Автор Тема: Хорарни въпроси- практикум  (Прочетена 32576 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #165 -: Юли 08, 2022, 10:19:49 pm »
Люба, Сафо, благодаря че, включихте в практикума. Отговорът е "Да".  :)
Също бих дала отг. Да – Меркурий У1 в сходящ хармоничен аспект с К12 – крайното развитие на нещата по 9-ти дом

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #166 -: Юли 10, 2022, 11:32:15 am »
Люба, Сафо, благодаря че, включихте в практикума. Отговорът е "Да".  :)
Също бих дала отг. Да – Меркурий У1 в сходящ хармоничен аспект с К12 – крайното развитие на нещата по 9-ти дом
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #167 -: Март 26, 2024, 06:46:03 pm »
Днес мъжа ми не си намери ключовете в чантата ,където обикновено ги носи.Въпросът му беше:Къде са ми ключовете?
Построих карта и понеже той няколко пъти ми повтори,че Той пита,аз го разгледах по 1ви дом с изгряващ Лъв на асц.Меркурий в 9ти дом,последно е бил в аспект с Венера и реших,че жена ги е държала последно и че няма да ги намери,заради сх.аспект на Луната,която ще направи опозиция с Меркурий.След щателно търсене около уреди,инструменти,машини,парно и др.неща по Овен,той ги намери.Но аз не познах.И не около топли уреди и машини.
Защо сгреших?КЪде според вас бяха ключовете?
« Последна редакция: Март 26, 2024, 06:49:07 pm от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #168 -: Март 26, 2024, 09:28:10 pm »
Сафо, негов 9д е твоя 3д, ключовете му да не са били в твоята кола или при твои документи, книги, до кръгъл златен/жълт предмет, гривна. Меркурий У2, Слънце У1 и СЛВ са в Овен, Луната извършва пренос на светлина между тях.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #169 -: Март 26, 2024, 10:07:33 pm »
Абсолютно същото,като Акрукс предположих,поне така изглежда:твоята кола,до документи,може и слънчеви очила.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #170 -: Март 27, 2024, 06:50:22 am »
Не...ако го разгледаме по 7ми дом?Бяхме в колата,когато построих картата,но наум попитах -Х пита къде са ключовете?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #171 -: Март 27, 2024, 10:16:19 am »
Не...ако го разгледаме по 7ми дом?Бяхме в колата,когато построих картата,но наум попитах -Х пита къде са ключовете?
Определено е по 7д, като назован по име, а и като твой брачен партньор  :)
В този случай търсената вещ е описана от Юпитер в негов 4д., съвпад с Уран (вкъщи, близо до техника от рода на компютър, телевизор, но може да е всякакъв електрически уред, свързан с домакинството) и Нептун в негов 2д. – по тази планета и знак са алкохол, бензин, лекарства, самата планета там показва разсеяност, това е домът на неговите материални придобивки и притежания, ако гледаме ключа по Марс – в негов 1д. , това са неговите лични вещи. Да не е забравил ключа на ключалката от външната страна на вратата, на малката доста често се случва и сутрин търси по чанти и рафтовете в коридора, а той си виси на вратата отвън  ;D

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #172 -: Март 27, 2024, 10:27:05 am »
Ами ,че по 7 ,да. Меркурий ми е сигн.на търсената вещ.Той е у2 в картата,това не се променя. Просто сигн.на мъжът ти е у7,не у1.За мен и в двата случая търсената вещ е Меркурий.И да ,не знам на чия кола,но кола.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #173 -: Март 27, 2024, 12:19:40 pm »
Прибрахме се вкъщи и претърсихме къде ли не.Голяма връзка с ключове е,не е единичен.
Той ги намери пред къщи има озеленителна зона,на земята в тревата са изпаднали от чантата му сутринта ,преди да излезем се е мотал там.До тях намери и джобно сгъваемо ножче с дървена дръжка.Връзката с ключове е от селската къща,щяхме да ходим до там по нощите,ако не ги беше намерил.
Мисля,рецепцията Юпитер/Венера. ги "върна",помогна да ги открие,или по-скоро да се досети,че там е бил сутринта.
Благодаря ,че се включихте Акрукс и Ребека!
Не бях определила правилно домовете,така подлъгах и вас.
Като посока обаче недоумявам,източна е...северо/изток.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #174 -: Март 27, 2024, 03:24:42 pm »
Като посока обаче недоумявам,източна е...северо/изток.
Нептун У2 за Х. е в посока североизток. Наскоро пуснах тук табличка с посоките, мисля в Общи хорари.
Може също да се вземе под внимание у-ля на знака, където попада сигнификатора – Юпитер У2 в Телец, в негов 4д. /вкъщи, долу ниско/ , у-л Венера съвпад Сатурн в Риби /влажна земя, градинка
За такъв вид хорари е добре и локус фортуна да се гледа, нейният у-л също
« Последна редакция: Март 27, 2024, 04:02:22 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорарни въпроси- практикум
« Отговор #175 -: Днес в 10:48:34 am »
Сафо, Меркурий е приет от Слънце по триплицитет, в един и същи дом със Слънце. Преносът на светлина от Луна.
Посока: Меркурий в Овен- изток, в 9-ти юг, юи, к2 Дева -юг, юзАсц Лъв- изток, си, Луна Везни- запад, Фортуна Водолей, 7 дом- запад, сз. Посоката юг, югозапд преобладава. Меркурий в Овен-Покрив, под навеси, тавани, мазилки в къщи. непосещавани места, пясъчна или хълмиста земя. В кардинален знак -новопостроени сгради или новообработена земя, хълмиста местност. Места, където има много движение или промяна. В терма на Марс до предмети с червени, алени цветове, остри, режещи, месингови, двигател, или такива, които отделят топлина; до прозорец или където влиза светлина.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“