Автор Тема: Магията  (Прочетена 53065 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Магията
« Отговор #45 -: Февруари 25, 2014, 10:53:19 pm »
starinthenightsky, всичко е енергия, а мисълта е най-малката градивна частица във вселената.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Магията
« Отговор #46 -: Март 23, 2014, 09:37:36 pm »
Интересна тема.
"Мисълта е най-малката градивна единица ..."
- Аха, добре. А, мисълта без съзнание какво е? И, "аз съм, следователно съществувам" къде отиде? ...
А, това нещо "магията" ( що за животно е и с какво се яде?! ), не беше ли нещо от рода на "Аз искам!" или се бъркам?  ???
Credo quia absurdum est...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #47 -: Март 23, 2014, 09:41:49 pm »
"аз съм, следователно съществувам" не е никаква мисъл :)
а дори да е - какво от това  - много котки, щурци, богомолки и всякакви твари - и те са, и те съществуват милинките :)

Веди

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 41
  • Credo quia absurdum est...
Re: Магията
« Отговор #48 -: Март 23, 2014, 09:49:13 pm »
Ами... не мога да се съглася. Що пък скакалците да са "не-мислещи"? Това, че не можем да познаем "рефлексната им дъга", не значи, че им липсва...  ???
Credo quia absurdum est...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #49 -: Март 23, 2014, 09:52:41 pm »
ама аз нали точно това казах - и те са, и те съществуват, що да не мислят


но въпросът остава - какво от това :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Магията
« Отговор #50 -: Март 24, 2014, 03:49:45 pm »
Обърках темата,май :012:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Магията
« Отговор #51 -: Март 24, 2014, 05:26:40 pm »

- Аха, добре. А, мисълта без съзнание какво е? И, "аз съм, следователно съществувам" къде отиде? ...
А, това нещо "магията" ( що за животно е и с какво се яде?! ), не беше ли нещо от рода на "Аз искам!" или се бъркам?  ???

Тук никой не говори за мисъл без съзнание. Ако има съзнание, то има и мисъл. Де го тва без съзнание  :012:!?!?

Магия е и всичкото, и нищото - зависи от гледната точка  ;)...
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Магията
« Отговор #52 -: Март 24, 2014, 06:14:57 pm »
Тъндър,благодаря  за поправката !Ето пример за негативите от съвпада ми на Юпитер/Плутон в дева -претрупан съм от ненужни дреболии,прекалено много книги ,едва намерих речника по латински .Книгата за философите пък въобще не можах да намеря .Това е една от любимите ми латински сентенции,но съм я бил комбинирал с ,,Дум спиро сперо,,явно ,най вероятно след философски спор на чашка  на студентски купон на времето -и така ми е останало ,оттогава многократно съм я използвал но не са ме поправяли ,ще внимавам повече какво говоря за в бъдеще . :57: :clap:
« Последна редакция: Март 25, 2014, 12:08:08 am от Oposit »

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Магията
« Отговор #53 -: Март 24, 2014, 06:17:28 pm »
Тварите се управляват от общо съзнание, вселенско и за това не мислят. Тук говорим за инстинкт
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Магията
« Отговор #54 -: Март 24, 2014, 09:55:55 pm »
Оригиналната мисъл на Декарт е Cogito, ergo sum . Cogito си е точно мисъл на латински. Декарт отрича, доколкото помня, сетивата като благонадежден източник на информация, тъй като те са нещо, на което не може несъмнено да се довериш. Декарт е рационалист, за него всичко може и трябва да бъде открито чрез мисленото като функция на духа, той не вярва, че човек трябва да се доверява на емоциите си или на каквото и да е, каквото е двусмислено. За разлика от съвременните атеисти там и материалисти-смешковци, това си е учение, в което все пак се набляга над това, че зад всяко материално действие, събитие, стои мисъла, нещо по-духовно.  :) Помня, че Декарт поставяше под въпрос не дали съществува, а в каква форма съществува, защото възприемаме тялото си със сетивата си, а на тях не може да се вярва. Абе човека направо си е знаел, че тука всичко е холограма, просто го е казал много сложно.  :57:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Магията
« Отговор #55 -: Март 24, 2014, 11:55:08 pm »
Започва да ми се издига в очите тоз Декарт :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Магията
« Отговор #56 -: Март 25, 2014, 12:48:37 am »
и аз харесвам начина му на мислене и ми е интересен, но не съм склонна да съм толкова скептична към сетивата и емоциите, тъй като не вярвам, че докато човек е във физическа форма, той може да бъде напълно обективен. Не напразно сме въоражени с тях и трябва да живеем чрез тях - идеята на живота не е да си обективен, а да си субективен, защото това е, което ти си - ти не си Абсолюта, а ти си себе си, част от Абсолюта, потенциално носещ всичките му характеристики, но реално представящ само някои от тях. Няма нужда да се напъваме от жаби да ставаме слонове.  :012: :012: :012:

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Магията
« Отговор #57 -: Март 31, 2014, 02:52:52 pm »
Цитат
Валпургиева нощ е празник, празнуван в нощта на 30 април срещу 1 май.
Веще, аз съм роден на 30-ти сутринта. Да не сме колеги ние с теб?!  :72: Има нещо щураво в мен.  :lol_hitting:
Или сутринта не се брои ...  :012:

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Магията
« Отговор #58 -: Април 01, 2014, 07:54:21 pm »
Руските вещери отделят голямо внимание на валпургиевата нощ. Ще изнамеря ритуала и ще го напиша
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Магията
« Отговор #59 -: Април 24, 2014, 03:06:13 pm »
Имам едно запитване към магьосничките тук-наблюдавам от известно време ,че при контакт с една определена  жена ,макар и за кратко ,на другия ден ме боли главата и болкоуспокояващите не ми действат-внушавам ли си някакви ала-бала или просто да речем времето или някакви други обстоятелства са причина за главоболието ми?!?  :) 
Питам сериозно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“