Автор Тема: Пълнолуние 11 май 2017г.  (Прочетена 11565 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Пълнолуние 11 май 2017г.
« -: Април 26, 2017, 01:56:46 pm »
Предстои пълнолунието в Скорпион на 11 май. В 10 дом, вероятно благоприятстващо обществените изяви и подкрепено от секстил с диспозитора си - Плутон - в 1 дом. Би следвало - изявяващите се - да имат потенциала да го направят.



При мен съвпада със СЛВ и Венера.
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #1 -: Април 26, 2017, 06:16:24 pm »
Това пълнолуние ми застава по оста АС/ДС. В същия ден има и транзитна Венера в градуса на натално Слънце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #2 -: Април 26, 2017, 07:01:33 pm »
В 4 дом. А аспектите са опозиция Слънце и квадратура АЦ/ ДЦ. Ха, интересно.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #3 -: Май 05, 2017, 11:00:55 pm »
При мен е в 1д, почти на К2. Уран ще е минал К7 и ще е почти в градуса на Луната. Ретрограден Сатурн в тригон с Луната. Всъщност, пълнолунието вече се усеща при мен.
При детето има съвпад на пълнолунието с Луната по оста Луна-Марс 4/10д. Така му активира целия голям кръст.
Нодалната ос вече ще е сменила знаците, това ще й е пълнолунието.
« Последна редакция: Май 23, 2017, 08:13:54 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #4 -: Май 07, 2017, 12:19:32 am »
Сега се загледах, че освен, че лунацията съвпада с нодалната ми ос, то и тр. СЛВ прати много точен тригон със Слънцето ми.
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #5 -: Май 07, 2017, 10:01:46 am »
Сега се загледах, че освен, че лунацията съвпада с нодалната ми ос, то и тр. СЛВ прати много точен тригон със Слънцето ми.

Очакваш ли нещо? Как го тълкуваш това? Сигурно ще споделиш,ако се прояви по някакъв нaчин. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #6 -: Май 07, 2017, 11:51:33 am »
Ще споделя, разбира се :)

В общ план, лунацията при мен е в 8 сом, съвпада с Венера - У2 и нодалната ос. Тр. СЛВ е в 6 дом и в тригон със Слънцето ми - У6 в 10 дом.

Може да си дойдат на място - "справедливо" - или в смисъл каквото си посял това да ожънеш - теми в служебен план и с финансов характер. Откровено казано никакъв шанс да се вдигне заплатата (чисто финансово) или да има някакви други облаги, никакъв шанс. Но на този ден имаме среща с кънтри мениджъра - може да получим някакви нови задачи, които на мен да са ми на сърце.

В последно време, когато СЛВ влезе в тригон със Слънцето ми - У6 в 10 дом - на работа се чувствам много добре. Успявам да отида рано, преди всички, работата, която излиза е много разнообразна и градивна, изграждаща ме в проф. отношение - влизат случаи, от които мога много да науча. Дразнителят е в отпуска и в екипа е много спокойно, разбираме се някак без думи. Има една лекота, с която се случват нещата, при условие, че имам много, адски много работа, но това ме окриля, не ме товари и като приключа, се чувствам много удовлетворена.

Много бих се радвала, ако СЛВ си остане там  :012: :29: :engel016: Следва да направи съвпад с нат.Луна в 6 дом и от там да активира големия огнен тригон с Юпитер - У10 и Нептун. ... Ще бъде през ноември - при ноемврийския ми лунар и консталацията е интересна:

Луната е във 2 лунарен дом
нат.Луна в съвпад тр.СЛВ
нат.Венера и СЛВ в съвпад с тр.Слънце
тр.Марс в съвпад с нат.Плутон
тр.Юпитер и Венера в съвпад с нат.Уран
тр.Плутон в секстил с нат.Венера и СЛВ и тр.Слънце
натМарс в секстил със СЛВ

