Автор Тема: Меркурий  (Прочетена 65822 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #120 -: Август 14, 2018, 01:16:07 am »
Тук е рай за всякакви печалбари и посредници/прекупвачи, нали в целия ЕС сме най-богати.
 
Имам две гривни тип Пандора, поръчани от същия търговец. Там нямаше проблем с разкопчаването.
Тази е друг тип, много фина и красива изработка. Но за бебешка китка /при все това, че моите са много фини/, механизмът не се разкопчава.
« Последна редакция: Август 14, 2018, 01:18:39 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Меркурий
« Отговор #121 -: Август 14, 2018, 09:56:51 am »
Хем в картата си имам ъглови Уран и Меркурий в секстил, хем онлайн търговията не ме привлича. Пазарувала съм само няколко пъти по Интернет, основно консумативи за принтера - т.е. касетка с мастило (и скоро пак ще го направя). Един път поръчах дрехи, бански (извадих луд късмет, че ми стана) и обувки. Много съм старомодна явно. Предпочитам да се разходя по магазините, да видя, да пипна преди да реша дали ще купя. Обаче използвам някои страници, за да прегледам предварително горе-долу какво да очаквам в магазина.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Меркурий
« Отговор #122 -: Август 14, 2018, 12:46:49 pm »
Много съм старомодна явно.

Венера- Сатурн. Познато.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Меркурий
« Отговор #123 -: Август 14, 2018, 12:58:00 pm »
Онлайн търговията има положителни и отрицателни страни, като всяко нещо.
Лично за себе си я предпочитам, защото не винаги имам достъп до определения магазин. А и в някои ситуации е по-изгодно - винаги има опция за отказ и за връщане на парите, след като си разгледал нещата на спокойствие вкъщи, докато в реалния магазин след като продуктът е отворен и изваден от опаковката отказват да го заменят или да върнат парите, ако човек размисли. Отделно има кодове за отстъпка и безплатна доставка.

Например тази чанта си я взех от аутлета на Манго за 20.99лв., тъй като имаше код за отстъпка. А доставката Испания-България е 6.95лв. Пристигна до вкъщи, по Еконт. Добре опакована в голям кашон и без забележки. В България май имат магазин само в София ::)
Ето ми и двата талисмана от китайския сайт (нещо телефона ми взе да не снима добре, сори) ;D

И моята Венера е сатурнясала, но си казвам "риск печели, риск губи", сигурно е от аспекта Венера сексил Уран :57:
« Последна редакция: Август 14, 2018, 01:26:30 pm от romantica »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Меркурий
« Отговор #124 -: Август 14, 2018, 02:04:15 pm »
Обичам да пазарувам от Амазон и Ebay, особено от немските и британските (там се намират по-изгодно неща и доставката е евтина), но досега съм пазарувал само музикални дискове (които не се продават у нас). Дрехи и обувки не бих купувал онлайн, понеже има риск да не ми станат.
Направило ми е впечатление, че цените на доставка на Български пощи от едно до друго населено място в България не са по-евтини, отколкото, ако поръчам нещо от Германия, например.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #125 -: Август 14, 2018, 02:06:49 pm »
Като стана въпрос за повсеместна алчност, наглост и авантаджийство, днес явно ми е ден да хващам такива измамници. Агенция, с която имаме 10-годишно сътрудничество, бях им основен изпълнител и им работех за жълти стотинки. През последните години обемът поръчки рязко намаля, но все ми искаха бели листи с мой подпис - за малкото поръчки, които ми даваха. Напоследък съвсем никакви поръчки няма, явно ме ползват вече като резервен вариант. И преди около час ми звънят от софийския им офис да питат дали мога да поема някакъв документ не като превод, а като редакция /2 пъти по-евтино/. Понеже бил преди правен от мен и имало само 1-2 реда промяна. Много натискаха да кажа цена по телефона, без да видя документа. Помолих да изпратят новия документ и стария, правен от мен. И - о, чудо! - видях, че предишният документ, издаден от тях с мой подпис и заверка, въобще не е превеждан от мен. И в моята база данни няма стара поръчка с такъв номер, нито документ, който да е идентичен с тази справка. Намерих един по-стар, но той е друг и не са идентични. Освен това съм перфекционист и моят стил е лесно разпознаваем. Въпросният превод определено не беше направен от перфекционист. И така хванах агенцията в измама - преди имах съмнения и други колеги ми казваха, че това е редовна практика при тия тарикати. Някой офис сътрудник превежда и после разпечатват и издават превода с твое име и твой подпис. За да не вземе преводачът нито стотинка! Но пък използват неговия ценз, неговия подпис и неговата наказателна отговорност. Защото за всеки калпав преводът преводачът носи наказателна отговорност и може да бъде съден, а не агенцията печалбар! И накрая софийската патка с един мазно-нагъл тон тръгна да ме уверява, че щом преводът е издаден с моя заверка, значи бил правен от мен. Да бе! Просто е сглобен в офиса и е разпечатан на лист с мой подпис, с каквито в изобилие разполагаха преди, защото им имах доверие. А им работех много евтино, но явно за тях и едно левче е от значение, стига да може да се изкара на чужд гръб и на чужда отговорност. Аман от гратисчии, това явление вече придобива все по-масов мащаб тук. И всяка втора-трета обява е за работа без заплащане или на минимална заплата /стажове/, превърнахме се в благотворителна държава за фирмаджии и работодатели. Да му мислят работещите!





