Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 31076 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #135 -: Март 28, 2014, 08:00:47 am »
И да,споделям мнението на Mayflower,че някои хора са по-чувствителни към енергийния принцип  на планетите и по натал,и при транзит .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #136 -: Март 28, 2014, 08:05:55 am »
Вече сериозно започвам да си мисля, че някои нативи са по-сензитивни към енергиите на външните планети, без значение от аспекти към лични такива. Затова е възможно при тях, тази опозиция Луна-Плутон, да има деструктивна изява, а при други (моят пример), да не се усеща изобщо.

Не отричам че е възможно аспекта да влияе все пак по някакъв начин, но вероятно това е на дълбоко психологическо ниво, което отразява силната привързаност и емоционална връзка с майка ми.

Като цяло, натала ми трудно се разчита и рядко се интерпретира по конвенционалните обяснения за дадена астрологична конфигурация. Да не говорим, че прогностиката пък си е направо цяло предизвикателство, затова, може би аз точно не съм добър пример в тази дискусия.

Цитат
Като цяло, натала ми трудно се разчита и рядко се интерпретира по конвенционалните обяснения за дадена астрологична конфигурация. Да не говорим, че прогностиката пък си е направо цяло предизвикателство,

Mayflower,какви са подбудите ти  да използваш ,"трудно " и "рядко "   ,в посоката тълкуване на твоята карта ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #137 -: Март 28, 2014, 01:04:18 pm »
Mayflower,какви са подбудите ти  да използваш ,"трудно " и "рядко "   ,в посоката тълкуване на твоята карта ? :)

Използвам "трудно" и "рядко", защото общоприетите значения и прояви на даден аспект, било той транзитен, прогресивен, дори и натален, в повечето случаи нямат изявата, описана в книжките. Радикса ми има особена специфика, никога не е това, което изглежда :)

Аз не съм нито силно духовна, нито се интересувам от астро-психология и кармична такава. Не искам да опознавам вътрешния си свят, единственото което търся са предикции за евентуални възможности или трудности, за натален потенциал, но всичко това оценено и включващо всичко реално, земно, материално, с физическа изява.
За щастие открих античната астрология-директна, ясна, конкретна, точна, без външни планети, без Хирон (много мразя интерпретации с това чуденце), без глупости за спиритуални еволюции, без психологически съпреживявания на даден аспект, без захаросани обяснения за силата на интуицията.

Освен примарните дирекции, ползвам солари и лунари, както и третични прогресии, най-добре "работят" при мен. Иначе транзитите, вече дори не ги следя така прецизно, както правех в миналото. При вторичните прогресии, единствено прогресивната Луна има някаква изява, но само при съвпади с ъгли или планети.


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #138 -: Март 28, 2014, 01:40:49 pm »
Mayflower,благодаря за споделеното. :)

А преди 5-6 г ,с кой или какво си се разделила,по-скоро в посока ,че не са се сбъднали твои очаквания ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #139 -: Март 28, 2014, 02:02:57 pm »
Преди 5 години точно имаше тотална трансформация-промяна на местожителство от една страна в друга, работа, колеги, познати, нова степен на обучение, прекъсване на дългогодишна романтична връзка. Може би лекомислено зарязах граденото с години и се втурнах да преследвам амбиции, без да обмисля добре,че всъщност започвам градеж от нула.

Началото беше трудно, това е нормално, преживях разочарования, в смисъл че имах много илюзорни и малко нереалистични мечти и разбирания за "новото", което ме очакваше там, на другото място. Години наред се мъчих точно по Сатурновски, за да извоювам правото и привилегията, да бъда приета точно в тези среди, само това ме интересуваше. Впоследствие се оказа, че не всичко са розови облаци. Все пак, ако сложим на везната плюсове и минуси, и пак се върна назад, не бих променила избора си.

Коя планета/и ти подсказа/ха за тази промяна при мен?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #140 -: Март 28, 2014, 02:13:20 pm »
Преди 5 години точно имаше тотална трансформация-промяна на местожителство от една страна в друга, работа, колеги, познати, нова степен на обучение, прекъсване на дългогодишна романтична връзка. Може би лекомислено зарязах граденото с години и се втурнах да преследвам амбиции, без да обмисля добре,че всъщност започвам градеж от нула.

Началото беше трудно, това е нормално, преживях разочарования, в смисъл че имах много илюзорни и малко нереалистични мечти и разбирания за "новото", което ме очакваше там, на другото място. Години наред се мъчих точно по Сатурновски, за да извоювам правото и привилегията, да бъда приета точно в тези среди, само това ме интересуваше. Впоследствие се оказа, че не всичко са розови облаци. Все пак, ако сложим на везната плюсове и минуси, и пак се върна назад, не бих променила избора си.

