Автор Тема: Тежките аспекти на Луната  (Прочетена 28020 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #150 -: Април 08, 2014, 11:52:19 am »
. Кункос Нептун - нереалистични представи по отношение на чувствата. Може би се чувства омерзена и опетнена , едва ли не, когато изпитва някакви чувства.
Луната не е в куинконкс с Нептун, този минорен аспект се отчита до 5гр

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #151 -: Април 08, 2014, 11:55:17 am »
За мен е много по-мажорен и действащ от секстила, примерно. Каквото съм видяла от карти на хора и от моята, кунконсите си дават отренцъите и при по-широките орбиси, а и някои астролози го считат за мажорен аспект.  :) Към момента и на мен ми се струва много по-важен от биквинтили, нонагони, полуквадрати и други лудости.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #152 -: Април 08, 2014, 12:02:06 pm »
Ужас!  :012: Принципно не харесвам тронови и екзалтирани луни, защото у тях не може да се налее мозък, като им заимирише на чувства и хукват в нея посока. И тук е още по-силно това. Детрониран Сатурн в случая ще е малефичен, особено предвид останалата част на хороскопа, която изобщо не съответства със Сатурнянската природа. Поради тази причина търсенето на сигурност се превръща в някаква фанатична идея, но сигурността никога не се намира, защото се търси навън - в грешните неща, така Сатурновия проблем не се решава. Бих взела предвид и квадрата с Плутон, макар орбисата да е по-широчка - мелодрамата става пълна. Кункос Нептун - нереалистични представи по отношение на чувствата. Може би се чувства омерзена и опетнена , едва ли не, когато изпитва някакви чувства.

Цитат
тронови и екзалтирани луни, защото у тях не може да се налее мозък, като им заимирише на чувства и хукват в нея посока. 

кратко ,точно и без коментар ! :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #153 -: Април 08, 2014, 12:49:04 pm »
За мен е много по-мажорен и действащ от секстила, примерно. Каквото съм видяла от карти на хора и от моята, кунконсите си дават отренцъите и при по-широките орбиси, а и някои астролози го считат за мажорен аспект.  :) Към момента и на мен ми се струва много по-важен от биквинтили, нонагони, полуквадрати и други лудости.  :012:
Не си ми разбрала коментара- не отричам куинконкса като аспект, а този между Луната и Нептун на Дрю, които са с орбис 144гр- това е биквинтил, творчески аспект

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #154 -: Април 08, 2014, 01:00:45 pm »
покрай картата на Баримор видях и по моята, че имам биквинтил между Луната  и Нептун, както и между Луната  и Марс

Квинтиль или биквинтиль Луна-Нептун.
У вас очень творческое воображение. Вы цените историю, искусство и музыку. Ваши мечты могут быть яркими. Искусство или музыка - хороший путь для вас творить самостоятельно или оценивать работы других.

Квинтиль или биквинтиль Луна-Марс.
Для вас конкуренция - это весело. Вы хотите побеждать, но даже больше, чем победу, вы цените конкурента, который заставляет вас улучшать свою "игру", а также разрабатывать творческие стратегии для победы. Вы любите конкуренцию и вы любите праздник, который получается, в результате вашей победы. Вы наиболее совместимы с людьми, которые находят проблемы приятным и увлекательным занятием. Для вас игра - это работа, а ваша работа - это игра.
 :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #155 -: Април 08, 2014, 01:08:25 pm »
Луна в съвпад, опозиция или друга конфигурация с Марс и Сатурн (напр. съвпад с единия и опозиция с другия)  си е доста тежка за понасяне - и за натива, и за близките му. В картата на Дрю Баримор това е най-проблемният аспект.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #156 -: Април 08, 2014, 03:18:00 pm »
Луна в съвпад, опозиция или друга конфигурация с Марс и Сатурн (напр. съвпад с единия и опозиция с другия)  си е доста тежка за понасяне - и за натива, и за близките му. В картата на Дрю Баримор това е най-проблемният аспект.


 :91: даааааааа бащата беше със съвпад Луна Сатурн, синът е с квадрат, плюс опозиция Луна Марс  :91: а аз съм с Луна Плутон и приемам всичко на лична основа... Карма ли бе да я опишеш...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #157 -: Април 08, 2014, 03:28:10 pm »
В редица случаи Луна/Плутон е "по-малкото зло" - този аспект може да действа на по-фино ниво или да удря емоциите. Луна-Марс-Сатурн си е тежък кръст, при такъв човек още от малък е желателно да се култивират добродетели, много важна роля играе семейната среда и възпитанието, което получава.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #158 -: Април 08, 2014, 03:36:41 pm »
Ето още една подобна карта

Парис Джексън - http://www.astro.com/astro-databank/Jackson,_Paris

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #159 -: Април 08, 2014, 03:45:36 pm »
В редица случаи Луна/Плутон е "по-малкото зло" - този аспект може да действа на по-фино ниво или да удря емоциите. Луна-Марс-Сатурн си е тежък кръст, при такъв човек още от малък е желателно да се култивират добродетели, много важна роля играе семейната среда и възпитанието, което получава.