« Последна редакция: Август 14, 2018, 02:09:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Меркурий
« Отговор #126 -: Август 14, 2018, 02:09:06 pm »
Само онлайн пазарувам, дрехи, козметика, книги, обувки, за детето също. Декорации за вкъщи, последно даже си поръчах шкаф за банята онлайн, изключително се впечатлих от обслужването (неголям български магазин).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #127 -: Август 14, 2018, 02:20:42 pm »
Относно онлайн пазаруването - станах му и аз фен, нямам време и желание да обикалям сама по магазини и молове.
Освен това от чужбина пристигат много по-качествени и непробвани по сто пъти стоки, цената също идва много по-добра. Има и безплатна доставка при покупка над определена сума, която обикновено не е много голяма /средно над 80 лв./. Някои сайтове пускат невероятно изгодни оферти за скъпи марки. Нещо, които отдавна е намалено в съответните вериги в чужбина и се продава с по 50-70% намаление, в български магазини, включително и за онлайн търговия, го виждам на редовни цени или максимум с намаление по 30%. И така си стои от миналата година, стари колекции. Не, благодаря! Само техника не бих рискувала да закупя онлайн, освен ако не е от верига магазини, налични в България. Но аз като цяло техника купувам рядко, само ако нещо се развали.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Меркурий
« Отговор #128 -: Август 14, 2018, 02:23:12 pm »
Като стана въпрос за повсеместна алчност, наглост и авантаджийство, днес явно ми е ден да хващам такива измамници. Агенция, с която имаме 10-годишно сътрудничество, бях им основен изпълнител и им работех за жълти стотинки. През последните години обемът поръчки рязко намаля, но все ми искаха бели листи с мой подпис - за малкото поръчки, които ми даваха. Напоследък съвсем никакви поръчки няма, явно ме ползват вече като резервен вариант. И преди около час ми звънят от софийския им офис да питат дали мога да поема някакъв документ не като превод, а като редакция /2 пъти по-евтино/. Понеже бил преди правен от мен и имало само 1-2 реда промяна. Много натискаха да кажа цена по телефона, без да видя документа. Помолих да изпратят новия документ и стария, правен от мен. И - о, чудо! - видях, че предишният документ, издаден от тях с мой подпис и заверка, въобще не е превеждан от мен. И в моята база данни няма стара поръчка с такъв номер, нито документ, който да е идентичен с тази справка. Намерих един по-стар, но той е друг и не са идентични. Освен това съм перфекционист и моят стил е лесно разпознаваем. Въпросният превод определено не беше направен от перфекционист. И така хванах агенцията в измама - преди имах съмнения и други колеги ми казваха, че това е редовна практика при тия тарикати. Някой офис сътрудник превежда и после разпечатват и издават превода с твое име и твой подпис. За да не вземе преводачът нито стотинка! Но пък използват неговия ценз, неговия подпис и неговата наказателна отговорност. Защото за всеки калпав преводът преводачът носи наказателна отговорност и може да бъде съден, а не агенцията печалбар! И накрая софийската патка с един мазно-нагъл тон тръгна да ме уверява, че щом преводът е издаден с моя заверка, значи бил правен от мен. Да бе! Просто е сглобен в офиса и е разпечатан на лист с мой подпис, с каквито в изобилие разполагаха преди, защото им имах доверие. А им работех много евтино, но явно за тях и едно левче е от значение, стига да може да се изкара на чужд гръб и на чужда отговорност. Аман от гратисчии, това явление вече придобива все по-масов мащаб тук. И всяка втора-трета обява е за работа без заплащане или на минимална заплата /стажове/, превърнахме се в благотворителна държава за фирмаджии и работодатели. Да му мислят работещите!
Лили, нямаше ли интернет сайт, в който хората пишат мнения и се оплакват от работодели? Май се казваше бгработодател. Там мисля, че би могла да опишеш всички тези неща, освен това, това си е измама от тяхна страна, и би следвало и те да поемат отговорност. Най-малкото, повечето хора, които четат из интернет, няма да прибягват до тях, когато разберат за тези неща.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #129 -: Август 14, 2018, 02:33:11 pm »
Весо, това е браншови проблем. Просто години наред наредбата така беше направена, че да печелят посредниците, а не ние. В България е рай за прекупвачи, комисионери, посредници и друг тип тарикати. Тези, които не произвеждат нищо. В най-добрия случай създават някаква добавена стойност, но в моя случай агенциите нищо не създават. Просто разпечатват превода на тяхна  бланка, за да бъде признат официално, и прибират парите. Честа практика е да мамят своите изпълнители, а печелят и съществуват само благодарение на тях. Това ако не е наглост, не знам какво е.

