Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297791 пъти)

666

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 567
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1275 -: Септември 27, 2017, 11:06:13 pm »
Е трябва да има още предпоставки разбира се, но все пак 5 дом не е само забавления, а и любов и деца. Нали Юпитер дава, разширява, така че ако няма други аспекти за сериозна връзка, то поне флиртове и приятни моменти от този род трябва да имаш.

Ще видим след някой друг месец с какво ще се похвалим  :29:

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1276 -: Септември 27, 2017, 11:13:21 pm »
Ами хайде да се похвалим най-сетне!  :08:
Стига ходене по мъките.  :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1277 -: Септември 28, 2017, 08:03:27 am »
При мен Юпитер ще транзитира в четвърти (ИЦ е 5 скорпион) и наистина съм запланувала едни ремонти, да видим какво ще излезе. Иначе ще направи доста аспекти - съвпад с уран, квадрат със Сатурн, квадрат с асцедента, тригон с Меркурий и слънцето, опозиция на наталната си позиция и квадрат с марс.

Когато Сатурн транзитираше неотдавна четвърти дом се настройвах да живея сама след раздялата с бившия (той се изнесе точно на тр. Сатурн върху ИЦ). Май доста време ми отне...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1278 -: Септември 28, 2017, 12:57:31 pm »
При мен най-накрая се разпада квадратурата към стелиума ми и който каквото ще да ми говори, но квадратура към Луната, Слънцено и управител на АЦ от Юпито си води до качване на кила и емоционална нестабилност(от квардрата към Луна) и това е. Пожелавам си за 12 години да успея да стана толкова дзен, че когато отново се повтори този аспект да го отработя по друг начин! Още от седмица видимо започвам да спихвам, предполагам, че до седмица-две след пълния разпад на квадратурата ще съм си аз в цялата ми прелест и разбира се кила!
В момента е на края на втори дом, т.е. ще пребивава в 3-ти, като няма да се върне във втори дори и по време на ретроградието. Прави сходящ секстил с Венера, управител на 2 и 9-ти дом, но дотук нищо по тези теми (аз естествено се надявам на нещо, особено по втори, че влизат пари, но и излизат), който ще премине в квинтил и естествено пуска тригони към стелиума и един секстил към АЦ. В трети дом очаквам да имам много работа свързана с документи, имам планове за сертификати и курсове, дано са успешни. Понеже все пак се свързва с родата ще наблюдавам да видя дали пък нещо по тази линия няма да изкочи.
« Последна редакция: Септември 28, 2017, 01:00:09 pm от rodopis »

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1279 -: Септември 28, 2017, 05:09:58 pm »
При мен Юпитер ще транзитира в четвърти (ИЦ е 5 скорпион) и наистина съм запланувала едни ремонти, да видим какво ще излезе. Иначе ще направи доста аспекти - съвпад с уран, квадрат със Сатурн, квадрат с асцедента, тригон с Меркурий и слънцето, опозиция на наталната си позиция и квадрат с марс.

Когато Сатурн транзитираше неотдавна четвърти дом се настройвах да живея сама след раздялата с бившия (той се изнесе точно на тр. Сатурн върху ИЦ). Май доста време ми отне...

Terry, както писах, доста от квадратурите, които споменаваш ги преживях с транзитен Юпитер в 4ти.
И при мен ремонтите бяха планирани - направо вопиющо належащи. Но, с тези квадратури каквото можа - обърка се. Все едно беше най-неподходящото време за ремонт, който нямах избор да не направя.
Дори се наложи да не живея в жилището близо месец, а майсторите се забавиха двойно със сроковете.
Все още "се ремонтира" и след тяхната "работа", а някои неща ще останат непоправими, освен ако не разбият наново чисто новата баня...

Бъди много внимателна и си подпиши предварително подробни изисквания, договори и пр. с тези, на които ще възложиш ремонта :13:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1280 -: Септември 29, 2017, 08:14:37 am »
Е, чак толкова ли страшно. Сатурн като минава преди това оттам какво имаше? Защото аз и при Сатурн в четвърти правих ремонти и нямаше проблеми, освен че винаги излизат доста по-скъпо от предвиденото.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1281 -: Септември 29, 2017, 09:54:11 am »
при мен сега Сатурн е през 4-ти и съм доволна- при него винаги има градивност. При Юпитер като минаваше преди години през 4-ти, дава желание, амбиция, но уви и надценка на възможностите, особено ако прави трудни аспекти към натални планети.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1282 -: Септември 29, 2017, 01:04:19 pm »
Ами страшно не е, но е доста кофти. Сега е последната квадратура от цикъла на Юпитер със Сатурн.
Вчера влязох в поредния изненадващ, скъп и непредвиден ремонт - този път на колата.
В момента действа и квадрата на тр. Уран пак към Сатурн. Може да е негово дело това.