Леко ме тревожи, че точно тогава при мъжа ми  СД Марс по дирекции застава на неговия нат.ЮЛВ.
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #7 -: Май 10, 2017, 06:11:49 pm »
И при мен е в леко широк съвпад с нодалната ос 5/11 и почти точни тригон и секстил към нат Венера У5.
Забърках се в невероятна каша тип любовен триъгълник, даже има потенциал и квадрат да стане . :57:
Още нещата са под контрол, свързани са до голяма степен и с тр. Плутон върху Венера.
Добре, че ми се задава напрегнат работно месец и страстите са леко потушени от този факт.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #8 -: Май 11, 2017, 02:55:55 pm »
Скорпионското пълнолуние го отработих символично. Тъкмо наближиш края на книгата, последните глави. От целия кръговрат на живота стигнах до описание на смъртта и погребалните ритуали в различните традиции. Снощи превеждах за мъртъвци и гробове, гледах пълната Луна и тръпки ме побиваха.  ;D

Тази нощ имах и роднинска среща насън – явиха ми се покойните баба и майка. Седях в кухнята на баба, имаше някакво усещане за безизходност там... и ѝ казах, че смятам да изкарам трето висше, за да сменя мястото.  :017:
« Последна редакция: Май 11, 2017, 02:59:48 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #9 -: Май 11, 2017, 02:57:43 pm »
Мисля, че имам проявление. Миналата седмица получих покана за премиерата на Женитба по Гогол в театър София. Приех я разбира се, но тъй като не можем да отидем с децата - предложих на мъжа ми да дадем поканата на свекърва ми. Очаквах тя много да се зарадва и а отиде с голямата племеница. Той, като скочи - как така ще я даваме на някого - ние ще отидем! Е, никога не съм го виждала в такава светлина - дума не е издумвал за театър, а аз спрях да ходя след брака... Обърнах му внимание, все пак и каква е постановката - изобщо не го интересуваше.

Сега му напомних, че  постановката е утре, с очакването да започне да мърмори и пуфти, ама не. Веднага попита майак си дали ще гледа децата и каза, че е много щастлив, че ще ходим.

...В общ план, лунацията при мен е в 8 дом, съвпада с Венера - У2 и нодалната ос. Тр. СЛВ е в 6 дом и в тригон със Слънцето ми - У6 в 10 дом...

Безкрайно съм изненадана, радвам се. Защото е театър (макар ние да сме в публиката) - огледах за аспекти на Слънцето - то ми ляга на  ЮЛВ, та огледах пак лунацията и мисля, че мога да го отнеса към нея :)

Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #10 -: Май 11, 2017, 03:39:07 pm »
Оо, тази книга май ще ми хареса, как се казва, ще я видя като излезе  :012: А иначе съм гледала като малка Женитба на Гогол и много се впечатлих, защото Анастасия Ингилизова се къпеше гола в един леген на сцената. Ако е направена добре постановката е за предпочитане пред съвремени автори, пък може и голотии да има  :D

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #11 -: Май 11, 2017, 03:48:43 pm »
Актьорите също ми харесаха, надявам се на добра атмосфера :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #12 -: Май 11, 2017, 04:17:18 pm »
 Скорпионското Пълнолуние в 3д в секстил с Меркурий го отработих с погребение днес на братовчедка ми
 :'(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #13 -: Май 11, 2017, 04:25:14 pm »
Съболезнования!  :(

Сега се сетих, че погребението на майка е било по скорпионско новолуние. Почина при балсамична Луна – във Везни, в съвпад с моя СЛВ. Но го разбрахме на следващия ден, когато Луната премина в Скорпион.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 11 май 2017г.
« Отговор #14 -: Май 11, 2017, 11:31:41 pm »
Съболезнования!  :(

Сега се сетих, че погребението на майка е било по скорпионско новолуние. Почина при балсамична Луна – във Везни, в съвпад с моя СЛВ. Но го разбрахме на следващия ден, когато Луната премина в Скорпион.
Благодаря, Лили!

Катастрофата е била при Луна везни, съвпад с моето Слънце У12 и с Марс У4 в 3д. на нейната дъщеря.  Новолунието в телец беше в моя 8д. , в тригон с мой Уран У6 в 12д и в съвпад с Луната У4 в 1д. на братовчедка ми.