Автор Тема: Пълнолуние 14 декември 2016г.  (Прочетена 12945 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Пълнолуние 14 декември 2016г.
« -: Декември 01, 2016, 03:58:31 pm »
Дойде време и за последното пълнолуние през тази календарна година - декемврийското. В Близнаци, в 9 дом, в секстил с Уран - като най-точен аспект :) звучи ми, като приятна изненада от пътуване зад граница :)



При мен съвпада с нат.Марс и е точно върху оста ИЦ/МС - леко изхълцах, напоследък все нещо около тази ос ме смущава.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #1 -: Декември 01, 2016, 04:13:37 pm »
Мен много ме притеснява това пълнолуние, в точна опозиция е с луната ми и в квадрат със слънцето. Така като гледам - ден-два и след марсовия ми възврат.

Кой знае какво ще донесе, на практика активира транзита на Сатурн върху луната ми, и Сатурн като диспозитор на транзитния и наталния ми марс (в 7ми дом)....
Frankly, my dear, I don't give a damn.

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #2 -: Декември 01, 2016, 04:44:51 pm »
оф, и то ще ми активира Марса. навсякъде се нарязах, пребивах, изкарваха ме извън нерви (а съм летаргичен пацифист:Д), уморих се, на огнените не знам какво им ежедневно, бля.
в 1д, в опозиция с Марс. няколко дни след възврата на Венера, миличката, пак ще си стои незабелязана в ъгъла явно. или ще има много аз-Аз-АЗ, за разнообразие на статуквото.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #3 -: Декември 03, 2016, 03:04:27 am »
Дойде време и за последното пълнолуние през тази календарна година - декемврийското. В Близнаци, в 9 дом, в секстил с Уран - като най-точен аспект :) звучи ми, като приятна изненада от пътуване зад граница
  :lol_hitting: na migranti

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #4 -: Декември 03, 2016, 10:06:56 pm »
На градус от К8, в точна опозиция с Нептун У5, квадрат със Сатурн в 11д и тригон с Плутон в 12д.
Предишното пълнолуние ми беше на К8, сегашното Пълнолунието е на края на 8д.
Какво приключва?
« Последна редакция: Декември 03, 2016, 10:08:32 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #5 -: Декември 03, 2016, 10:24:45 pm »
Хваща ми доста неща, по остта близнаци стрелец обикновено има спорове, и или скандали наоколо. Гледам да си си мълча, но ме натоварват, равновесието  ми идва след дни.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #6 -: Декември 10, 2016, 10:19:37 am »
върху Нодалната ос - 4-10 дом, без неблагоприятни асп.,три публични потупвания по рамото за :012: късмет

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #7 -: Декември 10, 2016, 12:37:35 pm »
...
При мен съвпада с нат.Марс и е точно върху оста ИЦ/МС - леко изхълцах, напоследък все нещо около тази ос ме смущава.

И в опозиция на тр.Сатурн ... имам ескалиращи проблеми с един колега - явно ще има вризв преди да изляза в отпуска - взела съм си 15 и 16 декември.
Над силата е само умението да я владеем!

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #8 -: Декември 10, 2016, 01:17:36 pm »
На мен това пълнолуние не ми се вижда чак толкова страшно. Макар Сатурн да е в съвпад със Слънце и опозиция с Луна.
Светилата участват в две конфигурации - Хвърчило и Мистичен правоъгълник.
Както и да го погледнеш, все ще има възможности за някакъв баланс. Светилата са в хармонични аспекти с Уран и Юпитер. Пък макар те да са в опозиция, Сатурн ги държи със секстил и тригон.
Юпитер вярно е диспозитор на Слънцето и Сатурн и опозето с Уран не е красива опция. Но има доста подкрепящи и хубавки аспекти.
Диспозитор на Луната е по-проблемен. Меркурий добре се е подредил.
Не е за изпускане и таото на светилата с Хирон.

При мен задейства доста неща в картата. Не мога да ги отделя едно от друго.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #9 -: Декември 10, 2016, 06:34:32 pm »
На мен ми просветна още нещо по темата - имаме семейна среща с финансови консултанти. Предприех такава инициатива наскоро около новия цикъл Венера/Плутон - идеята е да се предвидят средства за образованието на децата, застраховки за нас - родителските тела и пенсионния план. Направихме няколко срещи, сега предстои да оформим и документите - точно в сряда. Идеално пасва на картата - пълнолуние на ИС, съвпада с наталния ми Марс в опозиция на тр.Сатурн.
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #10 -: Декември 13, 2016, 07:35:17 pm »
Няколко градуса преди пълнолунието - Луната настъпва МАрса ми на ИЦ, Сатурн и Слънцето на МС - ще експлоадирам от напрежение. Имам чувството, че всеки, който намине - има нещо "навъпреки". При идеална семейна атмосфера в последните дни - и у дома имаше - буквално безсмислени вряви. Активно домакинствам.... за да изхвърля напрежението в някакви действия ... Имам неистово желание да избягам на Луната ..... Добре, че точната опозиция на светилата е през нощта, че да го проспя този момент  ;D :D :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #11 -: Декември 13, 2016, 07:43:57 pm »
Можеш да го отработиш в общите теми -ела разлай се за нещо и ако имаш късмет някой ще те захапе  :D Военнополева болница  ;D  На мен ми е каре към Слънцето и го карам :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #12 -: Декември 13, 2016, 08:03:05 pm »
И в секстил към Венерата ти у7/11. И в каре и половина към Юпитера ти у2?

И в съвпад с близнашките планети на мц в картата на форума.  :08:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #13 -: Декември 13, 2016, 09:42:11 pm »
Аз за твоята карта говорех. Пак погледни. И каре и половина към Юпитер.  :57: :08:


При мен е с много аспекти, но най-значимо се прояви в опозицията към Нептун у2. Спестените ми парички хвръкнаха по направление делата на седмодомието.  :85: И аз се надам да си направя някой подарък за празниците. И имен ден съм имала, а да нямам понятие - ни подарък, ни пари.  :D При него е в 8 дом, в точен секстил със светилата, които са му у9/10. Та му прощавам пладнешкия грабеж. Знам, че му трябват за работа.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Пълнолуние 14 декември 2016г.
« Отговор #14 -: Декември 14, 2016, 10:22:03 am »
снимах пълнолунието и странни снимки се получиха,при толкова ясна и мразовита утрин,
на връщане от метрото си намерих 20 ст. :)