Автор Тема: Пълнолуние 18 август 2016  (Прочетена 16513 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #75 -: Август 23, 2016, 01:48:35 pm »
Изчезна ми любимото улично коте в началото на месеца. Знам как се чувствате.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #76 -: Август 23, 2016, 01:51:43 pm »
Аз какво да ви кажа - имам 4 котки за погребване. Рано или късно те ще остареят, ще станат немощни и ще си отидат от тоя свят...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #77 -: Август 23, 2016, 02:48:08 pm »
Далеч по-трудно, когато животинчето е било единствено в живота ти и сте живели заедно дълги години.
Понякога имам чувството, че все още е до мен, дори и когато ходя по улицата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #78 -: Август 23, 2016, 02:58:26 pm »
Имах предвид, че трябва да имам готовност да преживея поредица от смърти, а не само една. Но предполагам, че няма да се споминат всичките наведнъж. Пък и за десетина години всичко може да се случи, може и мен да ме надживеят, при този тежък и стресиращ живот.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #79 -: Август 23, 2016, 03:01:58 pm »
Възможно е, нали котките имат по 9 живота.
Освен това, не забравяй, че живеем в страна членка на НАТО, подръжници на САЩ и сме застрашени също от атентати най-вече заради лошата им карма, която се предава и на нас.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #80 -: Август 23, 2016, 03:03:35 pm »
Имах едно коте, което живя при нас 3 години. За това време 4 пъти скача през терасата. Все го намирахме и връщахме, но последния път, когато го направи, го оставихме навън. Сега си джитка с другите котки и ни идва "на гости", даваме й храна, гали се и си тръгва.
Сега имаме ново, едно хапещо същественце :) Аз обичам котките, не живея дълго без коте вкъщи.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #81 -: Август 23, 2016, 04:07:46 pm »
През лятото на 2004г. и аз загубих кученцето, с което израснах от 3г. възраст. Мъката в душата ми беше огромна, защото до голяма степен обичта ми, грижите отиваха към нея (нямам брат, сестра). Точно по това време спортувах много и всяка сутрин ставах рано да бера цветя от градината на баба, хващах автобуса рано-рано и преди да отида в залата ходих на църква, където оставах цветята и се молих за Лора. Така съм разбирала нещата тогава. Приятелите на моята възраст ходиха на море, забавляваха се, излизаха с гаджета, а аз така прекарах цяло лято като тийн. ;D
Преминах през етапите, за които по-долу писах. Не исках и да чуя за друго животинче (усещах, че не мога да понеса повече загубата), изпитвах силен гняв към този, който имаше и към този, който ми даваше съвет. Но в мен остана празнотата...
И съвсем не случайно ми предложиха да ми дадат котка, а след още един месец си взех и кученце. И си мисля, че любовта към животните наистина трябва да се увеличава, а не ограничава :)

Сатин, според мен нещата, които си написала са напълно нормални. При загуба на любимо същество (независимо кой, какво) се задейства т.нар. траурната реакция, която включва няколко фази - шок, отричане, гняв, тъга. Това отнема време и е напълно нормално да се чувстваш така!
Добре е да говориш за това и го прави всеки път, когато ти се иска да го направиш, дори на околните да не им е особено приятно ти трябва да го направиш, заради самата себе си. Всяко изговаряне те разтоварва и ти помага да чуеш, това което се е случило.
Това, че си имала неприятни сънища според мен е добре, ако няма в такъв случай може да има блокиране на емоцията. Дай си воля на чувствата, за да се проявят и да се премина в следващия етап.

Състоянието се развива горе-долу в следната последователност:
Стрес (загубата на любимото същество) -> повлиява на ендокринната с-ма (състояние на превъзбуденост, често с липса на сън) -> повлияват се някои от хормоните, като адреналин - това повишава нивото на бодрост (трябва да се разтовари, чрез физическа активност)  -> настъпват промени в мускулната и храносмилателната система -> блокират се защитните сили -> влиза се в състояние "fight or flight" -> емоционално изразено като cтрах.
« Последна редакция: Август 23, 2016, 08:43:52 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #82 -: Август 23, 2016, 04:51:29 pm »
Освен това, не забравяй, че живеем в страна членка на НАТО, подръжници на САЩ и сме застрашени също от атентати най-вече заради лошата им карма, която се предава и на нас.
Навремето дали го е имало Нато?
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%82_%D0%B2_%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B0_%E2%80%9E%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B0_%D0%9D%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D1%8F%E2%80%9C

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #83 -: Август 23, 2016, 04:59:11 pm »
Не знам, акрукс, не съм толкова вещ по история, просто се сетих за този случай:
https://www.24chasa.bg/Article/283436

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #84 -: Август 23, 2016, 08:43:44 pm »
Сатин, според мен нещата, които си написала са напълно нормални. При загуба на любимо същество (независимо кой, какво) се задейства т.нар. траурната реакция, която включва няколко фази - шок, отричане, гняв, тъга. Това отнема време и е напълно нормално да се чувстваш така!
Добре е да говориш за това и го прави всеки път, когато ти се иска да го направиш, дори на околните да не им е особено приятно ти трябва да го направиш, заради самата себе си. Всяко изговаряне те разтоварва и ти помага да чуеш, това което се е случило.
Това, че си имала неприятни сънища според мен е добре, ако няма в такъв случай може да има блокиране на емоцията. Дай си воля на чувствата, за да се проявят и да се премина в следващия етап.

Състоянието се развива горе-долу в следната последователност:
Стрес (загубата на любимото същество) -> повлиява на ендокринната с-ма (състояние на превъзбуденост, често с липса на сън) -> повлияват се някои от хормоните, като адреналин - това повишава нивото на бодрост (трябва да се разтовари, чрез физическа активност)  -> настъпват промени в мускулната и храносмилателната система -> блокират се защитните сили -> влиза се в състояние "fight or flight" -> емоционално изразено като cтрах.

Да, наясно съм че е нормална реакция, затова и си мълча и чакам да мине време.

На новата ми зъболекарка явно пълнолунието също не и е било добре в картата, щом се сдоби с мрънкащ пациент като мен  ;D


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 18 август 2016
« Отговор #85 -: Август 23, 2016, 09:35:18 pm »
На новата ми зъболекарка явно пълнолунието също не и е било добре в картата, щом се сдоби с мрънкащ пациент като мен  ;D
   :)

Satin, съболезнования за кученцето ти- нека почива в мир в кучешкия Рай!

Имам приятелка, пънолунна дева, на която преди години приспаха кученцето, след дълго лекуване в продължение на две години- накрая не си вдигаше задните лапи и тя на ръце го изнасяла пред блока да пишка, на 16г почина, болонка, още не може да го прежали и гледа на вилата няколко котки, обаче куче не се наема да вземе.