Сатурн в 4ти дом ми донесе типичното за дъното (IC) - самота, уединение.
Те дойдоха до голяма степен заради факта, че тогава поживях в чужбина почти точно толкова, колкото Сатурн се задържа в 4ти дом.
Жилището там беше все нещо неуредено, неуютно...
Непрестанно прииждаха роднини и познати, които очакваха да ги обгрижвам.
Брррр - не ми липсва този период.

Както rodopis отбелязва - липса на възможности за развитие също.
Аз използвах все пак периода и учех.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1283 -: Октомври 09, 2017, 07:02:10 pm »
При мен Юпитер с влизането си в скорпион ще транзитира през 8 дом, където ще направи съвпад с Плутон/У9 и опозиция с нат. Марс/У2.

Преди 12г., когато е минавал през същия дом съм завършила средното си образование и последвало е прием в университет. По това време помня, че ходих да ми правят восъколеене ;D Много мрачни мисли ме бяха обзели.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1284 -: Октомври 09, 2017, 07:13:09 pm »
При мен ще влиза в 12, но аз от доста време съм се изолирала, докато минаваше през 11 дом. Спрях да се хабя и разпилявам за щяло и нещяло. Сега съм много по-концентрирана, ефективна и последователна. Това ми помага да работя едновременно по три направления. Приятелски седянки вече няма, чатове и продължителни телефонни разговори вече също не си позволявам. Най-сетне осъзнах, че времето е много ценен ресурс и ограничен, това го усещаш все по-остро с напредъка на годините. В момента ,в който спрях да наливам енергия в безперспективни неща и да я раздавам напосоки, резултатът не закъсня. Изтеклата година бе белязана с доста лични постижения. Нямаше да ги има, ако бях продължила все така неефективно да си разпределям личното време.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1285 -: Октомври 09, 2017, 09:21:18 pm »
При мен К8 е в края на втория градус на Скорпион, така, че с влизането в знака - ще се насати на К8, а после ще се изреди на Уран, Венера и СЛВ. Върху Венера застава в съвпад с тр.Марс. Съвпадът е точен до минуто в края на 18 гр. в Скорпион и в този момент - правят секстил към тр.Плутон, Венера и Слънце в Козирог. Мощно ще бъде, каквото е :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1286 -: Октомври 09, 2017, 09:37:05 pm »
По време на предишното преминаване през АС не бях рязко напълняла, но не беше и от най-слабите ми периоди. Сега се подлагам на разни режими, като целта е вече не да гоня малко килограми, а поне да не качвам и да запазя сегашната си форма. То е ясно, че с този начин на живот и това обездвижване вече няма как да съм 50 кила и да нося 36 размер дрехи. Но един размер отгоре е ок, въпросът е да не станат повече.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1287 -: Октомври 09, 2017, 09:40:10 pm »
Юпитер ще извърши ингрес в моя 2д, където на 1* в Скорпион са МП Меркурий/IC и МП Венера/Марс , и Венера/Нептун

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12472
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1288 -: Октомври 09, 2017, 10:18:42 pm »
Юпитер не е лична планета и лично де факто не ни засяга на ежедневно ниво. Там, където еи там, където ще е, обаче уверява личността да ангажира социума с личните си виждания, цели, идеи за бъдеще. И при Юпитер, и Сатурн се борави с думичката "трябва ": с Юпитер трябва да ни е леко, със Сатурн трябва да ни е важно. Нативите  с мажорни аспекти от Юпитер към личните планети, ъглов( без 7-ми дом), ретро, АСЦ /МЦ в неговите знаци, видим, вероятно ще са по-уверени да дават бъдеще на своите намерения в активираните по транзит сфери от Юпитер, защото имат "видения" за същите много преди това.
Юпитер в Скорпион е в своя триплицет и ингресира неаспектиран, ако това е важно ? Предстои да разберем, всички родени с водни Слънца, Марс, Луна и разбира се АСЦ, МЦ и стелиум в Скорпион. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1289 -: Октомври 10, 2017, 11:25:37 am »
От 4-5 градуса ми е в 1д, още не съм го поусетила стабилно, освен, че качих почти 1 размер дрехи ;)
В 1д предстои да ми направи секстил със себе си в 10д и опозиция с Венерата в 7д. Не знам какво ще им донесе. Преди 12г смених работата при подобно положение. Но сега ще мине ретрограден срещу Венера.
Хубавото е, че поне Сатурн ще излезе от 2д и квадрата със Слънцето. Вероятно едва след това ще усетя Юпитер в 1д.
Преди 12г ми беше любовен период, сега не знам.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински