който е от дебели метални тръби и отдавна не се ползва за тупане, а децата се весят на него, включително и аз понякога  :)