Автор Тема: Малки здравословни  (Прочетена 72605 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Малки здравословни
« Отговор #45 -: Юли 17, 2016, 02:18:20 pm »
Въпрос към тези, които работят на компютър- при преумора появяват ли ви се замъглено зрение, светкавици, кръгове, точки пред очите?
От два дни пред очите ми има разни галактики и мъглявини, прекалих с гледането на сериал на лаптопа.
Дали е възможно да е от ниско кръвно?Макар да си го имам от години и досега не ми се е случвало такова замъгляване и като цяло замаяност и отпадналост.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Малки здравословни
« Отговор #46 -: Юли 17, 2016, 02:28:50 pm »
Замъглено зрение и сълзене имах, когато работех предимно със сканирани документи и трябваше да внимавам за всички данни, цифрички и буквички /в съчетание с негативна, шумна и напрегната колегиална обстановка/. Такъв проблем при продължителна работа с документи в уърд формат или при сърфиране в нета нямам, мога да изкарам 10-12 часа пред лаптопа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Малки здравословни
« Отговор #47 -: Юли 17, 2016, 02:35:12 pm »
Лигавицата на очите се изсушава като всички други и при жега, климатици и недостатъчно често мигане при вторачването в монитори и екрани обезводняването удря очите. Декспантенолче под формата на мехлем за очи помага, не визини и изк. сълзи! Карнигел май, примерно
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Малки здравословни
« Отговор #48 -: Юли 17, 2016, 04:15:41 pm »
Въпрос към тези, които работят на компютър- при преумора появяват ли ви се замъглено зрение, светкавици, кръгове, точки пред очите?
От два дни пред очите ми има разни галактики и мъглявини, прекалих с гледането на сериал на лаптопа.
Дали е възможно да е от ниско кръвно?Макар да си го имам от години и досега не ми се е случвало такова замъгляване и като цяло замаяност и отпадналост.
Случвало ми се е навремето на първия ми комп, със старите модели монитори беше, от онези, които заемат цялото бюро, след това на лаптопа също имах такъв случай веднъж, когато ми се въртеше всичко и светещи точки кръжаха в очите ми, трепереха ми крайниците... може би, защото прекалено много часове съм седяла вторачена в монитора от близко разстояние, защото миналия месец изгледах без проблем два сериала, спала съм по 5-6ч само, но бях бодра- гледах ги легнала, а монитора Самсунг, който е по-голям от на лаптопа,  стоеше върху масичка на 2м. от очите

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Малки здравословни
« Отговор #49 -: Юли 17, 2016, 06:49:56 pm »
Моите очи не са червени и са по- скоро сухи, а лаптопът е нов модел.
Четох разни страхотии за тия проблясъци, че може да е от нарушения във вестибуларния апарат или пък от шийно ошипяване- две неща, с които имам проблем.Отделно не гледам като хората филма напред , а по диагонал легнала и си изкривих врата и погледа.
Засега ограничавам техниките, пък ако продължи, отивам на лекар.
Благодаря за мненията! :-*
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Малки здравословни
« Отговор #50 -: Юли 17, 2016, 11:28:30 pm »
Моите очи не са червени и са по- скоро сухи

Най-вероятно си изсушила лигавицата.
Вземи си някакви изкуствени сълзи от аптеката, ако са много сухи.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Малки здравословни
« Отговор #51 -: Юли 18, 2016, 05:23:17 pm »
Не изкуствени сълзи, изсушават още повече рефлекторно очите. Въпросните мушици и паячета и подобни и за ги четох миналия юни и реших, че са кръвоизливи, спукани капиляри и т.н. от високо кръвно. Оказаха се точно някакви гънки, поради изсушаване на лигавицата - абе, бръчки направо ;D. И това беше лечението, изрично ми забраниха визин и подобни капки.

De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Малки здравословни
« Отговор #52 -: Юли 19, 2016, 10:14:28 am »
Дияна, а това дали е с рецепта или може и свободно да се купи в аптека?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Малки здравословни
« Отговор #53 -: Юли 19, 2016, 12:00:25 pm »
Напълно свободно е, Тери - то си е декспантенолче - провитамин В5 във форма на маз.
De omnibus dubitandum est

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Малки здравословни
« Отговор #54 -: Ноември 12, 2020, 02:10:42 pm »
Учителя Петър Дънов: Срещу инфлуенца - гореща вода, варени картофи и не се бойте!

През 1917 г. испанската болест, или инфлуенца, отнема живота на милиони хора по света. Тогава Петър Дънов дава на учениците си рецепти и съвети, с които да се пазят от болестта и да се излекуват, ако вече са се разболели.

Спазвайки неговите наставления, нито един последовател на Бялото братство не става жертва на испанския грип.

Днес, 100 години по-късно, сме поставени в подобна обезсърчаваща ситуация. Уплашени сме както за своето здраве, така и за това на близките ни. А може би просто трябва да се вслушаме в думите на Учителя, достигащи до нас през времето, и да използваме най-мощните лечебни сили – тези на природата, за да сме здрави и в хармония.