Иначе черни списъци на бг работодатели има в нета, ама на кой му пука? И като се оплачат хората, да не мислиш, че нещо ще се промени? Гледам в джобса – едни и същи обяви, от едни и същи работодатели, години наред.

А с агенциите как да си потърсиш правата, щом официалната наредба е направена в полза на тия измамници, а не в полза на измамените? Просто прибират едни пари – те и КО при МВнР за заверка на нашите подписи. Това е някаква извратена логика – заверява се подписът на преводача, от което печелят редица други институции /цяла хранителна верига има тук: агенция-нотариус-КО/, а той не взема нито стотинка. Нали подписът и цензът са негови? На гърба си носим толкова хрантутници, само че за основния изпълнител остават трохите от баницата.

И естествено като хвана някого в измама или явна лъжа, все ме изкарват, че не мога да се спогаждам с хората.  :D


« Последна редакция: Август 14, 2018, 02:36:19 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий
« Отговор #130 -: Август 14, 2018, 03:23:38 pm »
И аз предпочитам онлайн. По-удобно е. Предлага повече възможности. Някои неща можеш да си ги купиш само така, нямат дистрибуция в БГ.
« Последна редакция: Август 14, 2018, 03:30:02 pm от starinthenightsky »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #131 -: Август 14, 2018, 03:56:20 pm »
От една година насам пазарувам само онлайн. Само по това ретроградие бях карък. Английската и американска номерация ми идва леко смалена спрямо европейската, понякога не съответства и се налага замяна. А още не съм станала слон  ;D, вмъквам се в 38 размер по немската. Но английската 10ка сякаш повече отговаря на С, отколкото на М, зависи от артикула и модела. С пазаруване на бельо онлайн също е риск – понякога има несъответствие в размера, а не може да се замени или върне. Със сутиени полско производство и тия в Н&М вече се убедих, че са с един размер смалени /с по-къс ластик под гръдната обиколка/, не отговарят на нашата стандартна номерация. С по-известните марки бельо нямам такъв проблем, отговарят на стандарта и там спокойно можеш да поръчваш онлайн, стига да прецениш какъв модел и чашка с каква форма/плътност ти отива.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Меркурий
« Отговор #132 -: Август 14, 2018, 04:16:39 pm »
Венера- Сатурн. Познато.  :)
Аз съм двойна Венера/Сатурн, но също залагам предимно на онлайн пазаруване- чрез него се сдобих с невероятни неща от магазини, до които няма как да стигна.
Никога не връщам с две- три изключения, а препродавам ненужното.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Меркурий
« Отговор #133 -: Август 14, 2018, 04:35:06 pm »
по магазини и молове.


А дали не пропускаш възможност ? Там е възможно и твоя принц да срещнеш.  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Меркурий
« Отговор #134 -: Август 14, 2018, 04:39:41 pm »
Там е възможно и твоя принц да срещнеш.  :012:

Обикновено там се срещат предимно принцеси.  :012:
При това не са от категорията жени, с които аз бих общувала.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui