Автор Тема: Любовни хорари  (Прочетена 734709 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4110 -: Юли 16, 2018, 06:40:20 pm »
Ами вие защо се хвърляте в предиктивна и хорарна астрология, преди да сте усвоили основите на наталната? Всичко по реда си.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4111 -: Юли 16, 2018, 07:06:06 pm »
Ами вие защо се хвърляте в предиктивна и хорарна астрология, преди да сте усвоили основите на наталната? Всичко по реда си.
Само тези две книги успях да си купя и намеря за хорарната в онлайн книжарниците. И натала го чета и хорара. Очевидно е, че нито едното нито другото :D Ще трябва да се връщам към книгите си за натала.
 :58:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4112 -: Юли 16, 2018, 07:10:03 pm »
Книгата на Фроули по хорарна астрология също я хвалят.
Всъщност хорарната е като въвеждащо ниво в предиктивната астрология, която борави с много повече техники. И в този смисъл доста добре тренира ума, аналитичното мислене, способността да свързваме различни фактори в едно цяло. Но ако не можеш правилно да разтълкуваш един натал, в такъв случай хорарната астрология не носи кой знае каква полза за предиктивни цели.
« Последна редакция: Юли 16, 2018, 07:11:42 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4113 -: Юли 16, 2018, 07:16:45 pm »
Книгата на Фроули по хорарна астрология също я хвалят.
Всъщност хорарната е като въвеждащо ниво в предиктивната астрология, която борави с много повече техники. И в този смисъл доста добре тренира ума, аналитичното мислене, способността да свързваме различни фактори в едно цяло. Но ако не можеш правилно да разтълкуваш един натал, в такъв случай хорарната астрология не носи кой знае каква полза за предиктивни цели.
Тази книга я изтеглих, но в руски вариант и не мога да я открия на български, да много ми харесва и според мен дава много точна информация. Но руският ми не е силен, разбирам го, но си е друго да е на български.
Ще се разровя повече. Знам че Фроули, има и друга книга за астрологията, която също търся. И искам да прочета поне една книга, която да е написана достъпно. Да, аз съм напълно наясно, че ми трябват първо още годинки четене и второ много опит и събития, които да се случат на хора на които съм наблюдавала натала.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Любовни хорари
« Отговор #4114 -: Юли 16, 2018, 07:27:58 pm »
Не ти трябва да помниш астро/ нe/логични постулати, в повечето пъти ще те вкарат в пътя на папагалското безпътие .Астрология учи от живота -опит, наблюдавай, живей ,анализирай, сигурно става след години опит.. тия звезди, дето стават астролози по бързата процедура са рецитатори с добра памет .

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4115 -: Юли 16, 2018, 07:35:51 pm »
Не ти трябва да помниш астро/ нe/логични постулати, в повечето пъти ще те вкарат в пътя на папагалското безпътие .Астрология учи от живота -опит, наблюдавай, живей ,анализирай, сигурно става след години опит.. тия звезди, дето стават астролози по бързата процедура са рецитатори с добра памет .

Ребека,
Много си права, аз не мога да зубря и поради тази причина ми отнема много повече време, да науча нещо и най-вече логично да си обясня нещата. Не знам как става всичко това с логиката, но понякога имам точни попадения. Лошото е че не знам как съм стигнала до този извод :D
Така е с този асцендент близнаци, всичко върви с огромна скорост. Често бъркам думи, докато говоря, които нямат нищо общо, защото мисля хиляди неща. Захващам се с Фроули- искам или не.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Любовни хорари
« Отговор #4116 -: Юли 16, 2018, 08:42:07 pm »
Не е добре, защото казах- вече ще е нагласена работа. Толкова ли не можеш да върнеш лентата назад и да определиш времето, когато е попитала? Не е казано, че на момента трябва да правиш картата, записваш или запомняш часа, а по-късно я правиш. За останалото съм съгласна с Лили, нашата, не Уйлям  :)
akruks, аз те разбрах и за това ще и обясня. Когато пак има въпрос, ще го запиша и ще видя и часът. Още не съм свикнала да обръщам такова внимание на часът, но ще имам едно на ум винаги.   :08:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4117 -: Юли 17, 2018, 07:12:19 pm »
Луната е без курс в тази карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