Определено възпитанието е от съществено значение, най-вече, когато повече от 2ма души гракнат в 1 глас.
« Последна редакция: Април 09, 2014, 10:06:06 am от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #160 -: Април 08, 2014, 03:48:46 pm »
Ето още една подобна карта

Луната изглежда по-проблемна по западната система. По ведическата квадратът към Луната се анулира, остава само аспектът, който получава от Марс. В случая Слънцето е по-трудно поставено, не Луната. Да не говорим за позицията на Меркурий по сидерал - дебилитиран, ретрограден, изгорен и затиснат от малефици. Не са изключени асоциални тенденции в поведението или някакви отклонения от "нормата" (не изключвам бисексуалност), особено предвид това, че струпването се намира в 12 дом. По сидерал има и Венера/Кету. Да се родиш в известно семейство и да носиш венеца на родителската слава понякога е тежък кръст, не всекиму понася.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #161 -: Април 08, 2014, 04:03:21 pm »
Тежко е в това странно семейство. И изгуби баща си толкова рано.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #162 -: Април 11, 2014, 09:18:54 am »
Хорааааа таи сутрин дребния ме изкара извън нерви! Защо съм му сложила сирене, той искал само масло на филията, а друг път яде. Защо тази, тази или тази блуза съм му приготвила, той искал с някаква стара да ходи на градина, тези били за дънки, не за анцунг. Сърдил ми се... и така цял час докато го оправях.
После отиде при баба си и дядо си и им каза весело - чао, приятен ден, аз отивам на градина  :-\ Дащо само с мен е така тази гадна Луна, как да му я преработя?!?! Всичко, което знам, го прилагам.
Внимавам да не се налагам, правя така, че той да поиска нещата, предлагам възможности за избор; ако ще става нещо, го предупреждавам от рано и обяснявам защо трябва да се направи.... и все аз съм лошата!!!! Баба му и тя е жена, но тя е хармонично аспектиран Уран. Другата му баба е Слънце в 12д. Само аз съм Скорипонска 4-домна Луна с кофти аспекти. Как да го преодолея това? Сигурно в минал живот съм го карала той да се грижи за мен и затова в сегашния ще мълча и ще играя по свирката му  :17:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #163 -: Април 13, 2014, 10:04:13 am »
Имам наблюдения, че при липсващ баща, майката е най-потърпевша при отношенията с детето. То явно подсъзнателно търси причината, за това, че един от родителите го няма в този който е на лица, дори това да не е така. Другото, е че са по податливи да слушат някой мъж, който е близо до тях, отколкото жена, освен, ако не тя не е някой зъл диктатор, иначе се  опитват да си правят каквото искат, защото не приемат жената за достатъчен авторитет или просто в знак на протест. Майката по правило трябва да е милата, добрата, грижовната, нежната, онази, която ще бди над детето и то я вижда точно като такава, ако не е има нужда да бъде такава, а не онази, която ще му казва какво да прави.

ЯЯ, в никакъв случай не искам да кажа, че при вас случаят е такъв, просто споделям наблюдения. Пробвай да смениш тактиката. Ако искаш качи карта на малкото и синастрията ви.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Тежките аспекти на Луната
« Отговор #164 -: Април 13, 2014, 11:09:29 am »
Сатин, ще кача.
Особеното е, че при него е подсъзнателно. В момента съм в София и той постоянно иска да се прибирам, звъни по телефона, пита и т.н. А, като си ида, ще започне пак с цупенето.  :57: Смешно е, но определено съм притеснена. Имам усещането, че влизаме в циклофренични отношения. Сега той има Сатурн върху Луната и първи квадрат на Сатурн. След 2-3г ще дойде и Уран върху Марса му, тогава направо се шашкам от сега какво ще се случва... И Хирон ще мине ДЦ... Абе, един транзит да е, при този натал се задейства целия кръст. Мисля си да започна да го обучавам на астрология, за да има интерес и да работи сам върху аспектите си, и без това му е интересно, като ме гледа с картите. Мислила съм и за психолог, но се чудя дали не е малък.
В синастрията имаме двойно подчертаване на редица положения на планетите и аспекти. Например, негово 12-домно огнено Слънце, с мое 5-домно водно, обрат на нодалната ос, Сатурн в аспект със светило... Ако искате, разгледайте ги. Моята карта я знаете, затова не я качвам.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински