Автор Тема: Марсов възврат  (Прочетена 29427 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Марсов възврат
« -: Август 20, 2015, 11:35:46 am »
Ще се радвам да споделите повече за възвратите на Марс при Вас.

При мен последният възврат бе това лято. Транзитен Марс и транзитно Слънце в съвпад с наталния Марс. Зачетох се в статията "Възвратни карти" на Lilla от раздела с избрани статии и ми направи впечатление следния текст:

Цитат
Марс се връща на всеки две години. Тези карти представят принципа на активност, налагане на волята чрез действие, енергия и предприемчивост. В контекста на марсовите цикли (индивидуални за всеки от нас според знака и градуса на Марс в радикса) в по-широк, глобален мащаб е интересно да се разгледат циклите Слънце/Марс. Началото на новия марсов цикъл се полага от транзитния съвпад на Марс със Слънцето и изгарянето му в лъчите на дневното светило, символична кулминация се случва при транзитна опозиция Слънце-Марс. По същия начин се разглеждат циклите и на останалите планети (в тази връзка на всички интересуващи се горещо препоръчвам книгата "Ретроградни планети” на Ерин Съливан).

Виждам, че при мен възвратът е съвпаднал с този нов цикъл. Ще потърся и книжката, разбира се, дано се намира :)

Лятото наистина  отвори нова страница в живота ми. Отдавах го повече на дирекционния Плутон над СЛВ, но явно не е само това. Ще си огледам последните няколко възврата :)

Вие имате ли наблюдения?
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Марсов възврат
« Отговор #1 -: Август 20, 2015, 12:04:17 pm »
Минах го наскоро.
Един предшестващ цял месец сериозни здравословни проблеми и спад на енергията.
В точния ден-скандал- явление, рядко срещано при мен,  в който обаче успях да защитя правата си.
Доста изнервен и неспокоен период беше.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #2 -: Август 20, 2015, 12:26:28 pm »
Интересно :)

При мен беше по същия начин :)  Имаше грандиозен скандал, в който първоначално отстъпих, но вътрешно нямах мира и като минах в настъпление - направо изпепелих всичко пред себе си и после тържествувах  ;D Но това е за дните около точния аспект :)

При теб Марс какво управлява?
Над силата е само умението да я владеем!

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Марсов възврат
« Отговор #3 -: Август 21, 2015, 06:14:10 pm »
При мен това ще се случи на 25 август. Принципно съм много темпераментна и даже избухлива, но пък бързо ми минава. Напоследък обаче чак не мога да се позная. Едно такова спокойно и безгрижно ми е :) Ще споделя след 25-ти как ще ми повлияе. Марс ми прави тогава и точен съвпад с МЦ.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #4 -: Август 21, 2015, 07:22:58 pm »
Ще се радвам да споделите повече за възвратите на Марс при Вас.
Като отворих темата потърсих мой коментар, но се оказа нова тема, а помня, че напреди сложих в тема за възврат на Марс моя карта с възврата и бяха писали по нея.... :017:
Както и да е- погледнах сега за последния си марсов възврат миналата година, на 19 август- Марс У6, У11 в 5д в картата на възврата в съвпад със Сатурн У7, У8, У9

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #5 -: Август 21, 2015, 07:45:33 pm »
Да не е било в темата за Марс?

Нямам нищо против да се обединят двете :) Аз търсих с търсачката, но за марсовия възврат не ми излезе :(
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #6 -: Август 22, 2015, 07:31:40 am »
Да не е било в темата за Марс?

Нямам нищо против да се обединят двете :) Аз търсих с търсачката, но за марсовия възврат не ми излезе :(
И аз потърсих с търсачката, понеже си спомням, че си правих карта и също като теб исках мнението на другите  :) Както и да е- марсов въврат има на всеки две години, ако имаш желание може да си направиш със задна дата няколко марсови възврата и да висиш как са протекли... А после да споделиш  :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Марсов възврат
« Отговор #7 -: Август 22, 2015, 11:21:32 am »
негативни прояви на неправилно канализирана,неовладяна Марсова енергия - неговата слабост е импулс в резултат на раздразнение,грубост, гняв, агресия, неотстъпчивост, съперничиство, кавги, скандали,насилие ,бруталност,жестокост а пък те от своя страна са породени от нереализирана амбиция,работа, необуздан стремеж,желание / сексуално и всякакво за притежание ,завоюване , завладяване на чужда територия/,налагане на своя воля,
когато потискаме /натрупваме/ неизразходваме марсовата енергия,привличаме разгневени хора и болести марсови,главоболия,температури,обриви,треска,вируси,вдигаме кръвно,злополуки,инциденти чупи кости,стави,зъби,алергии в зависимост от асп. за предразположеност по натал-прогностика