silince

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 55
Re: Любовни хорари
« Отговор #4118 -: Юли 19, 2018, 05:21:01 pm »
Здравейте преди доста месеци бях пуснала хорар и сега ще дам обратна връзка.Въпросът беше ще се събера ли с последния ми бивш приятел?
Преди една седмица разбрах,че ще се жени за друга,така че вероятно този Нептун в седми дом е объркал възможността за ясен и точен отговор.В крайна сметка всичко е окончателно приключило.В момента да е излизам с друг и много се чудя дали да не пусна и на него един хорар.
P.S.Специални благодарности и на Lilla,мисля че тя най-добре видя създалата се ситуация и ми помогна много,направих така нужната промяна в живота си за което загатваше Страшния съд :)
« Последна редакция: Юли 19, 2018, 05:23:55 pm от silince »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Любовни хорари
« Отговор #4119 -: Юли 19, 2018, 07:47:19 pm »
Този хорар наистина беше хлъзгав и объркващ, но аз не съм прогнозирала положителен развой по него.
Сега погледнах – оказа се, че секстилът между вашите сигнификатори, макар и партилен, всъщност вече е бил разходящ. Нещо, което вече се е случило, остава в миналото. И идва от знаци, където двете планети нямат отношения по есенция. тоест има една незаинтересованост. В такива случаи една силна Луна сама по себе си не е достатъчна като фактор. Освен това тя е в 12ти знак от Асцендента. Но виж, впоследствие ситуацията се е прояснила и си разбрала, че въпросният бивш има съвсем други планове и намерения /щом вече има друга жена, с която предстои да се женят/. И Слънцето в хорара, което управлява кверента /теб/, се намира в знак, който не вижда Асцендента. Всъщност спрямо АС и двете светила са така поставени. В тази карта Марс е часови управител.

Луната не е без курс в хорара, но само с един-единствен апликиращ аспект /от септенера/ – тригон с Юпитер. Тук има интересна смесена рецепция, но Юпитер няма пряко отношение към въпроса, намира се в дома на края. В знак, където е абсолютен перегрин. И всъщност, както се разбра, развръзката е била в твоя полза. Тригонът му с Луната не е проработил в посока на възобновяване, но в крайна сметка си разбрала, че е това не е твоят човек, и си затворила тази страница.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Любовни хорари
« Отговор #4120 -: Юли 23, 2018, 10:13:18 pm »
Това краят ли е? /става въпрос за край на връзка, която е приключила преди 1-2 месеца/ Питащата е жена и въпросът е зададен от нея. Въпросът имаше и подвъпрос - дали все още Х я обича.
п.п.Нещо не ми говори хорарът.
Според мен отговорът е ДА, но девойката се надява на друг щом пита. :017:
« Последна редакция: Юли 24, 2018, 07:31:20 pm от Uran »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Любовни хорари
« Отговор #4121 -: Юли 24, 2018, 12:36:59 am »
Това краят ли е? /става въпрос за край на връзка, която е приключила преди 1-2 месеца/ Питащата е жена и въпросът е зададен от нея. Въпросът имаше и подвъпрос - дали все още Х я обича.
п.п.Нещо не ми говори хорарът.
Всъщност те са приключили общуването и интимните срещи, явно връзката им е била на тази основа, щом я е приела за приключила. Ако беше любовна връзка- техните У5 са в разходящ хармоничен аспект, а У1 са им сходящ хармоничен аспект, Луната в негов 1д- тя се интересува от него повече, негов Уран У5 на неин Ас също показва, че не е безразличен, но е непостоянен в чувствата. Слънцето У5 за нея е пред смяна на знак, може би при самата нея ще настъпи промяна по отношение на това какво харесва и кого обича, ще има по-високи изисквания и очаквания като премине в Лъв.

SILVESTA

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Любовни хорари
« Отговор #4122 -: Юли 24, 2018, 10:25:50 am »
Здравейте, има ли бъдеще тази връзка?  Май, само аз напъвам ::)
10:21 София
Благодаря :)
Не ходи по чужди стъпки, няма да оставиш следа...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Любовни хорари
« Отговор #4123 -: Юли 24, 2018, 04:54:27 pm »
Здравейте, има ли бъдеще тази връзка?  Май, само аз напъвам ::)
10:21 София
Благодаря :)
Силвеста,това е натална карта.

SILVESTA

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
Re: Любовни хорари
« Отговор #4124 -: Юли 24, 2018, 06:37:59 pm »
Съжалявам!  :o И за спам-а също!
Не ходи по чужди стъпки, няма да оставиш следа...