Коя планета/и ти подсказа/ха за тази промяна при мен?

Цитат
Коя планета/и ти подсказа/ха за тази промяна при мен?

Никоя.Аз не ти "познавам " картата.  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #141 -: Март 28, 2014, 02:14:54 pm »
Никоя.Аз не ти "познавам " картата:)

Именно затова ми стана интересно :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #142 -: Март 28, 2014, 02:23:24 pm »
Именно затова ми стана интересно :)

Знам-удовлетворява ли те като отговор ?!?  :)

Ако прецениш може да разгледам/е картата ти ,в същия период ,как са активирани ъглите по натал,планети ,точки и от кой ,за мен ще бъде полезно и приятно ,предполагам и за други.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #143 -: Март 28, 2014, 03:43:23 pm »
Знам-удовлетворява ли те като отговор ?!?  :)

Ако прецениш може да разгледам/е картата ти ,в същия период ,как са активирани ъглите по натал,планети ,точки и от кой ,за мен ще бъде полезно и приятно ,предполагам и за други.

Да, разбира се, ще сложа картата, благодаря за предложението! Довечера щом се прибера ще я прикача, само не знам дали тук в тази тема, че май я разводних доста, може би в прогностика е по-подходящо. Солара за тази специална година, също беше изключително показателен.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #144 -: Април 07, 2014, 09:07:08 pm »
Какво мислите за тази Луна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #145 -: Април 07, 2014, 09:38:19 pm »
Какво мислите за тази Луна

За компенсация има много силно поставени Венера и Юпитер, благоприятни са и във ведическата карта, където Венера е Лагнеш. Не е като да не разчита на външна подкрепа и благоприятно стечение на обстоятелства в нейна полза. От друга страна е предразположена към чести промени в настроението и депресивни сътояния, както и към гневни изблици, ако подхожда по-импулсивно. Не е изключено и да си мени мнението според настроението и емоционалната нагласа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #146 -: Април 07, 2014, 11:06:31 pm »
Дрю Баримор

Майка и използва за печелена на пари от съвсем малка. На 9 започва с наркотици, на 12 е на кокаин, на 14 си прерязва вените, след това бяга от майката.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #147 -: Април 07, 2014, 11:35:04 pm »
Дрю Баримор

Майка и използва за печелена на пари от съвсем малка. На 9 започва с наркотици, на 12 е на кокаин, на 14 си прерязва вените, след това бяга от майката.

Тук вече нямаше да мога да отгатна :012:. В интерес на истината скоро четох някакво нейно интервю, където казва, че много й харесва да бъде майка и най-накрая е намерила хармония ( в лицето на съвпуга си, който е арт дилър). В момента мисля, че е бременна с второто си дете, иначе има дъщеричка на 3-4 годинки . В интервюто казва, че не й пука колко кг ще качи от бременноста , че не се изтезава веднага след раждането като другите хливудски звезди с диети и спорт за свалянето на килограмите и тн. Харесва ми, като малка в "Извънземното" е супер сладка.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #148 -: Април 08, 2014, 11:27:20 am »
Какво мислите за тази Луна
Луната У2 във 2д е на трон по знак, в съвпад със Сатурн У8 - до тук добре, що се касае до финансите- няма да ѝ липсват и ще са стабилни, емоционално обаче ще е подтисната, а Сатурн У8 е в куинконкс с Нептун в 6д, увреден по знак и дом, показва опасност от злоупотреба с алкохол, лекарства, наркотични вещества

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #149 -: Април 08, 2014, 11:41:06 am »
Какво мислите за тази Луна

Ужас!  :012: Принципно не харесвам тронови и екзалтирани луни, защото у тях не може да се налее мозък, като им заимирише на чувства и хукват в нея посока. И тук е още по-силно това. Детрониран Сатурн в случая ще е малефичен, особено предвид останалата част на хороскопа, която изобщо не съответства със Сатурнянската природа. Поради тази причина търсенето на сигурност се превръща в някаква фанатична идея, но сигурността никога не се намира, защото се търси навън - в грешните неща, така Сатурновия проблем не се решава. Бих взела предвид и квадрата с Плутон, макар орбисата да е по-широчка - мелодрамата става пълна. Кункос Нептун - нереалистични представи по отношение на чувствата. Може би се чувства омерзена и опетнена , едва ли не, когато изпитва някакви чувства.