Автор Тема: Пълнолуние 12 март 2017г.  (Прочетена 9153 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #15 -: Март 12, 2017, 04:45:43 pm »
Това е Лунния цикъл -18, 9 г. всяка лунация повтаря градуса в този отрязък от време. Проследявайки процесите в тази цикличност, ще познаем по-лесно очакваните прояви, затова качих картата  на това пълнолуние като пример.
Да, но тогава е било Лунно затъмнение, а сега само Пълнолуние

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #16 -: Март 12, 2017, 07:59:02 pm »
Това е Лунния цикъл -18, 9 г. всяка лунация повтаря градуса в този отрязък от време. Проследявайки процесите в тази цикличност, ще познаем по-лесно очакваните прояви, затова качих картата  на това пълнолуние като пример. Луната, най-вярно и познато отразява случващото се на ежедневно ниво. Лунациите в периода на 19 г. пък най-достъпно могат да обяснят как действат мажорните аспекти:съвпад (новолуние) , долен квадрат (първа четвърт), опозиция (пълнолуние), горен квадрат (последна четвърт). Пълния Лунен цикъл държи темата/посоката на нодална ос, с кулминация затъмненията. На всеки 7 г. Меркурий повтаря фокуса върху елементите,, на всеки 7 дни имаме лунна фаза. А, пък Меркурий не случайно е посочен за "бог на ретроградността" или точно той е този, който ни "води" през всички ретроградни цикли, а самия той подвластен на лунните цикли. Споделих това в посока да разглеждаме лунациите като започнал процес преди и продължаващ, а не просто като " на мен не ми харесва, че пълнолунието МИ попада върху Марс". Луната определя циклите извън нас и вътре в нас, благодарение смяната на лунните си фази, които се съдържат и в останалите.Затова казваме, че когато лунация се срещне с действащ транзит, особено на външна планета, тогава вероятността  да усетим  посланието на същата и със задна дата е много вероятно.Сега пълнолънието в Дева активира градуса, в който са Уран, в градуса, в който Юпитер спря. Всеки, който има  Меркурий/6-ти във връзка с Уран/Юпитер, може например, да осъзнае, че не може да бъде на две места едновременно полезен и да потърси алтернатива, ако статуквото не го удовлетворява или липсва перспектива в партньорство, връзка, социална изява?
Бях бременна с първото дете. Година, в която поставихме начало на много неща.
Проблеми при раждането и страхове и сълзи, свързани с детето.
Сега, същото дете, пак го мисля. :012:
Tранзите през 98 г.- Сатурнов възврат, тр. Уран в съвпад с нат. Слънце, тр. Хирон в съвпад с натален Марс, тр. Нептун- на 3 гр. от натален Меркурий.
Сега:тр. Плутон в квадрат с нат. Сатурн, тр. Уран в съвпад с нат. Сатурн, тр. Сатурн в квадрат с нат. Плутон.
« Последна редакция: Март 12, 2017, 08:27:15 pm от Uran »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #17 -: Март 13, 2017, 12:02:44 am »
Yaya, благодаря за споделеното, но аз съм гладна за още информация и след 16.06.:-)

Какво се очаква на 16.06, та е такъв вододел тази дата, Рени? :)))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #18 -: Март 13, 2017, 09:08:46 am »
Да, но тогава е било Лунно затъмнение, а сега само Пълнолуние

Виж това съм го пропуснала, обяснява още повече нещата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #19 -: Март 13, 2017, 03:23:48 pm »
В пълния лунен цикъл от 19 г се случват резонните затъмнения, нали това е и цикъла на нодална ос 9/18,9 г ? Дадох произволен пример с това пълнолуние като тема за размисъл да се гледа цялата картина, проследявайки цикличността на планетите, улавяйки бъдещи тенденции, а не да се фокусираме от този понеделник до скедващия. След като включваме в тълкуването и прогностиката трите външни планети, тогава е добре да погледнем и отвъд хороскопа, разбира се, без да губим връзка с "кораба-майка" или ролята на Луната в ежедневието ни. Върнете назад 18-19 г. на всяка лунация, която сме тълкували тук и вижте с какво или как сте справели с проявата й тогава, как сте реагирали, за да имате очакван резултат сега.

Yaya, тогава е опозицията Слънце:Сатурн, близо до твоя Сатурн,Луна, възврат на нодална ос...:-)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #20 -: Март 13, 2017, 03:50:45 pm »

Yaya, тогава е опозицията Слънце:Сатурн, близо до твоя Сатурн,Луна, възврат на нодална ос...:-)

Ахааа квадрата върху Нептуна ми... Ама ако Сатурн тогава е ретро, не следва ли да гледаме опозицията при третия му, директен транзит? Оф, пак ме вкара в едни филми... да ги мисля  :d030:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #21 -: Март 13, 2017, 04:10:09 pm »
Това е последната опозиция от цикъла Слънце-Сатурн, докато последния ще е в знака Стрелец. За всички представители от Подвижния кръст е важна тази опозиция, при теб маркира точен градус в картата и е в аспект с ЛЗ от февруари. Нали, целта е да следим процесите случващи се или започващи/ приключващи с лунациите ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #22 -: Март 13, 2017, 04:58:09 pm »
Рени, броим ли аспекта му с ЛЗ? Че се явява в тригон.
Или гледаме само текущите транзити на двете събития поотделно?
Хич не ми харесва това, за което намекваш.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 12 март 2017г.
« Отговор #23 -: Март 13, 2017, 06:29:55 pm »
Рени, броим ли аспекта му с ЛЗ? Че се явява в тригон.
Или гледаме само текущите транзити на двете събития поотделно?
Хич не ми харесва това, за което намекваш.

Хайде, да проверим, дали се брои. :)
Аз не умея да намеквам, казвам и проверявам.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“