Автор Тема: Ретроградни планети  (Прочетена 34536 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #180 -: Април 13, 2017, 11:59:06 am »
Търсех си подобна картинка, предполагам и за други ще е полезна :)

Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградни планети
« Отговор #181 -: Юни 21, 2018, 12:11:31 am »
Една статия за предстоящите ретроградия: http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=2752
Над силата е само умението да я владеем!

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Ретроградни планети
« Отговор #182 -: Юни 21, 2018, 12:54:27 am »
Алена, много хубава статия си споделила. Цитирам:
"Ретроградните планети синхронизират с понятия като връщане, поправка, ретроспекция, ревизия, реставриране и още много други от поредицата с представка R, пардон, представка ре-. "

Като всички тук и аз се питам за какво могат да предупреждават толкова ретро планети накуп.
Изглежда като последно, Генерално предупреждение да преразгледаме Важните и най-често отлагани неща в живота ни, защото после идват новите и кой както си е послал... Да няма сърдити после! :72:
« Последна редакция: Юни 21, 2018, 12:56:16 am от lina »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградни планети
« Отговор #183 -: Юни 21, 2018, 01:54:35 am »
Една статия за предстоящите ретроградия: http://zvezdennavigator.com/wordpress/?p=2752
Хубаво написана, но липсва конкретика.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградни планети
« Отговор #184 -: Юни 21, 2018, 09:18:55 am »
Конкретиката е, че при ретро марс не се предприемат никакви действия - не е подходящо за операции, сватби, начало на нови връзки, мунданно марс е управител на първи дом така, че всичко свързано с физическо тяло, взаимоотношения, физическа активност.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #185 -: Юни 21, 2018, 09:56:12 am »


Като всички тук и аз се питам за какво могат да предупреждават толкова ретро планети накуп.


Да обърнем внимание на подробностите и реално какво можем, знаем, сме научили, какво ни мотивира, но и какво ни обърква и губим ясната картина с реалността, къде сме силно привързани, обсебени от миналото и от представата за себе си, къде сме загубили "центъра', къде сме злоупотребили и натрапване собствената си философия, къде имаме илюзии за познание, усещане за превъзходство.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Ретроградни планети
« Отговор #186 -: Юни 21, 2018, 10:43:30 am »
Значи е подходящо за реинтеграция на ромите, реновиране на гардераба, презареждане на батериите и ремиксиране на храната  :012: Ако вечно се въздържаме от действие под шепота на ретро планетите, трябва да прекараме целият си живот плачейки пред хладилника  :012: Аз не мога да си позволя философска ревизия на себе си, налага се да предприема действия и ще ги направя , част от замисленото е свързано с вид реставрация и възстановяване, та ще видим дали ще искарам 1 лв за автобус или въпреки забраната на планетите ще проявя неуместна физическа активност налагайки се да вървя пеша   :D  Да, ще послушам звездите, щото е топло и ме мързи  ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградни планети
« Отговор #187 -: Юни 21, 2018, 11:55:41 am »
Ретро периодите  не отричат предприемането на действията , но посоката е добре да бъде насочена към вътрешният ни живот и разбирането за наложените ограничения, предразсъдъци свързани с него. Социализцията и обществените ни ангажименти временно  не са така активни и не са в синхрон с вътрешните ни подбуди, като ни кара да сме гневни, раздразнителни, ядосани, че нещата не се случват по начина, по който очакваме, сме организирали, предприели. По -негативно се отразяват тези периоди, там, където имаме планети в огнени и въздушни знаци, в кардинални домове и изразена доминанта на мъжки принцип, там където, не сме свикнали на изолация, вглеждане в себе си, търсене на по-финия прочит на нещата. Винаги има изненади в тези периоди, някои със знак "+", други със знак "-", но важното е, че когато една ретро планета "разклати " дадена точка или сфера от живота, след нужния период започваме по-уверено и по -стабилно да изразяваме аналогиите на същите, в синхрон с обстоятелствата и външния свят.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретроградни планети
« Отговор #188 -: Юни 21, 2018, 12:18:04 pm »
Конкретиката е, че при ретро марс не се предприемат никакви действия - не е подходящо за операции, сватби, начало на нови връзки, мунданно марс е управител на първи дом така, че всичко свързано с физическо тяло, взаимоотношения, физическа активност.
Тоест, при ретро Марс забравяме за всякакъв спорт и работа и се отдаваме само на спане и ядене?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ретроградни планети
« Отговор #189 -: Юни 21, 2018, 12:29:59 pm »
Тоест, при ретро Марс забравяме за всякакъв спорт и работа и се отдаваме само на спане и ядене?

И после чупим кантара  :d030:

(аз отдавна го изхвърлих  :012:)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградни планети
« Отговор #190 -: Юни 21, 2018, 12:36:48 pm »
Тоест, при ретро Марс забравяме за всякакъв спорт и работа и се отдаваме само на спане и ядене?

Нови инициативи имах предвид, все пак марс управлява кардинален знак.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Ретроградни планети
« Отговор #191 -: Юни 21, 2018, 12:41:34 pm »
Тоест, при ретро Марс забравяме за всякакъв спорт и работа и се отдаваме само на спане и ядене?

Блъскам в залата по бокс, доста добре се отразява за изкарване на гнева, тр Марс е в квадрат с Луна/Плутон.
Обикновено се влача до там като плужек, затощото нямам никаква енергия, след един час тренировка вместо да съм труп, все едно са ме зареждали с акумулатор  :)
Исках на балет да ходя, ама то транзитите не те питат какво ти искаш

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Ретроградни планети
« Отговор #192 -: Юни 21, 2018, 01:52:27 pm »
Време е зе Ре-инкарниране !  :D Ще е има масов шап по говедата -ретро лято е  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградни планети
« Отговор #193 -: Юни 21, 2018, 02:31:37 pm »
Време е зе Ре-инкарниране !  :D Ще е има масов шап по говедата -ретро лято е  ;D

Пилетата вече почнаха, нали чухте за птичия грип в Добричко :012:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретроградни планети
« Отговор #194 -: Юни 21, 2018, 02:52:26 pm »
Нови инициативи имах предвид, все пак марс управлява кардиналенh знак.
А ако при директен Марс съм започнал нов вид спорт, да продължа ли да се занимавам с него? Също така, подходящо ли ще е да си купя друго колело (все пак и колоезденето е спорт)?