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #8 -: Август 22, 2015, 07:43:52 pm »
Благодаря, Дами  :)  :58:

Първата ми работа, като изучавам нещо е да връщам назад и да търся белези :)

При последния възврат - имаше наистина огромно напрежение, което ескалира с няколко взрива :)

При предните два обаче - не беше така - тогава имах супер много енергия, тренирах много, бях в много добра форма - чисто физически се чувствах във "върхова форма" и пращяща от енергия :)

Вероятно други аспекти дават разликите, ще ги потърся :)  :58:

Хм, загледах се, че през 2011г. при възврата тр. марс е бил в съвпад с тр. ЮЛВ  ::) съответно и с нат. Марс  ::)
« Последна редакция: Август 22, 2015, 07:45:48 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марсов възврат
« Отговор #9 -: Август 22, 2015, 08:17:13 pm »


Вероятно други аспекти дават разликите, ще ги потърся

Хм, загледах се, че през 2011г. при възврата тр. марс е бил в съвпад с тр. ЮЛВ   съответно и с нат. Марс 
Е, то ясно, че тр. Марс съвпада с наталния, нали е марсов въврат, а разликата при всеки възврат, освен аспектите с другите елементи на картата, идва и от това кой дом е зает от овен (новото начало), кой друг дом управлява Марс, АСЦ на картата (като естествен дом на овена)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #10 -: Август 22, 2015, 08:31:22 pm »
Да, за съвпада с натален Марс е ясно, по-особено ми се видя, че и тр.ЮЛВ е бил в съвпад с тях.

Твоята идея е да разгледам и транзитните домове при възврата - както се гледа Солар? За да видя например - къде ще си влагам енергията през идните 2 години?
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марсов възврат
« Отговор #11 -: Август 22, 2015, 08:37:20 pm »
Моя Марсов възврат съвпадаше с Новогодишното парти и картата не ми хареса(ако си спомняте).Имах силни сексуални щения към мой колега,а в картата не видях реализацията им,ако благоволя да отида там-като няма да има секс както го искам,защо да си губя времето  ;D .Видях пийване за извинение,агресия от моя страна и падане на реноменцето ми и лиших сдържания Марс/Юпитер Овен с квадрат от заточен Сатурн високомерно от присъствието на блясъка ми и най-вече от прелестта на заяждането ми.  :d030: :d030: :043: :043:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #12 -: Август 22, 2015, 08:48:29 pm »
Аз толкова далеч не мога да видя и действам без предпазители :)

Направих картата :) При този възврат - Слънцето е в съвпад с Марсовете. Възвратният Асцендент е в Дева. Да видим коя куспида е в Овен - ами да - куспидата на 8 соларен дом е в овен и върху транзитен Уран.

Възвратът е върху соларния МС, който съвпада с натален IC - т.е. по тези оси много ще се горещя и влагам, явно.

Как Ви изглежда?

Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марсов възврат
« Отговор #13 -: Август 22, 2015, 09:29:37 pm »
Остава да видиш коя ще е най-ярката случка около възврата и да ни я споделиш  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марсов възврат
« Отговор #14 -: Август 22, 2015, 09:43:54 pm »
Точно на самия възврат имах среща с лекар и от срещата ни се отвори нова страница в живота ми. Във всякакъв смисъл. Дали защото и Слънцето е там - в статията пишеше, че се разглеждат циклите "Слънце-Марс" - като начало на нов цикъл. При мен транзитните Слънце и Марс бяха в съвпад и в широка опозиция с наталното Слънце. Новото начало е много по-силно така  ::) Ето и цитата, за да не е преразказ:

Цитат
Марс се връща на всеки две години. Тези карти представят принципа на активност, налагане на волята чрез действие, енергия и предприемчивост. В контекста на марсовите цикли (индивидуални за всеки от нас според знака и градуса на Марс в радикса) в по-широк, глобален мащаб е интересно да се разгледат циклите Слънце/Марс. Началото на новия марсов цикъл се полага от транзитния съвпад на Марс със Слънето и изгарянето му в лъчите на дневното светило, символична кулминация се случва при транзитна опозиция Слънце-Марс. По същия начин се разглеждат циклите и на останалите планети (в тази връзка на всички интересуващи се горещо препоръчвам книгата "Ретроградни планети” на Ерин Съливан).
Над силата е само умението да я владеем!